Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473601 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2760 dnia: 19 Wrzesień 2013, 15:56:33 »
Nie wszyscy.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2761 dnia: 19 Wrzesień 2013, 20:23:12 »
Ja czekam aż Drago skończy wyprawę, a potem idę z Adasiem. Więc na krótką wyprawę (2 dni) mogę iśc.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2761 dnia: 19 Wrzesień 2013, 20:23:12 »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2762 dnia: 20 Wrzesień 2013, 18:03:57 »
2 dni się nie wyrobię. Za chwilę być może coś się w karczmie zdarzy  :)

Offline Zeleris Flamel

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 686
  • Reputacja: 698
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drugie wcielenie Draga!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2763 dnia: 20 Wrzesień 2013, 18:08:38 »
Ja czekam aż Drago skończy wyprawę, a potem idę z Adasiem. Więc na krótką wyprawę (2 dni) mogę iśc.

Widząc częstotliwość postów Nudy i Gordzia, to może potrwać dłużej niż dwa dni ;[

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2764 dnia: 20 Wrzesień 2013, 18:47:56 »
Isu skąd nagła zmiana ceny? ;[


Przeprowadzki do innych dzielnic:
Aby przenieść domostwo do innej części dzielnicy mieszkalnej należy złożyć do urzędu odpowiednią opłatę wynoszącą 50 denarów dla dzielnicy obywatelskiej lub 150 denarów i dokument potwierdzający uzyskanie tytułu szlacheckiego w przypadku dzielnicy arystokracji.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2765 dnia: 20 Wrzesień 2013, 19:00:16 »
Isu skąd nagła zmiana ceny? ;[

Zawsze tyle było.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2766 dnia: 20 Wrzesień 2013, 19:03:01 »
Nooo... Nie zawsze. Kolejno tysiąc i pięć tysięcy. Ale dodatkowo odpowiadając, bogaty gracz, to najzwyklej szlachcic, który dostaje złoto za ziemie. Gra długo i może sobie dużo uciułać. W końcu dzielnica obywateli czy szlachty to elita spośród tłumu. Nie mógłby tam mieszkać ktoś, kto zakręcił się dwa razy na arenie i raz na wyprawie i chciał teraz sobie chatkę przenieść, jak ma słomę w butach.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2767 dnia: 20 Wrzesień 2013, 19:05:13 »
A mnie się zawsze wydawało że do dzielnicy arystokracji 5000 grzywien a do obywateli 1000 grzywien. A teraz 5000 trzeba zapłacić za samą dzielnice obywateli. A tu są dowody, więc nie zawsze tak było:

Stwierdziłem, że pora opuścić wysłużoną willę w tak arystokratycznej dzielnicy jakiej obecnie mieszkałem. Zawitałem, więc do ratusza. Minąwszy straż, ewidentnie znudzoną służbą, skierowałem się do biurka jednego z kanclerzy królewskich.
- Witam. - zacząłem. - Jestem Anvarunis Nivellen i chciałbym przenieść swoje domostwo do dzielnicy obywateli. Tysiąc sztuk złota już przygotowałem. - stwierdziłem kładąc odpowiednią sumę przed urzędnikiem.

Adres

edit. o fakt nie dopisałem obliczeń.

