Autor Wątek: Licia Troisi  (Przeczytany 2728 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Licia Troisi
« dnia: 21 Październik 2011, 12:09:35 »
Zawsze byłem zdania, że to kobiety mają większe wyczucie do pisania powieści. Klucz do mojego serca w książkach znalazłem tylko u Tolkiena spośród faceta. Jednak z dziełami, napisami przez kobiety jest inaczej. Pokochałem dzieła Ursuli Le Guin, Trudi Canavan, Anne Bishop, Allison Croggon czy właśnie Lici Troisi. To o tej ostatniej tworzę ten temat.
Licia Troisi, kobieta, która jak dla mnie jest najlepszą pisarką fantasy w historii, mimo legendy Ziemiomorza Le Guin, czy sukcesu marketingowego dzieł o Harrym Potterze, to właśnie książki napisane przez Licie Troisi uważam za mistrzowskie.
Licia Troisi to włoska pisarka urodzona 25 Listopada 1980 roku (tylko parę lat starsza ode mnie ;P). Już w wieku 7 lat napisała swoje pierwsze opowiadanie. W wieku 21 lat napisała pierwszą książkę i wydano ją we Wloszech. Wszystkie książki napisane przez nią trafiły na listę bestsellerów we Włoszech.

Dzieła Licii Troisi wydane w Polsce to:
Kroniki ÂŚwiata Wynurzonego
    Nihal z Krainy Wiatru, cz. I
    Misja Sennara, cz. II
    Talizman Mocy, cz. III

Wojny ÂŚwiata Wynurzonego
    Sekta Zabójców, cz. I
    Dwie Wojowniczki, cz. II
    Nowe Królestwo, cz. III

Legendy ÂŚwiata Wynurzonego
    Przeznaczenie Adhary, cz.I
    Córka krwi, cz.II
    Ostatni bohaterowie, cz.III

Dziedziczka smoka
    Testament Thubana, cz. I
    Drzewo Idhunn, cz. II
    Klepsydra Aldibaha cz. III

Podczas gdy pierwsze trzy serie dzieją się w tytułowym "ÂŚwiecie Wynurzonym", to ostatnia, "Dziedziczka smoka" ma miejsce w naszym świecie, w którym występują smoki, wiwerny oraz magia.
Już od pierwszej książki zakochałem się w świecie Wynurzonym. Wszystkie 9 książek tworzy mistrzowsko dopracowaną historię. Każda seria jest powiązana z innymi. Opisy świata, samo jego przedstawienie zrobiło na mnie ogromne wrażenie, cały czas mam przed oczami widok świata Zanurzonego, który został tak opisany, że w mojej głowie automatycznie został wygenerowany jego wizerunek. :)
Licia Troisi stworzyła naprawdę interesujący, dokładny świat i dopracowała go z każdej strony. Gospodarka, polityka, zwyczaje i tradycje są realistyczne i każdy kraj czy nacja są przedstawione inaczej.
Samej historii nie będę opisywał, bowiem zaraz bym ją opisał całą. Zdradzę jedynie, że wszystko zaczyna się od Nihal i Sennara. Którzy przeżywają wielkie przygody. Nihal dodatkowo jest moją ulubioną kobiecą bohaterką z książki. :)

Książki Licii Troisi są napisane tak, żeby mogły spodobać się każdej grupie czytelników. Ci, którzy poszukują oryginalności oraz Ci, którzy szukają czegoś lekkiego, ciekawego czy epickiego, wszyscy znajdą w dziełach Troisi coś dla siebie. To jest coś, co naprawdę trudno osiągnąć.

Nie będę się rozpisywał, bowiem ten post nie miałby końca. To jak szanuję dzieła Troisi określę tak: cała historia ÂŚwiata Wynurzonego jest u mnie na półce zaraz obok dzieł Tolkiena, Ziemiomorza Ursuli Le Guin oraz Diuny Franka Herberta. :)

Forum Tawerny Gothic

Licia Troisi
« dnia: 21 Październik 2011, 12:09:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top