Autor Wątek: Test kruka #15  (Przeczytany 2806 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Październik 2014, 19:26:01 »
Roddy nie zamierzał wykorzystywać tej nagłej okazji, a poczekać na lepszy moment. Postanowił śledzić swego przeciwnika, z łukiem gotowym do strzału. Również trzymał się krzaków i starał się pozostać niezauważonym.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Październik 2014, 12:43:20 »
Twoja znajoma na razie nie pokazywała się. Nawet nie wiedziałeś czy wciąż jest w pobliżu. Natomiast jegomość przeciskał się dalej między krzaczorami wiejąc ile sił w nogach. Zauważyłeś tylko jak jego czupryna oddala się i miga między zielenią.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Październik 2014, 12:43:20 »

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Październik 2014, 13:06:41 »
Nie było dobrze. Krótkie nóżki Roddiego nie pozwalały mu na skuteczny pościg, chociaż rozmiary ułatwiały przedzieranie się wśród krzaczorów. O ile długa podróż nie wywoływała u niziołka strachu, bo był długodystansowcem, to postanowił wypróbować czegoś. Nie przestając biec za ofiarą, napiął łuk i wystrzelił. Tyle, że nie celował w niego, a parę metrów w bok i nieco w górę, by chociaż na chwilę odwrócić jego uwagę, czy zmusić by wydostał się nawet na moment z krzaków. Liczył, że szelest po jego boku sprawi, że zmieni nieco trasę ucieczki, a wtedy już miał przygotowaną strzałę, by przy pierwszej nadarzającej się okazji, strzelić w nogę uciekiniera.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2014, 17:16:57 wysłana przez Egharod »

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Październik 2014, 17:37:13 »
W okolicy rozległ się ponownie szelest. Widziałeś jak gdzieś między gałęziami drzew skakała twoja nowa znajoma. Twoje baczne spojrzenie również zauważyło jakieś błyski, lecz nie były to strzały. W każdym razie bandyta obawiał się iż go to dosięgnie. Wyskoczył więc z zarośli pędząc bokiem drogi, na której się znajdowaliście. Był dość dobrze widoczny razem z swoją majtającą u boku torbą.
Człowiek jest jakieś 10 metrów przed Tobą, jednak jest nieco szybszy, więc się oddala.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Październik 2014, 19:43:53 »
Roddy nie czekał na kolejną szansę. Zastanawiał się, czym mogły być błyski w zaroślach, ale sytuacja nie pozwalała na zwłokę. Wyskoczył czym prędzej z krzaków, napinając już do strzału łuk. Przystanął, by ustabilizować sylwetkę i porządnie wycelować. Upewnił się też, że nie wyskoczył nikt po za nim. Nie chciał przecież trafić sojusznika. Wiedział, że wystarczy jeden strzał, by powalić mężczyznę i uniemożliwić mu dalszą ucieczkę. Wziąwszy pod uwagę ewentualny wiatr, wymierzył w nogę znajdującą się po zewnętrznej od lasu, po czym wypuścił strzałę.
Nim ta doleciała do celu, wyciągał już kolejną i wznowił bieg na wypadek pudła lub nieszczęśliwego wypadku. Badał w głównej mierze krzaki, gdzie dojrzał coś podejrzanego.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Październik 2014, 20:18:21 »
Strzała pomknęła w kierunku bandyty. Drasnęła mocniej nogę, lecz nie wbiła się w nią. Mimo to bandyta się zachwiał i stracił chwilowo równowagę. Potknięcie i paniczny bieg nie zwiększyły zbytnio odległości. Uciekinier znalazł się 12 metrów od Ciebie. Wstawał i gotował się do dalszej ucieczki.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Październik 2014, 20:41:51 »
Niziołek rozejrzawszy się dookoła, przystanął ponownie, gdy uciekinier wznowił ucieczkę. Uparta bestia z niego, ale nie mógł pozwolić, by zanurzył się z powrotem w las. Tym bardziej, że krew mogła zwabić tu drapieżców. Dlatego raz jeszcze napiąć cięciwę i wymierzył w tę samą nogę, uważając na otoczenie. Chwila wstrzymanego oddechu, by po chwili palce pozwoliły pomknąć strzale w wyznaczone miejsce. I tak jak za pierwszym razem, rzucił się natychmiast w pościg, wyciągając kolejną strzałę i przyłożył ją do łuku.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Październik 2014, 20:42:46 »
Tym razem strzała trafiła dokładniej i wbiła się w nogę. Bandzior wyrżnął orła na ziemi. Biegł by znów po chwili, lecz noga utrudniała mu to znacznie. Poddał się i leżał w miejscu.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Październik 2014, 09:59:46 »
Delikatny uśmieszek pojawił się pod nosem Roddiego, gdy strzała przebiła nogę ofiary. Nie czekając ani chwili, ruszył pędem do bandziora, wyciągając kolejną strzałę, po czym napiął łuk mierząc w tors leżącego. Rozejrzał się w drodze, czy w pobliżu kręci się jego towarzyszka, by w końcu przystanąć metr od nieszczęśnika.
- Trzymaj łapy na widoku. Jeden ruch i czeka cię bardzo wiele nieprzyjemności. - Rzekł, bez cienia wesołości towarzyszącej mu do tej pory. Zbliżył się, by kopnąć go porządnie w brzuch, na wszelki wypadek, by nie przyszło mu do głowy nic głupiego. Czekał grzecznie na pojawienie się partnerki, licząc, że nie jest daleko. Wtedy z jej pomocą, zajmie się rozbrajaniem nieszczęśnika.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Październik 2014, 18:38:59 »
I tak jak się spodziewałeś niziołka wyleciała z zarośli obok.
-No, widzę że masz drania. Bandzior nie był w stanie wiele zrobić. Był sam przeciw dwójce, więc zwyczajnie się poddał. -Zabieraj papiery i leć. Sam wiesz gdzie. Ja zajmę się resztą i tym przyjemniaczkiem.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Październik 2014, 19:07:44 »
Roddy powitał towarzyszkę przelotnym uśmiechem, po czym zawiesił za plecami łuk, strzałę schował do kołczanu, by następnie wyciągnąć sztylet i z gotowym do ataku ostrzem zabrać torbę bandziora i dokumenty.
- ÂŻyczę przyjemnego wieczoru. Obyśmy się spotkali ponownie, piękna pani. - Ukłoniwszy się, obrzucił niesprecyzowanym spojrzeniem leżącego mężczyznę, po czym ruszył w drogę powrotną do miasta. W czasie podróży przeszukał torbę, a dokumenty schował zwinięte do kołczanu, starając się to zrobić w miarę dokładnie, by pozostały niewidoczne.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Październik 2014, 21:41:36 »
Po pewnym czasie dotarłeś znów do miasta, a potem wprost do zleceniodawczyni. Spojrzała na ciebie pytająco.
-I jak tam mały?

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Październik 2014, 08:23:22 »
Zaznajomiony z ciemnymi uliczkami, bez większych trudności odnalazł atrakcyjną kobietę zajmującą się rekrutacją. Szeroki uśmiech zagościł na licu niziołka, gdy powitała go pytaniem.
- Spacer za miasto dobrze mi zrobił. Polowanie na zająca poszło gładko. - Z tymi słowami rozejrzał się dyskretnie, czy nie są obserwowani, po czym zdjął kołczan i wyciągnął z niego zwinięte dokumenty, by następnie wyciągnąć je w stronę kobiety.
- Zatem, co teraz?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Październik 2014, 13:01:17 »
-Tak to własnie te papiery. Dobra robota. Masz tu coś ode mnie. Kobieta wręczyła ci sakiewkę i niewielki kluczyk. -Przejdziesz uliczką za mną i skręcisz w lewo przy drugiej nadarzającej się do tego możliwości. Znajdziesz tam zejście do kanałów. Reszty chyba się domyślasz.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Październik 2014, 17:01:43 »
Roddy przyjął podarek, pokłonił się elegancko, po czym wyminął bez słowa kobietę i ruszył we wskazanym kierunku. Sakiewka znalazła się za jego koszulą, gdzie bezpiecznie ją ulokował. Obejrzał się raz jeszcze na skąpo ubraną paniusię, nim zniknął w mrokach uliczki.
- Oby nie było tam szczurów. - Burknął pod nosem, po czym ruszył wgłąb kanałów.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Październik 2014, 18:52:43 »
Chwilę minęło nim ujrzałeś w kanałach oświetlony tunel. Prowadził do jakiegoś pomieszczenia co wydawało się nieco nienaturalne w takim miejscu. Mimo pewnych obaw ruszyłeś dalej. W pewnym momencie pod wpływem światła pochodni zauważyłeś zbliżającą się do ciebie postać. Była dość niskiego wzrostu. Gdy stanął przed tobą, dostrzegłeś iż był to goblin. Miał skórzaną kurtę, dziwną czapkę na głowie, a na ramieniu trzymał młot, który wydawał się nieco za duży jak na rozmiary właściciela.
-Hej ty! Kogoś większego to nie mieli tam na górze?! Jakbyśmy potrzebowali większej ilości karłów... - Goblin wydawał się jak najbardziej poważny mówiąc to. Potraktował byś go tak, gdyby nie szaleńczy chichot po chwili. -ÂŻartowałem oczywiście. Zwą mnie Bombowym Rizzikiem. Wiesz, lubię się czasem rozerwać. - zaśmiał się ponownie. -W każdym razie jesteś tu, a więc witam cię w naszych szeregach. Nie mam za wiele czasu, więc jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało.

Offline Egharod

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Październik 2014, 19:00:50 »
O ile mrok w żaden sposób mu nie przeszkadzał, to wilgoć już tak. Miał cichą nadzieję, że nie będzie zmuszony pałętać się po kanałach przez zbyt długi czas. Na szczęście obawy zostały dość szybko rozwiane przez zbliżonego wzrostem goblina.
- Niewielki wzrost rekompensuje sobie innymi rozmiarami, jeśli wiesz o czym mówię. - Odparł równie żartobliwie, po czym rozejrzał się wokół.
- Bombowo. Ale osobiście wolę spokojniejsze spędzanie czasu. Jestem Roddy i dziękuję za powitanie. Powiedz mi tylko gdzie mam się teraz udać, a nie będę ci zabierał więcej czasu, przyjacielu.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Październik 2014, 20:25:22 »
Goblin wskazał ci drogę, a potem życzył szerokiej drogi. Kanałami miał przejść oddział, który później dołączy do transportu zmierzającego w stronę siedziby organizacji.

Zadanie zakończone

Podsumowanie: Egharod podjął się zadania od kobiety poznanej na uliczkach rynku. Miał spotkać się z innym członkiem organizacji i wraz z nim pojmać zbiega posiadającego ważne informacje. Niziołek udał się więc w wyznaczonym kierunku i odnalazł tam znajomą kobiety. Ta używając łowieckiego kamuflażu ruszyła do lasu. Tam dwójka znalazła zbiegłego bandytę oraz borsuka. Ten pierwszy oberwał, a temu drugiemu jakoś się upiekło. Po akcji pojmania bandyty i przejęcie jego rzeczy, Egharod wrócił do zleceniodawczyni i poinformował o sukcesie. Kobieta wręczyła mu wynagrodzenie oraz klucz. W ten sposób niziołek zapoznał się z kanałami, Rizzikiem oraz szeregami nowej organizacji.

Otrzymane przedmioty:
Mieszek - 50 grzywien

Talenty:

Egharod
Walka - 1 brązowy talent
Opisy - 1 srebrny talent
Aktywność - 1 srebrny talent

Bonus pieniężny - 125 grzywien

Forum Tawerny Gothic

Odp: Test kruka #15
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Październik 2014, 20:25:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top