Autor Wątek: Obezwładniająca ciemność  (Przeczytany 6917 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Czerwiec 2014, 09:14:25 »
-Nie ma sprawy. Moge zabrać sie za to już teraz- powiedział pijąc kolejny kufel piwa.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec 2014, 09:22:12 »
- Spokojnie z tym piwem, bo się upijesz. - Karczmarz wstał znad ławy, dał ci znak, że zaraz wróci i zniknął za załomem. Po chwili przyniósł Ci dwie pochodnie i wytłumaczył drogę do jaskini.
- Wyjdź z karczmy drzwiami od kuchni, przejdź przez płot i rusz ścieżką przed siebie. Po jakichś dziesięciu minutach zobaczysz naprawdę dziwne, mocno przekrzywione wielkie drzewo. Odbij wtedy w prawo i przejdź jeszcze kawałek, a trafisz na sporą dziurę w ziemi. To jest właśnie ta jaskinia.

//I pamiętaj, ćwiczymy opisy. :)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec 2014, 09:22:12 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec 2014, 11:01:36 »
-W takim razie biorę się do roboty- powiedział biorąc od karczmarza dwie pochodnie i wstał od stołu kierując się w stronę kuchni skąd wyszedł drzwiami na zewnątrz. Na polu wiał orzeźwiający lekki wiaterek chłodąc co nie co w skwarze.  Szeklan ruszył w stronę płotu, który był nie daleko. Podszedł do niego i przeskoczył ruszając ścieżką w stronę tej jaskini.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec 2014, 17:05:07 »
Szeklan szedł przed siebie podle instrukcji karczmarza. Dotarł do drzewa, które naprawdę bardzo mocno przypominało łuk. Pień wyrastał z ziemi jak w we wszystkich okazach wokół, lecz już po kilkunastu centymetrach zachodził w półokrąg, by kilka metrów wyżej znowu powrócić do pionu i rosnąć dalej bez przeszkód. Do tego z korony drzewa zwisały cieniutkie gałęzie niczym wierzbowe, które sprawiały wrażenie cięciwy naciągniętej na łuk.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwiec 2014, 17:21:16 »
Szeklan skręcił w prawą strone od drzewa i szedł dalej przed siebie. Droga była lekko wyboista ale nie przeszkadzało to zbytnio w jego wędrówce. Po kilkunastu dobrych metrach Szeklan natrafił na dziure o, której mówił mu karczmarz. Ciekawe co sie tu zalęgło pomyślał patrząc sie na dziure. Rozpalił pochodnie i wyciągnął tarcze wkładając go na ręke po czym po chwili wyciągnął toporek. Zamachał nim i ruszył do środka jaskini.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwiec 2014, 17:46:10 »
Jaszczur zszedł do środka. Teren opadał na początku całkiem mocno, lecz potem już coraz łagodniej. Wejście było szerokie na około półtorej metra, na pewno nie więcej, sklepienie zaś znajdowało się jakieś dwa metry nad podłożem. Zwisające z powały korzenie dawały niesamowite cienie, rzucane na ziemiste i nieco wilgotne ściany. Na razie nie było widać nic nadzwyczajnego, ot wielka dziura w ziemi. Szeklan jednak po trzydziestu jeden krokach doszedł do rozstaja. Tunel potencjalnie się kończył, lecz migające światło pochodni zdradzało, że są tam dwie szczeliny. Jedna biegła prosto, druga znajdowała się po prawej. Nie były szerokie, ledwie jaszczuroczłek mógłby się przez nie przecisnąć stając bokiem. Korytarzyki miały po jakieś dwa metry długości, potem ciągnęły się dalej dwa niezależne tunele.

//Uważaj, żeby nie zgasić pochodni, jestem ciekaw jak to rozwiążesz. Do tego możesz sobie robić jakąś mapkę, bo troszkę pochodzisz, jeżeli będziesz chciał przeszukać wszystko.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec 2014, 18:08:25 »
Szeklan przyswiecił dokładnie pochodnią w tunel na, którego wprost stał. Wiedział że tuneli może być mnóstwo. Uderzył energicznym ruchem toporem w ściane i wyciął niezbyt dokładną gwiade. Miało to służyć za stwoisty drogowskaz żeby sie nie pogubić w tej jaskini.  Ruszył na wprost siebie. Tunel był cholernie ciasny. Jednak po kilku przemęczonych metrach zaczynał sie rozszerzać tak że można było iść swobodnie

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwiec 2014, 18:31:05 »
//Sprytne z tym oznaczeniem. Naprawdę. :)

Tunel znowu wrócił do swojej wcześniejszej szerokości. Tutaj jednak znowu Szeklan natrafił na dwie drogi. Jedna wiodła prosto, druga w lewo i ostro w dół. Jaszczuroczłekowi pod nogami zachrupały kości.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Czerwiec 2014, 18:37:59 »
Szeklan przystanął i przykucnął. Zobaczył kilka kości leżących na ziemi. Uważnie je sprawdził i wstał z ziemi i ruszył w strone tuneli. Było wiadome że coś wielkiego sie tu zagnieździło. Stanął koło rozgłezień i zamyślił sie nad wyborem drogi. Po chwili jednak podszedł dościany lewego tunelu i wyrąbał w ścianie kolejną gwiazde i ruszył dalej w dół

//Jakoś taki pomysł mi tylko wpadł żeby nie zapomnieć drogi :)

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Czerwiec 2014, 18:48:20 »
Zaczęło się robić coraz szerzej. Z sufitu kapały z wolna krople wody, które wsiąkały w miękką glebę, chlupiąc przy każdym kroku. Wilgotność i temperatura zwiększały się z każdym krokiem, a pod nogami widać było kilka następnych kości, głównie sporych miednic. Po kilku następnych krokach kawałek ziemi spadł na pochodnię i ją ostatecznie zgasił.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Czerwiec 2014, 19:08:46 »
-Nosz kurwa... Jak ja to teraz rozpale- powiedział rzucając na ziemie mokrą pochodnie. Szeklan doszedł po omacku do ściany. W jaskini było zbyt ciemno by znaleść coś z czego można by było wykrzesać chodź jedną iskre. Oparł sie o ściane i ściągnął plecak ale było zbyt ciemno by cokolwiek znaleść w nim. Teraz był bezurzyteczny. Bezradny usiadł na ziemie i oparł głowe o ściane jaskini. Myślał energicznie nad rozpaleniem pochodni. Po chwili wpadł na pomysł. Po jaskini walały sie kamienie, z których mógł wykrzesać ogień. Wstał szybko iprzykucnął po czym zaczał sprawdzać podłoże. Długo szukał ale nie udawało mu sie cokolwiek wymacać. Jednak po chwili wyczuł coś pod swoim butem. Podniósł noge i podniósł coś co swlim wyglądem przypominało kamień. Schował go do kieszeni i wrócił do dalszego szukania. Po znalazł kolejny. Otarł go z błota i wyciągnął wystającą z plecaka pochodnie. Wbił ją do ziemi i wyciągnął dwa kamienie z kieszeni i zaczął energicznie uderzać nimi nad pochodnią. Jednak to nie dawało żadnego rezultatu. Nie udałpo mu sie nawet wykrzesać jednej iskry. Zrezygnowany otarł czoło i uderzył ostatni raz kamieniami o siebie. Wtedy pojawiła sie iskra, która spadła na pochodnie rozpalając ją lekko. Szeklan wyciągnął ją z ziemi i zaczął ją rozpalać. Po chwili pochodnia buchneła ogniem i Szeklan mógł ruszyć w dalszą droge.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Czerwiec 2014, 19:25:23 »
//Co prawda nie mogłeś napisać, że znalazłeś coś takiego na ziemi, ale zważywszy na to, co widzę (i jaki jest to postęp), przymknę oko.


Z każdym krokiem z naprzeciwka dobiegał coraz głośniejszy dźwięk. Coś w rodzaju specyficznego gardłowego warkotu.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Czerwiec 2014, 21:10:50 »
Szeklan przystanął. Odgłosy dobiegsły z pobliża a tak przynajmniej mu sie wydawało. Wyciągnął topór zza pasa i ruszył powolnym krokiem w kierunku, z którego dobiegały odgłosy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Czerwiec 2014, 21:59:53 »
Szeklan przemierzył tunelem jeszcze kilkanaście metrów, by wreszcie pokonać ostatni zakręt. Wszedł do sporej jaskini, o średnicy trzydziestu metrów i wysokości czterech. ÂŚciany były w miarę gładkie, gdzieniegdzie wystawały jakieś grudki ziemi, ale ogólnie wrażenie pozostawało, jakby ktoś specjalnie ciosał tę jamę tutaj, wewnątrz ziemi. Na drugim końcu podziemnego pomieszczenia znajdowało się zwierzę, warg. Pochylał się nad jakąś padliną i pożerał ją z wolna. Stał do Szeklana tyłem, lecz nagle się odwrócił i wyszczerzył kły. Jeszcze nie atakował, na razie tylko warczał.

// 1x Warg, 30 metrów przed tobą, nie atakuje


//Przypominam, że jest to potwór kategorii II, przeczytaj statystyki uważnie i wymyśl jakąś strategię walki. Tym razem będzie trudno.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Czerwiec 2014, 09:15:43 »
Szeklan wbił do ziemi pochodnie i pochwycił mocniej tarcze zasłaniając sie nią. Warg ruszył w jego kierunku. Szeklan pochwycił mocniej topór i pobiegł w strone warga. Warg skoczył w kierunku Szeklana jednak ten zdarzył zrobić unik i uderzył warga toporek w plecy powalając go na ziemie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Czerwiec 2014, 09:35:14 »
Szeklan niestety nie zdołał powalić warga na ziemię, gdyż ten w ogóle do niego nie podszedł.

//Napisałem, że warg nie atakuje, pamiętasz?

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Czerwiec 2014, 13:03:30 »
Szeklan poprawił tarcze i ruszył w kierunku warga

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Czerwiec 2014, 13:25:24 »
//No i teraz popsułeś dobre wrażenie z poprzednich kilku postów. Dlaczego tylko "ruszyłeś"? W tej chwili z twojego opisu wynika, że idziesz sobie jak gdyby nigdy nic w stronę śmiercionośnej bestii. "Poprawiłeś tarczę", ale co to znaczy, że poprawiłeś tarczę? Uniosłeś ją? Opuściłeś? Może poprawiłeś na plecach? Zwracaj na to uwagę, bo to nie jest byle wilk, na którym masz finiszer. W tym konkretnym przypadku będziesz musiał się postarać, żeby trafić. Opisuj dokładnie każdy cios, każdy unik, każde zastawienie się. Pamiętaj o swoich atrybutach, wadach i zaletach swojej postaci. Jeżeli robisz unik, to napisz jak go robisz, nawet jakie mięśnie wykorzystujesz. Ważny jest przecież kierunek, odległość, zachowanie równowagi, balans ciałem. Jeżeli nie wiesz, czy coś ma szansę powodzenia, to wstań sprzed komputera i po prostu spróbuj wykonać taki manewr. Kucnij, zasłoń się poduszką, czy czymś, i zobacz, czy np. zdołałbyś takim a nie innym ruchem zablokować atak, albo czy nie odsłaniasz się całkowicie, gdy piszesz "uderzyłem od góry w łeb, powalając bestię na ziemię". Huu... Rozpisałem się. Pamiętaj, co ci mówiłem na początku, to jest takie rozszerzone zadanie szkoleniowe. :)

A warg ruszył w kierunku Szeklana. Powoli stawiał nogę za nogą, wszystkie cztery mocne łapy uderzały w miękką ziemię i twarde kości, które spoczywały na dnie tej pieczary. Oczy bestii lśniły przerażająco. Widać to było w blasku pochodni, która wcale nie najgorzej oświetlała teren wokół.

//Warg jest w odległości 15 metrów od Ciebie, idzie w twoją stronę, by wykonać atak przewrócenie, skacząc chwilę przed atakiem.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:35:43 »
Szeklan czuł co sie święcie. Zasłonił sie tarczą i pobiegł w kierunku warga, który był na wprost Szeklana. Wiedział że to potwornie silne zwierze. Warg był już na wyciągnięcie ręki. Szeklan zamachnął sie toporem chcąc trafić warga w głowe jednak uderzenie nie było zbyt celne.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Czerwiec 2014, 16:42:16 »
Szeklan zamachnął się toporem chcąc trafić warga w głowę, jednak uderzenie nie było zbyt celne. Do tego wszystkiego Szeklan powinien wiedzieć, że przed przewróceniem przez taką bestię należy wykonać unik, nie atakować na siłę, licząc na trafienie. Warg powalił jeszczuroczłeka i starał wgryźć mu się w twarz.



//Przed atakiem przewrócenie należy wykonać unik, tylko tak można się przed tym obronić. Nie czytasz statystyk bestii! Teraz musisz wykombinować jak nie dać się zagryźć.

// I NA CHOLERÊ PISA£E¦, ¯E ATAK BY£ NIECELNY?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Obezwładniająca ciemność
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Czerwiec 2014, 16:42:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything