Autor Wątek: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!  (Przeczytany 5779 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:14:48 »
Podaje w tematach poważnych, bo przecież życie jest najważniejsze.
Witajcie. Niedawno skończyłem 18 lat, więc mogę oddawać już krew. Zrobiłem to dzisiaj. Temat powstał nie z powodu przechwałek, lecz z tego względu, by zachęcić wszystkich forumowiczów do zrobienia tego co ja.
Pojawiliśmy się ze znajomymi w RCKiK o 10 rano. Podaliśmy swoje dane osobowe, pokazując uprzednio dowód, poczekaliśmy chwilę i mieliśmy przejść do pomieszczenia obok, gdzie pobrano nam próbkę krwi. Po zbadaniu dostaliśmy zgodę na zwykłe pobranie. Poczekaliśmy troszkę, przy okazji zjedliśmy grześka i herbatkę, takie śniadanko dostaliśmy za darmo. Po jakimś czasie wszedłem do pomieszczenia z tymi specjalnymi urządzeniami, usiadłem wygodnie na fotelu i zrobiłem swoje. Jak już wszyscy tak zrobili podeszliśmy do kasy odebrać swój zestawik 7 czekolad, zwolnienie z zajęć i kwotę pieniężną za bilet. Cały zabieg był dla mnie bezbolesny. Ale przecież tutaj są sami kolesie z jajami! Więc nie ma się co bać. Dodatkowo, jak wspomniałem dostajecie ten malutki upominek. Jednak najważniejsza jest ta świadomość, przez którą wiesz, że ta krew pomoże komuś, przez co uratujesz życie. To, w połączeniu z czekoladą, która poprawia humor napełniło mnie radością. I to jest wspaniałe! Osobiście polecam byście to zrobili. Tak żartując, patrzcie jak można sobie tym zaplusować u nowo poznanych osób. To do dzieła panowie(i chyba w nielicznych przypadkach panie, jeśli są jakieś)!

Właśnie, macie tutaj adresy RCKiK, gdzie możecie się dowiedzieć, gdzie możecie to zrobić. Dodatkowo na stronie są podane informacje, które mogą się Wam przydać, jeśli czegoś jeszcze nie jesteście pewni.
http://krwiodawcy.info/adresy-rckik/

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:23:49 »
Twoja krew idzie do korporacji, które za jej pomocą tworzą specjalne szczepy wirusów do zabijania ludności w Afryce, i Indiach. Nie ma tutaj żadnego ratowania życia, możesz być z siebie dumny z twoich 450ml krwi zrobią nowe wirusy HIV, Ebola, Malarii i roześlą je tam. Nikomu nie uratowałeś życia wręcz przeciwnie, przez ciebie zginie wiele osób. Te informacje to propaganda EU nie ma tutaj ani grama prawdy, tak na prawdę oddając taką ilość krwi wyrządzasz sobie nieodwracalne ubytki na zdrowiu i o to im chodzi jak będziesz chory, to kupisz drogie lekarstwa fundowane przez koncerny medyczne UE.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:23:49 »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:31:20 »
Ja ostatnio skończyłem dopiero 16 lat, ale w przyszłości zamierzam oddawać krew. Przede wszystkim dla potrzebujących, ale również uwielbiam czekoladę, więc łatwo nie odpuszczę :)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:41:06 »
Mogul, w którym punkcie oddawałeś krew? Btw bardziej od 7 czekolad podoba mi się idea za granicą, odpłatna np. 20 euro co na polskie standardy daje ponad 60 złotych. Oczywiście idea pomocy ta sama. Po prostu nikt nie wciska Ci 7 czekolad pod pretekstem zadośćuczynienia.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:47:03 »
Mogul, w którym punkcie oddawałeś krew? Btw bardziej od 7 czekolad podoba mi się idea za granicą, odpłatna np. 20 euro co na polskie standardy daje ponad 60 złotych. Oczywiście idea pomocy ta sama. Po prostu nikt nie wciska Ci 7 czekolad pod pretekstem zadośćuczynienia.
Równie dobrze możesz oddać nasienie do banku spermy, można dostać nawet 500 złotych.

Sam chętnie oddawałbym krew, bo de facto mam dość rzadką, 0 Rh -, a taka jest, jak pamiętam, najbardziej potrzebna w szpitalach i innych tego typu instytucjach, ale osiemnastu lat nie mam i po prostu nie mogę.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:49:26 »
Oddawało się krew, oddawało. Bajerancką grupę się ma, to się oddaje. Taką samą jak Nif zresztą, chociaż u mnie mieli jej sporo i kobiecina poprosiła, bym przyszła później

Cytuj
Ale przecież tutaj są sami kolesie z jajami!
Taki tekst powinien być przy temacie o oddawaniu szpiku :P Zresztą przed świętami dzwoniłam, by dowiedzieć się jak w mojej okolicy jest z takimi ośrodkami, bo o ile z krwią wiele szpitali stoi bardzo dobrze, to ze szpikiem ośrodki niekoniecznie.

Cytuj
Po prostu nikt nie wciska Ci 7 czekolad pod pretekstem zadośćuczynienia.
Zadośćuczynienia? Jak dla mnie słowo mocno nie na miejscu.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2012, 16:56:48 »
Mogul, w którym punkcie oddawałeś krew? Btw bardziej od 7 czekolad podoba mi się idea za granicą, odpłatna np. 20 euro co na polskie standardy daje ponad 60 złotych. Oczywiście idea pomocy ta sama. Po prostu nikt nie wciska Ci 7 czekolad pod pretekstem zadośćuczynienia.

W Kaliskim punkcie na Kaszubskiej. Osobiście nie interesują mnie pieniądze, a sam fakt, że mogę pomóc ludziom. Czasami mogę trafić tak, że ktoś z mojej rodziny będzie jej potrzebował. Dostanie ją i wtedy będę wiedział, że gdybym jej nie oddał ta osoba mogła by nie dostać. Czekolady są po to, by szybciej zacząć regenerować krew, i na osłabienie. A to jest honorowe krwiodactwo, czyli dajesz ją za darmo. Taka jest tego idea.

Równie dobrze możesz oddać nasienie do banku spermy, można dostać nawet 500 złotych.

Sam chętnie oddawałbym krew, bo de facto mam dość rzadką, 0 Rh -, a taka jest, jak pamiętam, najbardziej potrzebna w szpitalach i innych tego typu instytucjach, ale osiemnastu lat nie mam i po prostu nie mogę.

Ja jeszcze nie wiem jaką grupę mam, bo nie dostałem. Dowiedziałem się, że jeśli chcę się dowiedzieć, to za tydzień mam przyjść i wyniki dostanę. Nif, w takim razie jeśli pełnoletni nie jesteś, czemu takie badania robiłeś?

Oddawało się krew, oddawało. Bajerancką grupę się ma, to się oddaje. Taką samą jak Nif zresztą, chociaż u mnie mieli jej sporo i kobiecina poprosiła, bym przyszła później

Ile już oddałaś Nuda?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2012, 17:01:40 »
Równie dobrze możesz oddać nasienie do banku spermy, można dostać nawet 500 złotych.
Czekolady są po to, by szybciej zacząć regenerować krew, i na osłabienie. A to jest honorowe krwiodactwo, czyli dajesz ją za darmo. Taka jest tego idea.
Wiem po co dostaje się czekolady. <facepalm> Po prostu nie odpowiada mi taka forma nagrody za oddanie krwi. W każdym z krajów odbywa się to honorowo. W krajach o mniejszym wpływie komunizmu odbywa się to w sposób cywilizowany - za pieniądze, które we własnym zakresie przeznaczasz na "czekolady" i inne wydatki. U nas jak zwykle traktuje się obywatela jak dziecko. Takie podejście mi się nie podoba.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2012, 17:04:44 »
Nif, w takim razie jeśli pełnoletni nie jesteś, czemu takie badania robiłeś?
No chyba nie trzeba być pełnoletnim, by wiedzieć, jaką posiada się grupę krwi, nieprawdaż?

U nas jak zwykle traktuje się obywatela jak dziecko. Takie podejście mi się nie podoba.
Powiedziałbym, że chwilami to nawet lepiej, że czekolady dają, a nie pieniądze, bo sporo ludzi wyda to po prostu na wódkę, co zachęciłoby, dajmy na to, alkoholików.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2012, 17:09:04 wysłana przez Nif »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Kwiecień 2012, 17:53:11 »
Powiedziałbym, że chwilami to nawet lepiej, że czekolady dają, a nie pieniądze, bo sporo ludzi wyda to po prostu na wódkę, co zachęciłoby, dajmy na to, alkoholików.

To zdziwiliby się, jak szybko padną. Tylko kretyni piją w ten sam dzień. Co jak co, ale zdrowie w tym przypadku jest najważniejsze i nie bez powodu dodatkowo zostajesz zwolniony z zajęć i cięższych prac fizycznych.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Kwiecień 2012, 18:48:07 »
Gówno prawda, jak oddawałem 1 raz tylko kręciło mi się w głowie. Potem jest już normalnie nie czujesz się ani zmęczony ani jakoś dziwnie z tego powodu. Czekolada jest jako rekompensata energetyczna, dawkę tych 450ml masz już po 2 godz. w żyłach z powrotem ze szpiku. Dostajesz zwolnienie bo większość ludzi oddaje krew po to tylko, aby mieć jeden dzień wolny od pracy od szkoły. To nie jest jakiś wielki wysiłek fizyczny powodujący osłabienie i stan agonalny, rozumiem że jesteś podniecony po 1 razie, ale bez przesady to tylko zwykły mało inwazyjny zabieg. Nie masz nawet pewności do czego pójdzie Twoja krew jak byś czytał zgłoszenie piszę tam, że może zostać również wysłana do testów nie koniecznie do poszkodowanych ludzi.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2012, 17:45:19 »
Jakaś zabawna pani na woodstocku chodziła i się pytała właśnie czy ktoś nie chce oddać krwi. Kiedy podeszła do nas, wybuchnęliśmy z kumplem gromkim, nieco urywanym śmiechem, po czym skomentowaliśmy: "przyjdzie pani za jakieś 2-3 dni. Wtedy być może będzie pewność, że nasza krew nie będzie półprzezroczysta" ^^

Forum Tawerny Gothic

Odp: Najlepszy sposób na poprawę humoru? Oddaj krew!
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2012, 17:45:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top