Autor Wątek: "Włatcy móch"  (Przeczytany 6516 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
"Włatcy móch"
« dnia: 03 Styczeń 2007, 23:03:51 »
Witam! Chciałbym tutaj zapytać się was czy znacie (młodą "bajkę") film animowany "Włatcy Móch"? Jeżeli nie przytoczę wam pewien tekst:

Trwają właśnie prace nad polską kreskówką zatytułowaną "Włatcy móch", która będzie przypominać amerykański serial "Miasteczko South Park". Reżyser i scenarzysta "Włatców móch", Bartosz Kędzierski, zapowiada, że choć inspirował się "Miasteczkiem South Park", jego kreskówka nie będzie jednak kopią amerykańskiej.

Głównymi bohaterami będą czterej ośmioletni chłopcy: najmądrzejszy z nich to Konieczko, który umie robić sekcję zwłok żaby, najbardziej bezpośredni jest Anusiak, syn chłopa, najbogatszy i najbardziej cwany to Maślana, oraz Czesiu, który jest zielony, gdyż nie żyje. To dzikie bestie - tłumaczy "Dziennikowi" Paweł Pewny, prezes wrocławskiej firmy RMG, gdzie powstaje kreskówka. Nie interesuje ich gra w piłkę czy odrabianie lekcji. Chcą przejąć władzę na świecie, nienawidzą rodziców - dodaje.

Dzieci są zwierciadłem świata. To, że w naszym serialu walczą o przejęcie władzy nad nim, ma pokazać to, do czego dążą dorośli. Każdy z nich chce to zrobić w pojedynkę i udupić w ten sposób swoich kolegów. Czyż nie tak postępują dorośli? - pyta retorycznie Kędzierski. Reżyser zastrzega, że w filmie pojawią się wulgaryzmy, ale tylko wówczas, gdy będzie to konieczne. Nauczycielkę będą nazywać burą suką, rodziców starymi próchnami, innych dorosłych popieprzeńcami - zdradza Pewny. Nie zabraknie również "ostrych scen" z podtekstem seksualnym lub w których się wymiotuje. Dzieci w tym wieku są obsceniczne, podrzucają sobie kupy do tornistrów - twierdzi Kędzierski.

Twórcy "Włatców móch" nie zdecydowali się jednak na obecny w "Miasteczku South Park" brak jakichkolwiek zahamowań w krytyce największych świętości. Nie zobaczymy zatem wyśmiewania się z Boga, papieża, polityków, czy gwiazd show-biznesu. Nie baliśmy się tego pokazać. Po prostu nie chcieliśmy kopiować "South Parku". Poza tym, cały świat wie, kim jest George Bush, a mam wątpliwości, czy taką samą wiedzę świat ma o Lechu Kaczyńskim - żartuje Pewny.

Nad stroną graficzną kreskówki pracuje 12-osobowe studio Marcina Malewskiego. Serial będzie można oglądać w TV4. Prezes telewizji, Piotr Fajks twierdzi, że chce zmierzyć się z polskim serialem animowanym dla dorosłych. Nie boi się jednak kontrowersji. To jest serial ostry, ale nie narusza mojego poczucia estetyki. Poza tym, będziemy go pokazywać po 23 - ujawnia.


Osobiście nie jestem pewien czy jest to doby pomysł aby puścić taki serial w niedzielny wieczór... Chętnie go oglądam, jednak nie czuję się dobrze, kiedy wracam z kościoła i widzę takie rzeczy. Cóż, oczywiście nikt mnie nie zmusza...
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2007, 12:45:06 wysłana przez Rajca »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2007, 07:42:27 »
Z ciekawości obejrzałem jeden odcinek tego serialu. Był to bodajże epizod w którym chłopcy przystępowali do pierwszej Komuni ÂŚw. Myśle, że każdy choć raz parsknie śmiechem oglądając tą kreskówke, ale czy aby nie będzie to taki lekko wymószony śmiech? Humor czasem jest wręcz absurdalny, co jak każdy wie może drażnić, a może przyciągać. Mnie po obejrzeniu tego jednego odcinka raczej odepchnęło. Bardzo rzuca się w oczy niski poziom wykonania kreskówki. Głosy aktorów są beznadziejne(no dobra, Czesiu jest OK  ), a sama ich animacja niezbyt staranna(choć South Park w tej kwestii również nie może się poszczycić). No i same bluzgi...nie wiem jak wam, ale mi jakoś lepiej się słucha tego w języku Jankesów(po prostu j. polski nie pasuje mi do bluzgów w "sztuce"). Podsumowując: "Włatcy Móch" są przeciętną produkcją, która nie zaskoczyła mnie, ani zachęciła do oglądania w żaden sposób. Pomimo, że uwielbiam oglądać kreskówki(ech...wieczne dziecko  ) do "Włatców Móch" nie wróce, natomiast Family Guy, albo South Park, wciaż będe oglądał zwijając się ze śmiechu.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2007, 14:07:31 wysłana przez Trivet »

Forum Tawerny Gothic

"Włatcy móch"
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2007, 07:42:27 »

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec 2007, 08:47:26 »
Mamy mały zastój w temaciku hę?  To może ja się wypowiem. Otóż Włatców móch zaczęłem oglądać stosunkowo niedawno, bo jakiś tydzień (miesiąc?  ) temu. Zaczęło się od odcinka w którym chłopaki grali w jakąś gierke RPG na laptopie. Walczyli z chodzącymi gównami, czesio srał na łóżka na których siedzieli... I jeszcze ta animacja! "Japier''''le!"-pomyślałem. "To jakaś schiza a nie kreskówka do cholery!". I można by z tego zdania wywnioskować, że serial nie przypadł mi zbytnio do gustu... Gdyby nie fakt, że ja akurat takie schizy jak najbardziej lubię! Od tamtego czasu "włatców" oglądam regularnie. Ale mnie też, tak jak Sir William'a bije po oczach takie "leciutkie" wyśmiewanie wiary... Ale na szczęście takie rzeczy nie pojawiają się w tej bajeczce za często. A co do marudzenia Tivet'a, a że to animacja cieniutka, że głosy lipne to się całkowicie nie zgadzam  . Dla mnie to jest po prostu jeda wielka SCHIZA i oglądam to raczej z przyjemnością, plus jeszcze, że bohaterowie często używają mojego ulubionego przekleństwa(?) tj. "zajebioza".    

Cytuj
Osobiście nie jestem pewien czy jest to doby pomysł aby puścić taki serial w niedzielny wieczór... Chętnie go oglądam, jednak nie czuję się dobrze, kiedy wracam z kościoła i widzę takie rzeczy.
Hm... To poważnie leci w niedzielę?   Nawet nie wiedziałem. Ale zresztą jeśli nie chcesz oglądać w niedzielę, to weź ze mnie przykład i ogladaj na internecie! A co!

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

"Włatcy móch"
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2007, 00:18:07 »
Z początku nie byłem zbytnio przekonany do tej "bajki", czy jak to tam nazwać. Jednak po obejrzeniu 1 odcinka, stwierdziłem że warto oglądnąć drugi, bo cóż, nie da się ukryć że czesio nie mało mnie rozśmieszył.
Drugi odcinek rozśmieszył mnie do łez (nie będę przytaczał tutaj tytułów tychże odcinków, bo nie byłoby w tym sensu). Kiedy obejrzałem następne odcinki, coraz bardziej miałem ochotę znów zobaczyć przygody czesia i jego paczki. Nie oglądam odcinków na bierzaco, bo niestety na moim odbiorniku telewizyjnym nie ma kanału TV 4. Zapoznaję się z nimi dopiero później, na internecie. Wszystkim więc, którzy lubią southpark i inne tego typu bajeczki, polecam właśnie "włatców móch", gdyż zapewniam, że już sam głos czesia (bo w tej bajce, tylko on się dla mnie liczy  ) potrafi rozśmieszyć do łez.

Pozdrawiam.

Offline mario1212

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2007, 16:20:19 »
Ten filmik bardzo mi się podobał . Poprostu dobry dżwięk temat super dubing przedstawiający polskie realia w szkolnictwie. Bohaterowie mi przypominają kolegów z klasy. Chodze do IIb.

Offline albin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 0
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwiecień 2007, 19:58:48 »
Serial jest wypasiony szczególnie przypada mi do gustu polski dubbing, i powiem szczerze że ten serial bardzierj mi sie podoba od South Park. Władcy móch pokazują "prawdziwą polską młodzież" i jest warty do obejżenia a tak przy okazji to serial jest dostęcpny na google video i już kilka tam oglądałem

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwiecień 2007, 23:51:23 »
Są dwa rodzaje śmiechu. Pierwszy to śmiech powodowany inteligentnymi gagami, żartami, scenami etc. Drugi to zwykły rechot. Czego jest wiecej śmiechy czy rechtu? Jest sam rechot. Głupie zarty, nieskiego lotu gagi, brak jakiejkolwiek logiki. To cechuje WM. A specjalne błędy ortograficzne to już przesada. Kreskówka jestśrednia. SP rulez!

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2007, 00:10:30 »
Otóż.... Zobaczyłem na zacnym kanale TV4 reklamę kreskówki "Włatcy móch" (Jezuniu.. permamentne kalanie ojczystego języka...) i muszę powiedzieć, że od razu byłem sceptycznie nastawiony (po obejrzeniu samej reklamy). Ale mimo wszystko postanowiłem wyłączyć po 10, może 15 minutach, gdyż miałem odruch wymiotny.... Pójdę trochę w rozumowanie Dark Prince'a. Coraz mniej jest ludzi, którzy "śmieją się inteligentnie", a coraz więcej ludzi, którzy mają totalną brechtę, ze ktoś wyjmuje komuś mózg.... WM (oszczędzę sobie pisania całej nazwy) jest beznadziejną, pioracą mózg, głupią, durną i bzdurną, bezmyślną kreskówką dla ludzi, którzy śmieją się z byle gówna... Kreskówka ponadto ma przepiękną animację (niczym Mario Bros... Nic dziwnego, przecież jest polska :P). Nie widzę nic śmiesznego w kalaniu ortografii i 4 debilach, którzy robią z siebie debili...

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj 2007, 16:26:49 »
Na sam początek wypowiem swoją ogólna ocenę tej eee..."kreskówki"? A mianowicie totalny gniot.

Dlaczego? Już tłumacze. Kiedy zobaczyłem reklamę tejże kreskówki i zasłyszałem paru opinii na jej temat zdecydowałem się zobaczyć czym tak się podniecają. Pierwszy kontakt czyli zobaczyłem wygląda tego wszystkiego. Od razu jeden minus. kreska jest niedbałą (choć taka zapewne miała być) oraz jak dla mnie odpychająca straszną prostotą i brzydotą. Ale nic jakoś przeżyje wiec patrze w ekran telewizora dalej. Wtedy zobaczyłem "humor" oferowany przez ten kicz. Nie będę krył że nawet lekki uśmiech nie pojawił się na mojej twarzy. Humor był słaby wręcz wciskany na chama. A czasami prezentowany bardzo niesmacznie i odpychająco.

Jak dla mnie "Włatcy Móch" (zabiłbym autora tej nazwy) jest dla ludzi których śmieszy chamski niesmaczny humor w stylu "nasikam na gąbkę i będzie śmiesznie".

Może ta opinia zdziwić biorąc pod uwagę iż jestem fanem "South Park" gdzie humor też czasami jest trochę "muchowaty" lecz tam zdecydowanie mniej jest "stawiania kloca".

Leviatan

  • Gość
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień 2007, 08:53:17 »
Ja usłyszałem o tej ... hmm... "bajce" od kumpli i kilku innych ludzi, którym się ona podobała, więc od razu po założeniu neta zacząłem oglądać Włatcy Móch...no i mi się spodobało, zacząłem oglądać następne odcinki.
W tej kreskówce podoba mi się przede wszystkim humor, wygląd oraz głosy postaci (czesio wymiata :P) no i..ogólnie lubię oglądać Wł...tą "bajkę" (nie chce nadużywać tego tytułu, ponieważ mi się pogmatwi w głowie i
będę robił błędy   )

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Sierpień 2007, 10:07:38 »
fan south parka od dawna.... dla mnie i porównywanie SP do tych polskich wypocin i beznadziei jest wprost żałosne.... SP co prawda ma wiele chamskich żartów i śmieje się z każdej nawet drastycznej kwestii życia nie tylko w Ameryce.... to jest po prostu genialny... wszystko ładnie zrobione głosy pięknie podstawione... sarkazm i te sprawy, ale żeby porównywać ich od razu do WM..... odkąd zaczęła się moda na nich byłem wrogo nastawiony do tej bajki.... raz się zmusiłem żeby to obejrzeć.... wytrzymałem może 5 minut.... wszystkie moje przeczucia o  idiotyzmie tej bajki potwierdziły się... skończyłem teraz pierwsza klasę liceum.... i aż mnie dziw bierze jakim cudem ludzie w wieku 16, 17 lat mogą oglądać tak denne ‘bajki’... choć brak zajęć i ogólnie szkoła może zmuszać do skrajnych ucieczek w inne światy... ale to... ech... strasznie mi się nie podoba...

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sierpień 2007, 10:34:29 »
ja to ogladam leci na tv4 we wtorki i srody a bez cenzury na www.milanos.pl oni sa super na poczatku myslalem ze to badziewie ale kolega pokazal mi wiecej odcinkow i sie przekonalem ze sa fajni araczej przytulisci! bardzo polecam. Chodz ja mysle ze to nie na SP tylko chcieli pokazac co jest w umyslach dzieci z 2b (a raczej potworow!)
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2007, 10:37:16 wysłana przez Paddy »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
"Włatcy móch"
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpień 2007, 20:55:48 »
"Włatcy Móch" tej kreskówki nigdy bym nie nazwał polskim south parkiem a dlaczego bo to zupełnie inna bajka oczywiście są pewne podobieństwa ale to nie jest SP dlatego nie będę WM porównywał z SP bo podobni są do siebie jak koń z koniakiem, no oprócz tego SP pokazuje AMERYKAÑSKÂĄ (podkreślenie moje) młodzież i amerykańską rzeczywistość a WM polską co od razu zmienia postać rzeczy ale do piszę nie o tym o czym miałem pisać.
WM podobają mi się od pierwszego odcinka chodź humor jest czasami zbyt chamski i obrzydliwy to czasami można sie zdrowo pośmiać. Od strony graficznej nie będę się wypowiadał jest prosta lecz kto by się tam przejmował najważniejszy jest tekst.

A postacie każda jest inna dla mnie najlepsze postacie to:
1.Czesio
2.Anusiak
3.Maślana
4.Marcel
5.Pani Frał
6.Higienistka
7.Konieczko
8.Andżelika

A co do humoru to pamiętam kilka tekstów.
Odcinek "Radyjko Babci"
-Chcecie herbatki czy soczku.
-Obojętnie!
-No ale wolicie herbatki czy soczku.
-Obojętnie!
-A to gówno dostaniecie!
Może nic takiego ale moja mama ma mówi mi to samo
no i z tego samego odcinka
-Babciu, pani Frał zemdlała.
-To niech coś zje to ją wzmocni.:)

Forum Tawerny Gothic

"Włatcy móch"
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpień 2007, 20:55:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top