Autor Wątek: ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty  (Przeczytany 16608 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« dnia: 30 Grudzień 2006, 23:36:22 »
Zawsze się zastanawiałem jak to by było być w świecie Gothica. Być tam na żywo, poczuć orkową krew. Zaczynając życie w koloni, a kończąc gdzieś na kontynencie. Nie zastanawialiście się czy życie w Gothicu nie było, by ciekawsze od tego w którym żyjemy. Ja sam wybrał bym ÂŚwiat Gothica. Zamiast iść do pracy, na polowanie.Zamiast iść do szkoły, idziemy w podróż. Lekcje w szkole zastępują lekcje walki miecza na arenie. Co wy na to?
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 09:52:07 wysłana przez Najemnik Gorn 15 »

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2006, 02:06:26 »
Nie chcę być przykry, ale radzę Ci odstawić gry komputerowe. Gra powstała dzięki fantazji jej twórców i NIGDY nie powinna stanowić wzoru. Skoro uważasz, że gra bardziej, by Ci pasowała to radzę udać się do psychiatry. Nigdy, ale to nigdy gra nie zastąpi Ci prawdziwego życia. Odpowiadając na twoje pytanie ( które uważam, że jest całkowicie bez sensu ) to oczywiście, że wolę świat rzeczywisty.

Dodatkowo zrobiłeś da błędy w ankiecie oraz masę błędów w treści posta.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 02:11:08 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2006, 02:06:26 »

Offline shadow007

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2007, 18:59:19 »
Ja tam bym wolał realia Gothica. DODO, ale mu chodziło o co innego o.O Chodziło mu oto, czy jak byś wybierał świat taki jaki jest teraz (komputery, internet, telewizja, radio), czy może czasy średniowiecza/fantasy (łuki, miecze, polowania, biesiady przy ognisku).

Ja bym wybrał bardziej takie realia Gothica. Lubie fantasy, średniowiecze i w ogóle, i chciałbym być takim człowiekiem przeżywających walke z orkami, bądź smokiem. Ahh... Szkoda, że to tylko mażenia  . Ale cóż, w realnym świecie nie ma co nażekać :P !

A chociażby innym powodem, to brak stresu! Nie stresuje się, że stracę pracę, wyleją mnie ze szkoły, czy skończyły mi się pieniądze. Zawsze by się dało jakoś zarobić... A dzisiaj?

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2007, 19:12:00 »
Najpierw podsumuję wypowiedź shadowa007.

Cytuj
Lubie fantasy, średniowiecze i w ogóle, i chciałbym być takim człowiekiem przeżywających walke z orkami, bądź smokiem.

Cóż, życie to koło fortuny, które nie oszczędza nikogo. Ciekawe, co byś powiedział na ten temat, gdybyś miał pecha i byłbyś zwykłym chłopem, którego żonę dzień w dzień chędoży straż? Lub żebrakiem błagającym o złoto, by przeżyć do następnego dnia? Hem?

Cytuj
chociażby innym powodem, to brak stresu! Nie stresuje się, że stracę pracę, wyleją mnie ze szkoły, czy skończyły mi się pieniądze. Zawsze by się dało jakoś zarobić... A dzisiaj?

Kłóciłbym się. ÂŚwiat Gothica i brak stresu? Chłopie, Ty byś chyba mieszkał na bezludnej wyspie pełnej jednorożców lub w przyszłości, gdy ludzie być może wygraliby z orkami! Orkowie, właśnie. Całe królestwo Myrthany pdbite przez te poczwary, a Ty mówisz o braku stresu i stracie pracy. Nie dość, że orkowie mogą w każdej chwili najechać na Twój dom/farmę/koszary/twierdzę, to w dodatku możesz szybko przy tym stracić życie (patrz: bezpowrotna utrata pracy =P). Czy Ty aby przypadkiem nie widzisz świata Gothica w zbyt różowych okularach? To nie tylko
Cytuj
łuki, miecze, polowania, biesiady przy ognisku

ale także trudy życia, które muszą przeżywać z dnia na dzień tamtejsi ludzie. Nie wszyscy się rodzą doskonali, nie wszyscy rodzą się tak, że w ich żyłach płynie krew pozwalająca stać im się prawowitym rycerzem, który będzie bronił króla.

Tym samym z powyższej mojej wypowiedzi możecie wywnioskować, że jednak wolę posiedzieć przy komputerze popijając przy tym herbatkę i nie martwić się, że w każdej chwili ork może mi rozłupać czaszkę.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2007, 18:05:56 wysłana przez Boba Fett »

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2007, 00:11:49 »
Od dawna korciło mnie żeby wypowiedzieć się w tym temacie. Wreszcie mnie naszła wielka potrzeba. DODO nie widze w tym temacie nic co miało by wskazywac na to, że MeGorT ma wyprany mózg. Założył po prostu normalny temat.
Cytuj
Odpowiadając na twoje pytanie ( które uważam, że jest całkowicie bez sensu )
Nie zgadzam się więc z tym stwierdzeniem...

Teraz na temat. Każdy potrzebuje świata w swoich myślach żeby "uciec" od problemów codziennego życia. W świat Gothica chętnie bym mógł "uciec". Ogólnie nie przepadam za nasza cywilizacją dlatego gdybym tylko miał możliwość od razu bym się spakował i wybył do Khorinis  
Boba Fett: pomimo iż wyminiłeś tyle wad i trudności świata fantasy zastanawiam się czy w naszym nie jest podobnie.
Cytuj
gdybyś miał pecha i byłbyś zwykłym chłopem, którego żonę dzień w dzień chędoży straż? Lub żebrakiem błagającym o złoto, by przeżyć do następnego dnia? Hem?
A czy w tym świecie nie może być żebrakiem? Czy w tym świecie nie może komus podpaść i ten po prostu weźmie sie za jego żone? ÂŻycie może posiadac takie same warunki w każdej cywilizacji. Zarówno w naszej jak i wymyślonej.
Cytuj
wolę posiedzieć przy komputerze popijając przy tym herbatkę i nie martwić się, że w każdej chwili ork może mi rozłupać czaszkę.
Na naszym świecie ginie codziennie kilkadziesiąt tysiecy ludzi (jak nie więcej). Czy Twoim zdaniem nie są oni zabijani przez orków naszej cywilizacji?
Ogólnie wydaje mi się, że Twoje podejście jest proste. Myślisz, że życie tutaj jest znacznie łatwiejsze a to tak naprawde dwa identyczne światy tylko, że w innych realich. Osobiście bardzo bym chciał zakosztować życia w Gothicu. Byłaby tam moim zdaniem prawdziwa wolność.


Z wyrazami szacunku...

Thoro

  • Gość
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2007, 00:24:16 »
Cytuj
Na naszym świecie ginie codziennie kilkadziesiąt tysiecy ludzi (jak nie więcej). Czy Twoim zdaniem nie są oni zabijani przez orków naszej cywilizacji?
Ogólnie wydaje mi się, że Twoje podejście jest proste. Myślisz, że życie tutaj jest znacznie łatwiejsze a to tak naprawde dwa identyczne światy tylko, że w innych realich. Osobiście bardzo bym chciał zakosztować życia w Gothicu. Byłaby tam moim zdaniem prawdziwa wolność.

Bycie potencjalną ofiarą zamachu, pobicia czy choćby wypadku jest zazwyczaj niewielkie. Nie sądzie, aby w średniowieczu było podobnie tym bardziej że często powszechna była plaga, ciemnogród i wysoka przestępczość.
Może powinienem to porównanie ukierunkować na świat Gothica, który nota bene jest nieco oddalony od średniowiecza pod wspomnianymi względami jednak przychodzi nam poznać Khorinis oraz kontynent okiem bohatera który prowadzi podróżnicze życie, uzasadnione z góry nałożonym celem który wydaje się być priorytetem.

Poza tym trochę realizmu, chyba nie sądzicie że każdy w Gothicu jest wielkim bohaterem który zamierza uratować świat. Co prawda argumenty Riddla są sensowne, jednak jeśli miałbym już wybierać to wybrałbym świat realny - nie chciałbym się czuć jak żyd za okupacji...

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Styczeń 2007, 00:39:19 »
Cytuj
Na naszym świecie ginie codziennie kilkadziesiąt tysiecy ludzi (jak nie więcej). Czy Twoim zdaniem nie są oni zabijani przez orków naszej cywilizacji?
Ogólnie wydaje mi się, że Twoje podejście jest proste. Myślisz, że życie tutaj jest znacznie łatwiejsze a to tak naprawde dwa identyczne światy tylko, że w innych realich. Osobiście bardzo bym chciał zakosztować życia w Gothicu. Byłaby tam moim zdaniem prawdziwa wolność
Ogólnie chciałem przez to powiedzieć, że na naszym świecie ginie porównywalnie więcej osób niż w realiach Gothica(nie średniowiecza tylko Gothica). I pod tym względem u Gothica można wstawić plusa.
Cytuj
chyba nie sądzicie że każdy w Gothicu jest wielkim bohaterem
Tu juz wydaje mi się, że MeGorTowi nie chodzi o bycie bohaterem tylko o ogólne życie w Khorinis i Kontynencie jako normalny człowiek. Znając oby-dwa te światy z góry moge powiedziec, że wolałbym być żebrakiem w Khorinis niż np. w Warszawie, być myśliwym w lasach Myrthany niż gdzieś niedaleko ÂŁodzi. Jak już wspomniałem wcześniej w światach fantasy(w tym też i Gothica) odczuwa się większą wolność i swobode dlatego cały czas stoje murem za światem Gothica(sic!)

Z wyrazami szacunku...

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2007, 09:28:31 »
Ja bym wolał świat Gothic ponieważ już mi porządnie zbrzydły te wszystkie hałasy powodowane przez samochody itp. Najchętniej żyłbym w średniowieczu z elementami Gothic'a. Rycerze, walka bronią białą a nie palną, te wszystkie świątynie klasztory itp. to byłby dla mnie szczyt marzeń, ale... jesteśmy w XXI wieku tak więc marzenia idą w odstawkę i trzeba zająć się tym męczącym życiem, nauką itp. Ale świat w XXI wieku nie jest najgorszy, internet, Tawerna Gothic  i wszystkie inne stronki utrzymują ten szary (na razie) świat w jakimś porządku (to oczywiście moje danie i proszę się go nie czepiać).

Offline Silent

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2007, 10:13:22 »
Hmm... Gothic? Nie... Gdybyśmy rozmawiali o czasach starożytnych (Rzym w latach 30 p.n.e - 40 n.e lub lata 100 n.e. i 200 n.e) to może nawet dałoby się wytrzymać, żyjąc sobie w jakiejś mieścinie powiedzmy w Hiszpanii. Albo Gwiezdne Wojny przed wojnami klonów. Też fajnie, ale wróćmy do tematu. Gothic odpada. Zaraz litania spraw:

- Co chwila jakieś ataki, orków, smoków, śniącego i innych gówien. ÂŻyjąc w Polsce, kraju bądź co bądź spokojnym, w życiu nie wskoczyłbym w realia Gothica.
- Zagrożenie. Może teraz jest na ziemi 6 mld ludzi i co chwila ktoś ginie. Jednak pewnie połowa ze starości. W każdym razie tutaj (tj w realu) nie grozi mi atak goblinów, cieniostworów i innych poczwar. Dziękuje bardzo.
- Póki co kocham życie. Chciałbym dożyć 70-80 lat (na co jest szansa) a tam? Hmm... 40 dyszki i kaput? Oj nie, podziękuje.
- Każdy z bronią? Nie podoba mi się? Musiałbyś uważać, aby komuś za skórę nie zajść, aby być dla wszystkich miłym być, bo wtedy 'ten ktoś' mógłby Ci łeb up@$!%^$@!. Poza tym sama nauka władania orężem to nie jest chwila. Tego trzeba się uczyć miesiącami, jak nie latami. Jeśli chcesz pomachać mieczem to zrób sobie z drewna (rzymski legionisty to ok 1-2 godzin roboty). Jeśli drewno nie odpowiada to wtedy zapisz się do jakiegoś bractwa. Też powalczysz.

Wychodzi z tego jasno i czytelnie, że zostać wolę u Nas.

P.S. To, że ktoś 'ma swój świat' niekoniecznie jest dobre. Może w czasie wolnym, ok, ale jeśli zacznie sobie wyobrażać różne dziwne rzeczy to wszystko stanie się jego życiem. Wtedy, jakiś silny bodziec, może doprowadzić do katastrofy.

Offline Fix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2007, 11:16:33 »
Mi raczej odpowiada świat rzeczywisty. Nie potrafiłbym pożegnać się ze znajomymi, z techniką, z tym jak żyje się dzisiaj. Poza tym - być może ktoś mnie nazwie odmieńcem - NIGDY nie wczuwałem się w postać którą kieruję :o (szok, prawda?). Wiem kim jestem, wiem kiedy gram, wiem kiedy żyję naprawdę. Popieram w tym momencie DODO.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń 2007, 14:59:09 »
Otóż ja również wolę świat Rzeczywisty. Podobnie jak poprzednik, niemógłbym opuścić tego wszystkiego co na ten świat się składa. ÂŻycie w Gothic'u nie było taką bajką, nie było tylu wygód ile jest dziś. Nasz świat jest bardziej ucywilizowany, choć i są państwa w których średniowiecze i zakłamanie się nie skończyło. Ataki orków i innych potworów z pewnością nie należałyby do ciekawych spotkań. Poza tym są pewne kwestie oddzielające ÂŚwiata Gothic'a od Sredniowiecza.  Tym bodźcem jest religia, w średniowieczu wszelkie osoby parające się magią były palone na stosach jako heretycy. W średniowieczu chrześcijaństwo, w Gothic'u politeizm. Dwie zupełnie inne kultury i sprzeczne ze sobą. A warto wspomnieć że to co pochodziło od religi, przewyższało wszystko w oby dwu kulturach, a co najlepsze, sporo spraw zakończyło się w sprzeczności z obydwu religiami i ich zasadami  

Z wyrazami szacunku...

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Styczeń 2007, 19:27:10 »
ÂŚwiat Myrtany to nie świat Piotrusia Pana który jest uwolniony od problemów - ciągłe ataki orków, duża szansa że urodzisz się chłopem, biedakiem czy kimś innym z całkowicie nudnym, trudnym życiem, i bez szansy stania się bogatym obywatelem miasta lub silnym paladynem broniącym króla. Liczne zarazy i kradzież to też kolejne wady takiego świata. ÂŚredniowiecze to nie jest wcale taki wesoły świat jak się nam zdaje gdy mamy szansę pograć w Gothica. Wiadome, że dużo ludzi by chciałoby być takim Bezimiennym - ale takie pomysły lepiej odstawmy do marzeń które nigdy się nie spełnią. Co do samego pytania - nie, wolę świat rzeczywisty, ale gdybym miał taką możliwość - zamieniłbym 2 dni mojego życia na życie w Gothicu.

Offline Darken

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Styczeń 2007, 17:50:39 »
Ja tam wolę nasz świat w świecie gothica nie ma prysznicy a w dodatku nie chciał bym zostać pożarty przez potwory.Choć zabijanie orków jest fajne   ale zato w drugą stronę niezbyt

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Styczeń 2007, 21:31:01 »
\ Ja wolałbym żyć w Myrtanie. W realu truję się chemikaliami, walczę w wyścigu szczurów i dresy mogą nie za rogiem napaść. Narkomani i żule. Coraz więcej chorób i ogólnego strachu przed terrorystami. A w Gothicu. Jak byłbym wieśniakiem, zacząłbym kraść i został bym złodziejem, a może urodził bym się jako asasyn-wojownik. Czasami lubie wyobrażać siebie w Gothicu. Lubię usiąść i pomyśleć niż chodzić na dyskoteki. Dzięki temu mam parę świetnych materiałów na opowiadania (Moc Przeznaczenia i wiele innych), lubię powalczyć z bratem na drewniane miecze (mam od tego sporo sińców). Po prosu mała odmiana nie zaszkodziłaby mi

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń 2007, 00:16:47 »
Ja wybrałbym realia Gothic'a. Zacznijmy od tego, że nasz świat i świat Gothic'a ma swoje plusy i minusy. Dzisiejszą medycynę zastępują tam mikstury, czary uzdrawiające i alchemia. Natomiast na miejsce dzisiejszych wojen, ataków terrorystycznych i broni palnej wskakują tam Orkowie, dzikie bestie, życie w niepewności, piraci itp. Prawda jest taka, że kim bylibyśmy tam jest bardzo podobne, kim będziemy tutaj. Jak dużo będziesz się uczył, jak dobrze napiszesz maturę i do jakiej wyższej uczelni pójdziesz, taką będziesz miał pracę, zarobki, przyjaciół. W Gothic'u też chęciami i zapałem można by wiele zdziałać, załóżmy, że jestem tym biednym dzieckiem chłopa na roli. Jeśli naprawdę bym chciał to ciężką pracą uzbierałbym na swój pierwszy miecz, trenował np: w lesie, prosił tatę, żeby zabierał mnie do miasta na walki młodzików. Tam przy odrobinie szczęscia moje zdolności zauważyliby "łowcy talentów", wysłali do szkoły rycerskiej, dali pod opiekę jakiemuś magowi/alchemikowi. trzeba chcieć i tu i tam. Oczywiście w naszych czasach ktoś może zupełnym przypadkiem wygrać w Lotka, tak samo tam ktoś przechadzając się po lesie mógł znaleźć skarb.
Po zestawieniu tych dwóch światów Gothic wydaje mi się bardziej ciekawy i interesujący. PzDrO :].

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2007, 16:37:05 »
Ja tam wole real w Myrtanie wcale nie jest tak fajnie jak to wygląda jak byśmy mieszkali w Myrtanie to nie będziemy takim Bezim i nie będziemy wybrańcem niekurzy będą w mieszkać w mieście inni na farmie.
Ci co będą mieszkać na farmach to będą robić na polu przez dzień i noc mogą ich zabić wilk/ork/ścierwojad itp.
Inni będą w mieście może tam jest bezpiecznie ale kiedyś przyjdą orkowie i możesz powiedzieć sobie pa pa.
Może ktoś zostanie paladynem wtedy pójdzie na wojnę i patrz linijkę wyżej  .
Więc mi jest dobrze w realu a ci co wolą świat Gothica to niech odstawi gry i pójdzie na zewnątrz i może kiedyś gdy się zakocha albo będzie miał dobrą prace to zostanie w tym świecie i nie będzie chciał się z niego ruszyć.

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Styczeń 2007, 13:53:34 »
Zdecydowanie wolę świat rzeczywisty. ÂŻycie leci swoim torem, a gdy mam ochotę na trochę rozrywki to siadam do kompa i wczuwam się w świat Gothica czy innego RPG-a.
Biorąc pod uwagę życie w świecie Gothica zastanówcie się jak często wczytujecie grę, bo ktoś nas zabił czy coś nam nie wyszło...  ÂŻyjąc w takim świecie nie mielibyśmy możliwoście zapisania czy wczytania save-a. Krótko mówiąc życie średniowiecznego bohatera jest ciekawe, ale krótkie.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Styczeń 2007, 19:38:52 »
Ja stanowczo wybieram czasy w których żyje. ÂŚwiat Gothica to jednak syf, brud, kiła i mogiła. Nie potrafiłabym przeżyć bez gorącej wody, mydła itp.
 Przynajmniej jak przejdę się do lasu nie zaatakuje mnie ork, jaszczur, rozochocony bandyta w zbroi i z mieczem czy bóg wie co jeszcze... ÂŚwiat gothica jest strasznie niebezpieczny, zresztą w naszym pięknym kraju kobiet mają więcej do powiedzenia i ogólnie więcej praw, dlatego stanowczo wolę nasze czasy...

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Styczeń 2007, 21:28:02 »
Ja stanowczo stoję przy świecie fantasy. Może byłbym wieśniakiem, albo też magnatem czy wojownikiem. Jedo jest pewne. Nie nudziłbym się. A w świecie realnym? Afery, korypcja, gwałty, spaczona psychika przez gry itp.

Offline kulgor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Luty 2007, 19:13:10 »
Ja zagłosowałem na Swiat Gothica. Kierowałem się przedewszystkim tym że ten świat mnie bardzo fascynuje. Zgadzam się z MeGorTem i go popieram. Ten Swiat jest najlepszy gdyż lubie zycie sredniowiecza.

Forum Tawerny Gothic

ÂŚwiat Gothica vs. ÂŚwiat Rzeczywisty
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Luty 2007, 19:13:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything