Autor Wątek: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.  (Przeczytany 4928 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Luty 2014, 15:08:44 »
Ech, co za idiota ze mnie, po raz już kolejny.. Lucas przeklął się w duchu. Postanowił wrócić tam, gdze wszystko się zaczęło, do karczmarza. Tym razem nie mógł zawalić. Przecież to było proste, jedno imię, jednego człowieka. Udał się więc w stronę karczmy.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Luty 2014, 17:25:32 »
A karczma stała w odpowiednim miejscu, niewiele ludzi było jednak już o tej bardzo późnej porze wewnątrz. Bowiem trzecia w nocy się zbliżała. Karczma była otwarta, a wewnątrz siedziało może z 4 osoby razem z karczmarzem i dwoma ochroniarzami. Niemniej jednak nie byłeś pewien swego, bowiem zasłony w oknach okazywały tylko 4 postacie. Najwyraźniej komuś przeszkadzał blask słońca, które zaszło wiele godzin temu...  <huh>

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Luty 2014, 17:25:32 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Luty 2014, 20:36:22 »
Lucas musiał być twardy. Nie miał broni, ale liczył, że jego umiejętności perswazji w czymkolwiek mu pomogą. Wszedł do środka i poszedł pomału do karczmarza. Delikatnie go zapytał:
- Witajcie. Macie jakieś nowe informacje?

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Luty 2014, 20:46:40 »
//Nie masz umiejętności Perswazji więc mi tu nie opowiadaj pierdół...

Gdy tylko w szedłeś do karczmy zauważyłeś, ze karczmarz stoi przy ladzie, koło niego dwóch ochroniarzy, a na drugim końcu pomieszczenia siedzi malutka, może metrowa postać cała, całkowicie osłonięta kapturem oświetlona blaskiem świecy, która nie rozpromieniła mroku pod kapturem.

Karczmarz tylko spojrzał na ciebie i powiedział.

- Zamknięte, odejdź!

Nim zdążyłeś powiedzieć jakiekolwiek słowo. Ta drobna postać podeszła do ciebie. zza rękawa płaszcza wyłoniła się drobna, łuskowata, zielonkawa dłoń z długimi pazurkami wskazującymi drzwi.

- Nic mądrego nie powiesz, odejdź. - Powiedział chłodny, acz piskliwy głos.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Luty 2014, 20:51:37 »
Lucas zaszedł za daleko. Nie mógł teraz się wycofać. Musiał w końcu wykonać misję, tyle czasu już to zajmowało. Odezwał się więc grzecznie do tajemniczej postaci:
- Pytaj, może się czymś zaskoczę. - i niecierpliwie czekał na odpowiedź.

//Ale Ty drażliwy jesteś, to zwyczajny opis był. Nie piszę, że używam takiej umięjetności.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Luty 2014, 20:53:31 »
- Co poczujesz gdy cie dotknę?

Opóścił kaptur i ujrzałeś twarz.


Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Luty 2014, 21:02:10 »
Lucas się nie wahał.
- ÂŚmierć.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Luty 2014, 21:56:14 »
Uśmiechnął się.

- Nic, bo cie nie dotknę.

Karczmarz przyglądał się całemu zdarzeniu, gwizdnął tylko i wraz z ochroniarzami poszli na zaplecze. Zostałeś sam w pomieszczeniu wraz z mały stworkiem.

- Czego tutaj szukasz, to nie miejsce dla ciebie zakonniku. Wiem, że przysyła ciebie komisarz, wiem, że miecz który masz jest uszkodzony, wiem nawet co chcesz wiedzieć. - Powiedział i uśmiechnął się perfidnie. - Ja wiem wszystko. Mam dla ciebie propozycję. Masz wiele pytań. chętnie odpowiem na każde, pod warunkiem że coś mi dasz za odpowiedź... na przykład swój palec... nogę, rękę... myślę, że karczmarz znajdzie toporek by odrąbać... Co ty na to?

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Luty 2014, 10:22:07 »
Lucasa zamurowało. Część ciała w zamian za informacje? Dziwny stwór. Ale domyślał się kim on może być, dlatego za bardzo nie mógł się wycofać. Nie znał jego możliwości, ale zabijać też go nie mógł, zresztą nie miał nawet czym. Ale musiał jakoś się wywinąć:
- Jeśli nie masz nic przeciwko, wolałbym inną formę zapłaty.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Luty 2014, 20:43:04 »
- Mam coś przeciwko. To ja ustalam zasady i to ja posiadam wszelką wiedzę, jaką ty chciałbyś posiąść. - Powiedział i patrzył na ciebie. Zacząłeś się drapać po głowie i wygrzebywać pchełki z między swego ciała, wkońcu włosy to martwa tkanka, ale jednak część ciała...

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Luty 2014, 08:52:10 »
- Mogę Ci dać swoje włosy. Za każdą odpowiedź możesz uciąć nawet kilka. - odpowiedział Lucas. Liczył, że mały stworek pójdzie na taki układ. - Zatem powiedz mi, jak brzmi Twe prawdziwe imię?

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Luty 2014, 18:08:28 »
- Jesteś pewien, że dobrze zadałeś pytanie? Zdzisiu z Irint. - Powiedział wyrywając ci włos z czupryny.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Luty 2014, 18:25:14 »
- Faktycznie, może źle zadałem pytanie. - rzekł Lucas krzywiąc się lekko. - Hmm.. Czy jesteś tajemniczym M.?

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Luty 2014, 18:44:31 »
- Tak, jestem. - Odpowiedział i szarpnął za kolejny włos, mając już 2 włoski czekał...

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Luty 2014, 11:41:40 »
- Jeśli zatem M. to Twoje miano musi brzmieć inaczej niż mi podałeś, zatem chyba bezpodstawnie wyrwałeś mi włos. Rozwiń zatem ten zacny skrót. Dlaczego M.? - Lucas musiał uzyskać prawdziwie miano, inaczej jego misja spaliłaby na panewce, a wysiłek bezcelowy.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Luty 2014, 14:25:49 »
- Niektórych się zna przez ich imiona i nazwiska, innych przez ich pseudonimy artystyczne... a jeszcze inni podszywają się pod kogoś, kim nie są. A odnośnie skrótu M, to skrót od nazwiska Malahar. - powiedział i wyrwał ci dwa włosy, bo na dwa pytania odpowiedział. - Nadal nie wiesz tego co powinieneś wiedzieć. Daję ci ostatnią szansę, ostatnie pytanie.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2014, 15:27:12 wysłana przez Salazar »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Luty 2014, 12:38:37 »
Lucas się zamyślił. Jak nie wiem? Miałem się dowiedzieć kim jest tajemniczy M. Znam jego nazwisko, wiem jak wygląda, więc raczej wszystkie informacje już mam. Ale postanowił skorzystać z okazji i zadać jeszcze jedno pytanie:
- Musisz się zatem nazywać Malahar, oczywiście jeśli nie podszywasz się pod kogoś innego. Kim jest Malahar?

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Luty 2014, 16:20:35 »
- Odpowiem ci pytaniem na pytanie, który Malahar? To nazwisko, a rodziny są duże, a niekiedy tak małe pokrewieństwo, a jednak to samo nazwisko... Mogę ci na to pytanie odpowiedzieć cokolwiek, a niczego konstruktywnego z niego nie wyniesiesz... - powiedział i zniknął w obłokach czarnego dymu. Zostałeś sam w karczmie. Karczmarz już drzemał bo wiedział, ze klientów dziś nie będzie.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Luty 2014, 10:54:43 »
Lucas, szturchnął karczmarza. Malahar za mało mu powiedział, a potrzebował informacji.
- Dalej, wstawaj. Wymienimy się jeszcze paroma informacjami.

Canis

  • Gość
Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Luty 2014, 11:01:21 »
- Jestem schlany, opcja szpadel. - powiedział mamrocząc coś do ciebie i padł, zwyczajnie zasnął. Najwyraźniej w czas kiedy sobie rozmawiałeś z Malaharem o nieznanym ci imieniu, Zdziśkiem z Irint ponadto, zdążył się upić i nie jest w stanie udzielić ci żadnych, jakichkolwiek informacji. Czułeś, że już więcej niczego i nigdzie się nie dowiesz...

Forum Tawerny Gothic

Odp: ÂŚledztwo - Tajemniczy M.
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Luty 2014, 11:01:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top