Autor Wątek: Górski spacer  (Przeczytany 6417 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Górski spacer
« dnia: 01 Maj 2013, 13:40:54 »
Nazwa wyprawy: Górski spacer
Prowadzacy: Aurius
Wymagania: brak
Uczestnicy: Aurius, Zeleris (można dołączyć)
Nagroda: To co uda się zdobyć

Gdy zakonnik odbębnił wszystkie dzisiejsze treningi, postanowił udać się do stolicy. Tam wpadł do najbardziej znanej karczmy "Obieżyświata". Będąc w tak znanym przybytku liczył na to, że spotka jakąś znajomą twarz.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2013, 22:01:08 wysłana przez Aurius »

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2013, 13:45:12 »
I spotkał tam. Znajomą twarz, oraz rogi, Zeleris siedział sobie przy jednym ze stolików i gapił się na gości lokalu. Albo raczej w przestrzeń, w której oni przypadkowo się znajdowali. Najwyraźniej był zatopiony w myślach i nie zauważył nawet wchodzącego do tawerny zakonnika.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2013, 13:45:12 »

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj 2013, 13:56:52 »
Aurius podszedł do znanego dracona i klepnął go serdecznie w plecy.
-Pan Zeleris! - odezwał się i dalej poklepywał jakby chciał, żeby ten przestał się krztusić. -Miło mi pana znów widzieć. Trochę zamyślony co? A może to ta kaczka i nie wie pan czy iść do wychodka, czy na początku zwymiotować w kąt? Słyszałem, że ostatnio paru ludzi się paskudnie zatruło... - mówił. To ostatnie nieco ciszej rzecz jasna.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2013, 14:04:47 »
Zeleris podniósł wzrok na poklepującego go zakonnika. Spojrzenie to jasno mówiło, aby przyszły wielki paladyn zaprzestał tej czynności.
- Witaj, zakonniku - powiedział. Skrzywił się lekko po tym. - Gdzie tam kaczka, za biedny jestem, aby kupować taką drożyznę - odparł. - Zamyśliłem się po prostu... Co tam słychać? - zapytał, wskazując Auriusowi krzesło, aby sobie usiadł.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2013, 14:20:32 »
Paladyn usiadł naprzeciw.
-Przyszedłem odpocząć nieco po treningach. Pomyślałem, że chwile posiedzę tutaj, a później ruszę na jakiś czas w góry. Nie przyłączył byś się może? W grupie zawsze raźniej. Poza tym nie idę tam, aby się wyciszyć jak to niektórzy mają, a zwyczajnie odetchnąć nieco.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2013, 14:28:40 »
- Czemu nie - stwierdził mag. - Zawsze może się spotka na drodze jakiś bandytów, których będzie można ograbić. - Zarechotał, pamiętając jak się ostatnio do tego odnosił zakonnik.
- Ostatnio też miałem sporo pracy i nauki. I nie było w sumie okazji, ab wypróbować nowe umiejętności. Idę zatem z tobą. - Rozejrzał się po karczmie. - W sumie można by jeszcze kogoś znajomego wziąć, jeśliby się nawinął... - stwierdził. 

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2013, 16:18:15 »
-Nikogo nie widzę póki co. Może się trafi ktoś, gdy będziemy opuszczać miasto.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2013, 16:37:02 »
Zeleris wstał. Wyrównał szatę, coby nie wyglądać znów jak żul. Po ostatniej wizycie w Atusel miał dość wyglądania jak żul.
- No to nie ma co się ociągać. Lecimy - powiedział, po czym spojrzał na zakonnika i mina mu nieco zrzedła. - Albo raczej - idziemy. Nie myślałeś kiedyś o przemianie w dracona? Ze skrzydłami podróżuje się o wiele szybciej... - zapytał, ruszając do wyjścia z karczmy.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2013, 16:49:53 »
-Nie widzę się w przyszłości jako paladyn z czarnymi skórzastymi skrzydłami. ÂŚrednio to reprezentatywne dla Bractwa. Poza tym podróżując konno jestem na tym samym "poziomie" co inni. Wszyscy są równi. Bo na taką przemianę zgaduje nie stać każdego obywatela. Zresztą wystarczy spojrzeć na mój ekwipunek. Aurius strzepnął nieco pyłu z wysłużonej już koszuli.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2013, 17:12:10 »
Dracon zaśmiał się krótko, gdy zakonnik mówił o równości. Osobiście nie bardzo w to wierzył, czego dowody raczej mocno rzucały się w oczy. Ale nie chciał rozpoczynać dyskusji ideologicznej. Przynajmniej na razie.
- A tam "średnio reprezentatywne" - odparł. - Właśnie całkiem nieźle by świadczyło o Bractwie. Tolerancja i takie tam. I pokazanie, że nawet czarny pół-człowiek, pół-smok może mieć w sercu honor, szlachetność, czy co wy tam wyznajecie. Ale jak tam sobie chcesz. W sumie bariera finansowa mała nie jest... - Milczał przez moment.
- Masz jakiś konkretny plan na wizytę w górach, czy się zobaczy? - zapytał po chwili.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj 2013, 17:20:32 »
-Będąc w bibliotece Bractwa czytałem nieco starych zapisków. Podobnież jest gdzieś tam stary klasztor jednych z pierwszych wyznawców Zartata. Będzie można się rozejrzeć po nim i sprawdzić co się z nim stało.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maj 2013, 18:08:27 »
I splądrować dodał w myślach Zeleris, lecz nie wypowiedział głośno swoich myśli. Zakonnik zapewne byłby średnio przychylny ku temu. Flamel przez chwilę zastanawiał się, co mogą tam znaleźć. I z punktu widzenia zarobku i zagrożeń, które mogą tam na niech czekać. Może jakieś stworzenia, zapewne także sama budowla. Skoro stoi już jakiś czas opustoszała, może być w nie najlepszym stanie. Ale nie dowiedzą się, dopóki tam nie dotrą.
- Słyszałem, że ostatnio gdzieś z Mogulem byliście. Prawda to? Czyżby coś związanego z Niebieskim? - zapytał, aby zająć czymś czas. A i ciekaw był. Ta sprawa zaczynała go coraz bardziej dotyczyć.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Maj 2013, 18:21:03 »
Dwójka towarzyszy ruszyła z wolna przez miasto.

-Ano prawda. Poszukiwaliśmy jakiejś orczej świątyni w pobliżu Ekkerund. No i ją znaleźliśmy. Poznaliśmy też orczego szamana imieniem Oczko. Specyficzna osoba, jak większość starszych w różnych społecznościach. Mieliśmy z nim polować na jakieś stworzenia zwane banshe. Coś jednak nie wyszło ponieważ nikt z nas nie miał znamienia Zewoli? Tak to chyba się nazywało. Zdaje się, że to miałoby nas przed nimi jakoś chronić.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Maj 2013, 18:42:51 »
Banshe powtórzył w myślach Zeleris. Dobrze byłoby spotkać się z tym szamanem i porozmawiać o tych istotach. Szczególnie jeśli... nie dokończył myśli, aby wprowadzić nieco niepewności dla ewentualnych osób, które by te myśli czytały.
- To by się zgadzało. Znamię Zewoli to taki tatuaż. Z tego co wiem ma chronić przed opętaniem - wyjaśnił. - A banshe to jakieś duchy, czy coś, więc powód waszego wycofania się jest raczej zrozumiały - dodał.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maj 2013, 18:51:45 »
-Sam niestety nie znam metod odpędzania duchów. Przynajmniej póki co, więc sądzę, że to była właśnie rozsądna decyzja. Nie ma co się porywać z motyką na słońce. - odpowiedział -Mam nadzieję, że dawny klasztor Zartata nie przyciąga podobnych zjaw.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Maj 2013, 19:16:53 »
Gdy tak jechaliście przez miasto, ku waszym oczom ukazała się mała grupka ludzi goniąca pewnego człeka. Zatrzymali się przed waszymi oczami. Człek w kapturze wyciągnął 2 miecze, i kilkoma szybkimi ruchami powalił 5 bandytów. Ostatnich 2 zabił z dwóch pistoletów skałkowych. Gdy kurz opadł, ku waszym paczałom ukazał się człowiek nad 7 trupami który patrzył się na was...
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2013, 19:29:29 wysłana przez Kratos »

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Maj 2013, 19:21:18 »
//: Wtf? Kratos?

-Kolega dracon ma ochotę grzmotnąć go jakąś błyskawicą? - zakonnik spytał towarzysza.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Maj 2013, 19:23:16 »
//To jest ta postać, co w domku. Będzie to moja druga postać, związana z moją fabułą.  ;)

Schował wszystko co miał teraz w użyciu.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Maj 2013, 19:41:31 »
-Czego chcesz i kim jesteś? - spytał wprost paladyn.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Maj 2013, 19:48:45 »
// Dlaczego wkleiłeś ten "banner" z AC? O.o

Dracon nie zdążył odpowiedzieć, gdyż coś zaczynało się dziać. Jakiś człowiek najpierw był goniony przez grupkę innych, a później ich zabił. Cóż, zdarza się. Mimo to należało zachować ostrożność. Flamel zaczął pobierać moc magiczną i powoli kształtować ją w zaklęcie, gotów do uderzenia. Ostatnio zbyt często wpadał na kogoś, kto potem okazywał się zagrożeniem. Co ciekawe miało to miejsce znów, gdy wędrował z zakonnikiem.
- Odpowiedź, albo odejdź... - dodał do słów Auriusa. Nie podał trzeciej alternatywy, chociaż oczywiście ona istniała i brał ją pod uwagę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Maj 2013, 19:48:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything