Autor Wątek: Krwawe hordy I - Prolog  (Przeczytany 4429 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Kwiecień 2013, 10:06:41 »
W końcu dotarliśmy do dużej kotliny, w której leżał normalny domek wykonany z drewna. Jednak nie to zaskakiwało. Za domem był most zwodzony, na końcu którego znajdowało się... wejście do wielkiej świątyni. Najwyraźniej by przejść przez most trzeba było się skierować najpierw do domku. Udaliśmy się tam.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Kwiecień 2013, 10:11:33 »
- Czemu tego czegoś nie ma na mapach? - zapytał Gunses. W końcu nie tak łatwo wznieść jakąś świątynię, albo ukryć w tajemnicy już istniejącą.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Kwiecień 2013, 10:11:33 »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Kwiecień 2013, 10:22:48 »
- Krasnoludy miały, o, popatrz. Wskazał na mapę, lecz nawet z niej nie można było wywnioskować prosto, że to świątynią. Bardziej to przypominało namiot, czy coś. Byliśmy już koło domku na tyle blisko, że osobom z wyostrzonymi zmysłami zdawało się, że widzą ruch w okiennicy. Gunsesowi nie zdawało się, tylko to wiedział, tam ktoś jest. Ork jednak zignorował ten fakt, kontynuował.
- Ten odłam mych pobratymców też najmocniej strzeże swych sekretów. Dzielą się wiedzą, ale to nie jest tanie. Może to jest ta zaginiona świątynia krwi o której mówią legendarne zapiski? To pytanie skierował raczej do siebie, miał nadzieję, że upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Kwiecień 2013, 10:55:40 »
- Legendy, bajki, starożytne tajemnice. Uwielbiam to, a zwłaszcza szamanów i ich zagadki. - rzekł ironicznie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Kwiecień 2013, 11:00:03 »
Gunses pokiwał głową słysząc słowa Aragorna.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Kwiecień 2013, 12:23:43 »
Jeśli Aragorn uwielbiał szamańskie zagadki, to niedługo będzie bardzo mocno usatysfakcjonowany. Drużyna stanęła przed drzwiami domku. Drzwi, jak i sam budyneczek były wykonane z dobrej jakości drewna.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Kwiecień 2013, 16:09:26 »
Może zapukamy?

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Kwiecień 2013, 16:39:12 »
Mag zapukał, po chwili usłyszeliśmy gburowaty głos mówiący, że otwarte. Otworzyliśmy drzwi i naszym oczom ukazał się chudy ork bujający się na fotelu, który celował do nas ze strzelby. Jedno oko miał zasłonięte niby piracką opaską. Tym drugim ilustrował wchodzących do pomieszczenia, które okazało się pomieścić wszystkich.
- Czego? Przydupasy Grummola? Gówno na wycieraczke tutaj może mi zrobić jedynie i dlatego przysyła was? Mogula zaciekawiło czemu Grummol nie może zaatakować tutaj białego orka. Odpowiedź przyszła sama, gdy się rozejrzał po pomieszczeniu. Było tutaj pełno czerwonej rudy, ba, nawet ściany i sufit były z niej wykonane. Wtedy biały zauważył czerwonego. Oboje wyszczerzyli kły.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Kwiecień 2013, 16:45:05 »
- Atakujemy? - wyszeptał Nocturnus.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Kwiecień 2013, 16:52:20 »
- Co tam szepczesz? Mogul, ty stara kurwo, ile na ciebie miałem jeszcze czekać?
- Stul pysk, byłem zajęty, a gdybym wiedział do czego jest zdolny tak szybko i gdybym wiedział, że jest, zaingerowałbym szybciej.
- Trudno. Co tak stoicie jak kołki, siadać. Kapuśniaczku? Nie czekając na zgodę podał miske zupy Nocturnowi.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Kwiecień 2013, 17:02:26 »
- Yyy... dzięki.
Nocturnus usiadł, po czym spojrzał na miskę. Wygląda nieźle. Po chwili zaczął konsumować.


Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Kwiecień 2013, 17:08:26 »
Eh, czerwona ruda pomyślał mag i usiadł.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Kwiecień 2013, 19:13:55 »
- No więc? Czegóż tu szukasz. Spytał biały ork.
- A czego od was można chcieć? ÂŻadni z was wojownicy w tym momencie śnieży prychnął ale za to wiedzę macie wielką.
- Ta, i co z tego?
- Ano to, że pomożesz mi dostać się do Echa, wiesz gdz...
- Echo! Cie pojebało totalnie!
- Nie przerywaj mi. Pomożesz mi znaleźć świątynie echa.
- Ha! Masz ją za mną pajacu. I co ci to da, wejście do głównej sali jest zamknięte, jak chcesz, to idź se tam, może szamanie otworzysz je. A, sory, zapomniałem, nie jesteś szamanem cieciu.
- Uważaj sobie, rozmawiasz z dziedzicem orków który...
- Opuścił swój lud! Warknął biały podnosząc się. Mogul nie wytrzymał, wyprowadził lewy sierpowy nie do uniknięcia. Jednooki odleciał na drugą stronę domku. Wbrew przypuszczeniom pozostałych z drużyny, nie zaatakował, tylko stał z bardzo wkurzoną miną. Mimo, że najwyraźniej śnieżny ork miał wiele za złe Khanowi, nie odważył się go tknąć. Mogul kontynuował:
- który próbuje odzyskać naszą dawną chwałę. Ale nie zrobi tego sam. Potrzebuję pomocy twojej jak i innych.
- Masz szczęście wodzu, że twój ojciec był dla nas legendą, to cię wysłucham. Czemu ci się tak o nas nagle przypomniało, gdzie byłeś przez tyle czasu, gdzie twój zasrany ród był podczas tej zasranej wojny? Oskarżenia orka były słuszne. Po części.
- Nigdy mój klan nie zamierzał uczestniczyć w tej głupiej wojnie. Nie miała ona słusznego celu.
- Być może. To nie zmienia faktu, że tak jak tamte dwa rody nie stanęliście do walki ze swymi braćmi.
- Mój ród odzyskał niepewną władzę w naszej ojczyźnie, na wyspie Varrok. Zostaliśmy jednak zdradzeni i prawie wybici przez jednego z nas. Mój klan też wiele wycierpiał.
- Przez Grummola, hę? Widzieliśmy się z nim, ocalałem z tej rzezi tylko ja, rzezi, która nastąpiła z twojego powodu. Zostaliśmy tobie wierni śmieciu. Powiedział to z żalem większym niż wcześniej.
- Doceniam to. Grummol chce popełnić te same błędy, co kiedyś. Jeśli to on będzie władał, rozpęta się piekło. Znów. Nie chcę tego dopuścić. Po pierwsze, muszę wiedzieć jak go dostatecznie unicestwić. Po drugie, odzyskać w oczach reszty ludu. Do tego legenda musi stać się prawdą. Muszę uruchomić starożytne echo. Twój klan miał największą wiedzę, mimo, że nie mieliście szamana.
- Dlatego też Grummol zwrócił się do nas. Wiedział, że dowiedzieliśmy się o nim odkąd przybył na wyspę. Wiedział, że odkryliśmy źródło jego potęgi. Chcesz to wiedzieć, prawda? Za darmo tego nie dostaniesz. Zaśmiał się.
- Wiedza kosztuje. Wszystkich. Grummolowi udało się stworzyć kilka innych ciał. Nie wiem dokładnie jak tego dokonał, ale ten prawdziwy jest gdzieś mocno ukryty na tej wyspie. Domyślam się jak udało mu się to zrobić i z czyją pomocą. Mogul westchnął, też się tego domyślał.
- Banshe.
- Otóż to, chcesz wiedzieć o co w tym chodzi?
- Do tej pory myślałem, że to niebieskie gówno cierpi na coś w rodzaju schizofrenii.
- No to żyłeś w błędzie. Chodźta, wytłumaczę wam wszystkim o co w tym chodzi na żywym przykładzie. Zapolujemy na banshe ludziska, to jest moja cena! Zaczął się krzątać po pokoju, naszykował dwie poręczne kusze, swój muszkiet i pełno czerwonych, i czarnych pocisków. Stanął w drzwiach i odwrócił się jeszcze na chwilę do pozostałych.
- Tak w ogóle, to Oczko jestem.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Kwiecień 2013, 19:54:57 »
Dracon wysłuchał historii o zdradzie, honorze i... właśnie czym? Szczerze to nie zagłębiał się w opowieść, od której wionęło ludowymi bajaniami. Ale i czymś ciekawszym, magią i wiedzą. - Ja jestem Gheran Targ - przedstawił się imieniem nadanym mu kiedyś przez jednego z orczych wodzów. "Długouchy Jebaka" tłumacząc na wspólną mowę...

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Kwiecień 2013, 21:42:40 »
- Chodźmy zatem. - rzekł znudzony Nocturnus.

Offline Aurius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1028
  • Reputacja: 1053
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #75 dnia: 24 Kwiecień 2013, 21:43:54 »
-Ciągle nowe doświadczenia. Na tej wyspie nie ma co narzekać na brak zajęć.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #76 dnia: 24 Kwiecień 2013, 21:58:39 »
Gunses słuchał i uszom nie wierzył.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Kwiecień 2013, 22:11:56 »
Byliśmy niedaleko jaskini, gdy Oczko wyskoczył z pytaniem, które spieprzylo wszystko.
- Macie wszyscy znamie zewoli?
- Nie, a co?
- Tak myślałem, to chuja nie zapolowalismy. Wracam się. Przyjdź do mnie kiedy indziej Khanie. Mogul nie zdążył zareagować, a ten zwial. Nie pozostało nic innego jak wrócić nam z posepnymi minami. Ork nagrodził was małym upominkiem.

//: każdy uczestnik dostaje po 200 grzywien z majątku Mogula

Przepraszam was, ale rozchorowalem się. Mg ze mnie zaden, więc dzięki, że wytzymaliscie, kolejne mam nadzieję, że będą ciekawsze.
Talenty jak i podsumowanie zrobię, gdy będę się lepiej czuł, jesteście wolni. 

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Kwiecień 2013, 12:03:18 »
Podsumowanie
Drużyna udała się na przeprawę głęboko w góry, by spotkać się z ocalałym śnieżnym orkiem. Po drodze zostali napadnięci przez bandytów, którzy ci z kolei zostali zaatakowani przez wilki. Mogul Khan spotkał się z orkiem zwanym Oczko od którego dowiedział się paru informacji. Mieli wyruszyć na polowanie banshe, lecz Oczko nie chciał tego ze wzgląd na fakt, że nie wszyscy mieli znamię zewoli. Drużyna po tym wróciła do stolicy.

Aragorn
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent
Bonus pieniężny: 150 grzywien

Mogul
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent
Bonus pieniężny: 150 grzywien

Aurius
Aktywność: 1 srebrny talent (+1 srebrny talent za bonus rasowy)
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1srebrny talent
Bonus pieniężny: 200 grzywien

Devristus
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent
Bonus pieniężny: 150 grzywien

Malavon
Aktywność: 1 brązowy talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent
Bonus pieniężny: 125 grzywien

Nocturn
Aktywność: 1 srebrny talent (+1 srebrny talent za bonus rasowy)
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 2 brązowe talent
Bonus pieniężny: 200 grzywien

Gunses
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: brak
Bonus pieniężny: 100 grzywien

jako, że to jest moje pierwsze w życiu ocenianie dyskusje na pw jak najbardziej możliwe ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Krwawe hordy I - Prolog
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Kwiecień 2013, 12:03:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top