Autor Wątek: Walka z bossem  (Przeczytany 2604 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Walka z bossem
« dnia: 06 Październik 2011, 19:24:07 »
Na końcu gry, okuci w starożytną zbroję i dzierżąc potężną broń stajemy do walki z głównym bossem. Osobiście nie sprawił mi żadnego problemu. Ot zwykłe przeskakiwanie z płyty na płytę i odbijanie w odpowiednim momencie magicznych pocisków. Nic rewelacyjnego.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2011, 19:27:03 »
Finał strasznie nudny moim zdaniem, ale właściwie Piranie rzadko kiedy wprowadzają w nich innowacyjne rzeczy. Walka ze ÂŚniącym lub Smokiem Ożywieńcem też nie należała do jakichś specjalnie ekscytujących przeżyć. Walka była prosta i przy tym dość długa, tak więc dość monotonnie się ciągnęła. O wiele większą frajdę sprawiło mnie zbieranie części tej zbroi i młota (czy tam co to było), który był wymagany, by w ogóle zainicjować walkę z bossem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2011, 19:27:03 »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Październik 2011, 13:44:56 »
Cytuj
Finał strasznie nudny moim zdaniem, ale właściwie Piranie rzadko kiedy wprowadzają w nich innowacyjne rzeczy. Walka ze ÂŚniącym lub Smokiem Ożywieńcem też nie należała do jakichś specjalnie ekscytujących przeżyć. Walka była prosta i przy tym dość długa, tak więc dość monotonnie się ciągnęła. O wiele większą frajdę sprawiło mnie zbieranie części tej zbroi i młota (czy tam co to było), który był wymagany, by w ogóle zainicjować walkę z bossem.

Zgadzam się, tak jednak zazwyczaj jest. Spodziewamy się czegoś trudnego, jakiegoś wyzwania, ale nic z tego.
Jednak dla mnie ta walka była strasznie... irytująca, taka, taka... zręcznościowa. Ogólnie nie przepadam za takimi.

Offline prusio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień 2012, 11:00:26 »
Faktycznie. Jednie finały nie wychodzą piraniom, a i ten boss taki mizerny... trudniejszy Borgar na arenie z początku gry...

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpień 2012, 13:38:29 »
Faktycznie. Jednie finały nie wychodzą piraniom, a i ten boss taki mizerny... trudniejszy Borgar na arenie z początku gry...

Dla mnie, finał jak w każdym RPG. A to, że z początku gry ciężko kogoś pokonać to chyba logiczne.

Za pierwszym razem jak grałem (nic nie wiedziałem o grze) to boss sprawił mi trochę problemu. Przyzwyczaiłem się do zwyczajnych walk "podejdź -> zabij", a tu skakanie i w ogóle  :o Już za drugim razem Tytan nie sprawił żadnych problemów.

Najlepszy jest ten makaron co wychodzi z ziemi i wciąga Tytana  <lol>

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec 2013, 15:22:58 »
jeśli mam porównywać do śniącego i Smoka ożywieńca,to jednak najfajniej mi sie z nim walczyło,odbijac pociski,podejść i walnąć podczas gdy musisz uważać na płyty,to PRZYNAJMNIEJ już było coś

Offline HolyDiver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Kobieta
Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2014, 20:48:44 »
Walka z bossem była podobna jak w Raymanie 3 walka z Refluxem xD

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2014, 12:47:26 »
Jeżeli brać pod uwagę wcześniej walki z bossami w grach PB, to ta walka jest innowacyjna, natomiast jeżeli by to oceniać pod względem fajności, czy ciekawości, to faktycznie jakoś mnie to nie porwało.

Offline tsteifer

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 8
Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2014, 09:22:59 »
Na końcu gry, okuci w starożytną zbroję i dzierżąc potężną broń stajemy do walki z głównym bossem. Osobiście nie sprawił mi żadnego problemu. Ot zwykłe przeskakiwanie z płyty na płytę i odbijanie w odpowiednim momencie magicznych pocisków. Nic rewelacyjnego.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Dla mnie jest bardzo trudna. Kwestia predyspozycji? Gram w Risena chyba z 5-6 raz, i nigdy tej walki nie dokończyłem. Inna sprawa, że dopiero niedawno doczytałem na jakimś forum, jak należy walczyć, kiedy blokować tarczą, a kiedy uderzać młotem. Wcześniej próbowałem walić młotem w stojącego tytana, bez skutecznie oczywiście. Tym razem się zawzięłem, ale nie daję rady zakończyć walki za jednym podejściem. I tu pytanie - czy sejwy w trakcie walki działają poprawnie? Tzn. czy po wczytaniu stanu gry w której tytan był już np 4 razy walnięty młotem, zachowuje ten stan, czy trzeba liczyć uderzenia od początku? Stan zdrowia bohatera jest wczytywany poprawnie, ale czy bossa też?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Walka z bossem
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2014, 09:22:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top