Autor Wątek: Karta Graficzna  (Przeczytany 3427 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Karta Graficzna
« dnia: 30 Listopad 2011, 16:09:00 »
A więc drodzy Panowie ewentualnie Panie (choć tych raczej mało tu jest). Założyłem ten wątek z takiegoż powód iż przymierzam się do wymiany karty graficznej w moim PC-ecie. Więc tu mam do was prośbę. Otóż chciałbym abyście podpowiedzieli mi z jakiej firmy sobie taką kartę kupić.  A pytam dla tego że nie bardzo znam się na tych wszystkich firmach, nie wiem która lepsza która gorsza. A wiadomo że takich firm jest od groma.
Także możecie mi doradzić jakieś karty które sami macie. I bardzo bym prosił że jak będziecie mi zachwalać te karty żebyście starli się mi mówić w jakich przedziałach cenowy są owe karty (w końcu bogaczem nie jestem).

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2011, 17:10:08 »
Niemniej jednak dobrze by było, gdybyś samo powiedział jakim budżetem dysponujesz. Bo może to być 200 zł, a może to być 400 zł, a różnice w kartach mogą być kolosalne. ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2011, 17:10:08 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopad 2011, 17:13:22 »
No wiesz jak na razie dysponuję 6 stówkami. Ale budżet może się w każdej chwili zwiększyć.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopad 2011, 18:44:31 »
A więc drodzy Panowie ewentualnie Panie (choć tych raczej mało tu jest). Założyłem ten wątek z takiegoż powód iż przymierzam się do wymiany karty graficznej w moim PC-ecie. Więc tu mam do was prośbę. Otóż chciałbym abyście podpowiedzieli mi z jakiej firmy sobie taką kartę kupić.  A pytam dla tego że nie bardzo znam się na tych wszystkich firmach, nie wiem która lepsza która gorsza. A wiadomo że takich firm jest od groma.
Także możecie mi doradzić jakieś karty które sami macie. I bardzo bym prosił że jak będziecie mi zachwalać te karty żebyście starli się mi mówić w jakich przedziałach cenowy są owe karty (w końcu bogaczem nie jestem).

Proponuję nie pytać na forum pełnym laików i ludzi-tak-naprawdę-gówno-wiedzących-a-myślących-że-coś-wiedzą, zarejestrować się na pclabie i tma zapytać, zamiast stracić kasę.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2011, 19:31:55 »
Saduś kupowanie karty do gry za taką cenę to nie jest wielka filozofia. Porównać podstawowe parametry to Adamus może samemu.

Wszystko zależy od tego, co to ma być za karta. Dlatego, że modele nvidii i ati prześcigają się w ulepszeniach. Osobiście jednak zawsze stawiam na produkty nvidii. Nigdy mnie nie zawiodły, były nad wyraz wydajne i zawsze mamy luksus ze sterownikami. ATI często zapomina o starszych modelach. Warto też sprawdzić co za firma wyprodukowała sprzęt. Nie ma sensu oszczędzać 50 złotych na tajlandzkich firmach. Lepiej zainwestować w coś ze średniej półki w górę. Masz wtedy pewność, że taki sprzęt jest pewnego pochodzenia, jest maksymalnie wydajny i nie nawali po roku.

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień 2011, 10:44:02 »
Oczywiście dobrze by było powiedzieć koledze, żeby sprawdził zgodność karty graf. z płytą główną, bo może mieć po jej kupnie niemiłą niespodziankę - niestety nie można liczyć, że na płycie sprzed 6 lat, śmigać będzie GF460...  ;)

W razie, gdybyś chciał więcej informacji, napisz konf. sprzętową PC'ta, to się zobaczy, jakiego potwora stworzyć można.

A co do mojej opinii na temat kart graficznych:
- realistyczna grafika i innowacje -> nvidia;
- stabilność pracy ->  AMD (czyli stare ATI, tak gwoli ścisłości ;)).

edit1:
Przy kupnie owej karty, skup się na producentach, nie daj sobie wcisnąć Palita, bo możesz się nim cieszyć bardzo krótko. Osobiście poleciłbym Asusa, w tej chwili przodującego zarówno w układach płyt głównych, jak i kartach graf.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień 2011, 10:51:53 wysłana przez Nakiel »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2011, 11:50:31 »
Saduś kupowanie karty do gry za taką cenę to nie jest wielka filozofia. Porównać podstawowe parametry to Adamus może samemu.

Wszystko zależy od tego, co to ma być za karta. Dlatego, że modele nvidii i ati prześcigają się w ulepszeniach. Osobiście jednak zawsze stawiam na produkty nvidii. Nigdy mnie nie zawiodły, były nad wyraz wydajne i zawsze mamy luksus ze sterownikami. ATI często zapomina o starszych modelach. Warto też sprawdzić co za firma wyprodukowała sprzęt. Nie ma sensu oszczędzać 50 złotych na tajlandzkich firmach. Lepiej zainwestować w coś ze średniej półki w górę. Masz wtedy pewność, że taki sprzęt jest pewnego pochodzenia, jest maksymalnie wydajny i nie nawali po roku.

Ja mam ATI Radka i śmiga już ponad rok, do tej pory żadna gra nie była dla niego wyzwaniem. Skyrim chodzi na haj detalach bez ścinki, no a karta już troszeczku leciwa, wiadomo jak jest z upływem czasu na tym rynku. Różnica między ATI a nVidią, jest IMO na tyle niska, że lepiej zainwestować w tańszego (ale porządnego) ATI niż w droższą, a niewiele lepszą lub na takim samym poziomie nVidię.



Btw. Nakiel, wbijaj do Marantu!  <rycerz>

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudzień 2011, 12:35:31 »
Cóż to za model radka? Bo wiesz mówimy pobieżnie, a to różnie bywa. Są lepsze i gorsze modele kart graficznych w obu firmach. Jak napisał Nakiel, Nvidia naprawdę stawia na innowacje. Dlatego w momentach przeskoku technologicznego często karty ATI są grubo w tyle. Szczególnie widać to na modelach wyposażonych w PS 2.0 i 3.0. Kiedy Nvidia podstawowo wyposażała każdą kartę w PS 3.0 wiedząc, że to ma przyszłość i nie ma sensu oszczędzać w ATI produkowano jeszcze karty wyposażone w PS 2.0. Tylko te nowsze bardzo drogie miały PS 3.0. Dlatego czasem dochodzi do takich absurdów, że moje stare GeForce leżące na półce wyposażone są w PS 3.0, a wydane po nich Radeony nie odpalą nowych gier. Bo jakby nie patrzeć PS 3.0 to teraz podstawa.

Także czekamy, aż zapodasz model płyty głównej i sprawdzimy cóż możemy dopasować pod jej wejście.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Karta Graficzna
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudzień 2011, 12:35:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top