Autor Wątek: Gdy kurier nie dociera  (Przeczytany 5987 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Czerwiec 2014, 12:15:31 »
Progan wyjął zza pazuchy list zalakowany z pieczęcią komisarza kompanii górniczej
- List do rąk władnych pana Hessa.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Czerwiec 2014, 13:02:33 »
- Nie obchodzi mnie co do kogo jest! wyszarpnął ci list z łap przystawiając ostrze do gardła. Jedną ręką trzymając list spojrzał na pieczęć, wyglądała na orginalną. - Te gospodarzu! Chodź i sprawdź ten list.

Powiedział strażnik po chwili wrócił Hermes ubrany w spodnie i koszulę. Wziął list i załamał pieczęć, zaczął czytać po czym się odezwał.

- Długo na to czekałem, następnym razem nie spóźniajcie się z kosztorysami. Nie można fałszować dat... a bez terminowych raportów nie dostaniecie wpłat. Wszystko w porządku panie władzo... on jest w porządku. - Powiedział właściciel domu do strażników.

- Będziemy mieć cie na oku. - powiedział ci na do widzenia strażnik zapamiętując twoją twarz.

//Tracisz:

Nazwa:
Zapieczętowany kosztorys OSG
Opis: List zawiera zestawienie przychodów i rozchodów Ochotniczej Straży Górniczej. List jest zamknięty, zapieczętowany.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Czerwiec 2014, 13:02:33 »

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Czerwiec 2014, 14:11:50 »
- Daty nie są fałszywe. Poprzedni kurier przepadł, prawdopodobnie został zabity. Po drodze do miasta miałem nieprzyjemny incydent, zostałem napadnięty. Udało mi się pokonać przeciwników, a przy ciele jednego z nich znalazłem informację o tym, kto przechwycił poprzedni list - powiedział i wyjął z drugiej kieszeni zrabowany dokument.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Czerwiec 2014, 14:23:19 »
-  Mogę zobaczyć? Dziękuję. - powiedział odbierając ci kawałek pergaminu. przeczytał i oddał ci go. -  No tak... rozumiem. W takim razie nie ma problemu.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Czerwiec 2014, 14:26:11 »
- Dostanę jakieś potwierdzenie od pana dostarczenia tego dokumentu? - zapytał Progan

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Czerwiec 2014, 14:29:51 »
-  Jesteś pierwszą osoba która ode mnie tego chce... Ale oczywiście, skoro chcesz... - Powiedział i sięgnął po kawałek pergaminu i zanotował w nim informacje o otrzymaniu od nieznajomego kosztorysu OSG, po czym podpisał sie swoim nazwiskiem ~Hess.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Czerwiec 2014, 14:36:34 »
- Dzięki - powiedział chowając potwierdzenie dostarczenia listu - To chyba tyle, jeśli nie ma pan do mnie jakieś sprawy, to ja będę się zbierał.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Czerwiec 2014, 14:51:49 »
-  Tak to wszystko, a teraz wybacz, muszę iść zgłosić napad i poprosić o ochronę straży. ÂŻegnaj. - Powiedział wyganiając cię ze swojego domku, nie zamykał - nie było warto i tak wszystko ukradzione. Pokierował się bezpośrednio do kapitana straży miejskiej.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Czerwiec 2014, 19:24:17 »
- Do zobaczenia - rzekł Progan i wyszedł z domostwa. Udał się do karczmy, aby przeczekać noc.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:17:59 »
Znałeś położenie karczmy, w końcu byłeś w tym mieście nie gościem, a mieszkańcem. Karczma "obieżyświat" była tego wieczoru pełna różnych osobistości balujących w imię pory roku jaką jest Astas.  Piękne biesiadne melodie wygrywane na lutniach, śpiewający coś bardowie, a do tego ludzie tańczący i żłopiący piwo na umór. Piękny widok dla osób lubiących imprezy.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:21:29 »
.
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2014, 20:39:09 wysłana przez Gunses »

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:39:30 »
Progan usiadł przy barze i zamówił wodę. Podano mu ją, wypił. Posiedział trochę, posłuchał bajania proszalnych dziadów, opowieści o wielkich podróżach, o paskudnych stworzeniach i różnie paskudnych krasnoludzkich babach. Usłyszał jeszcze paskudniejsze klątwy i odgrażania się krasnoludzkich mężczyzn na te żarty. ÂŚwiat.
Upewnił się że potwierdzenie jest dobrze ukryte w kieszeni.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:52:32 »
Upewniłeś się, ze nic ci z kieszeni nie wypadało. Karczmarz stał i wycierał szklanki żegnając kilkoro gości. Wiedziałeś, że jest ot późna pora, gdyż ilość klientów topniała w karczmie.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Czerwiec 2014, 20:55:49 »
Progan postanowił udać się do punktu medycznego...
- Karczmarzu? Czy w tym mieście jest jakiś darmowy szpital?

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:13:52 »
-  Darmowy? zapomnij panie... Miłościwie nam panujący król, wraz z radą miasta planują otworzyć taki punkt, lecz płatny. Takie plotki chodzą.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:42:40 »
- No nic, dziękuję - powiedział Progan i wyszedł z karczmy. Udał się w kierunku bram miasta, miał nadzieję, że spotka jakąś karawanę, z którą mógłby się zabrać do Atusel. Nie chciał podróżować sam nocą.

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Czerwiec 2014, 21:56:25 »
Jednakże docierając do bram nie zauważyłeś żadnej karawany, w tak późną noc nikt nie podróżował konno ani wozem. zauważyłeś stajnię pod bramą oraz dwóch strażników. Poznałeś ich nadal stała ta sama dwójka, co cię wpuszczała.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Czerwiec 2014, 22:07:12 »
- Dobry wieczór - zagadał do strażników - Nie zapowiada się, aby ktoś teraz wypuszczał się za mury, hm? Muszę się dostać do Atusel...

Canis

  • Gość
Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Czerwiec 2014, 22:42:36 »
-  Nocą zawsze niewielu przejezdny, a jeżeli to typy spod ciemnej gwiazdy. radzę nie wyjeżdżać nocą samemu, szczególnie w takim ubraniu. Od razu mógłbyś zostać uznany za łatwy cel.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Czerwiec 2014, 22:44:30 »
- Mają panowie rację. Mógłbym gdzieś się tutaj zatrzymać? Nie widzi mi się łazić teraz po podgrodziu, a do swojej chaty mam kawał drogi, a wszak nieciekawa to dzielnica.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gdy kurier nie dociera
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Czerwiec 2014, 22:44:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top