Autor Wątek: Jacek Piekara  (Przeczytany 10564 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:21:17 »
Mi za to wspomniany Komuda odbudował wiarę w Rzeczpospolitą Szlachecką. Zburzoną, przez np. Potop, który strasznie mnie nużył. Postacie fajne, ale sposób pisania wg mnie do bani.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:24:06 »
Cytuj
Mi się przypomina Jakub ÂŻulczyk, który swoją powieść "Zmorojewo" osadził w stricte słowiańskich, polskich klimatach. Tam aż bije nasza narodowość. Słowiańska, rzecz jasna.
Gdzieś świta mi nazwisko autora, ale warto sięgnąć. To chyba jakaś zupełnie nowa lub bardzo stara książka, czyż nie?
Cytuj
Mi za to wspomniany Komuda odbudował wiarę w Rzeczpospolitą Szlachecką. Zburzoną, przez np. Potop, który strasznie mnie nużył. Postacie fajne, ale sposób pisania wg mnie do bani.
Sienkiewicz to zło!  <rycerz> (hah, strasznie męczyła mnie ta emotka!)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:24:06 »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:27:19 »
Gdzieś świta mi nazwisko autora, ale warto sięgnąć. To chyba jakaś zupełnie nowa lub bardzo stara książka, czyż nie?
Zmorojewo wydał jeszcze tego roku, więc świeży raczej. Nie przypominam sobie innych jego książek, najwyżej potem sprawdzę. O ciekawie pisze, bo pierwej wydaje się, że to dla młodzieży, ale potem na spokojnie wchodzą bluzgi i nieco brutalności. Bez przesady oczywiście, nie było tego tak wiele, ale byłem przyjemnie zaskoczony. Bardzo to urealniło powieść.
Sienkiewicz to zło!  <rycerz> (hah, strasznie męczyła mnie ta emotka!)
Wcale nie  ;[ Trylogia Sienkiewicza jest naprawdę wspaniała i straszliwie wciąga. Latarnik był też awesome, można go przepięknie rozwalić psychologicznie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:31:37 »
Cytuj
Zmorojewo wydał jeszcze tego roku, więc świeży raczej. Nie przypominam sobie innych jego książek, najwyżej potem sprawdzę. O ciekawie pisze, bo pierwej wydaje się, że to dla młodzieży, ale potem na spokojnie wchodzą bluzgi i nieco brutalności. Bez przesady oczywiście, nie było tego tak wiele, ale byłem przyjemnie zaskoczony. Bardzo to urealniło powieść.
Smaka zrobiłeś. A ja głupia dzisiaj kolejne buty kupiłam i na zastrzyk gotówki muszę czekać :<

Cytuj
Wcale nie  ;[ Trylogia Sienkiewicza jest naprawdę wspaniała i straszliwie wciąga. Latarnik był też awesome, można go przepięknie rozwalić psychologicznie.
Ale młoda i niedoświadczona jestem, ale opinia o Latarniku mówi mi, że żartujesz. Wolę się jednak upewnić, bo znam i takich, którzy by krew przelali, że te "dziedzictwa narodowe" autorstwa Heńka, a mnie wbili na pal.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:35:59 »
Smaka zrobiłeś. A ja głupia dzisiaj kolejne buty kupiłam i na zastrzyk gotówki muszę czekać :<
Przepraszam :(
Ale młoda i niedoświadczona jestem, ale opinia o Latarniku mówi mi, że żartujesz. Wolę się jednak upewnić, bo znam i takich, którzy by krew przelali, że te "dziedzictwa narodowe" autorstwa Heńka, a mnie wbili na pal.
Sam niestary jestem. Staram się nigdy nie być fanatykiem, choć nie zawsze mi się to udaje, ale do Sienkiewicza dopiero w te wakacje się przekonałem, jak trzeba było się uczyć. Wolałem poczytać, więc padło na Ogniem i Mieczem. Wciągnęło mnie, no i skończyłem całą trylogię. To ma złą reputację przez przymus, bo to lektura jest. Ludzie nie wiedzieć czemu mają straszną awersję do lektur, więc ich nie czytają, a potem jedynie gadają, że to wszystko "gupie". Nie wszyscy oczywiście.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:44:29 »
Cytuj
Sam niestary jestem. Staram się nigdy nie być fanatykiem, choć nie zawsze mi się to udaje, ale do Sienkiewicza dopiero w te wakacje się przekonałem, jak trzeba było się uczyć. Wolałem poczytać, więc padło na Ogniem i Mieczem. Wciągnęło mnie, no i skończyłem całą trylogię. To ma złą reputację przez przymus, bo to lektura jest. Ludzie nie wiedzieć czemu mają straszną awersję do lektur, więc ich nie czytają, a potem jedynie gadają, że to wszystko "gupie". Nie wszyscy oczywiście.
Jeśli wiek w profilu prawdziwy, to jesteś albo ode mnie młodszy, albo ten sam rocznik. W wakacje uczyć? Nieładnie. Fizykę czy chemię to rozumiem (bo matma jest piękna), ale nasz ojczysty język? ;[
Oczywiście, ale Sienkiewicza albo się pokocha, albo się znienawidzi. Dziwisz się awersji do lektur? Musimy czytać zupełne pierdoły, które nic nie wnoszą (nawet postawy bohaterów są podobne). Poza tym Heńka czy Adasia jest jak dla mnie za dużo (gdzie jest Orwell czy Bułhakow?), a za mało współczesnych twórców lub chociaż tych dotykających współczesnych problemów i dylematów.

