Autor Wątek: Posterunek rycerzy zakonnych  (Przeczytany 21710 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #120 dnia: 05 Luty 2015, 20:02:18 »
Rycerz zabrał podpisany dokument Kermosowi i zarządził zakończenie przesłuchania. Pod protekcją strażników turdnaszana wyprowadzono z aresztu, przydzielając mu eskortę 4 paladynów Bractwa, którzy odwieźli go do domu stawiając przy nim straż. Dokument gwarantował mu protekcję.

//Możesz pisać teraz gdziekolwiek, ale musisz się pilnować.



Wracający z przesłuchania rycerz spojrzał na Aragorna. Nie spodziewał się, że podejrzany tak szybko się zjawi na przesłuchanie. Mógł zatem spokojnie je przeprowadzić. Był w obecności strażników, którzy wiedzieli co się święci.
- Hrabio Aragornie, zostałeś przyprowadzony tutaj na przesłuchanie. Jesteś podejrzany o zlecenie kilku napadów na przydrożnych kupców, którzy zostali obrabowani ze swych dóbr. Co masz do powiedzenia na swoją obronę? Przysługuje Ci prawo senioratu, które pozwala Ci odpowiadać bezpośrednio przed Jego Wysokością, królem Isentorem I.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #121 dnia: 05 Luty 2015, 20:09:27 »
- To są pomówienia i jawne oszczerstwa. Nie przyznaję się do niczego, oczywiście będę zeznawał tylko w obliczu króla z racji prawa senioratu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #121 dnia: 05 Luty 2015, 20:09:27 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #122 dnia: 05 Luty 2015, 20:13:00 »
Rycerz oczywiście spodziewał się takiego rozwiązania sprawy. Ale wiedział też, że król doskonale wyciągnie z hrabiego wszystkie informacje. Nakazał więc strażnikom to, co oczywiste.
- Odprowadzić hrabiego Tacticusa przed oblicze Jego Wysokości w celu złożenia wyjaśnień. - Aragorn został w asyście poprowadzony do Pałacu.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #123 dnia: 12 Luty 2015, 14:14:21 »
Na posterunek strażników przybył posłany przez Gordiana młodzieniec.
- - Dzień dobry. Pan Sędzia Gordian Morii prosi o rychłe doprowadzenie oskarżonego Kermosa przed oblicze sądu. Jeżeli oskarżony posiada obrońcę powinien on się zgłosić w gabinecie sędziego inaczej nie będzie wzięty pod uwagę w czasie procesu. Rozprawa i czytanie aktu oskarżenia rozpocznie się dzisiaj w godzinach popołudniowych. Sędzia prosi o odnalezienie i doprowadzenie trudnaszana. - zwrócił się do pełniącego służbę strażnika.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #124 dnia: 16 Luty 2015, 17:19:57 »
Na posterunek rycerzy zakonnych wpadł Mare. Lekko roztrzęsiony, ale umysł opanowany.
Przepraszam czy ja mogę coś zgłosić? Przybiegłem z dzielnicy szlacheckiej.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #125 dnia: 16 Luty 2015, 22:40:13 »
Paladyn pełniący aktualnie służbę spojrzał na zdenerwowanego Mare i zapytał:
- Coś się stało? Zgłosić możesz zawsze.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #126 dnia: 16 Luty 2015, 22:46:54 »
Jestem pomocnikiem pana hrabiego Devristusa Morii i opiekuje się jego domem pod jego nieobecność. Przed chwilą do domu bez pozwolenia wpadł człowiek z toporem w ręku. Zachowywał się agresywnie, obłęd w oczach i ciągle się pytał gdzie jest Devristus. Boję się, że chce nastać na jego życie

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #127 dnia: 17 Luty 2015, 00:08:05 »
Rycerz oczywiście poważnie przyjął zgłoszenie i natychmiast zmobilizował kilku strażników. Zapisał najpierw protokół sprawy, aby mieć wszystko w papierach, co zajęło jakieś parę minut. Następnie wraz z oddziałem i Mare wyruszyli w kierunku dzielnicy szlacheckiej, w celu zbadania sprawy.

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #128 dnia: 10 Marzec 2015, 17:40:48 »
Elf przybyl na posterunek, mial wazne informacje. - Witam, nazywam sie Creed, mam wazne informacje. Jakis temu czas bylem z Lornem w lesie, przeganialismy bandytow. Po wszystkim zasnalem na wozie, gdy bylismy juz w domu otrzymalem od Lorna 500 grzywien zaplaty oraz ekwipunek bandytow. Bronie przetopilem w miescie w hucie a pieniadze wydalem. Jak sie pozniej okazalo pieniadze byly falszywe a bronie kradzione. Chcialbym oddac caly zysk z nich. Prosze 500 grzywien rownowartosc tych falszywek, oraz 368 grzywien czyli rownowartosc tych przetopionych kradzionych broni. Tak dla jasnosci Lorn to niewolnik Szeklana, wychodzi na to ze rozprowadza falszywki, w dodatku huta ktora zarzadza podskarbi w dziwny sposob wydaje pieniadze, jak poszedlem przetopic miecz kupiony u karena za 50 grzywien dostalem od huty 50 grzywien, cos mi tu sie ie zgadza.

// oddaje 868 grzywien

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #129 dnia: 11 Marzec 2015, 00:13:38 »
Paladyn Bractwa ÂŚwitu pełniący aktualnie służbę znał doskonale zalecenia Marszałka i wysłuchał zeznania elfa. Wyjaśnił mu więc sytuację:
- Niestety, z rozkazu Marszałka Koronnego zostanie Pan zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy. Może Pan powołać swojego obrońcę lub otrzymać takowego z urzędu. Jest to rutynowe działanie w takich sytuacjach, jeśli po opuszczeniu aresztu po upływie 48 godzin sprawa się nie wyjasni, nie wolno Panu opuszczać miasta. Na chwilę obecną Pański ekwipunek zostanie skonfiskowany i zwrócony po wyjaśnieniu sprawy. - po czym wykonując swoje obowiązki, zatrzymał Creeda na posterunku.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #130 dnia: 11 Marzec 2015, 10:56:24 »
Paladynowi przekazano odpowiednie dyspozycje, ten więc otworzył celę Creeda i natychmiast wypuścił elfa z aresztu.
- Wielce Czcigodny Sędzia Gordian Morii wezwie Pana na rozprawę, na którą musi Pan się zgłosić w wymaganym terminie. Inaczej czeka Pana dożywotni pobyt w kolonii karnej Mor Andor. To tyle, oto pański ekwipunek. Polecamy się na przyszłość!

Offline Creed Canue

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 1343
  • Reputacja: 1763
  • Laa shay'a waqui'n moutlaq bale kouloun moumkine.
    • Karta postaci

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #131 dnia: 11 Marzec 2015, 14:56:02 »
Na obrońcę chcę powołać mego przyjaciela, krasnoluda siliona aep mor.

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Marzec 2015, 18:23:47 »
Na posterunek wszedł Salazar. Zadygotał na nogach, nie przepadał za takimi przybytkami. Niemniej jednak, tyle co jest mowy o więzieniach, o karach, o kolonii karnej, nie mógł przejść obok tego posterunku, jedynego w Efehidon, czy największego może. Na pewno tu... musi... Myślał zbywając co kolejnych strażników starając się wysiedzieć jak najwięcej nie wzbudzając niczyich podejrzeń. Szukał kogoś, czegoś, kartki... słuchał rozmawiających...

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Marzec 2015, 23:04:28 »
Zaczepił go jeden ze strażników.
- Czemu się tu kręcisz?!

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #134 dnia: 23 Marzec 2015, 23:07:26 »
- Próbuję zrozumieć i szukam pewnej historii. A mogą ją odkryć jedynie Ci, którzy się poświęcą szukaniu. Najwyraźniej zbłądziłem. ÂŻegnaj. - Powiedział wymijająco ulatniając się z posterunku powolnym krokiem niewzbudzającym podejrzeń  <ignorant>.

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #135 dnia: 24 Marzec 2015, 08:55:36 »
Wrócił do domu. spisał sobie wszystkie znane mu fragmenty i zaczął układać nie po kolei tworząc swoiste opowiadania. Gdy dojrzał kilka wątków wrócił na posterunek z listą pytań. Dorwał no strażnika, który go zaczepił poprzedniej nocy, nim ten ulotnił się ze stanowiska.
- Jak już wczoraj mówiłem! - zagadał nim ten znowu zapytał się czemu się tam kręci. - Jak już mówiłem, szukam pewnej historii, muszę ją zrozumieć i dowiedzieć się więcej. Wyglądasz na niegłupiego faceta, więc może zechcesz mi pomóc.

Powiedział wyciągając sobie spisane przez siebie 16 fragmentów zagadki, oczywiście, te co dostał na pergaminach, te miał, ale spisał również te, które były wyryte w sanktuarium, i usłyszał do duchów. Zaczął je przekładać i układać na tyle oddalone od strażnika, by za dużo się nie doczytał a słuchał tego co Salazar powie.

- Więc tak, szukam informacji na temat bestii: ohydne cielsko, łuskę i kły, Najpewniej jaszczuroczłek silny i brutalny, odpowiadał za zniknięcie setek bezdomnych w Atusel. Czy jest coś, co możesz mi o tym, nim powiedzieć?! Dać! Wskazać?! A Może wiesz coś o "Legionie?"- Pytał nerwowo próbując ukryć swoją frustrację. Mogą ją odkryć jedynie Ci, którzy się poświęcą szukaniu. Przecież się poświęcam...
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2015, 11:24:18 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #136 dnia: 25 Marzec 2015, 22:13:40 »
- Mogę przejrzeć wszystkie akta jaszczuroludzi z Atusel, ale to trochę zajmie. Masz dla mnie coś więcej?

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #137 dnia: 25 Marzec 2015, 22:17:39 »
- Strażnicy przewieźli go do Mor Andor. Został skierowany na jakieś leczenie, zebrali się do tego jacyś magowie.

Offline Hope

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 494
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #138 dnia: 25 Marzec 2015, 22:49:32 »
Strażnik przeszukiwał archiwum godzinami, kiedy powrócił do Salazara zmęczonym głosem poinformował go o swych znaleziskach.
- Mam kilka informacji. Spójrz na to, więcej doniesień o więźniach.


Patrzyłem w milczeniu, jak wprowadzili kobietę. Miała czerwoną skórę, przestała przypominać ludzką istotę, a tym bardziej kobietę. Księga Rashera mówi: "Czarownicy żyć nie dopuścisz", a nam przyprowadzono pod opiekę kolejną. Gdy uporam się z potworem, będę miał czas sprawdzić, czy żywy las płonie.

Canis

  • Gość
Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #139 dnia: 26 Marzec 2015, 15:17:51 »
- Witaj! - powiedział wchodząc na posterunek ponownie. szukał zmęczonego strażnika, którego poprzednio wykorzystał, miał kolejny trop, kolejną zagadkę, kolejny przypadek - kolejny sznurek do ciągnięcia.

- Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie trapi. Czuję, że jestem blisko, tylko nie wiem, czy tu gdzie trzeba. "Biedna, taka młoda! Ale naraziła reputację Mor Andor na szwank swoimi żądzami." - Czy w niewyjaśnionych okolicznościach, nie zaginęła jakaś kapłanka w Mor Andor? Czy są tutaj takie dane, które rzuciły by światło na tajemnicze zaginięcie, lub rytualną śmierć jakiejś kapłanki w Mor Andor?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Posterunek rycerzy zakonnych
« Odpowiedź #139 dnia: 26 Marzec 2015, 15:17:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top