Autor Wątek: Pod ostrzałem  (Przeczytany 9325 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Pod ostrzałem
« dnia: 04 Wrzesień 2014, 06:53:52 »
Nazwa wyprawy: Pod ostrzałem
Prowadzący wyprawę: Salazar 
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: myślenie + dobre zdolności bojowe 
Uczestnicy wyprawy: Szeklan z Tihios

Jaszczur poszedł za komisarzem.
- Co mam zrobić komisarzu?

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2014, 07:59:04 »
- Przejęto nasz konwój z zaopatrzeniem do kopalni! Znaleźliśmy na trakcie 3 ciała postrzelone z broni palnej. Było to na szlaku prowadzącym w kierunku Efehidon. Transport był do kopalni żelaza. Musisz go odnaleźć! Masz tutaj to co ustaliliśmy. - Powiedział i dał ci kilka kart papieru zapisanych tekstem.

Jedna traktowała o ciałach zamordowanych strażników górniczych w ilości 3 osób. Wyniki sekcji pokazały, że były postrzelone z broni palnej typu pistolet skałkowy, na co wskazały wykorzystane pociski. Strzały były pojedyncze, a przeładowanie pistoletu skałkowego trochę trwa, tak wywnioskowano, że napastników musiało być 3 lub więcej.

Druga traktowała o sytuacji i wynikach oględzin miejsca zdarzenia. ÂŚlady były dobrze zatarte, ciała leżały bezładnie z rozrzuconymi broniami w pobliżu rąk i dłoni martwych strażników, co świadczyło o regularnym napadzie, nie z zaskoczenia. Poza martwymi ciałami strażników nie było innych ciał ani innych śladów krwi, co oznaczało, że straż nie zdołała ich nawet dosięgnąć. W pobliżu miejsca zdarzenia znaleziono list, w którym przewijało się nazwisko bandyty Erdena z Efehidon. Znaleziony list traktował o zlecenie na produkcję broni palnej oraz zleceniem na napad na konwój bez określenia konkretnego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2014, 07:59:04 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień 2014, 11:24:55 »
Szeklan zabrał kartki i zaczął je czytać. Wszystko wskazywało na to że napastniku było kilku a atak był wykonany z precyzją. Szeklan przeglądnął jeszcze raz kartki i oddał je komisarzowi:
- Zajme się tą sprawą komisarzu. Wyrusze od razu w strone Efehidonu

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrzesień 2014, 23:10:37 »
- To czego tu ku*wa jeszcze stoisz?! - darł się na ciebie i wszedł do swojego posterunku.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2014, 13:23:44 »
Jaszczur ruszył żwawym krokiem w strone Efehidonu. Ulice miasta były jak zwykle zatłoczone. Przedzierał sie przez tłumy ludzi idąc prosto w strone bram. Po chwili doszedł do bram wyjściowych z miasta.

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2014, 13:33:02 »
//Jesteś świadom, że pieszo będziesz długo szedł?

Dotarłeś do bram miast z niewielkimi problemami, była godzina 7 rano i rzemieślnicy, jak i uliczni kupcy dopiero zaczynali swoją pracę. Straż miejska przywitała się uśmiechem w pobliżu bramy wyjazdowej z miasta w kierunku zachodnim.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2014, 13:38:18 »
//Troche zajmie. Nie nauczyłem sie jeździectwa

Jaszczur wyszedł po za mury miasta idac prosto ścierzką w strone Efehidonu. Szedł jak zwykle szybkim krokiem by zajść jak najszybciej w okolice, o których powiedział mu komisarz. Jaszczur szedł oglądając okolice. Nie miał zbytnio okazji by pooglądać krajobrazy  miasta Atusel.

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrzesień 2014, 16:39:55 »
czekało ciebie 200 kilometrów pieszej wędrówki, to brzmi jak wydanie na siebie wyroku śmierci. cała podróż miała trwać 48 godzin bez jedzenia i picia. Idealna piesza wędrówka. Po całym dniu spaceru ujrzałeś z oddali karczmę postawioną przy drodze, swoisty zajazd.

Zajazd "U Ignacego"


Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2014, 20:08:17 »
Jaszczur wymęczony podróżą zatrzymał sie w zajeździe. Głód doskwierał po kilkugodzinnej podróży. Jaszczur zaszedł pod schody prowadzących do drzwi zajazdu. Ludzi było multum. Z zajazdu unosił sie przyjemny zapach pieczonej dziczyzny. Szeklan wyszedł na schodzy zajazdu jednak pijak, który wychodził z zajazdu utrudnił mu to przewracając sie zaraz obok jaszczura na schodach. ÂŁadna speluna pomyślał jaszczur patrząc na toczącego sie ze schodów pijaka. Wszedł do zajazdu. W środku było tłoczno. Wszędzie lało sie piwo i wódka. Szeklan podszedł prosto do lady.
- Daj mi talerz dziczyzny - powiedział kładąc grzywny na ladzie.

