Autor Wątek: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi  (Przeczytany 28949 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #540 dnia: 14 Grudzień 2011, 20:53:39 »
Pierdole, idziemy chopaki. Rzucił poirytowany Yarpen i wraz z pozostałą dwunastką krasnali ruszyli na górę.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #541 dnia: 14 Grudzień 2011, 20:54:24 »
- Mówiłem już na samym początku. Zostawcie to i chodźcie na górę. Nie wiadomo czy mamy przewagę, ale idąc z przekonaniem, robiąc rzeź na każdym poziomie możemy wzbudzić postrach. - rzuciłem tylko i ruszyłem na górę. Mocno zdenerwowany nie czekałem i wszedłem po schodach. Bez względu na to co miało mnie tam spotkać.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #541 dnia: 14 Grudzień 2011, 20:54:24 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #542 dnia: 14 Grudzień 2011, 20:57:10 »
Już nie czekając na nic błyskawicznie zrzuciłem z siebie pancerz strażnika i założyłem swój. W drodze na schody dopinałem wszystkie swoje pasy od broni i pancerza. W drzwiach trochę się rozejrzałem po czym, ruszyłem za krasnalami i Anvarunisem.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #543 dnia: 14 Grudzień 2011, 20:58:50 »
Diomedes rzucił pakunek ze zbrojami na ścianę i ruszył za krasnoludami. Prowizoryczna paczuszka spadła głośno brzęcząc, ale nie rozwiązała się. Nie miało to teraz jednak znaczenia. Młody Nivellen kroczył hardo z gniewem oczach, a w dłoniach pewnie dzierżył rękojeść swojego potężnego miecza, który już nie jedną krwią był splamiony. Dogonił brata. Gdy był blisko niego, czuł się lepiej, bezpieczniej. Był jedyną osobą w towarzystwie, której mógł bezgranicznie ufać i polegać na niej w każdej sytuacji. Prawdopodobnie jego brat byłby w stanie nawet poświęcić swe życie, by go uratować. Diomedes cieszył się, że odnalazł kogoś takiego na Valfden. Nigdy nie spodziewałby się, że po przejściu przez portal spotka swoją rodzinę. Na dodatek tak bliską; brata, o którego istnieniu nie miał pojęcia.
- Walczymy ramię w ramię, co? - uśmiechnął się figlarnie, z zabójczym błyskiem w oku.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #544 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:03:56 »
//Doszliście pod drzwi. To normalne drewniane.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #545 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:06:52 »
Powoli podszedłem do drzwi spojrzałem po towarzyszach. Wydawało mi się że spojrzenie było porozumiewawcze bym otworzył drzwi. Odsunąłem zasuwę wrót. Przyznać trzeba było że nie na oliwiona była bo szła bardzo ciężko. W końcu jak mi się udało ją otworzyć  z mieczem w lewej ręce rozwarłem drzwi na oścież.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudzień 2011, 21:09:34 wysłana przez Адамус »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #546 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:09:34 »
Diomedes był najbliżej drzwi, to też natychmiastowo wpadł przez nie do środka, gdy tylko Adamus uchylił je na tyle, by rosły mężczyzna mógł się przez nie przecisnąć. Szybko rozejrzał się po wnętrzu, trzymając miecz w pogotowiu i zachowując maksymalną czujność.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #547 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:15:09 »
Waaaaagh! Na was obu spadła wielka czarna jaszczurka, obie łapy zaciskając na waszych karkach. Dracon pociągnął nosem. Diom i Adamus... idioci. Mogłem was zabić. Odrzekł wstając.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #548 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:17:34 »
Zebrałem się powoli z ziemi ocierając swój kark po czym powiedziałem do szefa:
-A to tak księżniczki traktują swoich wybawicieli? Szkoda
Zadanie to wypowiedziałem z uśmiechem na ustach mało brakowało bym się roześmiał.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #549 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:20:02 »
- Niezła próba - mruknął z zadumą. - Ale na ich miejscu zakułbym cię w kajdany - zarechotał.
- Dobrze widzieć cię całego. Wynośmy się stąd - powiedział i poklepał byłego mentora po plecach. Nie posiadał się z radości, ale ciągle znajdowali się na terytorium wroga, więc nie mógł sobie jeszcze pozwolić na swobodne okazywanie uczuć i emocji. Nie było na to czasu. Nie było też gwarancji, że zaraz nie wpadną tu strażnicy Oma. Mimo to, nie potrafił powstrzymać błogiego uśmiechu, który brutalnie wparował na jego twarz.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #550 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:23:31 »
Mordy wy moje! Ale... macie jakiś plan no nie? A i kim są Ci zamaskowani  panowie. I taka sprawa... trzeba się dostać do zbrojowni tego kurortu, chce moje graty.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #551 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:27:01 »
- Plan? - zaśmiał się w głos. - Jeśli znajdziesz jakiegoś geniusza, który wymyśli jak dyskretnie przetransportować wielkiego czarnoskórego dracona na terenie wroga, to powinieneś go mianować na Twoją pozycje, a sam w końcu przejść na emeryturę - uśmiechnął się. - Ci zamaskowani to Ra i Nosferatu. Nikt tak naprawdę nie wie kim są, ale do tej pory nam jeszcze nie przeszkodzili, więc wydają się być w porządku - sprostował. Naprawdę cieszył się każdą chwilą rozmowy z porwanym. Najchętniej przesiedziałby tu z nim cały dzień obgadując stare dzieje Kruczego Bractwa. Aragorn był dla niego cennym przyjacielem.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #552 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:30:22 »
Ha, no to po staremu jak widzę. Plan jest taki, osłaniacie mnie w drodze do zbrojowni, a potem robimy rzeź przedzierając się do świątyni.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #553 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:32:19 »
Na Zartata jak gorąco! Mogłem nie ubierać płaszcza. Pójdę zobaczyć jak radzą sobie wojska cesarskie. Zamiast jednak iść dalej po murach postanowiłem zejść na ziemie. Ziemia była przesiąknięta krwią. Ulice były pełne poległych. Nigdy wcześniej nie widziałem takiej rzezi, ale wygląda na to, że żołnierze cesarscy zdobyli główną bramę. Tu i ówdzie leżały porozrzucane ludzkie ręce, nogi. Obrzydliwy widok. Nagle z niedalekiej odległości usłyszałem męski krzyk:
-Pomocy, cesarstwo pomocy!
Krzyk zniknął tak szybko jak się pojawił
Zerwałem się na nogi i ruszyłem w kierunku krzyku. Musiałem bardzo uważać wkraczałem w teren wroga i wszędzie mogli się czaić przeciwnicy, oraz nieprzyjazna najeźdźcom ludność cywila. Zatrzymałem się. Usłyszałem kroki i rozmowę dwóch żołnierzy. Schowałem się za rogiem jakiegoś budynku i podsłuchałem:
-Mamy szczęście, że to nas oddelegowano do oddania jeńca. Możemy powiedzieć, że my go złapaliśmy i dostaniemy nagrodę!
-Dokładnie. Ma szczęście, że przeżył. Jego oddziałowi urządziliśmy niezłą jatkę.

Dwoje żołnierzy niosło, a właściwie ciągnęło za sobą człowieka. Wojownika wojsk cesarskich, prawdopodobnie oficera.
Musze coś zrobić.  Nie mają hełmów, ,mam pomysł. Wcisnąłem się w szparę pomiędzy budynkami i czekałem. Wziąłem leżącą obok cegłę. Przyda się. Gdy przeszli obok wyszedłem za rogu założyłem tarczę na plecy i podkradłem się do żołdaków. Jednym płynnym ruchem zrzuciłem na głowę jednego z nich cegłę, co spowodowało, że upadł i puścił jeńca. Drugi próbował mnie zaatakować jednak odtrąciłem jego miecz, zamachnąłem się i trafiłem go w klatkę piersiową. Nie żył. Jeniec był nieprzytomny. Rozejrzałem się uważnie, nikt nie był świadkiem tej sytuacji, a ogłuszony żołnierz nie dawał znaków życia. Poklepałem wojownika cesarstwa, po twarzy:
-ÂŻyjesz!?
-Wody, wody!
– zachrypiał.
Podałem mu moją manierkę.
-Dziękuje Ci nieznajomy. Jestem ranny, odprowadź mnie proszę do wojsk cesarskich. Będę bardzo Ci wdzięczny.
-Ależ oczywiście….

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #554 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:32:23 »
- I to mi się podoba - powiedział z ekscytacją. - Od tego skradania zaczynał mnie już szlag trafiać - przyznał.
- Aha! - przypomniał sobie. - I po tym wszystkim idziemy na piwo. Jasne? - zarechotał. Nie czekając na odpowiedź (bo przecież dracon nie mógł mu tego odmówić), podszedł do drzwi i po dżentelmeńsku otworzył je przed Aragornem, gestem dłoni zapraszając go na zewnątrz.
- To twój szczęśliwy dzień - parsknął. - Jesteś wolny

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #555 dnia: 14 Grudzień 2011, 21:36:37 »
Czołem kompani. Rzucił na powitanie. To tera na dół na dziedziniec.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #556 dnia: 14 Grudzień 2011, 22:02:34 »
- Ta jest - zasalutował komicznie. Wyszedł na zewnątrz, ciągle trzymając miecz w pogotowiu.
- Ra, na tych mapach masz tylko kanały? - zapytał.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #557 dnia: 14 Grudzień 2011, 22:11:04 »
Zeszliśmy na parter, delikatnie wychylając się, na placu dojrzeliście około pięćdziesięciu zbrojnych i...

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #558 dnia: 14 Grudzień 2011, 22:49:48 »
Bitwa rozpoczęła się na dobre. Tysiące istnień odchodziło z tego świata z małą pomocą innych istnień. Również ja, rozgrzany już do czerwoności, roznosiłem śmierć. Przede mną pojawiło się dwóch napastników, co mogło by być dla mnie problemem, gdyby nie pomoc kogoś o niskiego, obładowanego uzbrojeniem. Krasnoluda zapewne. Zaszarżował na bliższego przeciwnika, zwalając go z nóg. Przebiegł dalej i zaczął potyczkować się z drugim, zostawiając mi leżącego. Szybko uniosłem miecz i błyskawicznym cięciem rozcięłem szyję wroga. Podnosząc ponownie ostrze w górę, obróciłem się w stronę drugiego żołnierza. Właśnie powalił nogą krasnoluda, był jednak obrócony do mnie tyłem. Srebro spadło na jego plecy, zadając dotkliwe obrażenia. Odwrócił się z trudem - tego oczekiwałem. Po uprzednim przeniesieniu ciężaru ciała na lewą nogę wyprowadziłem potężne pchnięcie, zabijając wroga. Podeszłem do krasnala, podając mu dłoń i pomagając wstać. Była to forma podziękowania, po której rozeszliśmy się w swoje strony...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #559 dnia: 14 Grudzień 2011, 23:17:20 »
- Na tej tak - rzekł Ra, po czym wyciągnął inne mapy, które 'pożyczył' wychodząc z namiotu Kaina - Ale na tych mam też sporą cześć miasta - mówił. Nie dane było podejść w tej chwili do Aragorna, musiał więc wyczekać lepszej okazji. Wszyscy udali się na dół. Gunses wyjrzał przez szczelinę na plac
- Cholera, mają widłogona... - rzekł Gunses. Schował się i pomyślał chwilę - Nie wiemy, co czai się w innych miejscach, a na pewno całe miasto już się roi od straży. Mam taki pomysł. Pozwól mi i moim ludziom zrobić zamęt na tyłach wroga. Odwrócić ich uwagę, abyście mogli zaatakować - pytanie było kierowane do Aragorna, który bezgłośnie stał się szefem grupy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tańce z liszami - Na ratunek Aragornowi
« Odpowiedź #559 dnia: 14 Grudzień 2011, 23:17:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything