Autor Wątek: "Pieśń Lodu i Ognia"  (Przeczytany 4840 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

"Pieśń Lodu i Ognia"
« dnia: 20 Październik 2011, 21:09:47 »
Hejka!

   Tym optymistycznym i głupawym wejściem chciałbym przykryć braki w temacie.

   Za sprawą serialu HBO wielu z Was miało możliwość poznać pana Martina, choćby z napisów przed seansem. Co sądzicie o utworach tego miłego brodacza? Z góry zaznaczam, iż bez spoilerów. Jak wiadomo największą popularność dziełom Amerykanina przyniosła produkcja telewizyjna, więc mam prawo podejrzewać, że wiele osób, które choćby zerkną na ten temat, swoją wiedzę będzie z niej czerpać.
   Książki Martina czytam od roku 2008 bodajże. Już po pochłonięciu "gry o tron" wiedziałam, że jest to wręcz instruktaż, jak powinno się pisać książki fantasy. Nie ma tu żadnych wydumanych miejsc czy wydarzeń, a dodanie większej (ogromnej!) ilości postaci  wcale nie jest takim złym zabiegiem, gdyż każdy znajdzie tu swojego faworyta (Tyrion^^), choć praktycznie żadna z nich nie jest istotą bez skazy. Poza tym sam autor wprowadza je bardzo umiejętnie. Nie liczcie jednak na "epickie", pełne mitycznych stworów i magii utwory. U Martina jest przemoc, intrygi, żądza władzy i właśnie walka o tron. Czego chcieć więcej? 
   Jak najbardziej zachęcam do dołączenia do grona podnieconych fanów "Pieśni Lodu i Ognia".

   I mimo iż znam fabułę, to nie mogę się doczekać drugiego sezonu serialu. Amen.

Nie, nie umieszczę tu skrótowych opisów fabuły poszczególnych tomów, gdyż zabrałoby to radość z czytania lub (szczególnie!) oglądania serialu. Natomiast fabuła I sezonu lub tomu "Pieśni Lodu i Ognia" (wiem po sobie) nie do końca jest zachęcająca, gdyż nie jest to typowe fantasy z biegającymi dookoła wróżkami.

Winter is coming, misie.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2011, 21:17:01 wysłana przez Nuda »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2011, 19:49:01 »
Przeczytałem i muszę powiedzieć jedno. Zawiodłem się. Spodziewałem się czegoś lepszego, dostałem średniaka. Czytając Pieśń Lodu I Ognia dosłownie się nudziłem i tylko silną wolą zdołałem to przeczytać.
Oczywiście są fajne elementy, jak świat i historia, jednak to, do czego mam zastrzeżenia i to, przez co nie chciało mi się czytać to styl, w którym jest to napisane. Martin zajmuje się pisaniem scenariuszy i niestety jego zawód widać nawet w książce. Czytając jego dzieła, myślałem, że czytam scenariusz do filmu. Nie podoba mi się takie coś.
Ogólnie rzecz biorąc mocno się zawiodłem, jednak Pieśń Lodu I Ognia ma swoje plusy.


Pozdrawiam, Crisis.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień 2011, 07:41:50 wysłana przez Crisis »

Forum Tawerny Gothic

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2011, 19:49:01 »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2011, 22:01:31 »
Dla fanów Gry o Tron:


Cieszcie swe uszy, dziubki. Blind Guardian pokazuje siłę fantasy w muzyce!

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudzień 2011, 15:40:30 »
Oj, dopiero teraz przeczytałam odpowiedź Crisisa, który wziął i zniknął. Brawa dla mnie.
Cytuj
[...]do czego mam zastrzeżenia i to, przez co nie chciało mi się czytać to styl, w którym jest to napisane. Martin zajmuje się pisaniem scenariuszy i niestety jego zawód widać nawet w książce. Czytając jego dzieła, myślałem, że czytam scenariusz do filmu. Nie podoba mi się takie coś.
Pojęcia nie mam, czym się Martin zajmuje i jakoś mnie to nie ciekawi, ale nie mam podobnych odczuć do Twoich. Dostajemy od autora ładne opisy (nie za krótkie i nie przesadzone), więc doprawdy nie wiem, gdzie te "scenariuszowe" naleciałości. Wróć i wyjaśnij ;[

Tak, Diom. Piękny filmik z ogromną ilością spoilerów, co trzeba zaznaczyć;]

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2012, 11:18:09 »
Post pod postem, ale walentynkowe cudo warte zobaczenia ;]


Offline Fairo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 3
Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Marzec 2012, 19:52:56 »
Dopiero co obejrzałem 1 sezon serialu i zamierzam zabrać się za książkę ;p

Offline Jagusiaa

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 547
  • Płeć: Kobieta
  • Se onr sverdar sitja hvass!
    • Karta postaci

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2012, 23:18:41 »
Zastanawiam się nad kupnem tych książek, lecz nie jestem do końca pewna,czy warto. Posiadam już jedną część "Taniec ze smokami część 1" . A tą książką to głupio.. szukałam jakiejś dobrej książki fantasy, po przeczytaniu tego tekstu z tyłu spodobała mi się. W domu zorientowałam się,że to prawie ostatnia część i nawet nie podjęłam się czytania dopóki nie przeczytam poprzednich.

Moje pytanie brzmi : Czy warto ? :)

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2012, 23:32:38 »
Oglądałaś serial?

Moja odpowiedź jest oczywista - oczywiście, że tak! Ale najpierw "Grę o tron", byś zobaczyła, czy Martin Ci podpasuje. A najlepszym przykładem tego, że warto chwycić za te książki jest niejaki Dyum, który kilka postów wyżej umieścił filmik ze względu na muzykę, a teraz sam żałuje, że pomyliło mu się coś i nie zamówił jednej części sagi. ÂŚwietny świat. Niecukierkowy. No i plejada nietuzinkowych postaci. Poza tym książki są bardzo zaskakujące. Można tak wymieniać - w każdym razie lepiej byś się sama przekonała ;] Chociaż zerknąć do biblioteki nei zaszkodzi. Wiele z nich zainwestowało w Martina.

Diom, mogę się do Ciebie odnieść? ^^Przecież wiem, że nadal uśmiechasz się do wszystkich i wszystkiego z powodu meczu!
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2012, 23:35:56 wysłana przez Nuda »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2012, 17:57:37 »
Oglądałaś serial?

Moja odpowiedź jest oczywista - oczywiście, że tak! Ale najpierw "Grę o tron", byś zobaczyła, czy Martin Ci podpasuje. A najlepszym przykładem tego, że warto chwycić za te książki jest niejaki Dyum, który kilka postów wyżej umieścił filmik ze względu na muzykę, a teraz sam żałuje, że pomyliło mu się coś i nie zamówił jednej części sagi. ÂŚwietny świat. Niecukierkowy. No i plejada nietuzinkowych postaci. Poza tym książki są bardzo zaskakujące. Można tak wymieniać - w każdym razie lepiej byś się sama przekonała ;] Chociaż zerknąć do biblioteki nei zaszkodzi. Wiele z nich zainwestowało w Martina.

Diom, mogę się do Ciebie odnieść? ^^Przecież wiem, że nadal uśmiechasz się do wszystkich i wszystkiego z powodu meczu!

Ależ proszę, czuję się zaszczycony, że tak wspaniałą serię opisujesz na moim przykładzie. A tak w ogóle to kocham was wszystkich i w ogóle.

Książka lepsza od serialu tak swoją drogą. Jest on zaaranżowany bardzo fajnie i niektórzy aktorzy po prostu są niesamowici (na przykład karzełek), ale do papierowego oryginału jednak daleko. Chociaż niektóre wątki śmiem twierdzić były przedstawione lepiej.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2012, 18:08:34 wysłana przez Dyum »

Forum Tawerny Gothic

Odp: "Pieśń Lodu i Ognia"
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2012, 17:57:37 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top