Autor Wątek: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel  (Przeczytany 12505 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Maj 2012, 20:33:23 »
- Jasne, wziąłem 50 grzywien. Myślę, że tyle wystarczy, bo niebezpiecznie brać więcej. Ja przed marantem byłem a raczej jestem jeszcze synem bogatego kupca. Moje losy także nie należały do szczęśliwszych. Miałem 4 braci. Po osiągnięciu 16 roku życia, wdawałem się często w bójki, piłem i hulałem po gospodach. W końcu miarka się przebrała. Postanowiłem, oczywiście pod wpływem niemałej ilości alkoholu, napaść konwój z beczkami piwa do gospody w moim rodzinnym mieście. Byłem głupi, miałem siedemnaście lat i rzuciłem się z drewnianą pałką na strażników. Złapali mnie, a reszta moich niecnych towarzyszów uciekła. Trafiłem do więzienia, wyszedłem po roku. Nie mogłem znaleźć zajęcia, gdyż nikt nie miał do mnie zaufania. Wpadłem w rozpacz. Nie miałem pieniędzy na utrzymanie. Niby skąd miałem je zdobyć? Nie okradł bym kogoś znowu, bo spotkałaby mnie kara śmierci. Udałem się po pomoc finansową do ojca. On dał mi tysiąc grzywien, ale nie chciał mnie więcej widzieć na oczy. Znowu nie mogłem znaleźć pracy. Znowu piłem i biłem się. Moje życie odmieniło się, gdy wskoczyłem przez portal - Iddeous zamyślił się na moment. Te wspomnienia ożywiły go w środku. Uronił łzę. Odwrócił głowę w kierunku drzew, tak aby towarzysz nie ujrzał jego twarzy. - No, to ci dopiero historia, nie?- rzekł z takim tonem jakby nigdy nic się nie stało. -A, jasne. Pytałeś się o organizacje. Należę do Szwadronu Zagłady, elitarnej grupy wojowników. Więcej Ci raczej nie powiem o mojej organizacji. A co do planu działania. Można usłyszeć przysłowie, że jak się trafi między wrony, trzeba krakać jak i ony. Jest w tym dużo racji. Zalecam najpierw zamówić piwo. I tak bym to zrobił. Najlepiej popytać kim są ludzie tu mieszkający, czy podoba się praca gospodarzowi, czy przychodzi do niego dużo szumowin, i tak dalej.. Później trzeba się spytać o jakieś niecodziennie wydarzenia. Tylko oczywiście musimy ubrać się w inną tożsamość. Moglibyśmy być handlarzami ryb, udającymi się do portu. Powinno się udać, przeciez nie będzie gospodarz wychodził, aby sprawdzić czy mamy ryby. A jeśli nawet to powiemy, że sprzedaliśmy i wóz zostawiliśmy u przyjaciela. W końcu jedziemy do portu. To specyficzna okolica. Iddeous po dłuższej gadaninie, chciał usłyszeć słowo od Animsa.

:// Sytuacje, które będą miały w karczmie opiszemy jutro, ok? Mam trochę nauki, a po za tym jestem kompletnie zmęczony, i gdybym nie musiał uczyć się to bym już spał. Udało mi się na szczęście coś tam napisać na temat mojej postaci :D
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2012, 20:42:14 wysłana przez Iddeous »

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Maj 2012, 20:52:20 »
- No to niezłą miałeś historię. A jeśli chodzi o plan to może być.  - Gdy to zdanie wypowiedział kompani akurat byli już niedaleko miasta Atusel. Potem Anims powiedział - No to powoli dojeżdżamy do Atusel. -

//Ok niema sprawy. to co mamy opisać z karczmy zrobimy jutro. Miłej nauki ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Maj 2012, 20:52:20 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Maj 2012, 21:06:24 »
//Ej ej... Marant to nazwa GRY! Oraz nazwa wyspy na której kilka lat temu rozgrywała się nasza gra. Wyspa została zniszczona przez asteroidę, a my osiedliliśmy się na Valfden. Z tej okazji był festyn "Meteorki". Nasze postacie żyją i mieszkają na Valfden. A przecież nie wiedzą, że gracie nimi w grę Marant, więc z tym słówkiem Marant ostrożnie.
//Dotarliście do Atusel w spokoju.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Maj 2012, 21:08:14 »
//Przepraszam zapomniałem.  On coś zaczął z marantem a ja się wkręciłem.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Maj 2012, 14:54:41 »
Po krótkiej drodze do Atusel, wjechali do miasta. Spostrzegli karczmę do której mieli się udać. - No, pamiętasz o tożsamości handlarzy rybami? Zaprowadźmy konie do stajni i chodźmy do środka.- rzekł Iddeous. - To nie powinno być zbyt trudne. Wszakże, miałem kiedyś do czynienia z wypytywaniem.- pomyślał sobie żołnierz.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Maj 2012, 14:56:57 »
 - Tak pamiętam. - odpowiedział po czym podjechał blisko karczmy przywiązał konia, wziął ekwipunek i stanął przed drzwi. Potem powiedział - No to co wchodzimy. -

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Maj 2012, 15:03:24 »
Karczma była przestronna i dość bogata. Widać i lokacja i sława ściągała doń nie tylko pijaczków, ale również i porządnych ludzi. Za ladą stała kobieta, młoda i zgrabna. Przy stolikach siedzieli ludzi. Kilku zarośniętych obszczymurków, kilku lepiej ubranych mężczyzn, ciemnoskóra młoda kobieta w kolorowej chuście i z tatuażem na skroni i jakiś czarno ubrany mężczyzna.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Maj 2012, 15:33:23 »
Iddeous wraz z Animsen wszedł do karczmy. Wyglądała na dość schludną karczmę, gdyż nie tylko same szumowiny siedziały przy stolikach. Uwagę Iddeousa zwróciła młoda kobieta o czarnej skórze, z dziwnym tatuażem na skroni. ÂŻołnierz, a teraz raczej handlarz rybami podszedł do lady i powiedział do młodej kobiety, która obsługiwała klientów. - Po piwie dla mnie i mojego przyjaciela. Iddeous przebiegł wzrokiem po kobiecie. - Jesteśmy spragnieni wszak po podróży. Ja zapłacę Animsie. Chwilowy handlarz rybami podparł się na ręce. - Droga Pani, nie trapi Ciebie obecność takich szumowin jak ci, którzy siedzą tam?- wskazał dykretnie oczyma kilku zarośniętych, niezbyt mile wyglądających facetów przy ścianie. - To raczej nie jest odpowiednie towarzystwo. Zwłaszcza dla takiej młodej damy.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Maj 2012, 15:44:04 »
//Jako, że nie sprecyzowałeś uznaję, że zapytałeś karczmarki.


- Klient dobry, póki płaci - rzekła dziewczyna. Była młoda, nie miała trzydziestki. Włosy miała czarne jak krucze skrzydła. Ubrana była w dopasowany strój z czarnej skóry, ubrana była w wysokie elfie buty - A Ci to stali bywalcy. Nie dość, że wszystek urobek zostawiają u mnie, to jeszcze można czasem posłużyć się nimi jak ochroną - mówiąc to nalała piwa w kufle i podała wam

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Maj 2012, 15:54:15 »
 - Dziękuje. - powiedział po czym dodał - Czy nie działo się ostatnio coś ciekawego. Bo my na szlaku jesteśmy. Handlarzami jesteśmy i nie wiemy co się dzieje. - zapytał po czym skierował się się do Iddeousa - Dobrze zapłać. Oddam ci przy najbliższej okazji. -

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Maj 2012, 16:58:56 »
- Chyba nic ostatnio ciekawego się nie wydarzyło. Nie interesuje się zbytnio tym co się dzieje na szlaku.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Maj 2012, 17:05:08 »
- Mówiła Pani coś o tym, że można użyć tych typów jako ochrony.- napomknął Iddeous.- Przed kim mieliby panią chronić? Przez zalotnikami? Jak tak, to się nie dziwię.... ÂŻołnierz uśmiechnął się i upił trochę piwa. - A może pani zna kogoś kto mógłby podzielić się z nami najnowszymi wieściami? Doprawdy nie wiemy co się dzieje, słyszeliśmy zaledwie jakieś strzępki niezbyt ważnych plotek. Iddeous przeniósł wzrok na krótką chwilę na czarnoskórą kobietę oraz jegomościa ubranego całego na czarno. Hmm.. Wydają mi się interesujący.- pomyślał sobie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Maj 2012, 17:21:29 »
- Jeśli jakieś tematy interesują was najbardziej, to porozmawiajcie z Cati. To ta dziewczyna z tatuażem. Jeśli ona sama nie będzie mogła wam pomóc, to na pewno skieruje was do bardziej zaradnych ludzi.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Maj 2012, 17:49:15 »
- Dziękuję bardzo.- Iddeous zwrócił się do Animsa.- Poczekaj tutaj, spróbuję porozmawiać z tą Cati, a ty słuchaj. - dodał cicho do kompana.  Odwrócił się i dyskretnie podszedł do czarnoskórej kobiety siedzącej przy stoliku niedaleko lady. - Witam Panią. Wybaczy mi pani to nagłe podejście. Nie znamy się. Nazywam się Iddeous. A tam przy ladzie siedzi mój kompan, Anims.- wskazał głową jego towarzysza.- Jesteśmy handlarzami ryb, którzy przyszli zaspokoić pragnienie. A przy ty zasięgnąć najnowszych wieści. Ma pani bardzo ciekawy tatuaż na skroni. To jakiś symbol?- spytał Iddeous, żeby jakoś zagadać Cati.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Maj 2012, 19:09:57 »
- To symbol Wybrańców, osób, na których bogowie spojrzeli łaskawie - rzekła kobieta melodyjnym głosem. Jej oczy były głębokie a usta pełne. Kiedy się poruszyła zadzwoniły przyczepione do jej chusty blaszki. A kiedy wyjęła ręce spod stoły zadzwoniło kilkadziesiąt miedzianych, złotych i srebrnych kółek - bransoletek, na jej nadgarstkach
- W czym mogę Ci pomóc wędrowcze?

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Maj 2012, 20:14:09 »
Wzrok Iddeousa na dłuższą chwilę powędrował na ogromną ilość biżuterii opasającej ręce Cati. Szybko zdał sobie sprawę, że niegrzecznie tak się gapić. Szybko odpowiedział. - W zasadzie w niczym szczególnym, chcę po prostu posłuchać trochę nowych wieści. Wydarzyło się w tych okolicach coś dziwnego, interesującego? Tam skąd pochodzimy lubią słuchać najnowszych wiadomości z Atusel. Może słyszała pani o jakichś dziwnych zdarzeniach w sąsiednich hrabstwach? Iddeousowi zachiało się łyknąć piwa, ale zostawił je przy ladzie, więc zaniechał bezczelnego wręcz pójścia po nie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Maj 2012, 20:22:12 »
Cati wyjęła z kieszeni karty. Zaczęła tasować. Od razu zauważyłeś, że przypomina Ci... Ciemne włosy, ciemna karnacja, wydatne usta, chustka ze świecidełkami i wiele ozdób a w dodatku te karty.
- Jeśli nie masz konkretnych pytań, nie ma też konkretnych odpowiedzi. Nie bywam w innych hrabstwach. Mało co wiem co się dzieje. Jasnowidzką jest Esmeralda. Ona może coś zobaczyć w swych wizjach...

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Maj 2012, 20:40:03 »
Wróżbitka...- pomyślał Iddeous. Nigdy nie miał z nimi do czynienia. Ale powiedziała ona, że bez konkretnego pytania nie ma konkretnej odpowiedzi.. Mam być bezpośredni?? O co chodzi z tą Esmeraldą. ÂŻołnierz rzekł do Cati - Udzielisz mi odpowiedzi na moje pytania? Co ma do rzeczy jasnowidzka Esmeralda? Iddeous musiał postępować inaczej. Chyba nie miał możliwości owijania w bawełnę, i udawania naiwnego handlarza ryb.. Czuł, że wróżbitka przeleciała go oczami na wylot.
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2012, 20:43:13 wysłana przez Iddeous »

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Maj 2012, 20:47:23 »
Było już widać że Iddeous był spragniony. Więc Anims wziął kufel przyjaciela i podszedł do niego. Następnie dał mu i powiedział - Masz pij na zdrowie. - Po czym zwrócił się do wróżbitki. - Jeśli wiesz kim jesteśmy nie rozpowiadaj tego. -

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Maj 2012, 20:52:45 »
- Mój dar jasnowidzenia jest chwiejny i niewyuczony. Przychodzą tu do mnie ludzie, abym im powiedziała czy ich czeka w życiu coś dobrego. Za pieniądze. Esmeralda ma pełen dar jasnowidzenia. Może powiedzieć dużo więcej niż ja... - spojrzała na Animsa - Nie mam powodów żeby cokolwiek mówić. Nie umiem czytać w myślach, to nie moja specjalność.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Stale sobą być? Cichy karczmarski zwiad w Atusel
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Maj 2012, 20:52:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top