Autor Wątek: Górski spacer  (Przeczytany 6478 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #180 dnia: 29 Maj 2013, 18:18:21 »
- No mniej więcej - odparł draconi mag. Podszedł do lady i usiadł przy niej. - Ale czy to co znaleźliśmy coś da, przekonamy się w nocy, jak się zjawą pojawi. Polej coś teraz, karczmarzu, bo suszy mnie po tej drodze - powiedział do gospodarza.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #181 dnia: 29 Maj 2013, 18:55:47 »
Karczmarz poszedł prędko po napitek. Wrócił po chwili z dzbanem piwa i kuflem.
-A co żeście znaleźli panowie? - spytał
-Wisiorek. Zdaje się, że należał do naszej zjawy, a miał go ze sobą jej mąż. Przynajmniej tak mi się wydaje. Paladyn położył amulet obok na ladzie.
-Całkiem nie brzydka rzecz. Choć kamień mały.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #181 dnia: 29 Maj 2013, 18:55:47 »

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #182 dnia: 30 Maj 2013, 15:56:34 »
Dracon napił się więc piwa, skoro dawali.
- Niby mały kamyk, a trzymał tutaj zjawę Veiry - powiedział kręcąc głową. - Czasem drobiazgi mają wielkie znaczenie - dodał sentencjonalnie. Teraz pozostawało im tylko czekać.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #183 dnia: 30 Maj 2013, 22:14:41 »
-Tak to już często w życiu bywa. Rzeczy, które je zmieniają są dla nas niezauważalne.

I tak na rozmowach upływał wieczór. Ubyły dwa dzbanki piwa i tematy, więc w końcu rozeszliście się do pokoi. Jednak długo nie trwało nim dało się znów poczuć przejmujący smutek. Dało też o sobie znać szlochanie i płacz. Zjawa powróciła by przypomnieć żyjącym o swej stracie.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #184 dnia: 31 Maj 2013, 13:14:38 »
Nadeszła noc, a wraz z nią zjawa. Dało się to wyczuć, oraz usłyszeć. Ciężko stwierdzić co było bardziej denerwujące. Dracon wstał od lady.
- Dobra, paladynie, czas się przekonać ile warta była nasza wyprawa - powiedział i skinął na rycerza. - Chodź. Nie zapomnij wisiora - dodał i ruszył na górę, do pokoju gdzie ostatnio widzieli Veirę.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #185 dnia: 31 Maj 2013, 17:48:58 »
Aurius wziął ze sobą medalik i razem z draconem zjawił się przy pokoju. Spokojny ruchem otworzył drzwi. Zjawa stała przy oknie, jak wtedy gdy ją zobaczyli po raz pierwszy.
-Proponuję żebyś ty to zrobił. Ty z nią rozmawiałeś po razy pierwszy, więc i dobrze będzie jeśli to zakończysz. Trzymaj. - powiedział paladyn wręczając medalik

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #186 dnia: 01 Czerwiec 2013, 11:47:00 »
I tak oto towarzysze poszli na górę, do pokoju, który bezprawnie wynajmowała zjawa i nawet za to nie płaciła. Szacunek dracona do kodeksu hotelarza nie pozwalał mu na to dalej pozwalać. Kiwnął głową do zakonnika i wziął wisior. Miał zaproponować to samo. Wszedł głębiej do pomieszczenia.
- Verio... - zaczął. ÂŁadne imię miała, więc można go używać. - Twój mąż pozostawił dla ciebie... znak. - Wyciągnął rękę z wisiorkiem. - Czeka na ciebie po drugiej stronie. -

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Czerwiec 2013, 13:43:33 »
Zjawa nawet się nie odwróciła
-A więc śmierć wróciła do śmierci. Obietnica męża w końcu została wypełniona. Jego los nie powinien już ciążyć na moim. - odpowiedziała -Najpierw jednak długi musi być spłacony. Jak ty przyniosłeś mojego męża do mnie. Ja przyniosę ci dar wdzięczności.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #188 dnia: 01 Czerwiec 2013, 21:43:52 »
Dracon nie był pewien, czy chce otrzymać dar wdzięczności od ducha. Ostatnio coś często się zdarzało, że istoty astralne chciały mu coś dawać. I wcale nie był pewien, czy wyjdzie mu to na zdrowie. Mimo to wiedział, że kobiecie lepiej nie odmawiać. Szczególnie zjawie kobiety.
- Przyjęcie go będzie dla mnie zaszxzytem - zarzucił pompatycznym nieco tekstem. ÂŻałował, że w pobliżu nie ma barda, coby mógł to wszystko spisać i potem śpiewać i tym.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #189 dnia: 02 Czerwiec 2013, 16:34:55 »
-Z moich ust ostrzeżenie dla ciebie. Zły znak zbliża się do Valfden. Pochłonie cię, jeśli nie podejmiesz żadnych działań.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #190 dnia: 02 Czerwiec 2013, 19:30:58 »
Przepowiednia, choć krótka, nie była specjalnie zaskakująca dla Zelerisa. Nad Valfden wisiało obecnie sporo zagrożeń. Niebezpieczne czasy nastały. Jakby kiedykolwiek były bezpieczne...
- Dziękuję za ostrzeżenie, Veiro - odparł mag. - Ale teraz, nadeszła pora, abyś dołączyła do swojego męża po drugiej stronie. ÂŻegnaj - dodał, mając nadzieję, że zjawa grzecznie posłucha.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #191 dnia: 02 Czerwiec 2013, 21:04:31 »
-Jeśli zawiedziesz w swym zadaniu, wielu ucierpi. Martwi Valfden przewyższa liczbą żywych. A miasto pozostanie tylko wspomnieniem. - mówiła zjawa. -Przez wzgląd na mnie. Przez wzgląd na mojego męża. Broń Valfden przed tym co nadchodzi. Albo więcej łez wdów zostanie uronionych. - ostrzegła dalej.

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #192 dnia: 02 Czerwiec 2013, 22:34:10 »
Dracon wysłuchał dalszego ostrzeżenia/przepowiedni/czy jak to do cholery nazwać. Nie bardzo uśmiechało mu się to o czym słyszał, ale cóż. Wyspy i tak by bronił przed niebezpieczeństwem. Wszak był to jego dom. Kiwnął głową.
- Zrobię co w mojej mocy, aby chronić Valfden, nawet jeżeli miałbym zginąć - powiedział po chwili. Teraz by się cholernie bard przydał, ale nie było żadnego pod ręką.

// W tym tygodniu mnie nie będzie, więc zakończ wyprawę, coby nie czekać bez sensu. No chyba, że planujesz jeszcze coś istotnego.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #193 dnia: 02 Czerwiec 2013, 22:47:08 »
Zjawa w tym momencie zamilkła i zniknęła. Miało się jednak wrażenie, że to nie było jej odejście na zawsze. Dwójka towarzyszy usłyszała pewne słowa. Choć może to był wiatr wpadający przez rozbite okno. "Będę mieć oko...". Może też ich umysł płatał figle z powodu braku snu. W każdym razie teraz obaj mogli spokojnie położyć się spać.

Aurius wstał dość wcześnie rano. Jedząc śniadanie pogawędził chwilę z karczmarzem. Po jakimś czasie dołączył do nich dracon. W końcu gospodarz odezwał się.
-Dziękuje za waszą pomoc. Długo nie wiedziałem co z tym robić. A teraz wszystko rozwiązane. W zamian nie musicie za nic płacić. Znalazłem też małe co nieco. Weźcie to i bywajcie w zdrowiu. Wyjedźcie kiedy wam się podoba. Karczmarz wręczył dwójce po mieszku grzywien oraz butelce najlepszego wina. Potem pożegnał się z podróżnikami, a oni opuścili przybytek.

Misja zakończona!
Podsumowanie: Aurius i Zeleris wyruszyli na drobną wycieczkę w góry, aby zwiedzić ruiny klasztoru. Po drodze trafili do karczmy, gdzie właściciel miał problem z pewną zjawą. Po rozmowie z zjawą udało się dowiedzieć paru informacji. Mając w pamięci sprawę wdowy, towarzysze ruszyli w góry. Znaleźli tam dawny klasztor. Przeszukując go w całości trafili na trop rozwiązania zagadki. Po powrocie do karczmy ponownie porozmawiali z zjawą i zapewnili jej spokój. Jednak widmo ostrzeżenia wciąż trwa w ich głowach.

Nagrody:
Zeleris Flamel - 1x kielich z kryształu górskiego, 1x butelka najlepszego wina, 50 grzywien, 2x tajemnicze mapy

Aurius z Rivendar - 1x kielich z kryształu górskiego, 1x butelka najlepszego wina, 50 grzywien, 2x tajemnicze mapy

Talenty:
Zeleris Flamel
Aktywność - 1 srebrny talent
Walka - 3 srebrne talenty
Opisy - 1 srebrny talent
Bonus pieniężny: 150 grzywien

Aurius z Rivendar
Aktywność - 1 srebrny talent
Walka - 3 srebrne talenty
Opisy - 1 srebrny talent
Bonus rasowy - 1 srebrny talent
Bonus pieniężny: 150 grzywien
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2013, 23:25:59 wysłana przez Aurius »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Górski spacer
« Odpowiedź #193 dnia: 02 Czerwiec 2013, 22:47:08 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top