Autor Wątek: Twój wybór obozu  (Przeczytany 126149 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Grudzień 2006, 10:20:33 »
Gdybym trafiła do kolonii myślę ,że wybrała bym Nowy Obóz lub Obóz na Bagnie. Nowy Obóz bo lubię magów wody i najemników. A w obozie na Bagnie dołączyłabym ze względu na dobrych wojowników i bezpieczeństwo. Na pewno bym nie dołączyła do Starego Obozu ,bo i tak później by się odwrócili ode mnie po zadaniach dla magów wody.
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2006, 16:51:18 wysłana przez DODO »

Offline Krók

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Grudzień 2006, 22:31:06 »
Muj/Mój ulubiony obuz/obóz to NO.Po pierwsze miał bym wolność.Po drugie niebęde musiał bym służyć Gomezowi.Po trzecie w NO jest wielki Gorn który by wybił połowę najeżców/najeźdźców.Po czwarte nawet gdybym zostal kretem miał bym godziwa pensje.Po piante to jedyne miejsce w którym znajduje się bar.Po szuste/szóste niespotkał bym Szakala,Thorusa,Gomeza,Barthola i reszty tempych strażników.Po śudme/siódme niespotkał bym Wrzuda czy jakoś tak  

Mój ulubiony obóz to Nowy Obóz ponieważ:
1. Bym miał tam wolność.
2. Nie trzeba służyć Gomezowi.
3. W Nowym Obozie jest Gorn, który zabiłby cały Stary obóz.
4. Nawet gdybym był kretem to dostawałbym godziwą pensję.
5. To jedynie miejsce gdzie znajduje się bar.
6. Nie spotkałbym Szakala, Thorusa, Gomeza, Barthola oraz reszty tępych strażników.
7. Nie spotkałbym Wrzoda.


Szkoda słów - DODO
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2006, 10:21:20 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Grudzień 2006, 22:31:06 »

Offline Parcival

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Grudzień 2006, 23:33:32 »
Ja wybrałbym Nowy Obóz ponieważ

1Nie ma tam wrzoda    
2Jest Lee Gorn i magowie wody którzy chętnie pomogą
3duzo wojowników  
4Nowa kopalnia :D ona się przynajmniej nie zaleje  
5No i jak wspomniałem Magowie Wody ich los nie będzie taki jak Magów Ognia


Nie mniej równierz/również widze wady w Nowym obozie

1słaba fortyfikacja  
2Lewus coś w rodzaju wrzoda tyle ze mniej wkurzający  
3szkoda ze Milten i Diego są w Starym Obozie  


Ale to nie zmienia faktu iż wybrałbym Nowy Obóz i zostałbym Najemnikiem lub Magiem Wody  


   
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2006, 11:02:32 wysłana przez Boba Fett »

Offline Azuredragon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Grudzień 2006, 21:45:18 »
Najbardziej lubiłem Stary Obóz. W tle leciał najciekawszy utwór ze ścieżki dźwiękowej gry, obóz posiadał potężną fortyfikację. Dołączanie do niego było niezwykle oryginalne (mam na myśli pamiętną "rozmowę kwalifikacyjną" Gomeza). Znajdowało się tam wielu ciekawych bohaterów niezależnych, min. Rączka, Scatty, Diego i Milten.

Zasadniczym minusem Starego Obozu był Wrzód. Innymi wadami było płacenie za protekcję u Szakala i innych strażników, a także to, że i tak Bezimiennego w końcu stamtąd wyrzucają. Ogólnie jednak Stary Obóz jest u mnie zasadniczo na wysokim miejscu.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień 2006, 21:46:07 wysłana przez DODO »

Offline bartek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Grudzień 2006, 01:22:50 »
Poprawka powyższego postu na życzenie DODO


Wybrał bym Stary obóz ponieważ czułbym się tam bezpiecznie ze względu na  otaczające obóz fortyfikacje oraz stałą chociaż płatną ochronę strażników. Jedyna wadą tego obozu jest nieszczęsny Wrzód z którym na pewno miałbym na pieńku.



Będę się starał zwracać uwagę na błędy

Jak już po prawisz to proszę rób to w tym samym poście. Nie musisz pisać nowego - DODO
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2006, 10:43:04 wysłana przez DODO »

Offline Xingu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Grudzień 2006, 01:23:59 »
Na pewno bym nie szedł do nowego obozu, ich nigdy nie lubiłem. Takie dranie zimne, no chyba że od razu zostałbym magiem wody, albo najemnikiem. Bo reszta to wredne oprychy z którymi nie chciałbym mieć do czynienia.

Po za tym szedłbym do starego, dobrze ufortyfikowany i przypomina ojczyznę (Polskę) korupcja i wyzysk. ale to tylko wada, tam tylko jako cień, strażnik albo mag

Na bagno bym się nie pchał, za bardzo nienawidzę śniącego :P

Ale na pierwszy rzut oka byłby stary obóz.

Dodam jeszcze że jak by ktoś z nas tam trafił, musiałby być zdolnym wojownikiem, ale stawiam że co najmniej 3/4 z użytkowników forum, zostało by kopaczem...

Offline Ksardax

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Security.net
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Grudzień 2006, 17:18:59 »
Xingu Cze :D
Nom, najlepszym wyborem zdecydowanie na poczatek bylby stary oboz. Doradzilbym okrazenie wlasnie starego obozu, nabranie doswiadczenia, bo w koncu te krwiopijce czy inne paskudztwa tez daja w kosc , tak gdzies do okolo 10levelu, wejscie tam  powypelnianie paru questow, pozniej eskorta jednego z tych popaprancow do obozu na bagnie, rekonesans w terenie, powrot, pozniej  dostarczenie z kolei najemnika do Nowego obozu i na sam koniec zdecydowanie do ktorego z obozow sie przylaczyc. Samo przeciaganie momentu dolaczenia tez ma swoje plusy.
Ps: Adn Xingu: Ludzie Gomeza niby elitarni wojownicy to byly dopiero oprychy!, ale  pracowalo sie dla nich niezle :D

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Grudzień 2006, 13:28:36 »
Zdecydowanie Stary Obóz. Może życie kopacza jest bardzo ciężkie, ale kiedy zostaniesz już cieniem to masz święty spokój. ÂŻarcia ile wlezie, może później nawet awans na strażnika, a jak świetnie pójdzie to może i magnat, a wtedy żarcie, przyjemności, wszystko. Poza tym świetna obrona. Choć dobrze poprowadzone wojsko przez Lee lub Angara mogłoby spowodować bardzo duże straty, to szansa jest mała aby przebili się do zamku. W Nowym Obozie żarłbym ryż, kompletnie żadnej przyjemności, słabe fortyfikacje, średnia obrona. Hmmm, a Obóz na Bagnie to tak średnio. Pełno ziela, fajki, nawet dobre jedzenie, ale kompletnie brak fortyfikacji, strażnicy choć dobrze wyszkoleni, to nie jest ich za dużo, zagrożenie ze strony bagiennych węży, nie to nie dla mnie. Zdecydowanie SO
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2006, 18:07:49 wysłana przez DODO »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Grudzień 2006, 13:51:45 »
No cóż lubię się przyłączyć od czasu do czasu do każdego obozu ponieważ kążdy ma swoje zalety ale jeśli miałbym wybrać jeden to ok.

Gdybym miał należeć do jednego z obozów to chyba wybrałbym Nowy obóz ponieważ tam ma się wolność, łatwo się tam dostać, są tam magowie i najemnicy w tym Gorn i Lee. Minusy to oczywiście Lewus (noob) czyli Gothicowy odpowiednik nazisty. Ale bez niego to ten obóz jest całkiem ok.

W starym obozie jest Gomez, który zawsze ma najwięcej do powiedzenia no i strażnicy którzy myślą, że są strasznie mądrzy. No ale są i plusy czyli Diego i Milten.

Obóz na Bagnie to całkiem nie dla mnie. Warto się tam przyłączyć bo jest tam Cor Angar i Lester no i fajnie jest pobyć od czasu do czasu ÂŚwiątynnym strażnikiem ale i tak męczy mnie ten cały klimat i ciągle wzdychanie do śniącego. A fe!
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2006, 18:08:23 wysłana przez DODO »

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Grudzień 2006, 14:11:12 »
Za pewne wybrałbym nowy obóz - bardzo bym chciał z tej koloni karnej bardzo szybko wyjść, zaś stary obóz mi wręcz tego zabraniał a i nie będę dołączał do jakiejś sekty. W nowym obozie może i bym dostał lanie nie raz, ale szybko bym tam zyskał kumpli i nauczył się walczyć. Poza tym można tam też łatwo zarobić jakąś kasę. Dlaczego nie stary obóz? Jak już mówiłem, wywalili by mnie stamtąd szybko za próbowanie zniszczenia bariery, poza tym nie lubię podlizywać się jakiemuś Gomezowi który nic porządnego nie robi.

A i chciałbym zaznaczyć że pytaniem nie było "Jaki obóz wybrałeś w Gothicu i dlaczego?" tylko "Wpadłeś w niezłe tarapaty i wylądowałeś w koloni karnej. Do którego obozu byś się zapisał?". Dlatego skąd byś miał wiedzieć że w nowym obozie jest więcej kumpli którzy ci później pomogą, albo że kopalnia starego obozu zostanie wkrótce zniszczona?
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 14:16:02 wysłana przez slimaczek »

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Styczeń 2007, 17:42:45 »
Ja bym wybrał z pewnością Stary Obóz. Jest tam względnie spokojnie, dorobiłbym sie posady Cienia > żeby nie ryzykować stania sie kebabem dla jakiegoś pełzacza <, od czasu do czasu mógłbym sie ruszyć po to cholerne bagienne ziele, a tak by mi dali domek i w razie czego mógłbym sie wbić do Zamku. PzDrO :].

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Styczeń 2007, 10:42:37 »
Za pierwszym razem gdy grałem w G to prawdopodobnie przyłączył bym sie do starego obozu. Teraz wiem, że to byłby Nowy Obóz. Co prawda panuje tam prawo nie ładu i nie pożątku głównie ze szkodnikami ale idzie się przyzwyczaić. Lee też jest dobrym przywódcą chodz twierdzą inni, że nie umie zapanować nad obozem. W końcu trafiłem do Koloni karnej i mam zamiar przyłączyc się do swoich. A Nowy óbóz i tak przetrwał prawie do samego końca. Stary obuz moę cały wybić. Nie mam zamiaru być na bagnie i służyć ÂŚniącemu. Oczywiście przyjació mam w każdym z obozów, ale wybiorę Nowy Obóz. Pracować dla leniwego Gomeza to jest przesada. W końcu zabił prawie szystkich Magów Ognia.

Offline nwpjarek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Styczeń 2007, 18:30:12 »
Ja wybrałbym Stary obóz jest tam spokój i porządek może nie lubię Gomeza ani innych postaci ze starego obozu, ale czułbym się tam bezpieczniej i próbowałbym zostać cieniem, a jak bym nim został to z Cavalornem polowałbym na ścierwojady itp. Nie dołączył bym do obozu Bractwa, bo to przecież sekta, a do Nowego Obozu nie opłacałoby się próbować dołączyć bo każdy robi tam to co chce i na pewno dostałbym po łbie i musiałbym pewnie zostać zbieraczem ryżu albo kretem, a jak byłbym w nowym obozie szkodnikiem to co miałbym robić? Okradać Stary Obóz, mi to pasi, ale jakby mnie złapali to koniec, by był ze mną. To moja opinia.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2007, 20:14:21 wysłana przez DODO »

Offline Roland

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Styczeń 2007, 21:18:22 »
Ja jak bym został skazany na kolonię karną to bym najpierw podszkolił się w walce w Starym Obozie podlizując się Gomezowi, a później porwał bym tą dziewoje z komnaty Gomeza i uciekł z nią na bagno, żył bym sobie szczęśliwie na drzewku paląc 'ziółka', a Lester był by moim służącym :D

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Styczeń 2007, 10:47:34 »
Zdaję sobie z tego sprawę, że twierdza SO jest praktycznie nie do zdobycia (jedynie oblężenie wchodzi w grę), co było nieźle pokazane w G2.
Jednak, wybrałbym Nowy Obóz. Dlaczego? Otóż, w tej kolonii, jakbym już tam był, chciałbym mieć w końcu jakieś życie. Nie uśmiecha mi się mieć na głowie Gomeza i jego bandę strażników. W NO elegancko zostałbym najemnikiem i byłoby git. :P

Offline madusiaX

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Styczeń 2007, 18:03:33 »
Ja zdecydowanie wybrałabym Nowy Obóz    
Ze względu na wolność i tam na ogol mili ludzie oprucz/oprócz krzykacza i butcha.
Nowy Obóz rlz.

W grze należałam do obozu na bagnie i byłam strażnikiem świątynnym    Chciałam do nowego, ale już było za późno :(
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2007, 18:44:34 wysłana przez DODO »

Offline Vaherem Nekromanta

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Styczeń 2007, 13:49:54 »
Rozumiem, że to MY jako MY trafiamy do Kolonii? Ok.Przeanalizujmy wszystkie obozy

Bractwo:
plusy: wolność od rudy i magnatów ( żegnaj kilofie!), strażnicy pilnujący porządku i bezpieczeństwa, przydział darmowego ziela, możliwy handel z innymi obozami ( a więc możliwość zdobycia towarów luksusowych)
minusy : nie zachrzaniasz dla magnatów, teraz robisz to dla guru ( zbierasz ziele => zaatakuje cię wąż błotny + nie ma strażnika w okolicy = death ), musisz słuchać tych wszystkich ważniaków ( guru i aroganccy strażnicy ), insekty mieszkające na bagnach.

Nie to nie dla mnie :P

Stary Obóz:
plusy: towary z zewnętrznego świata, możliwość szybkiego awansu (no trochę się trzeba nabiegać i przypodobać komu trzeba, ale to procentuje), strażnicy pilnujący spokoju (ale płacić trzeba), dobre warunki mieszkalne( nawet jest się gdzie umyć, możliwość wyboru gdy jesteś cieniem - mag albo strażnik.
Minusy : arogancja niektórych strażników ( pozdro dla Bloodwyna i Bullita), łaszczenie się do całkiem niezłych chamów, harówka w Kopalni.

Ten obóz wybrałbym gdybym chciał zostać magiem. Jeśli szybko awansujesz można w nim wygodnie żyć opływając we wszelkie luksusy ( jako strażnik masz łóżko w koszarach).


Nowy obóz
plusy: wolność, robisz co chcesz ( przynajmniej tak ci się wydaje), fajny wygląd obozu - dla niektórych estetyka ma znaczenie,  ludzie którzy są w porządku (Gorn, Wilk, Klin, Buster, Cord, Lee)
minusy : mało wartościowych towarów ( ach ten ryż popijany ryżówką), domy fajnie wyglądają, ale śpi się na sianie ( od tych kamieni reumatyzmu można dostać),  duża liczba kanalii do spotkanie (Lewus, Ryżowy Książę, Krzykacz, Butch, Baloro).

Jeśli marzy ci się kariera maga, to tu nie masz czego szukać - najpierw musisz odsłużyć swoje jako najemnik dźwigając wielki topór na plecach.  Ale jeśli jesteś wojownikiem miłującym wolność, lub bandytą - ten obóz jest dla ciebie.

Ja osobiście wybrałbym SO.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2007, 17:16:20 wysłana przez DODO »

Offline Vuncher

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Luty 2007, 15:58:48 »
Oczywiście,że SO, zawsze mnie kręcił,jest taki dobrze urtyfikowany.Jak się wychodzi z Jeziorka to się od razu tam trafia.Ma najlepszą ochronę. :)
Chociaż Obóz na bagnie jest nabardziej pomysłowy.Domy na drzewach.:) Wspaniałe.
Nowy Obóz.Ciekawe zrobiony,ale mało roboty było przy nim.
Według mnie...SO rulez!
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2007, 22:58:42 wysłana przez Vuncher »

Offline viqux

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #58 dnia: 11 Luty 2007, 12:10:28 »
Heh... trochę zależy od okoliczności :D
Najbardziej pociągałby mnie Stary Obóz... i najbardziej go lubiłem, aż do czasu, gdy próbowali mnie zabić - wtedy zmieniłem upodobanie na NO. Ale gdyby nie liczyć tego incydentu, to chyba bym poszedł do SO...

Obóz na bagnie - odpada. Nic nie robisz, tylko palisz ziele i tumanią Cię jakimiś głupotami o zbawieniu i śpiącym ÂŚpiochu, który swym chrapaniem zniszczy wrogów, a jak się obudzi to wszyscy padną trupem oprócz Ciebie, bo pozostałeś mój wierny... w dodatku jeszcze musiałbym chodzić w sukience...   to nie dla mnie. W dodatku nie zniósł bym zwierzchnictwa Cor Kaloma.

NO & SO - nie wiem, co bym wybrał, ale na pewno jeden z tych obozów. W obydwu musisz walczyć o swoje, w obydwu musisz pokazać siłę, by być szanowanym. Myślę, że jednak NO, ponieważ nikt Ci nie mówi, co masz robić, nikt się nie miesza w Twoje prywatne sprawy - chcesz się z kimś policzyć, to to robisz, a w SO od razu wmieszali by się strażnicy. W dodatku w SO rozkazują Ci bufoniaści magnaci, którzy żyją jak burżuje choć nic nie robią, a w NO Twoim zwierzchnikiem jest wspaniały dowódca i strateg, a do tego dobry przyjaciel - Lee.
Więc wychodzi na NO.

pozdrawiam

Offline Tristram

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Luty 2007, 14:52:30 »
Ja nieposzedł bym do żadnego obozu. Pozostał bym neutralny i mieszkał w szałasie(oczywiście koło starego obozu bo najlepszy z tych trzech). Polowałbym codziennie i sprzedawał moje towary czasem w sekcie czasem w starym obozie a czasem w nowym obozie. Zarabiał bym na życie również poprzes wykonywanie drobnych misji.  A na starość załorzył bym karczme w starym obozie.

Ps.
A moim ulubionym obozem jest stary.

pozdro
Tristram

Forum Tawerny Gothic

Odp: Twój wybór obozu
« Odpowiedź #59 dnia: 11 Luty 2007, 14:52:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything