Autor Wątek: Mścić sprawiedliwie!  (Przeczytany 9532 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #80 dnia: 31 Marzec 2012, 21:10:30 »
Znowu to samo. Ech. Pomyślałem sobie. Czyżbym coś źle wtedy zrobił? Ale cóż nie krępując się, spokojnie powiedziałem równocześnie siadając na przeciw:
Z pewnego źródła wiemy że zgwałciłeś pannę Kalistę. Oraz zabiłeś jej służkę. A twoja wypowiedź brzmiała, jakby to ona ciebie zgwałciła. A więc zacznijmy od zera. Zgwałciłeś ją?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #81 dnia: 31 Marzec 2012, 21:22:31 »
- Jaki gwałt? Na bogów! O czym do mnie mówicie?! Ja nie wiem nic o żadnym gwałcie. - Powiedział z rezygnacją i schował twarz w dłoniach. Po chwili podniósł głowę. - Już wiem. Już rozumiem. - Wstał powoli. Był już względnie spokojny. Widocznie przywykł do nietypowych sytuacji i potrafił szybko opanować swe emocje. - Popatrzcie na mnie. Sądzicie, że dałbym radę panience Kaliście, ale jej służce?! - Mężczyzna rzeczywiście był bardzo chudy i nie wydawał się być silny, a przecież do uduszenia kobiety potrzebna była siła. A może kłamał? Może ktoś mu pomagał? Może służka była wcześniej otumaniona? - Ja NIC nie zrobiłem. Zupełnie nic. Chcą mnie wrobić! Uciekłem zaraz po tym jak zabili służkę. Mogę wam wszystko opowiedzieć, jeśli chcecie!

Pytanie tylko czy Kruki chciałby jego opowieści.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #81 dnia: 31 Marzec 2012, 21:22:31 »

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #82 dnia: 01 Kwiecień 2012, 01:02:32 »
  Młodzieniec pozostał na zewnątrz. W głowie mu szumiało.
Czuł, że coś tutaj jest nie tak. Damazy wydawał się rzeczywiście zbyt drobny na zabicie tęgiej kobiety. Coś tu było nie tak... I po co te drzwi.
Ra wyostrzył swoje zmysły i co chwilę rozglądał się dookoła siebie na wypadek, gdyby ich prawdziwy cel przyszedł.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #83 dnia: 01 Kwiecień 2012, 14:34:02 »
Jednak na dworze nie było ani widu, ani słychu czegoś, co potwierdzałoby przypuszczenia Ra. Co nie zmienia faktu, że rozumowanie młodzieńca zdawało się być jak najbardziej logiczne.

Damazy czekał na reakcję Kruków.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #84 dnia: 06 Kwiecień 2012, 17:57:10 »
// No ja nie mam jak zareagować -.-

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Kwiecień 2012, 14:01:28 »
Odważniejsza część pary, która była w domu Damazego milczała, więc elfka postanowiła się odezwać. Miała coraz większy mętlik w głowie.
- Mów.

- No jaa... Znaczy się ten... - Mężczyzna stracił na pewności siebie i zaczął się jąkać. - Ja nic jej nie zrobiłem. Widziałem, jak jeden z jej osiłków ciągnął ogromny wór w nocy do tylnego wyjścia z domu Kalisty. Następnego dnia dowiedziałem się, że jej służka nie żyje i znaleziono jej ciało. Ten łysol chyba mnie widział wtedy i panienka Gruber wezwała mnie na rozmowę. Przesłuchanie wręcz! Teraz to wiem. Kalista jest świetną aktorką i ładnie to rozegrała, a ja głupi przyznałem jej się do tego, co widziałem poprzedniej nocy. Później wszystko potoczyło się szybko. Uciekłem, a Dassel poradził mi, bym zniknął. Pomagałem mu czasami na arenie, a skoro tu jesteście, to widać, jak liczą się dla niego pieniądze, a jak przyjaciele.

Krukom pozostawało jedynie zadecydować, co zrobią z opowieścią Damazego.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #86 dnia: 08 Kwiecień 2012, 13:17:43 »
Kiedy Damazy zaczął opowiadać swoją wersję zdarzeń, postanowiłem spokojnie się rozsiąść wygodnie i go słuchać. Po kilku zdaniach opowieść jego zaczęła mnie nudzić. Zamiast się skupiać na tym co mówi, zacząłem myśleć o jedzeniu. W końcu cały dzień nie jadłem. Przypomniały mi się nagle smaki dzieciństwa oraz moja ulubiona potrawa robiona przez moją matkę. Jak na złość w myślach zacząłem sobie śpiewać piosenkę znaną każdemu dziecku. A oczywiście że tą piosenką był mięsny jeż (:D)
Nim się spostrzegłem Damazy skończył mówić. A ja nie wiedziałem o czym on mówi. Trochę zdezorientowany wstałem, nakazałem Damazemu siedzieć i się nie ruszać a sam resztę kruków zaprowadziłem kawałek dalej. Kiedy już tak staliśmy zapytałem na chybił trafił:
-Wierzycie mu w to co mówi?

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #87 dnia: 08 Kwiecień 2012, 17:04:59 »
//: Jeśli będziemy kiedyś przyklejać oficjalne łatki każdej postaci, to komedianta masz jak w banku :P Arti, decyduj, gdzie jesteś.

- No nie wiem - skrzywiła się elfka. - Mógł sobie to wszystko wymyślić, ale popatrzcie na niego. Może jest niepozorny, ale wątpię, by miał na tyle siły, by poradzić sobie z Kalistą, a co dopiero z jej służką. Możemy iść do Kalisty i spróbować ją podejść. Z drugiej strony zlecenie mamy nie na szukanie winnego, a na... No wiecie - wykonała palcem wskazującym znaczący gest na swojej szyi.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #88 dnia: 08 Kwiecień 2012, 22:35:36 »
 - Niech dwójka z nas uda się do Kalisty i spróbuje z niej wyciągnąć jakieś informacje, a ... a jedno z nas niech tutaj zostanie i go przypilnuje. Jest świadkiem - musimy go bronić. Jeżeli jest winny - to musimy go przypilnować by nie zawiadomił kogoś. - rzekł Ra.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #89 dnia: 09 Kwiecień 2012, 00:49:19 »
- Brzmi rozsądnie. - Odpowiedziała elfka po chwili zastanowienia. Zerknęła w kierunku Damazego, który przyglądał im się zaniepokojony. - To może ja zostanę? Krzywdy mi chyba nie zrobi i próbować nie będzie, jeśli utrzymam groźną - zmarszczyła brwi i zmrużyła lekko oczy - minę. A z wizyty u Kalisty pamiętam jeszcze osiłków przy drzwiach. Na niewiele bym się przydała, gdyby Gruberówna okazała się niezbyt miłą panienką.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Kwiecień 2012, 14:49:16 »
 - Niech będzie. Chodź Adamus. - rzekł młodzieniec i ruszył w kierunku domu Kalisty.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Kwiecień 2012, 18:23:58 »
Elfka wyjęła broń i z groźną w jej odczuciu miną obserwowała Damazego, ale mężczyzna zachowywał się spokojnie i potulnie. Mężczyźni natomiast dotarli pod dom Kalisty. Tym razem przed drzwiami stał tylko jeden osiłek i przyglądał im się podejrzliwie.
- Czego? - Zapytał aż nazbyt agresywnie. - Panna Gruber nie spodziewa się gości.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #92 dnia: 09 Kwiecień 2012, 18:44:25 »
 - Zostaliśmy wynajęci przez ojca panny Gruber. Przyszliśmy tutaj by przekazać panience informacje, że sprawca złych występków został ukarany. - skłamał Ra.
Młodzieniec liczył, że drobne łgarstwo będzie idealnym biletem wstępu. Co więcej - Ra planował tak samo załgać przez Kalistą i zobaczyć jej reakcję na wieść o tym, że niewinna osoba zginęła.
Czy ten plan ma szansę zadziałać?


//// ma? o.O

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #93 dnia: 09 Kwiecień 2012, 18:51:58 »
Osiłek podrapał się po głowie i ponownie zlustrował wzrokiem Aertha i Adamusa.
- Skoro tak... No to właźcie i lepiej nic nie kombinujcie.
Mężczyźni weszli do domu panienki Gruber, jednak tym razem nie przywitała ich służka i sami musieli udać się do salonu, gdzie siedziała Kalista. Pod ścianą stali dwaj "ochroniarze" młodej damy.
- Tak? Zgładziliście tego drania? - Kobieta nawet nie wstała. Popatrzyła na przybyłych niepewnie.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #94 dnia: 09 Kwiecień 2012, 19:17:43 »
Kiedy tylko Arti nakazał mi iść za sobą, potulnie niczym baranek za nim ruszyłem. W drodze niestety nie przypomniała mi się żadna skoczna piosenka, więc szedłem sobie spokojnie za naszym jakże kochanym "Ajnsztajnem". Kiedy dotarliśmy pod dom pani Gruberówny, zaczepił nas jeden z osiłków. Nim zdążyłem coś do niego powiedzieć, usłyszałem łgarstwo Aerta. Na mej twarzy namalowało się zdziwienie, które w momencie znikło gdyż nie chciałem zdradzić łgarstwa towarzysza. Ale Aerth kłamie! ( :o)
Jakoś zebrałem się w sobie, i ruszyłem w głąb budynku. Weszliśmy do pokoju, a ta franca sobie spokojnie siedziała. I gdzie ta depresja po gwałcie? Jakoś teraz nie wygląda.
Nim Arti się odezwał, grzecznie się ukłoniłem. Przypomniało mi się kłamstwo kurka. Postanowiłem przeć w nie dalej. Uśmiechnąłem się, po czym grzecznie odpowiedziałem:
-Owszem piękna Pani.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Kwiecień 2012, 19:28:10 »
Kalista ewidentnie odetchnęła z ulgą.
- Nawet nie wiecie, jak bardzo mnie to cieszy. Dziękuję wam z całego serca. Mój ojciec wam na pewno uczciwie zapłaci i może nawet z bonusem za te siniaki. Widzę, że musiał się opierać. - Dodała, choć dość chłodno mówiąc o pamiątkach po walkach na "ringu". Popatrzyła na dwóch swoich osiłków i skinęła lekko w kierunku skrzyni pod oknem. - Pójdźcie po coś, czym można ją otworzyć. Zgubiłam klucz, a jest tam kilka... niepotrzebnych rzeczy. - Zwróciła się do swoich sługusów, po czym skierowała się do Kruków:
- Coś jeszcze?

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Kwiecień 2012, 19:48:13 »
Słuchałem uważnie co ma nam do powiedzenie ta młoda kobieta. Tym samym analizując każde jej słowo, czy aby nas nie okłamuje. Jakoś jej ton mi się nie podobał. Już miałem wychodzić, gdy ta zaczęła mówić do osiłków o jakimś kluczu. Zainteresowało mnie to bardzo. Może ona coś tam ukrywa? Spojrzałem w jej kierunku, i grzecznie spytałem:
-Może moglibyśmy pomóż z tym felernym kufrem, nim odejdziemy? Ja i mój przyjaciel trochę się na zamkach znamy, nie jest to dla nas duży problem taki kufer.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #97 dnia: 09 Kwiecień 2012, 20:09:37 »
- Po... Pomóc? - Zająknęła się, a przez twarz Kalisty przebiegł cień zaniepokojenia, jednak po chwili uśmiechnęła się szeroko, wstała i machnęła ręką na skrzynię. - Oni sobie poradzą. To wcale nie taki solidny zamek, prawda? - Popatrzyła znacząco na jednego z osiłków, a ten przytaknął. Dopiero teraz Kruki mogły spostrzec, że w drzwiach pojawił się mężczyzna, który niezbyt miło ich przywitał przed chwilą, gdy chciały wejść do domostwa panny Gruber. Położył rękę na rękojeści miecza i dopiero po karcącym cichym syku Kalisty zdjął ją.

Cytuj
ÂŁysy osiłek x3
Ekwipunek:
1
Nazwa broni: Bandyckie ostrze
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykuty z 55 sztabek stali o zasięgu 0,9 metra. Obosieczne ostrze ze stali najwyższej jakości. Nowa i prawie nieużywana broń.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]
2
brak

3
brak

4
brak

Odzienie
Nazwa odzienia: Strój ochrony
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: strój
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyty z 100 kawałków bawełny. Niedawno sprowadzony na zamówienie Kalisty Gruber.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Statystyki postaci

Specjalizacje:
Walka bronią sieczną [75%]

Umiejętności nabywane:
Używanie zbrój miękkich
Akrobatyka

Umiejętności rasowe:
Potencjał magiczny
Potencjał chemiczny
Ciało z gliny
Ulubieniec bogów
Bystry umysł

Magia:

//: Staty umieszczam już teraz, ale nie musicie z nimi walczyć. Wszystko zależy od Was. W każdym razie pamiętajcie miśki, że jesteście obaj mocno poobijani :]

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #98 dnia: 10 Kwiecień 2012, 18:02:35 »
Nie jest dobrze! Co robić... Cholera. To trochę jak szachy. Trzech osiłków na dwóch poobijanych Kruków. Walka nie wchodzi w rachubę. Perswazja.... Perswazja..
 - Skoro sobie poradzicie to nic tutaj po nas. Udamy się teraz do jakiejś knajpy by odpocząć. Musimy troszkę dojść do siebie po walce. Udamy się do panny ojca wieczorem. - skłamał Ra.
Ukłonił się pannie Kaliście i wraz z Adamusem ruszyli do wyjścia.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Kwiecień 2012, 20:48:50 »
Kalista z szerokim uśmiechem pomachała im na pożegnanie.
- Pozdrówcie tatę.

Kłamczuszek zdecydowanie za wiele kombinował, bo Kruki na razie zostały z niczym. Co dalej?


//: Oj Arti, Arti. Skoro tak kombinujesz, to kombinuj dalej :P

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mścić sprawiedliwie!
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Kwiecień 2012, 20:48:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything