Autor Wątek: Ballada o Hemis  (Przeczytany 10416 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Ballada o Hemis
« dnia: 10 Styczeń 2014, 18:16:31 »
Cytuj
Nazwa wyprawy: Ballada o Hemis
Prowadzący wyprawę: Hagnar Wildschwein
Wymagania: Musk (muskuł mózgu) + walka dowolną bronią 50%, NIE-Wampir, zgłoszenie się w tym temacie.
Ilość wykonujących: Adaś, Gordian, Lutmir, Melkior, Gorn z Rivi

Ach trochę czasu minęło od oblężenia Ekkerund, więc pomyślałem że wypadałoby dokończyć pewną niedokończoną sprawę. Jak to mówią nie da się zacząć następnej historii, nie kończąc poprzedniej. Postanowiłem wybrać się do Domenica, z nadzieją że pozwoli mi dalej grzebać w śmieciach. Co prawda mogło się to gorzej skończyć niż poprzednio, ale ciekawość przezwycięży wszystko, nawet strach.
Kiedy zjawiłem się u krasnala, trochę się zdziwiłem prócz Domenica, w jego norze było jeszcze parę osób. A najlepsze że prócz niego, kojarzyłem tylko jedną osobę którą był Gordian. Stałem chwilę przy drzwiach słuchając o czym jest mowa. Z tego co zdążyłem usłyszeć, wyraźnie zrozumiałem że Domenic nie ma zamiaru spocząć na laurach, póki nie pozna prawdy. A to było lepiej dla mnie, gdyż sam nie mogłem sobie tego odpuścić.
Poczekałem chwilę aż skończyli mówić, po czym gustownym krokiem wkroczyłem w głąb pomieszczenia, mówiąc od progu:
-Znając życie pewnie będę wam potrzebny.-Krocząc tak spojrzałem na znane mi twarze.-Cześć Domenic, siema Gordziu!-Powiedziałem pochylając się nad stołem z buteleczkami, jak wnioskowałem, wypełnione alkoholem. Odkorkowałem jedną i powąchałem zawartość.-Pozwolisz Domenic że ich trochę zaznajomię z sytuacją, jak co to mnie poprawiaj.-Powiedziałem po czym pociągnąłem solidny łyk, jak się okazało rumu.-Może zaczną od tego, że się przedstawię tym którzy mnie nie znają. Jestem Adamus Roydil aep Yarpen ibn Thor. Powiedziałem darując sobie tytuły szlacheckie oraz robocze, oczywiście znów pociągnąłem porządny łyk. Po czym odwróciłem się oglądając pomieszczenie.-A więc sprawa w którą się wmieszaliście dotyczy takich dwóch wsi.-Odwróciłem się z powrotem w kierunku towarzyszy, wyciągając za pazuchy malutki notesik. Przekartkowałem go z wyraźnym skupienie na twarzy.-A wiec zacznijmy od tego że sprawa ta śmierdzi gorzej niż dwuletnie gnojowisko.-Kolejny potężny łyk.-A więc trochę czasu temu, pewni "bohaterowie" postanowili pomóc sołtysowi jednej z tych wsi. Wiecie chłop w potrzebie, to i sakwę pełną ma.-Znów odwróciłem się od słuchaczy, szukając kolejnej butelczyny, skończywszy w międzyczasie pierwszą. Po za tym kontynuowałem.-Ogólnie wpieprzyli się w niezłe gówno, bo z tego co się dowiedziałem zupełnie przypadkiem spiknęli się z bandytami którzy spalili Chylicę dolną, ówcześnie ją grabiąc. O jest!-Ostatnie wypowiedziałem sam do siebie odkrywszy kolejną buteleczkę wypełnioną życiodajnym płynem.-Trochę za to posiedzieli, ale w końcu wyszli. Ale..-Celowo przeciągnąłem aby zbudować napięcie, oraz uleczyć swoje wysuszone gardło.-...zawsze jest do ale. Pewnie zastanawiacie się, to co w tym takiego śmierdzi, i pewnikiem powiecie zwykła sprawa zbójecka,nie warta funta kłaków. Otóż nie!-Powiedziałem ponownie kosztując się przepysznym trunkiem i chowając swój notesik.-Widzicie, pewien mój znajomy krasnal..-Wymownie się skrzywiłem na wspomnienie nie miłych wspomnień.-.. za wszelką cenę próbuje zataić te sprawę. Kiedy ostatnio się nią zająłem, aż się dziwię że puścili mnie wolno.-Mówiąc to pokazałem resztki sińców oraz bliznę w okolicy moich skroni.-Kiedy tylko zacząłem z nim ten temat od razu zaczął się denerwować. Ba nawet byłem świadkiem jak palili wszystkie dokumenty z tej sprawy. Więc sami widzicie że coś leży na rzeczy.
Powiedziałem ostatecznie siadając na stołku, kładąc prawą nogę na lewym kolanie i degustując dalej zawartość buteleczki.-Jakieś pytania?

« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2014, 12:22:49 wysłana przez Adaś »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2014, 18:30:17 »
- Jedno zasadnicze, co się tam kurwa w tych Chylicach stało? Tak dokładniej. Spytał elf.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2014, 18:30:17 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2014, 18:49:17 »
-Witaj Adamusie, ogólnie to pytań nie mam żadnych. Wszystko wyklaruje się po drodze.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2014, 22:03:08 wysłana przez Gordian »

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2014, 18:56:33 »
Szybkim krokiem ruszyłem w stronę towarzyszy.witajcie towarzysze

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2014, 19:47:06 »
-I to tyż bydzie problemem co go odkryć i rozwionzać macie..- stwierdził Domenik siedząc w swoim potarganym fotelu.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2014, 20:03:51 »
- A wiadomo co to za najemnicy brali udział w tym burdelu czy to też wyparowało? Można by też popytać w tamtych stronach. Chylic nie ma ale jest Chylica, jedna.

Offline Lutmir

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 35
  • Drugie konto Garika
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2014, 21:13:25 »
A właśnie, jak już o tym mowa. Gdzie ta Chylica leży dokładnie?-Zapytał krasnolud wchodząc do pokoju. Musiał gdzieś przed chwilą na moment wyskoczyć.-Jestem Lutmir Argothgard aep Farim.-Przedstawił się. Wypadało powiedzieć pełne imię, wszak ten Adamus uczynił to samo. Swoją drogą dziwnie krasnoludzkie to jego nazwisko, a i widać, że do wódki namawiać go nie trza. Podejrzany jegomość, znaczy się. Podejrzanie w porządku. Reszta wydawała się nie być taka zagadkowa. Jakiś elfi łucznik i dwójka ludzi, których nie kojarzył. No i Domenik, rzecz jasna.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2014, 12:51:49 »
-Jak już elfie powiedziałem, ograbili i spalili Chylicę Dolną.-Powiedziałem ponownie wstając z krzesła i ruszając na poszukiwanie kolejnej zaginionej butelczyny. Tak sobie jej szukając usłyszałem kolejne pytanie, elfa który co by nie było nawet nie był łaskaw się przedstawić.-Jak mnie pamięć nie myli, a i jeśli plotki nie kłamią tacy pewni starzy moi znajomi. Wątpię byście o nich słyszeli, co najwyżej mogliście się spotkać z Zelerisem. Taka czarna szpetna jaszczurka, kojarzycie? Strasznie z japy mu śmierdzi i często się uśmiecha.
Ach w końcu ją znalazłem, na półce między różnymi słoiczkami. Odkorkowałem, powąchałem kiedy moją próbę degustacji przerwało pytanie Syna Farima. Wyciągnąłem za pazuchy poskładaną kartę papieru. Na zewnętrznej stronie malował się portret pewnej ślicznej Elficzki, w negliżu. Ale nie to chciałem pokazać, odwróciłem ją na drugą stronę na której była mapa i rzuciłem ją na stół.
-Północno-zachodnie kresy Valfden. Masz zaznaczone na mapie.
Kiedy to powiedziałem pociągnąłem solidny łyk z butelki. I wtedy przyszło mi do głowy genialne pytanie. Pytanie od którego mogło zależeć ludzkie życie i przyszłość świata:
-Domenic kiedy wznowisz produkcję Domenicówki?

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2014, 13:36:48 »
Chyba wiemy wszystko,czy jest coś jeszcze?

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2014, 19:11:29 »
-Tak- odrzekł grabieżcy jego drogich zapasów.
-Jakbym co wiedział wiency nad to co wam rzekł już Adamus to bym i wam powiedział- skwitował krasnolud.

Offline Lutmir

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 35
  • Drugie konto Garika
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2014, 19:29:15 »
Lutmir nie kojarzył żadnego jaszczura, prócz tego barona, który czasem Ekkerund odwiedzał. Więc zamiast odpowiadać, przysiadł się do stołu i przysunął sobie mapę.-Znaczy, możemy już ruszać. Kawałek do przejścia jest.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Styczeń 2014, 20:00:04 »
tak to wszystko co trzeba wiedzieć,ruszajmy.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń 2014, 22:27:29 »
//Zatem dzielnie wyszliście z klitki Domenika.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2014, 22:29:49 »
//Niepoprawny opis wyprawy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Styczeń 2014, 22:35:16 »
//Adaś wstyd  ;[

- Nie przedstawiłem się, Melkior Tacticus jestem. Powiedział do krasnoluda i pół krasnoluda-ćwierć elfa gdy opuścili klitkę Zirgina. Elf trzymał w ręku podpierdzieloną butelke Pavulonu z której to zdrowo pociągnął.
- No to idziem do stajni co?

Offline Lutmir

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 35
  • Drugie konto Garika
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Styczeń 2014, 22:49:52 »
Idziem, akurat mam odebrać nowego kuca to będzie jak znalazł. Starego mi ukradli, kiedy podróżowałem z Efehindon. Dodam, że faktycznie był stary. W dzisiejszych czasach mniej niż w pięciu wędrować nie ma jak.-Powiedział ze smutkiem kiwając głową i pilnując się, by butelki w jego torbie nie brzęczały zbyt głośno. Naturalnie to nie była kradzież. Jeśli mają przejść przez to cało, będą potrzebować odpowiednich zapasów, a Domenikowi przecież na tym właśnie zależało.-Tacticus powiadasz? Z tych, o których myślę?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Styczeń 2014, 22:58:57 »
- Ta z tych, to moja rodzina zalicza się już do tak zwanych "tych"? Wiadomo bowiem że rodziny z gatunku "tych" były znane. Mniej lub bardziej pozytywnie.

Offline Lutmir

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 35
  • Drugie konto Garika
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Styczeń 2014, 23:35:42 »
Ano. Niektórzy pewnie mogliby tak powiedzieć.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Styczeń 2014, 10:15:53 »
//:Jakby była jakaś różnica czy pogrubione czy nie -,-

-Toś ty słynny syn Aragorna? Patrz nie poznałem cię, ostatni raz chyba w krukach cię widziałem.-Powiedziałem do Melkiora, łącząc wszystkie fakty z przeszłości. Wiedziałem że skądś mi się wydał znajomy, a teraz to wiedziałem już wszystko.
Powolutku wyszedłem za wszystkimi z klitki, podpierdzielając jeszcze jedną butelkę Domenicowi. A co jakiś zapas na drogę musi być, a żelaznej rezerwy nie wypada od razu opróżniać. Co prawda czy podróż do Chojnic była opłacalna, jakoś mnie to nie przekonywało. No ale ważne że przynajmniej Oni mieli jakiś plan, bo ja nie miałem najmniejszego pomysłu co tu zrobić. A ponad to w Ekkerund chyba już nie było czego szukać, co by nie było najprawdopodobniej wszystkie informacje poszły z dymem na wysypisku.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Styczeń 2014, 12:24:35 »
- Miałem wtedy kilka lat Adamusie, nie dziwię się żeś mnie nie poznał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ballada o Hemis
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Styczeń 2014, 12:24:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top