Ankieta

Czy uważasz że naszym wszechświecie czy galaktyce są inne inteligentne formy życia? Zdolne np. rozszczepić atom?

Tak
6 (37.5%)
Nie
3 (18.8%)
Nie wiem
1 (6.3%)
Utrzymuje stałe kontakty z kilkoma
6 (37.5%)

Głosów w sumie: 14

Autor Wątek: Kosmici  (Przeczytany 3651 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Kosmici
« dnia: 19 Listopad 2011, 20:28:09 »
Crisis, nie znalazłem :/

Co sądzicie o kosmitach? Czy istnieją? Obserwują nas, czy może gdzieś tam na swojej planecie zabijają się dopiero prowizorycznymi maczugami? A może wcale ich nie ma, a my jesteśmy jedynymi istotami na całym świecie które potrafią liczyć?

Osobiście wierzę w to, że tam gdzieś jest jakaś inteligentna forma życia. Wszechświat jest po prostu zbyt duży. Sama nasza jedna galaktyka jest ogromna, a nasza planeta ziarnkiem piasku na plaży.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kosmici
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2011, 20:31:04 »
Według mnie to nie jest możliwe aby w wszechświecie bylibyśmy jedyną inteligentną formą życia. Ktoś tam musi być ale nie na pewno w naszym układzie słonecznym. Istnieją możliwości że w każdym układzie słonecznym każdej galaktyki istnieje planeta zdatna do życia. Na której rozwija się życie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kosmici
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2011, 20:31:04 »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: Kosmici
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2011, 20:32:53 »
Cytuj
Crisis, nie znalazłem :/
KIEDYÂŚ był. :P

Cytuj
Co sądzicie o kosmitach? Czy istnieją? Obserwują nas, czy może gdzieś tam na swojej planecie zabijają się dopiero prowizorycznymi maczugami? A może wcale ich nie ma, a my jesteśmy jedynymi istotami na całym świecie które potrafią liczyć?
Organizmy jakieś na innych planetach, w innych systemach gwiezdnych na pewno istnieją. Uważałbym to bez sensu jeśli by nie istniały. Poza tym, skoro MY istniejemy, to jest możliwość, że gdzieś coś tam jest. I wierzę, że jest. Jednak czy nas obserwują? Nie wiem, lepiej się nad tym nie zastanawiać. :P

Cytuj
Sama nasza jedna galaktyka jest ogromna, a nasza planeta ziarnkiem piasku na plaży.
ÂŚmiem twierdzić, że jest ziarenkiem piasku na pustyni, która była kiedyś na superkontynencie Pangea wieeeeeeleeeeee lat temu. Prawie cały kontynent był pustynią, właśnie takim ziarenkiem jesteśmy. :]

Pozdrawiam, Crisis.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: Kosmici
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad 2011, 20:33:47 »
Ja jestem zdania, że to jest możliwe. Gdzieś we Wszechświecie może istnieć zarówno mało rozwinięta, jak i bardzo rozwinięta cywilizacja

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Odp: Kosmici
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2011, 23:01:02 »
Wszytko zależy od przypadku. Być może nie pojmujemy jeszcze pewnych zależności, jakie panują we wszechświecie, jednak możemy mieć pewność co do jednego - jego ogromu. Według wszelkich dotychczasowych teorii naukowych, jesteśmy dziełem przypadku - od wielkiego wybuchu począwszy, przez zbieżność łączenia się cząstek atomów w komórki, aż na naszym istnieniu skończywszy. Wywnioskować możemy zatem, że szanse na stworzenie czegoś choć w połowie podobnego do istot, które znamy są znikome, nie będą to więc z pewnością zielone ludziki o czarnych oczach i dużej głowie.  :D
Jednak ta sama teoria mogłaby nas skłonić do myślenia, iż gdzieś we wszechświecie istnieje coś, posiadającego własną wolę. W każdym razie mam nadzieję, ze to prawda... Patrząc na ludzi, szkoda by było, gdyby okazało się, że ewolucja jest tak ograniczona, mimo nieograniczonych możliwości.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kosmici
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2011, 23:01:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything