Autor Wątek: Sierotka ma muszkiet  (Przeczytany 6246 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Sierpień 2013, 12:57:42 »
-Ale trzeba przyznać, że takowy strój ma swoje zalety.-Powiedziałem wypijając również zawartość swojego kubka.-Zawsze mówię, że warto patrzeć na praktyczne zastosowanie różnych rzeczy. Popatrzcie tak, w wymiarze jest bardzo ciepło. I po co człowiek ma się męczyć, oraz pocić, w skórzanej kurtce. Skoro może ściągnąć ją, odetchnąć. My jako mężczyźni nie mamy z ty, problemu. Gorzej z kobietami.-Kontynuowałem swoją wypowiedź, patrząc na reakcje towarzyszy-A zauważcie, że w wielu kulturach, nagość jest źle odbierana. A taki stanik..? czy jak się tam zwie część tego bikini. Zasłania to co trzeba, a i wygoda nie słychana, bo kobita już się tak nie poci. Mam rację Zelerisie?

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Sierpień 2013, 13:07:11 »
Zeleris podrapał się po brodzie. Potem po rogu, co samo w sobie było całkowicie bezcelowe.
- No trochę racji masz - przyznał. - Chociaż jakaś przewiewna koszula, czy w przypadku kobiet sukienka, też pewnie by się nadawała. A i nie zgorszy świrów. Chociaż z drugiej strony, kto by się nimi przejmował? - Zaśmiał się krótko. - W sumie tam pewnie będzie gorąco, więc może naprawdę warto pomyśleć o jakiś lżejszych odzieniach... - Zamyślił się na chwilę. - Ale tak w ogóle, to co to jest "bikini"? - zapytał Adamusa zaciekawiony.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Sierpień 2013, 13:07:11 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Sierpień 2013, 13:20:42 »
-W sumie sam do końca nie wiem. Ale jak żeśmy w górach z Aragornem siedzieli, to w karczmie chodziły plotki o okolicznych szlachciankach.-Powiedziałem, próbując odświeżyć sobie pamięć-Ponoć te panny, bardzo lubiły pluskać się w wodzie, w okolicznych jeziorach. Ale jak to tak, wśród mężczyzn oraz szlachty paradować nago? Dlatego ściągły jakiegoś kupca, co im sprzedał takie stroje. Ponoć zasłaniają co trzeba, a i w pływaniu nie przeszkadza. Tylko jak do końca wyglądają to nie wiem. Może Nesia ma jakieś pojęcie o tym? Wszak kobietą jest, to i pewnie zna się na rzeczy.-spojrzałem pytająco na wyżej wymienioną osobę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Sierpień 2013, 18:14:41 »
- Jeden mądrzejszy od drugiego - fuknęła niby obrażona Nesia. Rzecz jasna obrażona nie była, ale zwyczajnie słyszała o takich wynalazkach, które miały ułatwiać kobietom pływanie i więcej one odsłaniały niż zakrywały. Czasami lupa była potrzebna do znalezienia choć skrawka materiału. I elfka nie była pewna, czy Adaś lub Zeleris o nich słyszeli, bo jeśli tak to zwyczajnie obawiała się coraz mniej wybrednych żartów. - Pojęcia nie mam, gdyż zapomnieliście o jednej podstawowej rzeczy. Nie jestem rybą, by się taplać w wodzie! - Teraz Tinuviel była już promiennie uśmiechnięta, choć mówiła wszystko zgodnie z prawdą. Wilkiem morskim czy pływaczką to ona nie była. Balia pełna wody była dla niej jedyną znośną ilością wody, choć pływać potrafiła. Nieudolnie i niechętnie, ale jednak. Lecz unikała zbiorników, gdzie nie mogła poczuć dna. - No i nie zapominaj, że szlachcianki mają różne dziwne pomysły. Niektóre ich suknie ważą więcej niż nasza broń. Albo te dziwaczne buty na jakimś podwyższeniu! No ale kto bogatemu zabroni...

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Sierpień 2013, 18:28:54 »
Zeleris  przeciągnął się lekko siedząc na ławce. Zaczynało już mu się powoli nudzić. Z radością by w końcu wyruszył. Ale jakoś nie zapowiadało się na to. Nuda w formie osobowej może nie była aż taka zła i straszna, lecz nuda jako brak zajęć była już znacznie gorsza. Szczególnie, gdy jej ofiarą padał czarny dracon.
- Gadamy tak sobie, a Yarpena jak nie było, tak nie ma - skomentował i się skrzywił. - Zróbmy coś, bo mnie zaraz szlag trafi. - Zaczął marudzić.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Sierpień 2013, 18:36:03 »
- Kurwa jakie korki!- rozległ się od wejścia znajomy głos Yarpena który wraz z 2 innymi krasnoludami i elfem. - Piwa i 4 dziki dobrodzieju. 5 dzików. - rzekł gdy zauważył resztę towarzystwa, dosiedli się do nich. - Witojcie. Trakt zapchany jak kibel w Mielinie po wizycie kibiców ujeżdżania niedźwiedzi. ÂŻeśmy się spóźnili. Wy sie chyba znacie ale przypomnę. Tarral aep Kirks i Yergen aep Yorgen syn Yorgena aep Klanga obecnego głównego rusznikarza. No i Arcymag Milten. Reszta kompanii powiedziała "cześć" i zasiadła przy stole. Tarral i Yergen niczym szczególnym się się nie wyróżniali. No może Yergen, który dopiero co wchodził w krasnoludzką dorosłość czyli jakieś 40 lat. No i Milten, elfia wersja Aragorna.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Sierpień 2013, 18:48:06 »
Yarpena z kompanią ciężko było nie zauważyć. Zwracali swoją uwagę już od wejścia, ale Nessa już do tego przywykła, choć próbowała wypatrzeć rudego, ogromnego mężczyznę z warkoczykami i spodniami w paski, gdy usłyszała o dzikach. Jakoś obraz takiego tłuściocha pasował jej do tej potrawy. Obowiązkowo powinien towarzyszyć mu niewielki, czarno-biały piesek. Szczekający dość uroczo i nie będący większym niż hełm z piórami, który rudy miał na głowie.
- No bo ten... Nessa Tinuviel - przywitała się mniej pewnie i wyczekiwała na dalsze instrukcje krasnoluda. W końcu on jako jedyny wiedział, co, gdzie, jak i kiedy mają zrobić i się udać.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Sierpień 2013, 18:52:46 »
Istotnie Yarpena i jego kompani nie sposób było nie zauważyć. Nie powinno to dziwić, skoro trzy czwarte jej składu stanowiły krasnoludy, a sam Yarpen starczał za kilka osób. Nie pod względem wielkości, lecz charakteru. Dracon zerknął na jego towarzyszy. Miltena akurat Zeleris kojarzył. Inni pewnie także. Krasnoludów jednak nie znał, albo też zwyczajnie nie pamiętał. W sumie niemalże na jedno wychodziło. Kiwnął łbem Miltenowi, tak na powitanie.
- Zeleris Flamel - przedstawił się dwójce krasnali, ściskając ich dłonie. Oczywiście włożył w owe uściski sporo siły, coby brodacze już od samego początku uznali go za "swojaka". Wszak uścisk dłoni wiele mówi o danej osobie. 

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Sierpień 2013, 18:58:51 »
- To ten, zjemy. Odpoczniemy przed podróżą i w droge. Będzie trochu źle sie jechać bo wóz mamy pełen muszkie... KIJÓW OD SZCZOTEK. - zreflektował się szybko krasnolud. Yergen i milten parsknęli śmiechem. - Yarpen wiezie transport 144 muszkietów. Co daje... Milten chwile liczył, Yergen wyciągnął liczydło, eleganckie i skomplikowane jak na krasnoluda przystało. - 86400 grzywien za samą broń, plus koszty postojowe i transport... co daje nam 92560 grzywien. Z czego Yarpen zarobi + - ... 30000 grzywien. Płatne w sztabach złota.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Sierpień 2013, 19:11:25 »
Dracon uśmiechnął się krzywo. Sumy oczywiście zrobiły na nim wrażenie, ale jakoś tak nie miał ochoty okazywać tego.
- To wyjaśnia dlaczego tak zależało mu na dobrej eskorcie - stwierdził. Nie zapytał ile z tego przypadnie owej eskorcie. Pytał o to już na festynie i miał nadzieję, że ewentualne zmiany będą szły jedynie wzwyż.
- Wiadomo coś o aktywności bandytów i tego typu zagrożeniach na naszej trasie? - zapytał w sumie o sprawę dość istotną.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Sierpień 2013, 19:32:17 »
- Wywiad, wasz wywiad twierdzi że to tereny Lithana, a wiemy że ten skurwysyn trzyma u siebie Khera i 20tyś niedobitków z jego armii. Muszą żreć i chlać, bronią tyż nie pogardzą chujki. Można spodziewać się zasadzki. Nu, i niejeden bogaty Valfdeński kupiec chciałby zdobyć choć skrzynke. Rodzina Yorgena ma ten... no... monopol kurwa hehehe. Więc wiecie... to transport wysokiego ryzyka. Rzekł Tarral gdy karczmarz i reszta obsługi przyniosła dziki, ziemniaki, sosiwo i piwo.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Sierpień 2013, 21:00:13 »
Ja również przywitałem się zwykłym cześć. Gdyż ja kojarzyłem towarzyszy, jeśli mnie pamięć (dość ostatnio nadwyrężona, ilością alko.. tfu nie znanych specyfików) nie myliła, to otóż pierwszy raz spotkałem ich, jak ruszaliśmy na smoka. Ale to było dawno i nie prawda! Kulturalnie posłuchałem co mają do powiedzenie, po czym powiedziałem:
-No dobra, liczycie, liczycie. Mówicie że niebezpiecznie. Ale..-Zawsze musi być to "Ale"!-Co z naszym wynagrodzeniem, a dokładnie ile z tego będziemy mieć?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Sierpień 2013, 21:26:30 »
- Z 800 grzywien.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Sierpień 2013, 21:36:42 »
-Na łeb? Czy do podziału?
Spytałem chcąc się dowiedzieć całkowicie. W końcu to nie ładnie tak, nie dbać o swój zarobek. A ile za te pieniądze można było kupić alkoho.. to znaczy naboi do mojego pistoletu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Sierpień 2013, 22:13:39 »
- Na łeb.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Sierpień 2013, 23:33:16 »
- Skoro jedziemy przez takie a nie inne tereny, to może dobrze byłoby pomyśleć o jakiejś - zająknęła się - strategii? W sensie, że ten no - Nessie nie za dobrze szło wyjaśnianie takich rzeczy, ale starała się nie odpuszczać - Zeleris przodem na ten przykład. Taki niby zwiad - uśmiechnęła się do dracona, by tego źle nie odebrał. Nie wiedziała, czemu niby miałby się na nią z tego powodu krzywo patrzeć, ale czuła potrzebę wyjaśnienia. - Znaczy... No może nie tyle zwiad, ale zabezpieczenie. Nie rzucalibyśmy się tak w oczy w mniej - ugryzła się w język, by nie powiedzieć "dziwacznej" - różnorodnej kompanii, a jego skrzydła byłyby niewątpliwie przydatne. Poza tym kije od szczotek? Serio? - To ostatnie słowo zasłyszała całkiem niedawno, ale wyjątkowo przypadło jej do gustu.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Sierpień 2013, 23:43:47 »
Zeleris sobie akurat ziewał. Nie ze znudzenia, nie złośliwie, tak jakoś po prostu wyszło. Kończąc ziewanie odkroił sobie kawał dzika, nałożył ziemniaków, polał to wszystko sosem i zaczął jeść. Trzeba było się najeść przed podróżą. Później pewnie będzie z tym krucho. Słuchał przy tym słów elfki.
- ÂŹle nie mówi - poparł ją, czym mógł kogoś tam zaskoczyć. - Masz trochę czusze zmysły od waszych, więc może bym nawet ewentualną zasadzkę zwyczajnie usłyszał. Albo poczuł. W sumie mogę też po prostu w bardziej groźnych rejonach z powietrza zbadać teren. - Wyszczerzył się do Yarpena. - O jakiejś premii za to się jeszcze by pogadało.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Sierpień 2013, 10:37:48 »
- Premia nie wchodzi w grę.
- Zaś plan macie dobry. Z tym że mamy dwa wozy.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Sierpień 2013, 10:54:59 »
Siedziałem sobie spokojnie, słuchając obmyślanych strategii podróży, oraz posilając się. Swoją drogą ten dzik był wyśmienity, dawno takiego nie jadłem. Dokładnie wypieczony, wyraźna kompozycja smaku, dzięki prostym przyprawą. A do tego piwo, definitywnie to była najlepsza kompozycja obidadowa. Ale o czym to ja? A tak, kiedy tak słuchałem oraz się posilałem, postanowiłem wkońcu coś powiedzieć, a raczej uspokoić Yarpena
-Dwa wozy to nie problem. W szczególności, że będziemy mieli wsparcie, oraz zwiad z powietrza. A jak się zrobi niebespiecznie, to nasz kolega lubi puszczać wiatry.-Ostatnie zdanie, wypowiedziałem już mniej poważnym tonem. Wkońcu już tak mam, że ciężko jest mi się powstrzymać, w obecności Zelerisa, o jego skłonnościach do puszczania wiatrów. Ale cóż sam sobie wybrał taki kierunek kształcenia.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Sierpień 2013, 10:59:12 »
- Nie wchodzi w grę... - parsknął dracon. - Co tam, że na szpicy będę bardziej ryzykował. Co tam, że jako jedyny tutaj mogę wykonać wspomniany zwiad z powietrza - zaczął narzekać, gdyż się w sumie wkurzył postawą pazernego krasnoluda. Wszak on sam zarobi dużo więcej, niż cała drużyna razem, pomnożona kilkukrotnie. Zerknął na Adamusa.
- Przynajmniej to powiew świeżego powietrza, czego o twoich wiatrach powiedzieć nie można - burknął.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2013, 11:03:17 wysłana przez Zeleris Flamel »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Sierotka ma muszkiet
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Sierpień 2013, 10:59:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything