Autor Wątek: Filmy o temactyce Gothica  (Przeczytany 9184 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RapowyGnojek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 5
Filmy o temactyce Gothica
« dnia: 20 Wrzesień 2011, 13:00:06 »
Witam.Jestem nowym użytkownikiem tego forum.Znacie jakieś filmy o tematyce podobnej do Gothica ? Chodzi np o takie czasy jak w Gothicu czyli Smoki , Król , Zamki , poddani , plac wymian , kolonia karna itp.Dla kogoś temat może wydawać się śmieszny jednak zależy mi na tym.Pozdrawiam.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2011, 13:27:19 »
O tematyce podobnej do Gothica, czyli masz zapewne na myśli gatunek fantasy. Takich filmów jest sporo, mniej lub bardziej udanych. Pierwszym jakim zapewne każdemu przyjdzie na myśl, to trylogia Władcy Pierścieni. Ale mimo, że to fantasy niezbyt przypomina Gothica, gdyż sam gatunek fantastyki dzieli się jeszcze na wiele podrodzajów. Nie bardzo chce mi się teraz wyszukiwać jakiś konkretnych tytułów, ale mogę podać jeden który pamiętam. Nie jest to film, ale serial na podstawie pewnej książki. Nazywa się Gra o Tron i był nie tak dawno temu emitowany na HBO. Są tam smoki, król, zamki, poddani... gorzej tylko z placem wymian, ale na upartego można również znaleźć coś w rodzaju koloni karnej. 
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2011, 14:46:23 wysłana przez Dragosani »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Wrzesień 2011, 13:27:19 »

Offline RapowyGnojek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Wrzesień 2011, 14:58:50 »
dobrze to ująłeś .I Dziękuje za tytuł . Na pewno sprawdzę :) .Jak ktoś ma inne to niech pisze.Pozdrawiam.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Wrzesień 2011, 16:08:11 »
Mogę się jedynie podpisać pod postem Dragosaniego.

Lubisz może klimaty Merlina i króla Artura? Smoki, król, magia, poddani etc. są, więc jeśli trafiłam, to daj znać. Tutaj mogę podać sporo tytułów. Koloni karnej wprawdzie nie ma, ale w filmy fantasy cierpią na niedostatek barier ;] "Solomon Kane" to chyba ostatni film z tego gatunku, jaki widziałam, ale klimat ma mroczny, nie jest strasznie banalny, no i jest walka dobra ze złem. Może akurat Ci podejdzie, chociaż Gothica nie przypomina, chociaż jest główny bohater walczący z "bestiami".

Cytuj
Nazywa się Gra o Tron i był nie tak dawno temu emitowany na HBO.
Strasznie mnie korci, by założyć temat o tym serialu jak i o książkach Martina  <ignorant>

Offline RapowyGnojek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Wrzesień 2011, 12:02:55 »
Mogę się jedynie podpisać pod postem Dragosaniego.

Lubisz może klimaty Merlina i króla Artura? Smoki, król, magia, poddani etc. są, więc jeśli trafiłam, to daj znać. Tutaj mogę podać sporo tytułów. Koloni karnej wprawdzie nie ma, ale w filmy fantasy cierpią na niedostatek barier ;] "Solomon Kane" to chyba ostatni film z tego gatunku, jaki widziałam, ale klimat ma mroczny, nie jest strasznie banalny, no i jest walka dobra ze złem. Może akurat Ci podejdzie, chociaż Gothica nie przypomina, chociaż jest główny bohater walczący z "bestiami".
Strasznie mnie korci, by założyć temat o tym serialu jak i o książkach Martina  <ignorant>

tak lubie filmy takie jak "Merlin" i "król Artur" :).

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Wrzesień 2011, 13:26:46 »
Poszukaj więc dwóch "merlinowych" seriali - "Przygody Merlina" i "Camelot". Pierwszy jest zupełnie "luźny" i dla młodszego widza. Typowo na odprężenie i nic strasznie mrocznego tam nie znajdziesz. Ot taka wesoła opowiastka ;] O drugim mogę powiedzieć jedynie tyle, że widziałam dwa odcinki i zupełnie mi nie podszedł. Jest jeszcze film TV "Mgły Avalonu". Nie oglądałam, czytałam jedynie książkę i wydaje mi się, że wymagań Twoich nie spełni. Nie mogę zapomnieć o "Excaliburze". Stare fantasy zupełnie w innej konwencji niż obecne filmy. 

Kiedyś musiałam na angielski robić projekt o legendach arturiańskich, więc jeśli go znajdę, to podam Ci kolejne tytuły, bo pamięć krótka niestety :]

Zbytnio chyba Ci nie pomogłam, ale naprawdę obejrzyj sobie "Grę o tron". Książki jeszcze lepsze ;]

Offline CJonson

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 2
Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2012, 19:34:36 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów chciałbym wam przedstawić mój
krótki filmik proszę o ocenę i wytknięcie błędów . Pozdrowienia

Offline LaseK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 4
Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień 2013, 13:17:31 »

Parodia Gothica 4 Arcania, stworzona przeze mnie . Jak narazie jest to tylko wstęp , ale pracuje nad odcinkiem 1 ;)

Offline Riax

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2013, 14:49:59 »
Gra o Tron to chyba najbardziej udana produkcja podobna do gothica. Klimaty średniowiecza.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Filmy o temactyce Gothica
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Październik 2013, 14:49:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything