Ankieta

Czy to bohater ?

Tak
7 (70%)
Niezbyt
0 (0%)
Nie
3 (30%)

Głosów w sumie: 9

Głosowanie skończone: 08 Styczeń 2012, 17:56:33

Autor Wątek: Piłsudski  (Przeczytany 6851 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

got2

  • Gość
Piłsudski
« dnia: 09 Listopad 2011, 17:55:28 »


11 listopada to święto narodowe,obchodzone co roku aby uczcić odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli.
Przez te lata pokolenia Polacy walczyli z germanizacja i rusyfikacją.Później musieli walczyć z bolszewikami,aby otrzymać niepodległość.Tę zasługę możemy uznać PIÂŁSUDSKIEMU naszemu bohaterowi,który walczył w imię POLSKI i jej bronił.
Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe informacje na jakiego temat to zapraszam na pisanie.

Józef Piłsudskiaja 1935
Stanowiska    Naczelnik Państwa, wódz naczelny Wojska Polskiego, premier Polski, generalny inspektor sił zbrojnych, minister spraw wojskowych
Główne wojny i bitwy    I wojna światowa, wojna polsko-bolszewicka
Odznaczenia
Znak oficerski „Parasol”
Order Orła Białego Krzyż Wielki Orderu Wojennego Virtuti Militari Krzyż Komandorski Orderu Wojennego Virtuti Militari Krzyż Złoty Orderu Wojennego Virtuti Militari Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski Krzyż Niepodległości z Mieczami Krzyż Walecznych (czterokrotnie) Złoty Krzyż Zasługi Złoty Krzyż Zasługi Złoty Krzyż Zasługi Złoty Krzyż Zasługi Krzyż Zasługi Wojsk Litwy ÂŚrodkowej Krzyż na ÂŚląskiej Wstędze Waleczności i Zasługi Order ÂŻelaznej Korony Krzyż Wielki Orderu Leopolda (Belgia) Krzyż Wielki Orderu Krzyża Południa (Brazylia) Krzyż Wojenny (Czechosłowacja) Order Krzyża z Orłem I klasy (Estonia) Krzyż Wielki Orderu Białej Róży (Finlandia) Legia Honorowa I klasy (Francja) Medal wojskowy (Francja) Order Wschodzącego Słońca I klasy (Japonia) Order Zabójcy Niedźwiedzia I klasy (ÂŁotwa) Krzyż Wielki Wojskowego Orderu Wieży i Miecza (Portugalia) Order Michała Walecznego I klasy (Rumunia) Order Michała Walecznego II klasy (Rumunia) Order Michała Walecznego III klasy (Rumunia) Order św. Maurycego i ÂŁazarza (Włochy) Sabaudzki Order Wojskowy (Włochy)
Józef Piłsudski
Naczelnik Państwa
Okres urzędowania    od 29 listopada 1918
do 11 grudnia 1922


Józef Klemens Piłsudski (ur. 5 grudnia 1867 w Zułowie pod Wilnem, zm. 12 maja 1935 w Warszawie) – polski działacz niepodległościowy, dowódca, polityk, Naczelnik Państwa polskiego w latach 1918–1922 i naczelny wódz Armii Polskiej od 11 listopada 1918, Marszałek Polski od 1920; dwukrotny premier Polski (1926–1928 i 1930), twórca tzw. rządów sanacyjnych w II Rzeczypospolitej wprowadzonych w 1926 roku po zamachu stanu, współzałożyciel PPS i Szef Wydziału Bojowego PPS (OB PPS).

Chciałbym dodać od siebie że Piłsudski był dobrym człowiekiem broniąc Polski przed bolszewikami.
W ogóle ta postać miała swoje cechy złe i dobre.Dla naszego kraju i Europy była ta postać ważna.W moj-
ej książce pisze że nawet współpracownik Hitlera mówił dobrze na Bohatera.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2011, 08:11:44 wysłana przez got2 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2011, 20:42:13 »
Piłsudski nigdy nie był, i nigdy nie będzie postacią całkowicie krystaliczną. Miał swoje wady, miał swoje zalety. Lecz nie można w żaden sposób uznać, że 11 listopada to jego zasługa. Był w jakiś sposób częścią tej machiny, ale nie był on jej całkowitą "głową". To, że w każdym mieście mamy ulicę Józefa Piłsudskiego, nie oznacz w żadnej mierze, że jest on jakimś super hero. Bo ciemnych plam na swoim życiorysie również miał kilka.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2011, 20:42:13 »

got2

  • Gość
Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2011, 21:19:21 »
Piłsudski nigdy nie był, i nigdy nie będzie postacią całkowicie krystaliczną. Miał swoje wady, miał swoje zalety. Lecz nie można w żaden sposób uznać, że 11 listopada to jego zasługa. Był w jakiś sposób częścią tej machiny, ale nie był on jej całkowitą "głową". To, że w każdym mieście mamy ulicę Józefa Piłsudskiego, nie oznacz w żadnej mierze, że jest on jakimś super hero. Bo ciemnych plam na swoim życiorysie również miał kilka.
Jestem tolerancyjny trochę nie rozumiem tego.Trochę miał ciemnych plam w życiu,ale żeby tak od razu osadzać.

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopad 2011, 22:33:03 »
Mówiąc szczerze nie fascynuję się szczególnie historią, więc moje poglądy to wynik raczej wiedzy zmieszanej z zupełnie różnych źródeł, nie będę się więc kłócił. Słyszałem o Piłsudskim zupełnie odmienne zdania i widziałem już bezpośrednie starcia owych zdań. Jednak jestem obiektywistą - kiedy nie wiem co z dwóch prawidłowości jest prawdą, staram się połączyć jakoś logicznie obie wartości. ;)
Z całą pewnością nie da się ukryć faktu, że był postacią niezwykle ważną, a w swoich planach ponad wszystko brał dobro naszego kraju. Jednak jego nieumiejętność uporządkowania swojego życia prywatnego mogłaby świadczyć o ciężkim, niezłomnym charakterze tego człowieka, czy to dobrze? Oczywistym jest, że głowa państwa powinna być pewna siebie i stanowcza, lecz wcześniej wspomniana trudność charakteru nie świadczy o niczym innym, jak o nieumiejętności prawidłowego rozumienia ludzi, zatem i obywateli - to stanowczo nie wzbudza zaufania. Kraj w ciężkich chwilach oczekuje bohatera - to działanie psychologiczne, znacząco podnoszące morale. Kiedy ten właśnie się pojawił, należało go przedstawić takim, jakim powinien być, inaczej morale i wiara w państwo znów by spadło. Historia nieomal zawsze jest modyfikowana, to właśnie umiejętność zapisywania się w historii władców, jako przywódców w promienistej, bożej otoczce niegdyś stanowiła szczyty umiejętności politycznych, dlatego nie należy w nich ślepo wierzyć ;)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopad 2011, 23:25:42 »
Jestem tolerancyjny trochę nie rozumiem tego.Trochę miał ciemnych plam w życiu,ale żeby tak od razu osadzać.

Ja w żadnym miejscu nie zanegowałem jego działań, oddania ani zasług. Po prostu chciałem powiedzieć, że nie ma ludzi idealnych i Piłsudski też takim super bohaterem nie był. Miał dużo szczęścia i to mu pomogło, bo jeśli w kilku miejscach poszłoby inaczej to niestety ale dzisiaj nie mówilibyśmy po polsku.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad 2011, 09:11:51 »
Ten LINK idealnie pasuje do dzisiejszego święta niepodległości.

« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2011, 13:48:03 wysłana przez Julian »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad 2011, 22:38:05 »
Tyle mamy tu mądrych person. Niech ktoś mi opowie tak normalnie, o co chodzi z tymi zamieszkami w Wawie. Bo ja widzę to tak:
Idą sobie prawicowi narodowościowscy w marszu, świętuję że Polska odzyskała niepodległość. A tu nagle z dugiej strony stają im lewaki anarchistyczni twierdząc że nie przejdą i chuj. ÂŁodefak?

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopad 2011, 00:01:18 »
Po w pierwszym marszu uczestniczyła m.in. Młodzież Wszechpolska i inne tego typu organizacje skrajnie prawicowe. Lewakom to nie na rękę i zaczęli ich nazywać faszystami, organizując kontrmarsz. Dalej sam się gubię, bo to po prostu bez sensu.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Listopad 2011, 09:45:47 »
Jeśli Antifa zaprasza niemieckich anarchistów na blokowanie Polskiego marszu upamiętniającego odzyskanie niepodległości to wiec, że coś się dzieje Edziu. Jak dla mnie, jeśli banda Niemców próbuje zakłócić marsz upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości to wygląda to tak jakby nie chcieli Polski wolnej i niepodległej. Jakby się z tym nie zgadzali. W związku z tym wszystkich przeciwników wrzucam do jednego wora. Wora komunistów i faszystów. Tylko tych prawdziwych, a nie nazywanych tak przez środowiska lewicowe i propagandę stalinowską Polskich żołnierzy AK.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Listopad 2011, 09:49:21 »
Piosenkę Isu do twojego komentarzu idealną mam:

got2

  • Gość
Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Listopad 2011, 09:52:35 »
Julian to jest temat poważny.A piosenkę mogłeś wysłać linkiem.Jeśli nie temat zamknę.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Listopad 2011, 09:54:02 »
Przesłuchałeś ją w ogóle, że komentujesz? I piosenka pasuje. Zobaczymy co powiedzą inni.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopad 2011, 10:24:22 »
Powiem, że temat z powrotem otworzę.

W takim razie lewaki wcale się nie cieszą że Polska odzyskała niepodległość i chcieli zatrzymać tych, którzy się nadmiernie z tego cieszyli? <facepalm>

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopad 2011, 10:42:29 »
Można tak powiedzieć. Należy także dodać, że dla wielu te manifestacje były tylko kolejnym powodem dla burd. NAWET polskich kiboli wspierali koledzy z zagranicy : O

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Listopad 2011, 11:26:39 »
Mniej więcej tak Edziu. Pozwolę sobie podlinkować.

http://mauro.us.to/2011/11/12/niepodlegli-i-spalowani/

Wrzuciłem dużo amatorskich nagrań, których nie zobaczycie w TVN.

got2

  • Gość
Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad 2011, 06:52:29 »
Chcę tylko powiedzieć że to temat poważny.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopad 2011, 09:54:00 »
Chcę tylko powiedzieć że to temat poważny.

A czy ktoś tutaj robi sobie z tego jaja? Rozmawiamy o tym co się zdarzyło w Warszawie 11 listopada.
To, że temat jest o Piłsudskim nic nie znaczy. Sam tylko przekopiowałeś wpis w wikipedii i tyle było twojej roboty..
Nie wypowiedziałeś się na ten temat mówiąc co TY o tym wiesz i myślisz, tylko po prostu spiraciłeś czyjś wpis nawet nie podając źródła.
Wstawianie linków, fotek, muzyki a nawet dowcipów nie jest zabronione jeśli się wiążą z tematem i są odpowiednie.
I jeszcze jedno, twoje prawa związane z tym tematem obejmują tylko to co napiszesz, reszta należy do każdego użytkownika a sam wpis do publicznego forum więc nie masz co straszyć, że zamkniesz wątek czy coś, bo to nie należy już do twoich kompetencji.

Offline Julian

  • Redakcja
  • ***
  • Wiadomości: 5679
  • Reputacja: 6657
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie tykaj stopy!
    • Karta postaci

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad 2011, 10:25:09 »
Też sobie coś napiszę. I nawet będzie to związane z tematem (:O)

Ja jako osoba, bardzo zainteresowanego historią powiem, że wiem, że nie ma i nie będzie postaci, osób "kryształowych". Każda postać zawsze coś "przeskrobała". Do takich osób, także należy Piłsudski.
Nie neguje to, że on PRZYCZYNIÂŁ się do odzyskania niepodległości. Nie należy go traktować jako osobę, która sprawiła, że 11 listopada 1918 Polska znów pojawiła się na mapach. To jest sprawką wielu, wielu czynników. A postać Marszałka była jedną z osób, które zdecydowały się nie patrzeć obojętnie na rozwój wydarzeń.

A i naprawdę Got czytaj co piszesz, bo:

Cytuj
11 listopada to święto narodowe,obchodzone co roku aby uczcić odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli.
Przez te lata pokolenia Polacy walczyli z germanizacja i rusyfikacją.Później musieli walczyć z bolszewikami,aby otrzymać niepodległość.Tę zasługę możemy uznać PIÂŁSUDSKIEMU naszemu bohaterowi,który walczył w imię POLSKI i jej bronił.
Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe informacje na jakiego temat to zapraszam na pisanie.
Tobie się chyba coś pomyliło. To, odzyskaliśmy niepodległość po Traktacie ryskim z 1921 roku? Najpierw był 11 listopada 1918, a potem wojna Polsko-Bolszewicka, w której  Piłsudski odegrał znaczącą rolę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piłsudski
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad 2011, 10:25:09 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything