Autor Wątek: Potłuczone szkło  (Przeczytany 5604 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Maj 2014, 15:11:00 »
Pech chciał, że byłem skurwielsko ciekawskim wampirem. Widząc sytuację na cmentarzu, nie zamierzałem go omijać. Byłem gotów na niebezpieczeństwo, nie żebym głupio ryzykował, po prostu nadchodził świt a ja nie chciałem nadkładać drogi póki mogę. Stwierdziłem, że przejdę tunelami. Sprawnie zeskoczyłem w dół jednego, wcześniej zerkając na powierzchni w którą stronę iść. I tak poszedłem.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Maj 2014, 15:16:44 »
Tunele nie były czymś nadzwyczajnym, zwykłe, stare, dracońskie tunele. Szerokie na 5 metrów. patrząc na ściany widziałeś jakie są zniszczone. Mnóstwo pęknięć, gdzieniegdzie, gdzie był jeszcze sufit widziałeś mnóstwo pęknięć, to wszystko trzymało się na słowo honoru. widziałeś, ze tunele są stosunkowo kręte i z oddali słyszałeś dziwaczne odgłosy - nie wróżyły one nic dobrego w każdym bądź razie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Maj 2014, 15:16:44 »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Maj 2014, 15:21:51 »
Domyślałem się, że w tych tunelach nie będę osamotniony, nie w takim miejscu. Ale jakoś nie ciągnęło mnie do prędkiego spotkania z resztą zwiedzających. Starałem się analizować dokładnie skąd dochodzą dziwne odgłosy i obierać ścieżkę między tunelami tak, aby przejść drogę samotnie. Bardziej interesował mnie kształt tuneli i ich zawartość nieruchoma, niźli to co było w środku i najwidoczniej nie do końca umarło.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Maj 2014, 15:25:44 »
Tunel, do którego wpadłeś prowadził na wprost i skręcał w lewo 10 metrów dalej. Za zakrętem słyszałeś odgłosy i zbliżały się do ciebie stosunkowo szybko. Dzięki węchowi zacząłeś odczuwać zapach egzotycznych ziół, a zarazem odór zgnilizny. Słyszałeś także postukiwanie broni drzewcowej po posadzce... Za tobą z kolei było identycznie to samo, tunel prowadzący za ciebie, kolejno w prawo, w takiej samej odległości.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Maj 2014, 10:01:09 »
Wiedziałem, że nie mam wyjścia, ruszyłem przed siebie, zanim to coś za mną zdąży mnie odwiedzić.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Maj 2014, 10:25:30 »
do sklepienia były 2,5 metra wysokości, zaś zza rogu wyłoniła się Mumia Raanaar wyposażona we włócznię.



1x Mumia Raanaar

//Jest wyposażona w:

Nazwa broni: Włócznia mumii Raanaar
Rodzaj: włócznia
Typ: oburęczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,1kg stali Valfdeńskiej oraz drewna o zasięgu 1,9 metra.

//Uważnie przeczytaj statystyki ;)

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Maj 2014, 11:10:38 »
Widząc istotę, która stanęła przede mną, nie byłem pewien czy poradziłbym sobie w walce z nią. Sam fakt jak trzymała włócznię, wskazywał na to, iż potrafi machać nią lepiej, niż ja swoją kataną. Poza tym, nigdy nie walczyłem z takim stworzeniem. Zerknąłem szybko do góry. Było wysoko, ale nie za wysoko. Przykucnąłem szybko, po czym mocno wybiłem się w górę, próbując złapać się rękami za krawędź i podciągnąć, tak aby wydostać się z tunelu. Była to jedyna droga ucieczki, zza moich pleców bowiem też prawdopodobnie mogła wyłonić się taka mumia.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Maj 2014, 14:36:28 »
Mumia szybko dotarła do miejsca, w którym się znajdowałeś. Wbrew ogólnemu przekonaniu ciało mumii raanaar było bardzo sprawne i niezwykle szybkie. Stojąc w miejscu gdzie stałeś, a ty już zdążyłeś wyskoczyć z tunelu, spróbował wykorzystać atak sidła i spętać ciebie bandażami i sprowadzić do tunelu, jednak bez skutku, odległość była zbyt duża. Mumia zaczęła charczeć i jęczeć, po czym zaczęła biec s powrotem w miejsce, z którego przybiegła.

Stojąc na powierzchni widziałeś, ze tunele są gęsto osadzone i niezwykle kręte, zaś twój cel był nadal daleko... Każdy tunel jest dokładnie takich samych wymiarów. 2,5 metra do sufitu (które w większości są pozawalane, zaś szerokość tuneli to 5 metrów. każdy tunel od siebie jednak był oddalony o parę metrów, a te miejsca nadal były porośnięte trawą.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Maj 2014, 20:24:04 »
Analizując zaistniałą sytuację, wpadłem na pewien pomysł. Widząc jak niebezpieczne może okazać się podróżowanie tunelami, postanowiłem poruszać się górą. Oszacowałem szerokość tuneli i szybko doszedłem do wniosku, że w razie czego, przeskoczę go po prostu. Rozejrzałem się więc wokół, decydując w którą stronę ruszyć, po czym zacząłem biec właśnie w tą stronę, starając się przeskakiwać każdy napotkany tunel w jak najwęższym miejscu.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Maj 2014, 20:31:05 »
Niebo już zaczynało przybierać właściwy dla poranka błękit, lecz jeszcze się słońce nie ukazało na horyzoncie, gdy już ominąłeś sprawnie cmentarz. parędziesiąt metrów dalej zaczynały się domostwa, widać było wiatraki i pracownie. była to z pewnością pora, w której wszyscy jeszcze spali. Nagle usłyszałeś strzał, charakterystyczny dla broni jaką jest muszkiet. brzmiał w oddali, a ptaki zerwały się z korony drzew.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Maj 2014, 21:26:33 »
Przykucnąłem gwałtownie, nie chcąc oberwać w łeb kulką z muszkietu. W takiej pozycji ruszyłem najszybciej jak mogłem w stronę młynów. Nie wiedziałem gdzie strzelali i w którą stronę, dlatego starałęm się dotrzeć tam jak najszybciej. Gdzieś tam mieli mieszkać dwaj mężczyźni.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Maj 2014, 21:40:14 »
Gdy tak pędziłeś spojrzałeś na dwa domy, a w oknach dwoje ludzi w nocnych koszulach z muszkietami. Slyszałeś krzyki i wrzaski, nieprzeciętne przekleństwa i wyzwiska rzucane między dwoma mężczyznami. dało się tam słyszeć poszukiwane przez ciebie imiona w połączeniach jak:

-  "Jarek skur*ysynie"
- "Zdychaj mirek! Ty ch*ju!"


I wcale nie brzmiało to żartobliwie szczególnie, gdy kule świstały uderzając w drewniane okiennice budynków dziurawiąc je na wylot.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Maj 2014, 15:41:06 »
Bodbiegłem w tej samej pozycji bliżej domostw owych panów, wciąż starając się nie zostać trafionym. Gdy byłem dostatecznie blisko krzyknąłem.
- Hej. Panowie. Co jest? Spokojnie. Przybywam do was po pomoc. - starałem się mówić głośno i wyraźnie. Jednocześnie, zachowywałem spokój i zimną krew, chciałem, żeby zrozumieli, że ja ewentualnie też nie jestem ich wrogiem.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Maj 2014, 16:39:51 »
Spojrzeliz e zdziwieniem na ciebie, po czym odłożyli muszkiety i zamknęli okiennice znikając z okien.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Maj 2014, 18:36:11 »
Wyprostowałem się więc i ruszyłem przed siebie, do pierwszego z domostw. Podchodząc pod drzwi otrzepałem ubranie. Ostatecznie zapukałem w drewniane drzwi.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Maj 2014, 21:51:43 »
Nim dotarłeś oboje drzwi otworzyły się, wyszli przez nie dwaj mężczyźni, z jednego domu wyszedł grubszy, w długiej piżamie i szlafmycy facet mający w łapach muszkiet i celujący w drugiego mężczyzn. drugi mężczyzna był znacznie chudszy, lecz tak samo odziany i tak samo celował muszkietem w pierwszego faceta. Zorientowałeś się, że są na swoistej ścieżce wojennej ze sobą. Słońce wstawało nad horyzontem. widziałeś jak pierwsze smugi pięknego, czystego, żółtego słońca skrywają kolejne centymetry traw, budynków i innych swym blaskiem. kwestią minut było, gdy dotkną ciebie.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Czerwiec 2014, 16:41:41 »
- Panowie, spokojnie. Mam interes do was obu, będzie zapłacone, a potem możecie dalej do siebie strzelać. Tylko wejdźmy może do środka, bo brzydkie słońce wstaje, mi to nie na rękę. - stwierdziłem, próbując wskazać drogę do drzwi do najbliższego pomieszczenia.


Nadal mam cienko z czasem, żeby pisać, ale będę się starał.

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Czerwiec 2014, 16:49:26 »
- Dobra, pójdziemy do mnie...
- Nie! Do mnie!
- Nie badź taki...
- Chcesz mnie w pułapkę wciągnąć, nic z tego! Albo u mnie albo nigdzie.
- To wtedy nigdzie!


Zaczęli się ponownie kłócić, a czas mijał nieubłaganie...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Lipiec 2014, 16:33:01 »
//Czy wyprawa będzie kontynuowana?

Canis

  • Gość
Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Lipiec 2014, 21:58:14 »
//Uprzedzał, że będzie miał mało czasu, lecz nic się nie zmienia. W razie czego będzie mógł podjąć się ponownego wykonania misji, bądź wybrania innej dla siebie.

Wyprawa zakończona niepowodzeniem!

Podsumowanie: Gracz podjał się wykonania misji i udał się w daleką podróż, po pokonaniu przeciwności i dotarciu do Mirty, wkroczył do karczmy, gdzie uzyskał informacje na temat lokacji i położenia głównego celu podróży. Dotarł na miejsce nie ebz przeszkód i spotkał się z nimi, lecz zbyt długi czas rozmowy zniechęcił obywateli, którzy zostawili go samego w głuszy. Nie mając wyjścia oddelegowano go do Efehidonu...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Potłuczone szkło
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Lipiec 2014, 21:58:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything