Autor Wątek: Przesadna reklama produktów w TV  (Przeczytany 4916 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Przesadna reklama produktów w TV
« dnia: 28 Wrzesień 2011, 21:26:22 »
Co myślicie o polityce przesadnej reklamy produktów w TV? Do niedawna reklama jakichkolwiek produktów była zakazana. Zniesienie tego prawa miało dać wolną rękę na nie ukrywanie się z markowymi produktami i odgrywanie realnych czynności. Do czego jednak dochodzi. Do przesady. Skoro zniesiono zakaz reklamy, reklamujemy do upadłego.

> Trochę więcej o sytuacji.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Przesadna reklama produktów w TV
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2011, 21:35:37 »
Szczerze powiedziawszy to jestem osobą słabo podatną na wpływ reklam. Nie oglądam telewizji zbyt często, a jeśli już to głównie wszelkiego rodzaju Discovery czy inne tam. Tam tych reklam jest ciut mniej.

Co do tego co napisałeś i tego zawartego w artykule wniosek jest prosty. TVP jest już całkowitą komerchą. Szczerze to oglądam tam tylko Cejrowskiego i czasem kabaretony. Tyle. No czasem jeszcze 1 z 10 jako jedyny normalny teleturniej.

Szczerze to tak myślałem, że kiedyś te znaczki przestaną być odrywane od tych biednych Audi, czy BMW;] Ale, takiego czegoś się nie spodziewałem. O ja głupi;]

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przesadna reklama produktów w TV
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień 2011, 21:35:37 »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Przesadna reklama produktów w TV
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień 2011, 21:44:20 »
Proceder istotnie stosunkowo młody, ale denerwujący. Mogę jeszcze zrozumieć, gdy czasem pojawi się jakiś produkt z widoczną etykietą stojący, czy też leżący, sobie gdzieś tam na szafce za bohaterami. Wiadomo, ten syf który puszcza TVP ma niby pokazywać "prawdziwe życie", więc i prawdziwe produkty dodają emu choć kroplę realizmu. I takie coś można uznać za coś nieszkodliwego. Lecz sytuacja opisana w artykule kryjącym się pod linkiem, wydaje się już absurdalnie przesadzona. Niedługo dojdzie do tego, że podczas scen śniadań postacie tych debilnych seriali będą "przypadkowo" cały czas trzymali paczkę płatków śniadaniowych napisem do kamery. W sumie cholera wie, może już tak jest. Nie zbliżam się do większości programów emitowanych w TVP i nie tylko już od pewnego czasu.

Wspomnę również, że przed zniesieniem tego zakazu TVP, leciała w kulki, mówiąc młodzieżowo. Ileż to razy ktoś z nas oglądał jakiś kabaret, czy coś w tym guście i transmisja była podzielona na części. Czy tylko mi wydaje się to pretekstem do wtrącenia reklamowego bloczku?

Reklamy są po części pożyteczne. Można poznać nowe produkty, które mogą zainteresować klienta. "Zawsze marzyłem o batonie z karmelem i kawałkami kurczaka. O toż to reklama nowego "ChickenChoco"! Muszę to kupić i spróbować!" To nie jest złe. Lecz producenci niestety nie mają tej wspaniałej zalety jaką jest umiarkowanie.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Przesadna reklama produktów w TV
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień 2011, 21:59:00 »
Szczerze mówiąc g ó w n o   m n i e   t o   o b c h o d z i. Fakt, te z reguły głupie i debilne seriale ogląda przerażająca rzesza osób, ale faktem jest również, że ta druga grupa (ludzi z nieco większą ilością oleju w głowie, lub nieco mniejszą ilością wolnego czasu), do której należę między innymi ja właśnie, ma te seriale głęboko w zakamarkach piwnicy. Zresztą, jakby nie patrzeć, reklamy są wszędzie. Idąc ulicą widzimy rzucające się w oczy billboardy z promocjami, reklamami itp. Nawet głupie ciężarówki z logami produktów na przyczepach stanowią pewną formę reklamy. Przeglądając czasopismo również napotykamy się na wszelakiej maści reklamy. Nie jest to dziwne, bo za umieszczenie takiej formy przekazu w danym 'nośniku' masowego przekazu się płaci. I to nie małe pieniądze. A to że każdy chce zarobić jest w pełni normalne. Nawet w książkach często są informacje o innych książkach danego wydawnictwa lub autora. Każdy chce się w jakiś sposób wypromować, no ale takie sceny w serialach... To już przecież jest naprawdę konkretnie pojebane. Bo mam wrażenie, że za tego typu reklamę płaci się dużo większe pieniądze niż za tradycyjną, tak więc czy jest w tym zysk? Mam też dziwne wrażenie, że większość tych gosposi oglądających taki serial, rzadko zmienia nawyki.

Milten2000

  • Gość
Odp: Przesadna reklama produktów w TV
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Wrzesień 2014, 20:17:16 »
Tyle tych reklam nawalili do telewizji, że czasami zapominam co oglądam, ale najgorsze są te amerykańskie reklamy oldspajsa z tym murzynem nie dość, że to tak głupie jak Sufran (taki nasz szkolny debil) to jeszcze na państwowej telewizji takie coś puszczają.

Offline Κεαηυ

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 241
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ur mom gay
    • Karta postaci

Odp: Przesadna reklama produktów w TV
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2016, 22:38:27 »
Obecnie doszło już do tego, że człowiek sobie ogląda reklamy, a tu nagle film i wydaje mu się, że to jakaś pomyłka.
Jeszcze poziom tych reklam. Dawniej były z sensem. Ciekawie podane, że aż chciało się zobaczyć jak się skończy... A teraz? Zwykła reklama produktu :/. Nic szczególnego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Przesadna reklama produktów w TV
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipiec 2016, 22:38:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top