Autor Wątek: Seria Zwiadowcy  (Przeczytany 5449 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Seria Zwiadowcy
« dnia: 20 Październik 2011, 19:48:41 »
Zwiadowcy autorstwa Johna Flanagana jest serią powieści fantasy, osadzona w średniowiecznym świecie, są to przygodowe książki dla nastolatków. Do tej pory wydano 11 części w Australii i Nowej Zelandii, natomiast 9 w Polsce. Kolejne części Zwiadowców to:
Ruiny Gorlanu
Płonący most
Ziemia skuta lodem
Bitwa o Skandię
Czarnoksiężnik z Północy
Oblężenie Macindaw
Okup za Eraka
Królowie Clonmelu
Halt w niebezpieczeństwie
Cesarz Nihon-Ja (Jeszcze nie wydane w Polsce)
The Lost Stories

Nie będę pisał o czym ona jest, bowiem to nie jest recenzja. Napiszę tylko co ja sądzę o tych książkach. ^^

Zdecydowanie jedna z moich ulubionych serii. Wiem, że możecie się dziwić, bowiem według wielu są to słabe, banalne książki. Zgadzam się, że są proste, napisane banalnym sposobem oraz, że momentami są przewidywalne do bólu. Jednak mnie to nie przeszkadza. Ja czasami lubię sobie siąść i przeczytać coś prostego, łatwego, a właśnie tym są Zwiadowcy. Historia Willa, Halta oraz jego przyjaciół jest moim zdaniem bardzo ciekawa, a same postacie tytułowych Zwiadowców są wręcz genialne. Główny bohater, Will zmienia się na przestrzeni kolejnych części, na początku jest chłopakiem, który wręcz szuka guza, wszędzie wsadza swój nos. Z czasem jednak dojrzewa, a jest to bardzo fajnie przedstawione.
W całej serii bardzo podobał mi się humor występujący w każdej części i jest on wszechobecny w każdej z książek. Kawały, śmieszne historie i sytuacje są częste i przyznam, że nie są one robione na siłę. Czasem humor w książkach jest ciężki, jakby autor chciał wymusić śmiech, w Zwiadowcach jest on naturalny, co jest ogromnym plusem.
O stylu pisania, opisach miejsc czy postaci nie będę pisał, bo mi się naprawdę teraz nie chce. Jednak zgodzę się z tymi, którzy napiszą, że ta część w książkach Flanagana mogłaby być lepsza.

Mam na półkach w domu dużo książek, NAPRAWDÊ dużo, a Zwiadowcy znajdują się w części, do której najczęściej sięgam. Stoją oni wśród Tolkiena, Ursuli Le Guin, Franka Herberta, Licii Troisi, Andrzeja Sapkowskiego oraz Tada Williamsa, moich ulubionych autorów.

Ulubionej części nie będę w stanie wskazać, bowiem wszystkie mi się podobały, za wyjątkiem Okupu za Eraka.

Dziękuję. ^^

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2011, 20:22:57 »
Miałem przyjemność czytać pierwsze 5 ksiąg, czyli do Czarnoksiężnika z Północy i powiem, że mimo prostoty itd. miło się je czyta. Takie od zwykłe trywialne fantasy osadzone w czasach średniowieczno podobnych. Zaprzestałem czytania kiedy jeszcze nie było Oblężenia Macindaw w księgarniach i reszty książek, ale może kiedyś wrócę :]

Forum Tawerny Gothic

Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2011, 20:22:57 »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik 2011, 21:37:14 »
Też polubiłem tą serie, ale właśnie ta nieszczęsną część (którą wymienił Crysis) - Okup za Eraka jest dla mnie nie do pokonania. Za cholere nie mogę zaczać jej czytać, pomimo iż poprzednie pochałaniałem do 2 dni. ;S

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Październik 2011, 18:42:24 »
Jak zaczęli ścinać głowy mieczem na pieńku podziękowałem. Takie dla nastolatków, autor sprawia wrażenie, że ma pojęcie, ale jak się zagłębić, to niewiele wie. Choć generalnie do przeczytania.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2011, 18:48:13 wysłana przez Patty »

Offline Havajan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Grudzień 2011, 17:02:01 »
Ooo. Całkiem fajna seria, a bynajmniej tak było na początku. Pierwsze dwa tomy pochłonąłem w dwa dni, ech piękne czasy. Teraz już jest gorzej, bo czytam po 6-7 stron dziennie (skład chemiczny szamponu i proszku do prania nudzi się).  Odnośnie serii, aktualnie czytam ostatni tom wydany w Polsce czyli "Halt w niebezpieczeństwie", ale to już nie to samo co wcześniej. Teraz strasznie mnie ta książka męczy, jest przewidywalna do bólu, monotonna, bo w każdej części jest to samo, jedna długa przygoda, czyjeś życie wisi na włosku, masa szczęścia, popis niebanalnych umiejętności i happy end. Poza tym postać Halta zniechęciła mnie do siebie. Przez kilka pierwszych tomów, tych ponurym, "szpakowatych", niechlujnych zwiadowcą, z domieszką Dr. House. W 9 części, tak jakby jego cechy się spotęgowały, stał się nieznośnie chamski. Niby w opisach przejawia inne uczucia, ale to co mówi już jest przesadzone.

Offline Arya

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 531
  • Reputacja: 543
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień 2013, 15:40:05 »
Czemu tak cicho w tym dziale? :D
A więc ja trochę rozkręcę tutaj.
Jestem w trakcie czytania "Zwiadowców", a mianowicie w "Bitwie o Skandię". Pierwsza część była dla mnie nowością, bo jak to mówią ludzie "fantasy bez magii", rzadko coś takiego spotykam i to mi się spodobało. Jednakże z każdą następną częścią zaczęło mi się wydawać, że jest coraz nudniej, akcja jakoś się wolno toczyła, przez co też dłużej czytałam. Ogólnie to 1 książka = 1 dzień (O ile nie przekracza 350 stron i jest to dzień wolny od szkoły.).
Flanagan pisze prostym językiem, nikogo to nie zdziwi - w końcu to seria dla młodzieży.
Uwielbiam postać Halta, niby taki prawie idealny i w ogóle, ale jest tez mądry, a ja właśnie takie postacie przeważnie lubię.
Można czytać tą serię, żeby się tak, hmm "odmóżdżyć", bo nie wymaga zastanawiania się nad sensem tego, co autor napisał.

Offline Gronit

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 26
  • Nie patrz na mnie! On już był martwy...
Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2013, 23:22:08 »
Nie mam jeszcze zdania na temat tej sagi, bo ze wstydem przyznaję że jeszcze nie przeczytałam. Spotkało mnie jednak świństwo, gdyż czytam sobie Zwiadowców na e-booku, a tu naglę okazuje się że mam tylko 1/4 książki  :(. Jeżeli jednak cała saga jest równie dobra jak początek, to śmiem twierdzić że to naprawdę dobra książka.

Offline Riax

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Październik 2013, 14:36:40 »
Wyśmienita seria. Polecam wszytskie tomy. Nie ma lepszego, wszytskie trzymają poziom, oczywiscie najwyższy poziom.

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Październik 2013, 00:56:48 »
Niewątpliwie wielką zaletą jest to, że szybko się czyta, sam skończyłem pierwsze 6 tomów, ale obecnie jakoś mnie nie ciągnie za kontynuację, chociaż kiedyś na pewno kiedyś dokończę. Najbardziej podobały mi się chyba pierwszy i piąty tom, rozczarowało za to Oblężenie Macindaw, głównie za totalnie zniszczoną postać Karena, który się zapowiadał na niezłego antagonistę, zdenerwowała sceną w której Horace, w pełnym rynsztunku, skacząc z drabiny oblężniczej, wykonuje salto. Rozumiem, że to fantastyka ale zaburzyło to ogólną koncepcję świata przedstawionego. Ogólnie książki dość infantylne, dziwi trochę taka popularność, ale po "Pierwszym Prawie Magii" to już niewiele mnie zdziwi. Przyjemne książki, ale jest to w najlepszym wypadku poziom R.A. Salvatore.

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lipiec 2016, 09:16:11 »
Hmmm... Przygody Halta, Willa i Horace... Jest to z pewnością coś innego od książek, które zwykłem czytać.
Pierwsze części cechuje orginalność, lecz już tam kilka rzeczy bardzo mnie zafrasowało. Blokowanie mocnego ciosu dwuręcznego miecza za pomocą sztyletu? Bardzo przesadzone. Z każdą kolejną częścią było coraz gorzej. Niestety.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Seria Zwiadowcy
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lipiec 2016, 09:16:11 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top