Autor Wątek: Dzień Wszytkich Zmarłych  (Przeczytany 3454 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

got2

  • Gość
Dzień Wszytkich Zmarłych
« dnia: 01 Listopad 2011, 16:33:47 »
Zrobiłem ten temat aby uczcić ten dzień 1 listopada 2011 roki.
 Napiszcie kto chciał by wasz obyczaje tego święta,ale nie zarzucam się.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Dzień Wszytkich Zmarłych
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2011, 16:36:04 »
Dzień wszystkich zmarłych to 2 listopada, wtedy wspominamy zmarłych wedle tradycji KK.
1 listopada, to dzień wszystkich ÂŚwiętych, a więc tych, którzy umarli i wedle przekazów kościoła już trafili do grona zbawionych. Wspomina się wtedy wszystkich wyniesionych na ołtarze jak również tych, którzy są zbawieni, ale nikt o tym stuprocentowo pewny nie jest.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dzień Wszytkich Zmarłych
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2011, 16:36:04 »

got2

  • Gość
Odp: Dzień Wszytkich Zmarłych
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2011, 16:39:24 »

Dzień wszystkich zmarłych to 2 listopada, wtedy wspominamy zmarłych wedle tradycji KK.
1 listopada, to dzień wszystkich ÂŚwiętych, a więc tych, którzy umarli i wedle przekazów kościoła już trafili do grona zbawionych. Wspomina się wtedy wszystkich wyniesionych na ołtarze jak również tych, którzy są zbawieni, ale nikt o tym stuprocentowo pewny nie jest.

Dzięki za odpowiedź.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Dzień Wszytkich Zmarłych
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2011, 19:55:22 »
dla mnie to święto jest i ludzie. Spacerując po cmentarzu widać tłumy ludzi, idą na groby swoich bliskich. Jaki jest tego cel? Najprostszym powodem jest odklepanie tego dnia i nic więcej. Sam się na tym dziś złapałem. W ciągu całego roku zapominamy o zmarłych a tu nagle w ten dzień wszyscy sobie o nich przypominają. Mam wrażenie, że gubione są tutaj pewne wartości. To tak jakby nawyk w sensie zrobić coś i na tym się kończy. Tak jak wykonywanie czynności w stylu zawsze rano i wieczorem trzeba umyć zęby. Nie myślimy o prawdziwym celu, tego co robimy.


Ciekawe czy ktoś przeczyta te "ciężkie" wypociny i je zrozumie.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: Dzień Wszytkich Zmarłych
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2011, 21:47:26 »
To już nie jest święto. To stało się tradycją, obyczajem. Mnie to po prostu denerwuje. Jak to napisał Ocian, ludzie nie myślą o zmarłych przez cały rok, a idą 1 Listopada na cmentarz zapalić lampkę, bo - po prostu tak wypada. I tyle. Czy to jest dobre? Nie.
Jestem na cmentarz nie chodzę 1 Listopada i nigdy nie chodziłem. Idę do krypty rodzinnej (cała moja rodzina jest w tym miejscu, dziadek, babcia, rodzice) kiedy sam tego chcę, kiedy najdzie mnie ochota na wspominki, kiedy chcę uczcić ich pamięć.

Pozdrawiam, Crisis.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dzień Wszytkich Zmarłych
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2011, 21:47:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything