Ankieta

Ulubiona książka\saga fantastyczna

Władca Pierścieni
3 (42.9%)
Opowieści z Narnii
0 (0%)
Kroniki Jakuba Wędrowycza
0 (0%)
Wiedźmin
1 (14.3%)
Pieśń Lodu i Ognia
3 (42.9%)

Głosów w sumie: 6

Autor Wątek: Ulubiona książka\saga fantastyczna  (Przeczytany 3054 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gronit

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 26
  • Nie patrz na mnie! On już był martwy...
Ulubiona książka\saga fantastyczna
« dnia: 12 Październik 2013, 23:14:44 »
Gdyby było więcej miejsca, to by było więcej opcji. Zakładam że gdyby była książka Gothic to tworzenie tej ankiety, nie miałoby sensu  ;).
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2014, 16:34:16 wysłana przez Nocturn »

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Odp: Ulubiona książka\saga fantastyczna
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2013, 01:19:20 »
Jeszcze tydzień temu bez wahania bym odpowiedział że "Niecni Gentlemani" Scotta Lyncha. Niestety niedawna premiera "Republiki Złodziei" pozostawiła troszkę niedosytu. Szczerze spodziewałem się więcej - co po takim czasie oczekiwania jest zrozumiałe. Cykl opowiadający o przygodach Locke;a Lamory cechuje się znakomitymi potyczkami słownymi i genialnymi skokami w stylu "Ocean's Eleven". Właśnie w najnowszej części brakło mi tego końcowego cliffhangera po którym szczęki opadają - było zaskakująco, nie powiem,ale mając w pamięci poprzedniczki spodziewałem się kolejnej fabularnej bomby. Mimo wszystko jest to prawdopodobnie moja ulubiona seria, chociaż Czarna Kompania Glena Cooka jest równie genialna. Z listy wybrałem Pieśni Lodu i Ognia, które również bardzo lubię, jednak bardzo słaba i rozwlekła "Uczta dla wron" po prostu nie pozwala mi na uznanie serii za ulubioną, a gdyby się nie daj Boże okazało że Jon Snow nie żyje, to już wogóle bym ją znienawidził.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ulubiona książka\saga fantastyczna
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2013, 01:19:20 »

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ulubiona książka\saga fantastyczna
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2014, 09:16:55 »
Ja od dawna jestem fanem dzieł Tolkiena. Hobbit, władca pierścieni. Cenię szczególnie za styl napisania (a właściwie przetłumaczenia xD). naprawdę wciągająca lektura. Czytałem także opowieści z narni, Harry'ego Pottera, ale to jednak nie leży w moim guście. Oczywiście naszemu wiedźminowi też niczego nie brakuje.

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Ulubiona książka\saga fantastyczna
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2014, 13:48:01 »
Moja ulubiona saga to zwiadowcy. Przeczytajcie, ma klimat gothica!

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Ulubiona książka\saga fantastyczna
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2014, 14:11:22 »
W sumie to mogę rozpocząć ten temat. Jest wiele sag, które uwielbiam, których uniwersum mocno zapadło mi w pamięć. Jest Władca Pierścieni Tolkiena, jest Saga o Ludziach Lodu Margit Sandemo, która mocno mnie wciągnęła i zachwyciła, mimo swojej niezwykłej prostoty. Mam genialnego Wiedźmina i Trylogię husycką autorstwa Sapkowskiego. Ale jednak mimo wszystko najlepszą sagą, jaką do tej pory zdarzyło mi się czytać jest nieukończony jeszcze Cykl Demoniczny Petera V. Bretta. Niezwykle wciągające uniwersum, ciekawy pomysł na świat i do tego niebanalna fabuła, można wyłapać również dużo nawiązań do współczesnych kultur. Naprawdę warto, bo nie pamiętam dawno czegoś równie dobrego.

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Ulubiona książka\saga fantastyczna
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2016, 00:50:17 »
Z tej listy zdecydowanie na pierwszym miejscu jest cykl Tolkiena. Barwnie opisany świat pozwala zanurzyć się pomiędzy kartkami powieści i zasmakować tej historii. Jest to zdecydowanie jedna z lepszych opowieści fantastycznych jakie udało mi się dorwać w me obślizgłe łapska. Sam styl potrafi naprawdę zachęcić do dalszej lektury, a liczne smaczki w postaci piosnek czy inszych atrakcji tylko dodają całokształtowi kolorytu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ulubiona książka\saga fantastyczna
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2016, 00:50:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top