Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473630 razy)

Description:

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7460 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:49:56 »
Proponował em wyznaczyć osobę za to odpowiedzialna. Widzalbym to tak że byłaby powołana przez króla i wszelkie podejrzenia naruszenia wiedzy postać - gracz byłby jej zgłaszane i przez nią rozstrzygane.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7461 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:51:35 »
Rodred, ale po co odpowiedni organ? To wystarczy czujność graczy i podejmowane odgórnie kroki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7461 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:51:35 »

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7462 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:54:00 »
Jeśli ludowi Valfden nie podoba się moja osoba na stanowisku Marszałka Koronnego to z chęcią zrezygnuję dla dobra ogółu.

Nie Devciu :) Sprawujecie władze jest w porzadku marant jest często oporządzany i w ogóle. Nie o to tu chodzi, by ktoś rezygnował.

Zabraliście Rakbara, z kancelarii sędziego, z jego sądu. nazwaliście go winnym, nie oskarżyliście go nawet tylko nazwaliście winnym, chcieliście zaprowadzić do Isa, czyli głównego poszkodowanego, do osoby, która najwięcej straciła tym występkiem i on ma sądzić? Pokażcie mi prawo, w którym osoba poszkodowana ma karać sprawcę. To nie jest sprawiedliwość tylko wyładowanie frustracji - tak fabularnie, to będzie powód mojej rezygnacji.

Poza tym ciekawa sprawa, teleportował się bezpośrednio do mojej kancelarii, nikt nie wchodził ani nie wychodził, a oddział straży przygotowany wparował wiedząc gdzie jest... sory, ale fuck logic to słabe określenie.

Pretensje mam do iska, że tak reagował w tej sali tronowej, każdego zapraszał do sali gdy mógł, i może wolno niekiedy rozmowy trwały czy trwają, to jednak prowadzimy je i wszyscy są zadowoleni. Rakbara trzeba było 2 razy odesłać z kwitkiem, ze juz nie teraz, a za 3cim razem na czas "awarii" wezwać go na spotkanie, wiedząc o awarii nie wydłużył mu czasu a informowaliśmy na SB ze nie może wczytać mu tawerny. Czemu w ogóle takie coś wyznaczył, zamiast traktować każdego sprawiedliwie i załatwić sprawy w miarę możliwości na tyle na ile można z czasem? Dać mu spokojnie napisać i sobie na odpisanie? Nawet mnie z Chatal przyjął do sali, czekam na odpowiedź - w porządku ma ważniejsze rzeczy, ale innym kasę wypłacił, nirsalem po zadaniach biegał... Nie mógł tez przyjąć rakbara i wysłuchać czego chce tak jak chociażby mnie z Chatal? czy zmusił by go ktoś by odpisał w tej sprawie?

Albo będziemy się wszyscy szanować jako graczy wzajemnie, albo to granie nie będzie miało sensu.

A szopki które są później, to tylko szopki, głupoty - efekt dalszego trwania graczy we wzajemnym nieporozumieniu.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7463 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:58:01 »
Fakt że Rakbar się często spinał z Isqiem i kłócił ale to co zrobił Is to już faktycznie rozwaliło system...
15 minut?? Nie wszyscy siedza tutaj 24h/7d.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7464 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:02:35 »
Rodred, ale po co odpowiedni organ? To wystarczy czujność graczy i podejmowane odgórnie kroki.
Po to by sytuacje jak ta się nie powtarzały.

Wszyscy wiemy, że dzieje się źle. Spróbujmy znaleźć wyjście z sytuacji a nie rozczulajmy się nad swoją krzywdą.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7465 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:21:29 »
Nie Devciu :) Sprawujecie władze jest w porzadku marant jest często oporządzany i w ogóle. Nie o to tu chodzi, by ktoś rezygnował.

Zabraliście Rakbara, z kancelarii sędziego, z jego sądu. nazwaliście go winnym, nie oskarżyliście go nawet tylko nazwaliście winnym, chcieliście zaprowadzić do Isa, czyli głównego poszkodowanego, do osoby, która najwięcej straciła tym występkiem i on ma sądzić? Pokażcie mi prawo, w którym osoba poszkodowana ma karać sprawcę. To nie jest sprawiedliwość tylko wyładowanie frustracji - tak fabularnie, to będzie powód mojej rezygnacji.

Poza tym ciekawa sprawa, teleportował się bezpośrednio do mojej kancelarii, nikt nie wchodził ani nie wychodził, a oddział straży przygotowany wparował wiedząc gdzie jest... sory, ale fuck logic to słabe określenie.

Pretensje mam do iska, że tak reagował w tej sali tronowej, każdego zapraszał do sali gdy mógł, i może wolno niekiedy rozmowy trwały czy trwają, to jednak prowadzimy je i wszyscy są zadowoleni. Rakbara trzeba było 2 razy odesłać z kwitkiem, ze juz nie teraz, a za 3cim razem na czas "awarii" wezwać go na spotkanie, wiedząc o awarii nie wydłużył mu czasu a informowaliśmy na SB ze nie może wczytać mu tawerny. Czemu w ogóle takie coś wyznaczył, zamiast traktować każdego sprawiedliwie i załatwić sprawy w miarę możliwości na tyle na ile można z czasem? Dać mu spokojnie napisać i sobie na odpisanie? Nawet mnie z Chatal przyjął do sali, czekam na odpowiedź - w porządku ma ważniejsze rzeczy, ale innym kasę wypłacił, nirsalem po zadaniach biegał... Nie mógł tez przyjąć rakbara i wysłuchać czego chce tak jak chociażby mnie z Chatal? czy zmusił by go ktoś by odpisał w tej sprawie?

Albo będziemy się wszyscy szanować jako graczy wzajemnie, albo to granie nie będzie miało sensu.

A szopki które są później, to tylko szopki, głupoty - efekt dalszego trwania graczy we wzajemnym nieporozumieniu.

Ale on miał czekać na proces w celi.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7466 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:24:11 »
Ale skąd wiesz że to on? <ignorant> <facepalm> x10000

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7467 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:26:10 »
Bo był w pałacu, był wkurwiony na króla, nagle stamtąd uciekł, a dwie minuty później pałac nie istniał. Jak się uprzeć, to można tak na to patrzeć. Poza tym to król kazał aresztować Rakbara, Devciu wykonywał tylko rozkaz. A mam wrażenie, że wiele osób ma do niego właśnie pretensje, że tak się stało.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7468 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:27:26 »
Wychodzi na to, że każdy ma chip zamontowany i król wie gdzie kto jest.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7469 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:28:18 »
Aruś nie ogarnia i ma wyjebane ;[

Wychodzi na to, że każdy ma chip zamontowany i król wie gdzie kto jest.

Iluminati konfirmd!

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7470 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:31:52 »
Cytuj
Gracz musi mieć wolne obie ręce. Obszar, na którym można zrzucić meteoryt nie może być oddalony więcej niż 200 metrów od maga

Jak spojrzycie na to to nie ma bata, żeby świadków nie było. W promieniu 200 metrów nadal mamy stolice i pełno ludzi. Ponadto Lucjusz Vangraf był w Pałacu i to on umawiał Rakbara na wizytę. Ale co ja tam wiem - pewnie w promieniu 200 metrów nikogo nie było i nikt nic nie słyszał i ani nie widział Rakbara.

Wiecie co ja już mam dosyć. Mam ochotę wypuścić Rakbara i pozwolić Wam na samowolkę. Chciałbym, żeby Isu na to pozwolił, tak samo jak na to aby Wielki Lord akceptował ustawy, które mają wejść do ogólnych zasad. Chciałbym aby to zrobił.

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7471 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:32:09 »
Ale on miał czekać na proces w celi.

Cytuj
Mężczyzna chrząknął donośnie, po czym rozwinął trzymany w ręku zwitek i przemówił.
- Zgodnie z bezpośrednim rozkazem naszego króla, jego wysokości Isentora I Aquila, Rakbar Nasard, Hrabia Larkos, jako winny zamachu stanu... masowego mordu... i usiłowania zabójstwa jego wysokości Isentora I Aquila, zostaje pojmany w trybie natychmiastowym. - Dowódca uniósł wzrok, mimowolnie puścił oczko do Rakbara, po czym ponownie charknął przeciągle. Brzmiało to paskudnie. -  Jako zdrajcy nie przysługują ci żadne prawa, ni przywileje... no już, zakuć go - wtrącił, dając strażnikom znak, by schwytać przestępcę.  -  Niniejszym zostajesz zatrzymany i postawiony przed sąd naszego króla, Isentora I Aquila, by odpowiedzieć za swoje winy - zakończył

1. Jest winnym, bez procesu, bez wyroku, już jest winnym, jest tylko oskarżonym o te czyny a nie winnym.
2. Każdemu przysługują prawa, póki nie zostaje ich pozbawiony, a jeżeli go pozbawiamy to informujemy jakich. ma prawo do obrońcy, ma prawo do swobodnej wypowiedzi, ma prawo robić co chce, został pozbawiony wolności na czas postępowania przygotowawczego, czyli aresztowany z polecenia króla Isentora. Albo wiemy co piszemy, albo nic nie wiemy, Devciu.
3. Postawienie przed sąd osoby poszkodowanej czynem przestępnym, zwłaszcza gdy jest inny sędzia? Poważnie? to jest sprawiedliwość?

Bo był w pałacu, był wkurwiony na króla, nagle stamtąd uciekł, a dwie minuty później pałac nie istniał. Jak się uprzeć, to można tak na to patrzeć. Poza tym to król kazał aresztować Rakbara, Devciu wykonywał tylko rozkaz. A mam wrażenie, że wiele osób ma do niego właśnie pretensje, że tak się stało.

przecież go tam nie było, był na jakimś balkonie na starym mieście w zasięgu działania mortokinezy czy zaklęcia czy coś tam, kilkadziesiąt metrów od pałacu.

Jak spojrzycie na to to nie ma bata, żeby świadków nie było. W promieniu 200 metrów nadal mamy stolice i pełno ludzi. Ponadto Lucjusz Vangraf był w Pałacu i to on umawiał Rakbara na wizytę. Ale co ja tam wiem - pewnie w promieniu 200 metrów nikogo nie było i nikt nic nie słyszał i ani nie widział Rakbara.

Wiecie co ja już mam dosyć. Mam ochotę wypuścić Rakbara i pozwolić Wam na samowolkę. Chciałbym, żeby Isu na to pozwolił, tak samo jak na to aby Wielki Lord akceptował ustawy, które mają wejść do ogólnych zasad. Chciałbym aby to zrobił.

byli ludzie, to znaczy, że musieli widzieć Rakbara? ktoś kto nie zna się na magii wie, ze jak ktoś macha rękami na balkonie to robi meteoryt? To jest logiczne bardzo, naprawdę...
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2015, 16:34:16 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7472 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:35:07 »
Ale skąd wiesz że to on? <ignorant> <facepalm> x10000

"Tyle na ten temat" - jakiś typek z Gothica. :P

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7473 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:36:47 »
Cytuj
1. Jest winnym, bez procesu, bez wyroku, już jest winnym, jest tylko oskarżonym o te czyny a nie winnym.
2. Każdemu przysługują prawa, póki nie zostaje ich pozbawiony, a jeżeli go pozbawiamy to informujemy jakich. ma prawo do obrońcy, ma prawo do swobodnej wypowiedzi, ma prawo robić co chce, został pozbawiony wolności na czas postępowania przygotowawczego, czyli aresztowany z polecenia króla Isentora. Albo wiemy co piszemy, albo nic nie wiemy, Devciu.
3. Postawienie przed sąd osoby poszkodowanej czynem przestępnym, zwłaszcza gdy jest inny sędzia? Poważnie? to jest sprawiedliwość?

Na Valfden o ile wiem panuje monarchia i król ma trochę większą władzę, niż ktokolwiek inny. Chyba, że zrobimy sobie demokrację i będziemy wybierać prezydenta raz na 4 marantowe lata ? :)

Proponuję Salazar, byś przestał siać zamęt, gdyż sprawa jest prosta. Rakbar złamał zasady i podstawowe założenia gry, więc nie widzę powodu, byśmy byli zmuszeni być wobec niego fair.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec 2015, 16:38:53 wysłana przez Szarleǰ »

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7474 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:39:37 »
Ale że jakie zasady złamał?

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7475 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:39:50 »
A iseq nie zrobił nie fair akcji z tym 15 minut? Zwlaszcza ze wtedy serwer sie sypal i wywalalo graczom strone...

Ale że jakie zasady złamał?


Poprostu dotrzymal obietnicy. :)

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7476 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:41:32 »
Na Valfden o ile wiem panuje monarchia i król ma trochę większą władzę, niż ktokolwiek inny. Chyba, że zrobimy sobie demokrację i będziemy wybierać prezydenta raz na 4 marantowe lata ? :)

Proponuję Salazar, byś przestał siać zamęt, gdyż sprawa jest prosta. Rakbar złamał zasady i podstawowe założenia gry, więc nie ma powodu, byśmy my byli wobec niego również fair.

Nie interfesuje mnie kto ma jaką władze, ale kto ma jakie kompetencje, sąd najwyższy i król mają by sądzić oskarżonego o zdradę, czemu więc król ma go sądzić skoro jest poszkodowanym i jego rola w procesie jest inna niż uznania za winnego lub niewinnego a tym bardziej z wyznaczeniem kary?

Tym bardziej widząc waszą akceptację chcę zejść z tej funkcji, bo jest bezsensowna i nie będzie miała na celu egzekwowania sprawiedliwego działania zgodnego z zasadami i prawem ;] .

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7477 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:43:31 »
Tym bardziej ze krol jako osoba poszkodowana wydal by kare nie sprawiedliwa, taka ktora da mu upust, zemste. Tak to dziala, a przynajmniej fabularnie.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7478 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:46:40 »
Wiecie, to jest KRÓL. On może nawet łamać prawo jeśli ma taki kaprys. "Państwo to ja"- Ludwik XIV Burbon

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7479 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:50:38 »
Propsy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7479 dnia: 23 Czerwiec 2015, 16:50:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything