Autor Wątek: Kurier  (Przeczytany 2824 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Luty 2012, 17:51:40 »
- Nasz pierwszy cel już nie daleko. Ruszajmy. - zakomenderowałem i raźnym krokiem ruszyłem wzdłuż traktu wiodącego do tego niezwykłego pałacu. Niezwykle piękna budowla idealnie pasowała do tego świata, który mimo podobieństw był całkowicie różny od tego znanego z Valfden. Nawet powietrze pachniało tutaj inaczej.
- Czy którykolwiek z was był już tutaj? - zagadnąłem po chwili milczącego marszu. Nie chciałem wypalić z jakąś głupotą próbując odgadnąć znaczenie tej, czy innej rzeczy podczas gdy moi towarzysze mogli tu być już kilka razy i ten wymiar był im znany prawie tak dobrze jak własny dom.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Luty 2012, 18:07:38 »
Tak, wiele razy. Zwiedziło się sporo miejsc, a raz nawet polowaliśmy na smoka. To długa opowieść, pasująca do ogniska pod gwiazdami i piwa. Ehh rozmarzyłem się...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kurier
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Luty 2012, 18:07:38 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Luty 2012, 18:34:46 »
- Więc mam szczerą nadzieję, że uda nam się spotkać kiedyś przy ognisku, bądź przy butelce piwa w karczmie. - odpowiedziałem krasnoludowi. Nie, żebym nie chciał słyszeć tej historii teraz, ale bardzo zależało mi na jak najkrótszym czasie dotarcia do pałacu, by pozbyć się odpowiedzialności jaką jest paczka. Zdawałem sobie sprawę z faktu, że rozmarzony krasnolud nie będzie pomagał w takiej sytuacji, tylko swoim zwyczajem rozciągnie swą opowieść na kilka długich godzin. A czas płyną nieubłaganie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Luty 2012, 13:35:37 »
Dojście do pałacu zajęło wam krótką chwilę. Po okazaniu sygnetu strażnicy przepuścili Was, teraz trzeba było odnaleźć Matsumo. Z tym nie powinno być problemu, po zamkowym dziedzińcu będącym w istocie ogrodem, przechadzało się kilka osób.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Luty 2012, 14:11:28 »
- Zaczekajcie tutaj panowie. - powiedziałem do towarzyszących mi najemników, kierując się tak na prawdę do Yarpena.
- Oddam tą przesyłkę i ruszamy dalej. - dodał po chwili i ruszył w kierunku pewnej osoby, której uwagę zwróciło pojawienie się grupy ludzi.
Ogród w którym przebywaliśmy był rzeczywiście bardzo uroczy, mimo, że wszystko było jakieś dziwne, malutkie. W porównaniu z valfdeńskimi ogrodami ten wydawał się pusty, ale mimo wszystko było w nim coś urzekającego, ogród uspokajał. W kilku krokach znalazłem się przy osobie wybranej chwilę wcześniej.
- Witam. Jestem Giuseppe Gordie. - przedstawiłem się - ... i mam paczkę dla niejakiego pana Matsumo, od barona Aragorna Tacticusa. Czy znajdę go w pałacu?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Luty 2012, 16:24:34 »
Już znalałeś Giuseppe-san. Jestem Matsumo Orizaba. Miejscowy ukłonił się nisko. Czekałem długo na wieści od Aragorna. Czyżby na Valfden stało się coś złego?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Luty 2012, 15:04:27 »
- W takim razie witam serdecznie. - powiedziałem nisko się kłaniając. - Oto paczka, którą przekazuje baron Aragorn.- podałem paczkę i dla potwierdzenia swych słów również sygnet cechowany herbem barona.
- Niestety nie orientuję się kiedy ostatni z kurierów był w tej części świata, ale już od dłuższego czasu na wyspie panuje pokój. Krążą nieoficjalne pogłoski o jakiejś wojnie, która ma przyjść z kontynentu, ale póki co nie znam żadnych konkretów jej dotyczących. Nie zauważyłem też jakichś większych przygotowań czy wzmożonej militaryzacji, więc nic nie jest pewne. Czy coś jeszcze potrzebujesz, panie? - zapytałem po tej krótkiej i zwięzłej odpowiedzi.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Luty 2012, 17:58:24 »
Jeszcze raz dziękuję. Mam do przekazania dla Aragorna ustną wiadomość, masz dobrą pamięć?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Luty 2012, 10:44:39 »
- Oczywiście panie Matsumo. - odparłem na pytanie mężczyzny - Podejmując się tego zadania musiałem być świadom tego co mnie czeka i co będzie ode mnie wymagane. Zapewniam, że wiadomość dotrze do barona Aragorna. - trochę zdziwiło mnie to o co zapytał Matsumo. Niejako wystawiając pod wątpliwość moje umiejętności okazał swoisty brak szacunku, przez co i ja postanowiłem nieco zejść ze słodkiego - "Tak panie", "Oczywiście panie", na rzecz prostego i lakonicznego - "Tak", ale to dopiero od następnego razu.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Luty 2012, 13:38:40 »
Pozwól więc za mną. Matsumo zaprowadził Cię do swoich komnat, wskazał miejsce przy niskim stole zastawionym miejscowym jadłem. Częstuj się jeśli jesteś głodny. Aragorn zrobił tu sporo dobrych rzeczy, ale... Hydrze odrosły dwa nowe łby, szarańcza ruszyła na zachód a Kwiat Południa obumiera. Jeśli Aragorna to ciekawi, niech przyjedzie. Mam też dla niego listy. Człowiek podszedł do kredensu i wyciągnął z niego kilka zapieczętowanych kopert. Aragorn chciał Cię wysłać gdzieś dalej prawda?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Luty 2012, 13:58:21 »
Ruszyłem za mężczyzną trzymając się kilka kroków za nim. Gdy weszliśmy do jego komnat stanąłem obok stołu i dziękując za ofertę posiłku kiwnięciem głowy powiedziałem
-Baron wysłał mnie tutaj również po to bym dowiedział się co nieco na temat obecnie panującej sytuacji politycznej oraz bym odwiedził kilka faktorii, których mapę miałem otrzymać w zamian za przesyłkę. Oczywiście musisz zrozumieć panie Matsumo, że nie mogłem o to pytać w ogrodzie, gdyż nie byłem pewny czy ta informacja nie ma być objęta klauzulą tajności. Jeśli byłbyś łaskaw rozwinąć to o czym mówiłeś to był bym niezwykle wdzięczny. Z tego co wiem Aragorn obecnie zmaga się z kilkoma problemami, których rozwiązanie wymaga czasu, a to uniemożliwia podróże.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Luty 2012, 17:01:33 »
Faktorie? Ach... Jest jedna, w El'shia. To stolica pustynnego kraju o takiej samej nazwie. Aragorn pomagał wyzwolić to miejsce. Odnajdź tam Martoof'a, to bogaty kupiec. Powie Ci więcej.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Luty 2012, 18:54:37 »
- Udam się tam jak najszybciej. - zapewniłem odpowiadając swojemu rozmówcy. - Jeśli jednak mógłbym jeszcze o coś prosić. Za portalem musiałem zostawić swój powóz i konie moich towarzyszy. Czy nie znalazłoby się kilka rumaków, które moglibyśmy wypożyczyć na czas podróży. Droga zapewne daleka, a idąc piechotą zbyt wiele nie zwojujemy.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Luty 2012, 15:23:44 »
Nie warto brać konia by dotrzeć do Kaiko, to miasteczko oddalone od zamku o godzinę spokojnego marszu. Stamtąd trzeba wziąć statek by dotrzeć na półwysep.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Kurier
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Luty 2012, 13:56:26 »
(..) Giuseppe wykonał zadanie, jednak wszystkie informacje przekazał Yarpenowi. Sam postanowił zamieszkać w Tinrilecie i nigdy już nie wracać na Valfden...

//Do zamknięcia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kurier
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Luty 2012, 13:56:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top