Autor Wątek: Za ciosem [polowanie]  (Przeczytany 4289 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Październik 2013, 17:06:27 »
- Prowadź Drago. - powiedziałem tylko do wampira, bo gdybym miał czekać na odpowiedź zapytanego wcześniej wampira moglibyśmy doczekać świtu, a wtedy wampiry są średnio przydatne.

//: Panowie, lecimy. Tamto zadanie tak ładnie poleciało. A tu co?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Październik 2013, 17:22:09 »
//Ja... eee... klawiatura mi się popsuła!

Drago bez słowa ruszył przed siebie, prowadząc grupę. Sam zaś kierował się węchem. Taki wampir tropiący. W sumie uznał, że warto te wilki znaleźć. Zawsze to jakiś zarobek, no i nieco krwi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Październik 2013, 17:22:09 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Październik 2013, 22:21:32 »
Melkior ruszył ostrożnie za grupą.

//Jutro popołudnie/wieczór będę

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Październik 2013, 12:26:54 »
//: Dobra, lecimy. Dzisiaj mamy to skończyć, bo jak nie to nie będzie cukierków


Wiedziony intensywnym zapachem zwierząt wampir jak po sznurku przedzierał się przed zarośla porastające skraj wycinki, którą zostawili obecnie za plecami.
Teren zaczął się nieco obniżać i po kilkudziesięciu metrach myśliwi schodzili już z górki. Niezbyt stromej, to fakt ale górka była dosyć długa, a na jej końcu znajdował się ziejący czernią otwór, z którego unosił się już wyczuwalny dla wszystkich smród wilczej watahy.
Dragosani spostrzegł jeszcze kilka wilków zajętych rozszarpywaniem kawała mięsa odrobinę dalej od otworu. Sprzyjał nam wiatr, więc zwierzęta nas jeszcze nie wyczuły, ale dla mnie sytuacja nie wyglądała zbyt kolorowo, bo nie widziałem nic prócz konturów.


//: Wilków jest 4 na zewnątrz i kilka wewnątrz jamy.
//: Odległość to 150 metrów od jamy i 190m od najbliższego wilka.
//: Jesteśmy na górce, a zwierzęta są niżej.
//: Wiatr nam sprzyja, bo wieje od zwierząt w naszą stronę, więc te nas jeszcze nie wyczuły.
//: Jest noc, więc każdy kto nie jest wampirem  ma - 1 do finiszera.
//: Statystyki wilka macie kilka postów wyżej.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Październik 2013, 14:07:58 »
Wampir przez chwile obserwował jamę, oraz jej otoczenie, planując jak i skąd zacząć strzelać. Zaczął przekradać się przez gęstwinę, starając się nie narobić zbyt wiele hałasu. Wychodziło średnio, ale co tam. Gdy uznał, ze odległość jest odpowiednia, wdrapał się na najbliższe drzewo. Z jego gałęzi ostrzał powinien być łatwiejszy. No i minimalizowało to szanse na pogryzienie przez wilka. ÂŚciągnął z pleców łuk i przyszykował strzałę. Wycelował i strzelił. Za cel brał zwierzę, które żarło jakieś ścierwo, przed jamą. Strzałą pomknęła i trafiła wilka w kark.

3 żywe wilki przed jamą
? żywych wilków w jamie

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Październik 2013, 14:52:36 »
//Albo jest się elfem i jest się w lesie. Ja i tak mam 2 finiszery ;p Albo jeden. Nie... noc zabiera mi jeden, elfie skille dodają mi 1 jeśli jestem w lesie. A jestem więc mam 2. Gordiu w razie co mnie popraw.

Melkior ruszył powoli i ostrożnie przez krzaki. Zbliżył się na odległość strzału, czyli jakieś 50m. i wdrapał na solidną gałąź. Przygotował łuk i strzałę, naciągnął, wymierzył i strzelił. ÂŻelazny pocisk pomknął w strone jednego z wilków trafiając prosto w kark.

2 żywe wilki przed jamą

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik 2013, 15:38:42 »
//: Noc zabiera Ci ten jeden dodatkowy, rasowy finiszer więc masz jeden. Bo specjalizacje masz tylko na 50%.

Offline Arcus

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 75
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Październik 2013, 18:10:25 »
Wampir cicho podążał za towarzyszami. Był w pełni sił, gdyż noc wzmagała jego umiejętności. Gdy grupa dostrzegła zwierzynę, zdjął z pleców łuk i strzałę, po czym bacznie obserwował ruchy bestii. Naciągnął cięciwę i precyzyjnie wymierzył w łeb wilka. Następnie uwolnił strzałę, która po chwili przeszyła głowę zwierzęcia. Wilk padł martwy. Arcus dostrzegł kolejną bestię, więc sięgnął po drugą strzałę, napiął łuk i wypuścił pocisk w kierunku zwierzęcia. Również tym razem nie zawiódł się na swoich umiejętnościach i po chwili ujrzał wilka przebitego żelazną strzałą.


Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Październik 2013, 18:53:45 »
//To nawet logiczne.

Melkior miał już przyszykowaną kolejną strzałę. Wycelował i strzelił trafiając kolejnego wilka w kark.

4 martwe wilki przed jamą

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Październik 2013, 01:48:47 »
//: Wszystko już wiemy, a więc graj muzyko!

Z jamy wyskoczyło jeszcze 7 wilków zaalarmowane odgłosami zarzynania ich ojców, braci, dzieci czy kogo im tam trzeba było. Nie mniej jednak dodatkowe zwierzęta łowne pojawiły się przed myśliwymi. Chociaż w tym momencie zwierzęta łowne lepiej zastąpić było drapieżnikami.
Z racji ciemności panującej wokół i ilości dobrze znającej teren bestii nie zamierzałem narażać się by mieczem próbować szerzyć sprawiedliwość wśród watahy. Podobnie jak Melkior wskoczyłem praktycznie bez żadnego wysiłku na drzewo i dobyłem łuku. Jeden strzał wystarczył aby sporej wielkości wilczyca padła bezsilna na ziemię.

6 zostało

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Październik 2013, 10:48:38 »
Dragosani, który także siedział na drzewie, obserwował sobie, jak jego towarzysze wybijają niewinne wilczki. Jako, że i sam był myśliwym, wyciągnął kolejną strzałę i przygotował się do jej wyetrzelenia. Naciągnął cięciwę i poczekał chwilę, aż wybiegające z jamy zwierzęta nieco się zbliżą. Gdy uznał, że są wystarcząco blisko, wypuścił strzałę. Pocisk pomknął z sykiem i wbił się w jednego z wilków, ubijając go na miejscu.

5 wilków zostało

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Październik 2013, 11:22:25 »
Jeden strzał jedna śmierć. Szło im dobrze, szybko i sprawnie mimo panujących wokół ciemności. Na tym czymś co ma łuk i co zapewne ma fachową nazwę leżała kolejna strzała. Melkior uniósł łuk, wycelował i strzelił zabijając kolejnego wilka.

4 wilki zostały

//Kurwa... xD

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Październik 2013, 14:00:35 »
Walka trwała... Chociaż może lepiej można by nazwać to rzezią. Bo wilki padały jeden za drugim jak jakieś zwykłe zające. Gdy kolejne zwierze ranione przez elfa padło na ziemię i ja przygotowałem się do kolejnego strzału. Młody wilk próbujący wedrzeć się na drzewo na którym siedziałem zajadle ujadał i szczerzył kły. Strzały prawie pionowo w dół nie były zbyt wygodne nawet dla mnie, ale że sytuacja zmuszała do poświeceń trzeba było wygiąć się jak najbardziej w przód i napinając cięciwę wystrzelić w kierunku zwierzęcia.
Wilk zaskomlał i odskoczył od drzewa, by kawałek dalej umrzeć już w ciszy.

3 pozostało

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Październik 2013, 18:32:03 »
Za Gordianem strzelał Melkior. Wycelował i naciągając cięciwę strzelił zabijając kolejnego wilka.

2 zostały.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Październik 2013, 22:05:19 »
A za elfem strzał oddał wampir. Naciągnął cięciwę, wymierzył dokładnie, co trwało kilka sekund i strzelił. Pocisk pomknął w sykiem i wbił się w kark jednego z wilków. Zwierzę padło martwe, piszcząc cicho.

Został jeden.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Październik 2013, 22:36:39 »
Ostatniego wilka ustrzelił Melkior. Bo tak, bo mógł. Wycelował i strzelił z wcześniej przygotowanego łuku. Trafił bezbłędnie.

wszystkie ubite

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Październik 2013, 18:29:07 »
Gdy zagrożenie minęło zszedłem z drzewa i podszedłem do wilka, którego ustrzeliłem jako pierwszego, by oprawić zwierzę...


//:Opisać króciutko to ile trofeów pozyskaliście, nie musicie opisywać super dokładnie, ale tak, żeby było wiadomo.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Październik 2013, 20:51:16 »
Melkior zszedł z drzewa i zabrał się za oporządzanie zwierzyny. Cholera, zdał by się jeszcze jedna skóra wilka... ktoś się zamieni? Oddam część trofeów, nie zależy mi na pieniądzach jakoś wielce.

Pozyskuje:
64x pazurów wilka
20 litrów krwi wilka
8m2 skóry wilka
16 kły wilka

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Październik 2013, 21:28:11 »
Dragosani również zajął się zdzieraniem trofeów z martwych ciał wilków. Najpierw pozbawił swoją trójkę skór. Później powoli, acz dokładnie wycinał pazury i kłów. Wszystko to zapakował do wora. Prócz jednej skóry.
- Ja mogę wymienić się za nieco krwi - powiedział do elfa, podając mu wspomianą skórę.

Biorę dla siebie:

48 pazurów wilka
12 kłów wilka
4m2 skóry wilka

I Melkiorowi oddaję:

2m2 skóry wilka

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Październik 2013, 22:45:33 »
- Oddam Ci całą. -Odparł elf pakując rzeczy.

Oddaje Dragusiowi: 20l krwi wilka.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Za ciosem [polowanie]
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Październik 2013, 22:45:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top