1446 - 1000 = 446 szt. zł.
Słońce nie zdążyło jeszcze osiągnąć zenitu gdy przed ratuszem pojawił się Giuseppe. Niósł ze sobą sporo złota i jakieś tam papiery, które wystawały z jego kieszeni wyraźnie kierując się do wnętrza budynku.
Skierowany przez strażnika grzecznie stanął w niezbyt długiej kolejce petentów oczekujących przyjęcia przez sekretarza, a gdy przyszła jego kolej zabrał wszystkie swoje "ruchomości" i usiadł na krześle naprzeciw urzędnika.
-Witam. Przychodzę tutaj dzisiaj z dwoma ważnymi sprawami. Pierwsza to przenosiny do dzielnicy obywatelskiej. Oto suma, którą należy uiścić oraz akty własności mojego dotychczasowego domostwa. Gdzieś tutaj jest adres. - powiedział przyglądając się papierom.
- Drugą sprawą jest fakt, że z ramienia mojego wuja Gordiana z rodu Livrith stałem się jego spadkobiercą, a spadek ten niesie za sobą ziemie hrabstwa Larkos i sam tytuł hrabiego. Nie wiem, jak funkcjonuje tutejsze prawo dotyczące kwestii spadkowych, więc chciałbym dokładnie dowiedzieć się na czym stoję, gdyż w chwili obecnej nie mam pojęcia czy ten tytuł mi przysługuje i czy odziedziczone ziemie naprawdę należą do mnie. Jeżeli nie, to prosiłbym o anulowanie tego dokumentu. - w tym miejscu podał sekretarzowi testament na mocy, którego otrzymał ziemię. (no i jednoczesne usunięcie nagrody z profilu)


1050-1000=50
Domostwo
Nooo... Nie zawsze. Kolejno tysiąc i pięć tysięcy. Ale dodatkowo odpowiadając, bogaty gracz, to najzwyklej szlachcic, który dostaje złoto za ziemie. Gra długo i może sobie dużo uciułać. W końcu dzielnica obywateli czy szlachty to elita spośród tłumu. Nie mógłby tam mieszkać ktoś, kto zakręcił się dwa razy na arenie i raz na wyprawie i chciał teraz sobie chatkę przenieść, jak ma słomę w butach.
Wiesz ja za samą dzielnice arystokracji to rozumiem cenę, no ale że dzielnica obywateli aż tak gwałtownie podskoczyła?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2768 dnia: 20 Wrzesień 2013, 19:08:25 »
A mnie się zawsze wydawało że do dzielnicy arystokracji 5000 grzywien a do obywateli 1000 grzywien. A teraz 5000 trzeba zapłacić za samą dzielnice obywateli. A tu są dowody, więc nie zawsze tak było:
Wiesz ja za samą dzielnice arystokracji to rozumiem cenę, no ale że dzielnica obywateli aż tak gwałtownie podskoczyła?
Tylko, że oni korzystali z bonów.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2769 dnia: 20 Wrzesień 2013, 19:11:20 »
Gordziu i Anv na pewno nie. Zauważ że każdy uwzględnia bony, a tu ni ma tego uwzględnionego.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2770 dnia: 20 Wrzesień 2013, 19:12:01 »
Gordziu i Anv na pewno nie. Zauważ że każdy uwzględnia bony, a tu ni ma tego uwzględnionego.
To się nazywa lenistwo Adasiu. :)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2771 dnia: 21 Wrzesień 2013, 02:04:16 »
Wy sobie zobaczice kiedy to było;p
Dawno, dawno temu jak jeszcze byłem MG przeprowadzki kosztowały 1000 i 5000 sztuk złota;p

Offline Jiroslav

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja: 537
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2772 dnia: 21 Wrzesień 2013, 13:48:31 »
Kto by mi akceptował naukę przed wyprawą? 

http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=21948.100

Edit:
Dzięki! 

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2773 dnia: 21 Wrzesień 2013, 15:23:39 »
Każdy może dołączyć do wyprawy: Mglisty Chram o ile spełnia wymagania. Dla tych, którzy nie są z MP miejsce zbiórki jest na wschodnim skraju dżungli przy drodze.

KacperGraczPL

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2774 dnia: 21 Wrzesień 2013, 20:12:48 »
Widząc częstotliwość postów Nudy i Gordzia, to może potrwać dłużej niż dwa dni ;[
Tak samo jak Kratosa XD

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2775 dnia: 22 Wrzesień 2013, 15:36:00 »
Ciekawi mnie jedno, od zawsze. czemu to:
Podstawy łowiectwa

Każdy domorosły myśliwy nie obędzie się bez podstawowej wiedzy na temat pozyskiwania trofeów. ÂŚciąganie skór i łusek oraz wyrywanie pazurów, kłów i rogów na pewno wystarczą na początku twojej przygody z myślistwem.
Funkcja - Daje Ci możliwość pozyskiwania kłów, łusek, pazurów, rogów i skór z takich bestii jak: alluador, barghest, cieniostwór, jeleń, kreshar, mroczny wilk, sambir, topielec, troll, utopiec, wilk.
Nauka - 1 brązowy talent [Asja Alvawiel] [Elena]
Koszt - 120 grzywien
Wymagania - brak

Dotyczy potworów głównie II kategorii a nie I? Zawsze wydawało mi sie że podstawwy powinny uczyć jak oskórować takiego kretoszczura, ścierwojada, wilka, jelonka, czy krwiopijce...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2776 dnia: 22 Wrzesień 2013, 15:50:31 »
Ciekawi mnie jedno, od zawsze. czemu to:
Podstawy łowiectwa

Każdy domorosły myśliwy nie obędzie się bez podstawowej wiedzy na temat pozyskiwania trofeów. ÂŚciąganie skór i łusek oraz wyrywanie pazurów, kłów i rogów na pewno wystarczą na początku twojej przygody z myślistwem.
Funkcja - Daje Ci możliwość pozyskiwania kłów, łusek, pazurów, rogów i skór z takich bestii jak: alluador, barghest, cieniostwór, jeleń, kreshar, mroczny wilk, sambir, topielec, troll, utopiec, wilk.
Nauka - 1 brązowy talent [Asja Alvawiel] [Elena]
Koszt - 120 grzywien
Wymagania - brak

Dotyczy potworów głównie II kategorii a nie I? Zawsze wydawało mi sie że podstawwy powinny uczyć jak oskórować takiego kretoszczura, ścierwojada, wilka, jelonka, czy krwiopijce...


To jest Aruś do ogarnięcia. W dziale łowczych będziemy to robić niedługo. :) Ogólnie ja chciałem zaproponować by zdanie: "z takich bestii jak: alluador, barghest, cieniostwór, jeleń, kreshar, mroczny wilk, sambir, topielec, troll, utopiec, wilk." Zastąpic po prostu "z bestii I kategorii".

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2777 dnia: 22 Wrzesień 2013, 15:52:10 »
Ciekawi mnie jedno, od zawsze. czemu to:
Podstawy łowiectwa

Każdy domorosły myśliwy nie obędzie się bez podstawowej wiedzy na temat pozyskiwania trofeów. ÂŚciąganie skór i łusek oraz wyrywanie pazurów, kłów i rogów na pewno wystarczą na początku twojej przygody z myślistwem.
Funkcja - Daje Ci możliwość pozyskiwania kłów, łusek, pazurów, rogów i skór z takich bestii jak: alluador, barghest, cieniostwór, jeleń, kreshar, mroczny wilk, sambir, topielec, troll, utopiec, wilk.
Nauka - 1 brązowy talent [Asja Alvawiel] [Elena]
Koszt - 120 grzywien
Wymagania - brak

Dotyczy potworów głównie II kategorii a nie I? Zawsze wydawało mi sie że podstawwy powinny uczyć jak oskórować takiego kretoszczura, ścierwojada, wilka, jelonka, czy krwiopijce...

Bo to są umki które dopiero będziemy zmieniać.

To jest Aruś do ogarnięcia. W dziale łowczych będziemy to robić niedługo. :) Ogólnie ja chciałem zaproponować by zdanie: "z takich bestii jak: alluador, barghest, cieniostwór, jeleń, kreshar, mroczny wilk, sambir, topielec, troll, utopiec, wilk." Zastąpic po prostu "z bestii I kategorii".
Podstawy łowiectwa powinny pozwalać pozyskiwać trofea ze zwierzaków o kategorii I, a zaawansowane łowiectwo dopiero wyżej II i III

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2778 dnia: 22 Wrzesień 2013, 15:53:19 »
Powinniście mieć także mistrzowskie łowiectwo, które pozwala Wam na zbieranie trofeów z kategorii IV i V.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2779 dnia: 22 Wrzesień 2013, 15:54:06 »
Tylko że katergorii IV i V chyba nie ma :D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #2779 dnia: 22 Wrzesień 2013, 15:54:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything