Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 169361 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1380 dnia: 29 Maj 2014, 19:34:30 »
Czyli co, zostajemy przy samym finiszerze?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1381 dnia: 29 Maj 2014, 19:35:59 »
Ja bym tak zrobił. Ale jeszcze poczekać na Isa zdanie

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1381 dnia: 29 Maj 2014, 19:35:59 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1382 dnia: 30 Maj 2014, 09:16:00 »
Ja bym to spisał. Im bardziej szczegółowo rozpisane specjalizacje walki tym lepiej.

Canis

  • Gość
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1383 dnia: 02 Czerwiec 2014, 00:25:21 »
Ja z koleji chciałbym zaproponować, aby dodać do nauki, naukę strzelania z procy. obecnie powszechnie dostępny poziom tej specjalizacji to 50%. Nie wiem, czy jakaś organizacja posiada 75 i 100%, lecz jeżeli nie, to warto podzielić się tym z graczami i dać im możliwość nauki walki tym orężem. jest stosunkowo ubogi w stosunku do innych broni dystansowych i proponował bym od razu zrobienie tańszej nauki niż łuków czy kusz. oczywiście naukę walki na 75% i 100% proponował bym obarczeniem koniecznością wykonania chociaż kilku walk na arenie, tak jak kijem na przykład... Jeżeli nie jest to broń na którą połasiłyby się organizacje, to może gracze z "wolnej stopy" chętnie to poznają.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1384 dnia: 02 Czerwiec 2014, 00:34:53 »
Widzę, że podłapałeś moją inspirację. Przydałoby się dać procom lekki buff, jeśli miałyby być użyteczne.

Offline Nikolaj

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1291
  • Reputacja: -3749
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1385 dnia: 02 Czerwiec 2014, 12:14:24 »
Ogólnie teraz panuje moda na wyciąganie strzał i chowanie ich z powrotem do kołczanu. Jak to jest? Ktoś decyduje o tym ile strzał zostało zniszczonych? MG?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1386 dnia: 02 Czerwiec 2014, 12:25:50 »
MG

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1387 dnia: 13 Czerwiec 2014, 13:48:55 »
Chodzi mi po głowie kilka propozycji, które można wprowadzić do marantu.

1. Wprowadzenie rapieru. Widziałbym tę broń jako oręż bogatego mieszczaństwa, tak jak szabla jest teraz dla szlachty. Statystyki do zrobienia to pięć minut roboty. Wczesne rapiery były zarówno bronią sieczną, jak i kolną, dopiero potem ewoluowały w broń czysto kolną, zatem spokojnie można ich używać w marancie bez strachu, że nas zabiją itp itd.

2. Mamy arenę. Da radę tam zrobić coś w stylu sparingów gracz vs gracz? Mamy co prawda Mor Andor, do którego nikt nie chodzi, ale tam można się mordować, tutaj myślę bardziej o takich sparingach, wynikających np. z zakładu typu "Ja cię nie pokonam?!". No i można tam dać coś w stylu sądu bożego: <- Uwaga spoiler! Taki Malavon miałby ostateczną linię obrony, gdyby to istniało.

3. Ogarnąłem utopca, ktoś zerknie? Zrobiłem tak, że jest w formatowaniu wiki i gotowy do wstawienia, gdyby był ok.

Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.


Ktoś, coś, opinie, krytyka?

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1388 dnia: 13 Czerwiec 2014, 13:57:58 »
2. Mamy arenę. Da radę tam zrobić coś w stylu sparingów gracz vs gracz? Mamy co prawda Mor Andor, do którego nikt nie chodzi, ale tam można się mordować, tutaj myślę bardziej o takich sparingach, wynikających np. z zakładu typu "Ja cię nie pokonam?!". No i można tam dać coś w stylu sądu bożego: <- Uwaga spoiler! Taki Malavon miałby ostateczną linię obrony, gdyby to istniało.
Przerabialiśmy ten temat w Radzie i wyszło nam, że trudno by było takie coś urządzić ze względu na:
-Poziomy postaci
-Zaawansowania w różnych dziedzinach (Np: mag najlepszym zaklęciem pokona woja od razu)
-Itd

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1389 dnia: 13 Czerwiec 2014, 14:58:36 »
Chciałbym aby w Marancie za pewną znaczną kwotę i talenty można było wyrobić uprawnienia do nauczania graczy posiadanych przez siebie umiejętności.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1390 dnia: 13 Czerwiec 2014, 15:06:26 »
Chciałbym aby w Marancie za pewną znaczną kwotę i talenty można było wyrobić uprawnienia do nauczania graczy posiadanych przez siebie umiejętności.
Jestem za

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1391 dnia: 13 Czerwiec 2014, 15:06:48 »
Czy byłaby możliwość założenia przez graczy takiego fabularnego klubu/gildii która zajmowałaby się handlem, dyplomacją i działalnością szpiegowską? Nie byłaby to konkretne organizacja ale taki swoisty związek zawodowy osób, które posiadają sklepy, są rzemieślikami lub mają ochotę kiedyś zająć się żeglugą gdy będzie to możliwe.

Dołączyć mógłby tam ktoś, kto posiada w.w. działalność, bądź status kapitana.
Chciałbym mieć tam jednego nauczyciela npc, który nauczałby walki jednym rodzajem oręża i umiejętności, które polepszałyby umiejętności perswazyjne, kupieckie i żeglarskie.
Nie ma takiego związku dla osób, które tak jak np. ja nie jarają się zwyczajnie nawalaniem kolejnych hord przeciwników, a pozakładały zakłady, z których nie mają żadnych korzyści.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1392 dnia: 13 Czerwiec 2014, 15:35:51 »
Chciałbym aby w Marancie za pewną znaczną kwotę i talenty można było wyrobić uprawnienia do nauczania graczy posiadanych przez siebie umiejętności.
Również jestem za

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1393 dnia: 13 Czerwiec 2014, 15:39:42 »
Chciałbym aby w Marancie za pewną znaczną kwotę i talenty można było wyrobić uprawnienia do nauczania graczy posiadanych przez siebie umiejętności.


też za

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1394 dnia: 13 Czerwiec 2014, 15:55:13 »
A ja nie za, z tego względu, że będąc bogatym i talenciatym poszedłbym sobie do Isa/Canisa/Aragorna/Gutka/Edka/Drago i wyuczyłbym się od nich wszystkiego. I byłbym mago-wojo-łowco-paladynem.

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1395 dnia: 13 Czerwiec 2014, 16:16:28 »
A ja nie za, z tego względu, że będąc bogatym i talenciatym poszedłbym sobie do Isa/Canisa/Aragorna/Gutka/Edka/Drago i wyuczyłbym się od nich wszystkiego. I byłbym mago-wojo-łowco-paladynem.
A ja jestem za

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1396 dnia: 13 Czerwiec 2014, 16:20:05 »
Raz - oni musieliby mieć certyfikaty nauczycieli
Dwa - oni musieliby mieć chęci Ciebie uczyć
Trzy - oni dyktowaliby ceny za Twoją naukę

Canis

  • Gość
Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1397 dnia: 13 Czerwiec 2014, 16:39:28 »
raz - raz kupisz i masz? bezsensu, proponował bym dwukrotne koszta albo "tak jakby" ponowną naukę tej umiejętności/specjalizacji itd. względem której nauczył byś się jak uczyć danej rzeczy. Jeżeli już w ogóle.

dwa - wyjdą z tego potworki... będą uczeni gracze mający dostatecznie duże możliwości we własnych organizacjach+ istotne i potężne umiejętności z cudzych, zależnie od chęci nauczającego co będzie prowadziło do wielu dysproporcji w kręgu "danych znajomych" a tych innych już inaczej...

trzy - będą musiały być tańsze dla graczy z własnej organizacji bądź w tej samej cenie, a poza organizacją będziesz  strzelał jak chcesz - twoja sprawa... fajnie ale nie miło.



Ja jestem przeciwny. Tu nawet nie chodzi o to, że po to powstały NPCki, żeby już nie uczyć zaklęć jeden od drugiego i umiejętności (jak kiedyś było w pakcie, co się nikomu nie podobało... poza mną...). Problem w tym, że wiele umiejętności które teraz gracze znają, wcale nie wiedzą jak z nich poprawnie korzystać, a nawet niektórzy już uczyli się względem opisywania tego - lecz i tak popełniają błędy (jak ja przy jednej z ostatnich walk na arenie). I kto by tu miał decydować o nauczeniu kogoś? gracz? który sam w niektórych przypadkach nie wie jak funkcjonuje coś co poznał? Przecież to głupie... A gracze zaczęli by się uczyć w różnych miejscach w swoiście chaotyczny sposób, raz w domku, raz na wyprawie itd itd. Co w znacznym stopniu utrudni pracę MG - nie sądzisz?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1398 dnia: 13 Czerwiec 2014, 17:17:24 »
Oj tam Is się na to i tak nie zgodzi. I jestem tego pewien. Bo to w głównej mierze on był inicjatorem tego podziału na organizacje i szkolenia wojowników, magów i zabójców jako takich. Przecież to jest bez sensu fabularnie, że znasz wszystko. Ja wiem, że nie ma na co wydawać talentów, ale bez przesadyzmu.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1399 dnia: 13 Czerwiec 2014, 17:34:58 »
1. Wprowadzenie rapieru. Widziałbym tę broń jako oręż bogatego mieszczaństwa, tak jak szabla jest teraz dla szlachty. Statystyki do zrobienia to pięć minut roboty. Wczesne rapiery były zarówno bronią sieczną, jak i kolną, dopiero potem ewoluowały w broń czysto kolną, zatem spokojnie można ich używać w marancie bez strachu, że nas zabiją itp itd.
Nie ma problemu. Na zrobienie tego z mojej strony trzeba będzie poczekać, bo mam sesje. Jak ktoś zrobi mi gotowca do wrzucenia na wiki i do NPC zrobię to od ręki.


2. Mamy arenę. Da radę tam zrobić coś w stylu sparingów gracz vs gracz? Mamy co prawda Mor Andor, do którego nikt nie chodzi, ale tam można się mordować, tutaj myślę bardziej o takich sparingach, wynikających np. z zakładu typu "Ja cię nie pokonam?!". No i można tam dać coś w stylu sądu bożego: <- Uwaga spoiler! Taki Malavon miałby ostateczną linię obrony, gdyby to istniało.
Poruszaliśmy ten temat w obradach radnych miasta. Obecny system GvG został stworzony do zabijania i to na poczekaniu. Aby przygotować system do sparingów trzeba nad nim popracować. Mam to w planach więc temat nie zostanie porzucony.


3. Ogarnąłem utopca, ktoś zerknie? Zrobiłem tak, że jest w formatowaniu wiki i gotowy do wstawienia, gdyby był ok.

Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.


Ktoś, coś, opinie, krytyka?
Na tę chwilę nie mam czasu tego przeczytać, ogarnąłbym dopiero jutro więc by nie marnować czasu... Czy ktoś z inny mógłby to sprawdzić i wskazać ewentualne poprawki?


Oj tam Is się na to i tak nie zgodzi. I jestem tego pewien. Bo to w głównej mierze on był inicjatorem tego podziału na organizacje i szkolenia wojowników, magów i zabójców jako takich. Przecież to jest bez sensu fabularnie, że znasz wszystko. Ja wiem, że nie ma na co wydawać talentów, ale bez przesadyzmu.

Gordian przedstawił wam sensowne stanowisko w tej sprawie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1399 dnia: 13 Czerwiec 2014, 17:34:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top