Ankieta

Oglądasz? Kibicjuesz?

Kocham ten sport!
Staram się obejrzeć każdy wyścig
ÂŚrednio na jeża
Sporadycznie obejrzę
Wogóle mnie to nie interesuje

Autor Wątek: Formuła 1  (Przeczytany 4230 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Formuła 1
« dnia: 05 Luty 2012, 23:52:16 »
Gdy Robert Kubica po raz pierwszy zasiadł za bolidem w najbardziej prestiżowych zawodach wyścigowych na świcie, miliony polaków jak jeden mąż rzuciło się do teleodbiorników by trzymać za niego kciuki. Ta zabawa trwa do dziś. Od tamtego czasu telewizja transmituje wszystkie kwalifikacje i wszystkie wyścigi jakie odbywają się na torach na całym świecie.

A ty? Oglądasz wyścigi? Kibicujesz jakiemuś zawodnikowi albo stajni? Czytasz artykuły w internecie o F1? Co sądzisz o nowych bolidach jakie prezentują nam teamy? Czy uważasz że Kubica wróci na tor?

Zapraszam do dyskusji...

Aha:

http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Bolid-Force-India-ujrzal-swiatlo-dzienne,wid,14223111,wiadomosc.html
http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Ferrari-pokazalo-F2012,wid,14222746,wiadomosc.html
http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Lotus-zaprezentowal-bolid,wid,14226823,wiadomosc.html?ticaid=1dde8

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2012, 10:14:54 »
Niestety (albo stety) formuła 1 to również sport, do którego nie mam cierpliwości. Nie jestem fanem żadnego ze sportów i nie potrafię siąść przed telewizorem i "paczyć" na to jak Robuś robi kółka swoim wypaśnym bolidem. Oglądałem wyścigi F1 góra 4 razy w tym raz z musu i nie zafascynowało mnie to.
Naturalne więc, że w ankiecie zaznaczyłem ostatni element. :)

Tak w ogóle to jeśli chodzi o Gordia to w każdym podobnym temacie mógłbym napisać to samo;]

//: To po co odpowiadałem? - ÂŻeby Edzio nie smutał. <tuli>

Forum Tawerny Gothic

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2012, 10:14:54 »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2012, 10:26:01 »
To by Edzio Nikuś nie posmutniał, to też skomentuję. Zaznaczyłem ostatnie również, bowiem jakoś w ogóle wyścigi mnie nie fascynują. Nie dają mi uciechy i satysfakcji jak np. sztuki walki lub sama ta piłka nożna. Powód? W wyścigach jedynie można "paczeć" z napięciem na prędkość z jaką jadą kierowcy, a chociaż w tej piłce widzimy różne tricki, zwody, wyminięcia i gole. Z drugiej strony jednak polubiłbym wyścigi, gdybym sam znalazł się za kółkiem. To by było coś.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2012, 12:31:27 »
Nie lubię was ;[

W wyścigach jedynie można "paczeć" z napięciem na prędkość z jaką jadą kierowcy, a chociaż w tej piłce widzimy różne tricki, zwody, wyminięcia i gole.

Wyścigi to nie tylko prędkość. Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś Vettel, który zniszczy walkę o pierwsze miejsce, ale reszta stawki w bardzo emocjonujący sposób stara się zająć jak najlepsze miejsce na mecie. Pit stopy, wyprzedzanie, kraksy, blokowanie. Nie tylko prędkość Ociek.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2012, 12:52:14 »
A wypowiem się, bo tak. Nie żeby Edzio nie smutał, bo dla mnie mógłby pogrążyć się w żalu i rozpaczy. Po prostu czuję wewnętrzną potrzebę wypowiedzenia się na temat, na który wiem niewiele.

Tak więc poprę Edzia. Z reguły nie oglądam wyścigów, ale zdarzyło się kilka razy. I już podczas tych sporadycznych okazji nie dało się nie dostrzec, że nawet samo oglądanie może być emocjonujące dla fana. Prędkość bolidów jest z pewnością ważna, ale w głównej mierze liczą się umiejętności i zagrywki kierowców. Wszystkie manewry wykonywane są w celu zajęcia jak najlepszego miejsca, każdy ruch bolidu, każda decyzja kierowcy ma jeden cel. Nie liczy się tylko prędkość, ale szybkie myślenie kierowców i ich odpowiednie reakcje. Ułamek sekundy może zadecydować o ich wygranej, zdrowiu czy życiu. Najmniejszy błąd mogą przypłacić widowiskową kraksą i spłonięciem żywcem w pożarze bolidu wywołanym wyciekającym paliwem. Nie porównywałbym wyścigów do piłki, czy sztuk walki, gdyż są to całkowicie inne dyscypliny. I wbrew pozorom nie każdy lubi obserwować "różne tricki, zwody, wyminięcia i gole". Chociażby ja, mimo prócz zainteresowania się tym i zrozumienia co jest w tym takiego fajnego, wciąż nie widzę podstaw, aby polubić piłkę nożną. I kompletnie nie rozumiem tej globalnej fascynacji tym sportem. Jest wiele innych ciekawych dyscyplin. Chociażby te wyścigi, ale nie tylko. Szermierka, regaty żeglarskie, łucznictwo. Nawet turnieje szachowe. Przyznam, że wolę obserwować z pozoru nudny mecz szachowy, niż mecz piłki nożnej.

No. Trochę nie na temat, ale trochę też na temat.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2012, 12:59:19 »
Moje oglądanie skupia sie nie oglądaniu ;P
co najwyżej zerkam za plecy i sprawdzam wyniki ;)
Jak dla mnie tez port stracił sporo na dynamice prze DRS :/
i szkoda mi jeszcze jednego elementu: tankowania :D
fajnie było czasem coś im sie zapaliło czasem coś urwało xd

i teraz tylko liczyć na powrót Kubicy do zdrowia i mieć nadzieje na Giermaziaka ;)

z resztą ogólnie nie jestem fanem wszelkiego sportu ;p

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2012, 15:55:14 »
Przez DRS straciło na dynamice? Założeniem tego przecież właśnie było zwiększenie efektywności wyścigu. Więcej wyprzedzeń, większe widowisko. Co prawda gmatwa w ogólnych zasadach jak cholera. Bo sekunda, bo po drugim okrążeniu, bo tylko ten co wyprzedza, ale przynajmniej coś się ciekawego dzieje.

A z tankowaniem nie powiem, było ciekawie. :)

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Luty 2012, 16:10:47 »
tylko wcześniej trzeba było mieć większego skilla a teraz nagle ten z tyłu dostaje busta i wyprzedza jakby od niechcenia ;P

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Luty 2012, 16:16:49 »
Ja wiem? Schumacher niby taki mistrz, a chyba z Massą, nie mógł sobie poradzić w ostatnim chyba wyścigu w sezonie :)

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Luty 2012, 16:18:44 »
Taa wiem gość po tej przerwie to już nie ten sam kierowca ;P

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Luty 2012, 16:28:35 »
Nom. Dla mnie to on już nie jest mistrzem, a to że wrócił to był największy idiotyzm jaki zrobił w  życiu. Był mistrzem chyba 7 razy. Każdy zapamiętał go jako genialnego kierowcę. Wrócił i nawet nie staje na podium. Jak go zapamiętają?

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2012, 21:11:33 »
A ty? Oglądasz wyścigi?
Nie.

Cytuj
Kibicujesz jakiemuś zawodnikowi albo stajni?
Tym bardziej nie.

Cytuj
Czytasz artykuły w internecie o F1?
Nie.
Cytuj
Co sądzisz o nowych bolidach jakie prezentują nam teamy?
Fajny mają kolor.
Cytuj
Czy uważasz że Kubica wróci na tor?
Pewnie i kiedyś wróci. ;/

A teraz wyjaśnię dlaczego w ogóle mnie to nie interesuje. Pograć w gry wyścigowe lubię, ale, żeby je oglądać w rzeczywistości? Nie, to nie dla mnie. Są tylko trzy dyscypliny sportowe, które oglądam: piłka nożna (ale przeważnie te ważne mecze), skoki narciarskie (choć uważnie je oglądam dopiero pod koniec pierwszej/drugiej serii, kiedy skaczą najlepsi) i boks (w tym mma (oczywiście tu też wszystko zależy od tego, kto kogo bije po mordzie)). Może dlatego oglądanie wyścigów samochodów nie ciekawi mnie, bo nie są one tak emocjonujące jak wymienione wyżej przeze mnie dyscypliny.

Cytuj
miliony polaków jak jeden mąż rzuciło się do teleodbiorników by trzymać za niego kciuki.
Naprawdę? Ja nic takiego nie kojarzę. ^^

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2012, 22:21:08 »
Było tak! Naprawdę! xD

I pamiętaj że wszystkie gry wyścigowe, powstały na bazie wyścigów :)

None

  • Gość
Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marzec 2012, 16:46:04 »
Nie interesuje mnie Formuła I, ale lubię sobie czasami popatrzeć na to.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Formuła 1
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marzec 2012, 16:46:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top