Autor Wątek: Seria Gothic na Win7 64 bit  (Przeczytany 19466 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LukiSacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Seria Gothic na Win7 64 bit
« dnia: 08 Maj 2012, 16:13:40 »
Witam
Jako że dział ten traktuje ogólnie o całej serii Gothic, postanowiłem umieścić właśnie w nim moje pytanie.
Otóż już za kilka (kilkanaście?) dni planuję wymienić mój stary, poczciwy Windows XP 32 bit, który swoje już przeszedł i odsłużył, to co miał do odsłużenia, na nowy i całkiem młody Windows 7, 64 bit. I tutaj moje pytanie, czy jest sposób, aby wystartowały na nim G1, G2 oraz G3. Z racji tego, że Arcania miała premierę dość niedawno, zakładam, że z odpaleniem jej problemów większych nie będzie.
Bardzo prosiłbym więc o podzielenie się doświadczeniami, lub poradami, jak odpalić części 1-3 (wraz z z dodatkami) na win7 64bit.

Pozdrawiam :)

PS. Kiedyś gdzieś tam przeczytałem, że G3 odpala się bez problemów na 64 bitowych systemach po zainstalowaniu Community Patcha. Mam wersję z czasopisma CD-Action, gdzie tenże patch jest dołączony. Gdyby była to prawda, to jeden problem miałbym już z głowy ;)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2012, 16:20:35 »
Było o tym już wielokrotnie. Między innymi tutaj.


Problem występuje z dwóch przyczyn. Posiadasz Windows 7 a w dodatku w wersji 64 bitowej. Masz przy tym kartę Nvidii. Gothic działa poprawnie na wersji 32 bitowej przy kartach ATI i Nvidia. Niestety w przypadku systemu w 64 bitach i karty z Nvidii, jak do tej pory nie udało się odpalić gry. Proponuje wykonać wszystkie zaległe aktualizacje systemu. Zaktualizować sterowniki karty graficznej do najnowszej wersji. Mieli dodać do sterowników Nvidii na system Windows 7 64 bit obsługę tekstur dla starych gier. Może wreszcie to zrobili. W ostatecznym akcie desperacji odpal grę ze zgodnością z systemem Windows XP.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2012, 16:20:35 »

Offline LukiSacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2012, 17:11:11 »
Przepraszam więc, że powtórzyłem pytanie.

Pozwolę sobie jednak zacytować parę wypowiedzi z innych for, na temat G1 i G2 w 64 bitowych systemach.
Cytuj
By Gothic działał na Windows 7 trzeba:
- Zainstalowac Gothica
- ÂŚciągnąć http://rghost.ru/1873208
lub http://depositfiles.com/files/hq9bsd81o
lub http://rapidshare.com/files/398315202/system32.rar.html
- Skopiować te 4 pliki (d3d8.dll, ddraw.dll, libwine.dll, wined3d.dll) do katalogu Gothica (dokładnie to do folderu System)
- Ustawić w trybie zgodności z Windows XP Service Pack 3
- Trzeba chyba jeszcze ustawić rozdzielczość bo w opcjach nie mogłem ustawić (moze tylko u mnie sie niedało)
Więc by zmienic rozdzielczość otwieramy plik Gothic.ini i szukamy czegos takiego:
zVidResFullscreenX=tutaj swoja rodzielczość ja ustawiłem na 1280
zVidResFullscreenY=tutaj swoja rodzielczość ja ustawiłem na 960
zVidResFullscreenBPP=32 <--- 32 bity lub 16 Tongue proponuje 32 ;p
Teraz wystarczy włączyc nową gre i do dzieła Big Grin
Jeśli chodzi o Gothica 1 to trzeba zrobic tak samo.

Pozdrawiam i miłej gry
Reizor
Link do całego tematu: Klik

Cytuj
Wyłącz DEP, na Viście to skutkowało, więc i na Windows 7 powinno zadziałać.
[...]
Aby wyłączyć DEP musisz najpierw uruchomić konsolę z prawami administratora. Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> PPM na "Wiersz polecenia" -> Uruchom jako Administrator. Pojawi Ci się okno konsoli, tam wpisujesz bcdedit /set {current} nx AlwaysOff i klikasz Enter. DEP wyłączone.
Link do całego tematu: Klik

Może te sposoby u kogoś zadziałały?
Może ktoś to sprawdzić?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2012, 23:23:37 »
Możesz być pierwszym, który tego dokona i przejdzie do historii naszego forum jako bohater, który grę Gothic na 64 bitowcu odpalił.

Offline LukiSacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2012, 12:42:30 »
Tak więc zrobię, ku chwale ojczyzny, najwspanialszy władco!

PS. Gdyby mi się udało, otrzymam jakąś nagrodę do profilu? :D

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2012, 15:33:46 »
Ja jestem za :)

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2012, 17:38:36 »
Nie mam obenie zainstalowanego na laptopie, ale mógłbym przysiąc że w Gothica sobie pogrywałem na owym 64bitowcu. Jakby co to mogę zainstalować, sprawdzić i screenem podrzucić czy coś..

Offline LukiSacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2012, 19:39:03 »
Nie mam obenie zainstalowanego na laptopie, ale mógłbym przysiąc że w Gothica sobie pogrywałem na owym 64bitowcu. Jakby co to mogę zainstalować, sprawdzić i screenem podrzucić czy coś..

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mógł to sprawdzić :)
A kartę w lapku masz z nvidii, czy radeona? Bo z tego co słyszałem, na radeonie o wiele łatwiej jest uporać się z problemami przy odpalaniu klasyków.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Maj 2012, 19:52:14 »
Radeon. Może to i dlatego. Dokładnie model HD 5650. Dziś wieczorem sprawdzę czy aby mi się nie pomyliło.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Maj 2012, 20:33:44 »
Czyli problem ze sterownikami Nvidii dla 64 bitów do starych gier aktualny.

Offline LukiSacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Maj 2012, 20:49:51 »
Bardzo możliwe, aczkolwiek podczas moich poszukiwań związanych z nowymi sterownikami etc. natknąłem się na kilka wypowiedzi, z których wynikało, że na 64 bitowcach i karcie nvidii można odpalić G1.

Cytuj
Dzięki KWJM,
Miałeś racje po instalacji sterowników gra zaczęła normalnie chodzić na Windows 7 64bit (nVidia GeForce 9800m GTS)
Trzeba dodać, że są to sterowniki BETA i mogą w niektórych przypadkach działać nie prawidłowo, ale u mnie działają jak należy.

Link do sterowników
http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

Pozdrawiam
Link do tematu: Klik

Cóż, nie będę jednak pewny, dopóki nie przekonam się o wszystkim na własnej skórze.
Jakoś za tydzień będę zmieniał system, wtedy spróbuję odpalić G1 i G2 i podzielę się wrażeniami (oraz w razie potrzeby screenami). I kto wie, może przejdę do 'historii forum' :D

Offline Risothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2012, 17:18:15 »
Ja mam kartę GeForce 9800GT, W7 64bit i G1/G2 śmigają bez żadnego problemu. Nie działają jedynie przerywniki filmowe - odtwarzany jest jedynie dźwięk, a obraz jest po prostu czarny. Mimo wszystko grać się da i żadnych problemów z tym nie ma. Trzeba jednak pamiętać, żeby zaktualizować sterowniki do karty graficznej, bo na starych sterownikach może nie chodzić. Jeszcze przed tym, jak G1/G2 nie działały na W7 na kartach NVidii, niemieccy fani zrobili jakieś patche, które takową grę umożliwiały. Jeśli gry nie będą Wam działać mimo aktualizacji sterów, to warto po tego patcha sięgnąć. Powinien być na World of Gothic, w sekcji downloadu, jak dobrze pamiętam. Jeśli nie, to wystarczy wpisać w google frazę tego typu "Gothic Nvidia workarround" i też powinniście coś znaleźć.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Seria Gothic na Win7 64 bit
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2012, 17:18:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top