178 - 10 = 168 grzywien

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrzesień 2014, 14:43:31 »
- Proszę. - odpowiedział dając ci pełen talerz żarcia, które zamówiłeś. wskazał ręką wolny stolik, gdzie możesz usiąść. Było to w centrum sali.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Wrzesień 2014, 17:06:40 »
Szeklan zabrał jedzenie i usiadł przy wskazanym stoliku. Dziczyzna była wyborna. Szeklan zajadał sie dziczyzną rozglądając sie przy tym po sali. Wszędzie dalej panował gwar. Zajadał sie dalej, kiedy przy jednym stole rozległ sie huk. Jeden z pijaków spadł z krzesłem na ziemie łamiąc go. Jaszczur przerwócił oczami po czym wrócił do swojej dziczyzny. Po chwili talerz był już pusty. Jaszczur wstał od stoł i ruszył prosto do baru wyciągając swoje piwo z plecaka.
- Nie wiesz może kto jedzie w strone Efehidonu? - powiedział otwierając piwo o lade

6 - 1 = 5 mocnych piw

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrzesień 2014, 18:28:23 »
//Nie jesteś w stanie nosić "Przy pasie i kostce" aż 8 przedmiotów. Albo poprawisz swój ekwipunek wyrzucając zbędny balast, albo otrzymasz karę na dalszą część wyprawy wynikającą z braku możliwości wykonywania części ruchów, za sprawą niepoprawnego rozmieszczenia przedmiotów w ekwipunku.

- Ej ty łachmyto! Nie można pić piwa, które nie jest zakupione tutaj, wynocha kmieciu! - Wrzasnął barman widząc twój brak kultury i jawne popijanie niezakupionego tutaj towaru.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień 2014, 19:26:08 »
Jaszczur wyszedł z zajazdu z widoczną złością. Poszedł w dalszą droge samotnie popijakąc swoje piwo. Droga była wydeptana jak nigdy. Było widać że często tędzy przejeżdżano i chodzono.

//A moge go rozprowadzić po innej części ekwipunku?

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Wrzesień 2014, 19:36:34 »
//A nie możesz po prostu wywalić tych piw i wpisać w domku i uznać, jakbyś ich nigdy tutaj nie miał poza tym jednym, które wypiłeś? Jeżeli nie zniknie to zaraz z ekwipunku to otrzymasz karę. Są zasady ekwipowania przedmiotów, sprawdź an wiki gdzie i co możesz trzymać. pamiętaj, ze piwo jest formą wywaru gdzieś o pojemności 0,5 litra.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2014, 20:13:20 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Wrzesień 2014, 20:10:32 »
//Poprawione. Możesz kontynuować

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Wrzesień 2014, 15:26:55 »
//W trakcie wyprawy pojawiłeś się w swoim domku i przekazałeś przedmioty. Na wyprawie nie pojawiła się żadna wiadomość, która dała by ci sposobność powrotu do domu i ponownego przybycia na to miejsce, w którym jesteś. Tak nie można robić. Dałem ci możliwość wypisania sobie z ekwipunku i dopisania w głównym poście w domku tego, że tam znajdują się twoje przedmioty, a ty musiałeś pisać nowy post w domku tym samym pojawiając się w dwóch miejscach jednocześnie... Tak nie może się dziać  :( .

Droga dłużyła ci się jak nigdy, zwłaszcza, że postanowiłeś sobie wrócić do domu a później ponownie udać się w podróż. Co było szczególnie śmieszne to to, że udałeś się w stronę Efehidon i wróciłeś na połowę drogi by ponownie iść do Efehidon. Za kilka set tysięcy lat powiedzą "fuck logic" na taką sytuację, dzisiaj określimy to mianem zawrotnych zwrotów akcji.

Idąc dalej traktem zauważyłeś drobnego mężczyznę podpierającego się kijem idącego w tę samą stronę co i ty.


Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Wrzesień 2014, 15:37:11 »
// Nie wiedziałem o tym. Zapamiętam to teraz :)

Jaszczur spojrzał z oddali na postać, która szła przed nim. Podszedł bliżej tej osoby i zawołał:
- Hej wędrowcze! Dokąd idziesz?

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrzesień 2014, 15:44:55 »
Odwrócił głowę w twoją stronę i przejrzał cię wzrokiem.
- Tam, gdzie mnie nogi doniosą.

Powiedział i szedł dalej w swoją stronę.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrzesień 2014, 15:57:29 »
Człowiek nie był zbytnio rozmowny. Jaszczur zmarszczył tylko czoło i przyspieszył kroku dochodząc do człowieka. W ręku dalej trzymał flaszke niedopitego piwa.
- Może napijesz sie piwa? - powiedział podając flaszke

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Wrzesień 2014, 15:58:48 »
Piwo ci już dawno wyparowało, przez tak długi czas drogi i kilometrów jaki zdążyłeś przebyć piechotą. Poza tym ejst to elf.

- Nie, dziękuję.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Wrzesień 2014, 15:58:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top