Btw. nie przyjdą Panowie o zielonych nickach i nie wlepią warna? Bo sporo się tu zmieniło.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:50:38 »
Jeśli wiek w profilu prawdziwy, to jesteś albo ode mnie młodszy, albo ten sam rocznik. W wakacje uczyć? Nieładnie. Fizykę czy chemię to rozumiem (bo matma jest piękna), ale nasz ojczysty język? ;[
Matematyka właśnie :) Nie jestem umysłem ścisłym, mam sporo problemów z takimi przedmiotami jak matematyka, fizyka czy chemia. Z naszego pięknęgo, ojczystego języka jestem w miarę dobry. II liceum, tak nawiasem jestem.
Oczywiście, ale Sienkiewicza albo się pokocha, albo się znienawidzi. Dziwisz się awersji do lektur? Musimy czytać zupełne pierdoły, które nic nie wnoszą (nawet postawy bohaterów są podobne). Poza tym Heńka czy Adasia jest jak dla mnie za dużo (gdzie jest Orwell czy Bułhakow?), a za mało współczesnych twórców lub chociaż tych dotykających współczesnych problemów i dylematów.
Ba, czasem rozumiem. Kiedyś z ciekawości sięgnąłem po "Nad niemnem" Orzeszkowej. Zasnąłem przed pięćdziesiątą stroną... o 11 rano. Za to takie pozycje jak Faust są świetne, ale ludzi odrzuca sama grubość, która nie jest znowu taka duża. Ogólnie kanon lektur można zmodernizować, ale bez przesady. Jak słucham, że trzeba tam wrzucić Legendę Drizzta, to mnie krew zalewa. Jedyne, czego ta książka uczy, to jak nie pisać dialogów.
Btw. nie przyjdą Panowie o zielonych nickach i nie wlepią warna? Bo sporo się tu zmieniło.
Cii, to dyskusja okołotematyczna.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Sierpień 2011, 12:52:15 »
Ja jestem takim ukrytym modem:D Mam prawa mimo, tego, że jestem oficjalnie MG;]

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:09:09 »
Cytuj
Matematyka właśnie :) Nie jestem umysłem ścisłym, mam sporo problemów z takimi przedmiotami jak matematyka, fizyka czy chemia. Z naszego pięknęgo, ojczystego języka jestem w miarę dobry. II liceum, tak nawiasem jestem.
Fizyka i chemia (mowa o tym czego uczą nas w szkole i w jak nieprzystępny sposób) jest trudna dla nie-ścisłowca, czego również doświadczam, ale matma zależy od nauczyciela i od tego (lub), czy uczeń lubi kombinować. To łączmy się w bólu, bo w 2 klasie jest sporo nauki ;[

Cytuj
Ba, czasem rozumiem. Kiedyś z ciekawości sięgnąłem po "Nad niemnem" Orzeszkowej. Zasnąłem przed pięćdziesiątą stroną... o 11 rano.
Ja zasnęłam jedynie nad "Krzyżakami" (ale przebrnęłam) i "Ulissesem". Elizy aż się boję.

Cytuj
Jak słucham, że trzeba tam wrzucić Legendę Drizzta, to mnie krew zalewa. Jedyne, czego ta książka uczy, to jak nie pisać dialogów.
Przyznaję, dobrze by było dodać fantasy do kanonu, by młodzi poznali różne gatunki, ale nie wymieniony przez Ciebie tytuł. Zeusie broń. Podoba mi się natomiast, że w niektórych podstawówkach (!) jest "Hobbit...". Dla takich młodzików to dobry tytuł, bo nie nadają się na, jak to określił Sado (btw. teraz tak mi coś świta - nie miałeś wcześniej "tytułu" lordowskiego? Tj. trochę innego nicka :P), ostre fantasy, a dzieło Tolkiena jest przyjemne.

Cytuj
Ja jestem takim ukrytym modem:D Mam prawa mimo, tego, że jestem oficjalnie MG;]
Ale sam pisałeś nie na temat ;P

Jeszcze jeden post, będę cieniem i mogę się bawić w Marant. Oł je.



Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:15:38 »
Teraz będzie super nie na temat. Ale gwoli wyjaśnienia.
Przecież w Marant możesz się bawić z jednym postem:D Kto Ci takich głupot o Cieniach nagadał. Wystarczy zgłosić sie w dziale marantu i dostaniesz prawa gry;]

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:16:37 »
Fizyka i chemia (mowa o tym czego uczą nas w szkole i w jak nieprzystępny sposób) jest trudna dla nie-ścisłowca, czego również doświadczam, ale matma zależy od nauczyciela i od tego (lub), czy uczeń lubi kombinować. To łączmy się w bólu, bo w 2 klasie jest sporo nauki ;[
:( Ale trzeba.
Przyznaję, dobrze by było dodać fantasy do kanonu, by młodzi poznali różne gatunki, ale nie wymieniony przez Ciebie tytuł. Zeusie broń. Podoba mi się natomiast, że w niektórych podstawówkach (!) jest "Hobbit...". Dla takich młodzików to dobry tytuł, bo nie nadają się na, jak to określił Sado (btw. teraz tak mi coś świta - nie miałeś wcześniej "tytułu" lordowskiego? Tj. trochę innego nicka :P), ostre fantasy, a dzieło Tolkiena jest przyjemne.
Sado był kiedyś Lord Sado, tak btw. Mi też się podobało, że był Hobbit w podstawówce... Którego oczywiście nikt nie przeczytał. W gimnazjum miałem świetnego polonistę, z którym przerobiliśmy tom opowiadań Sapkowskiego, Miecz Przeznaczenia mianowicie... Tak, też nikt nie przeczytał. Ludzie mają dziwną awersję do fantasy, nie wiem, czy źle się kojarzy. Mi jeszcze brakuje jakiejś porządnej lektury s-f. Bardzo niedoceniany w szkołach gatunek. Ogólnie młodzieży coraz gorzej idzie czytanie, nie chcą i nie lubią. Znam wiele osób, które czytają książkę na rok i z reguły jest to tomik kawałów. Przykre. Ale prawdziwe niestety.
Jeszcze jeden post, będę cieniem i mogę się bawić w Marant. Oł je.
Ale w marant można grać od pierwszego posta, już nie ma wymagań ;)
Teraz będzie super nie na temat. Ale gwoli wyjaśnienia.
Przecież w Marant możesz się bawić z jednym postem:D Kto Ci takich głupot o Cieniach nagadał. Wystarczy zgłosić sie w dziale marantu i dostaniesz prawa gry;]
I zaprosimy Cię do Bractwa :)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2011, 13:19:05 wysłana przez Patty »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:40:33 »
Cytuj
:( Ale trzeba.
   Trzeba być twardym,a nie mientkim i nie ma że boli :<

Cytuj
Sado był kiedyś Lord Sado, tak btw. Mi też się podobało, że był Hobbit w podstawówce... Którego oczywiście nikt nie przeczytał. W gimnazjum miałem świetnego polonistę, z którym przerobiliśmy tom opowiadań Sapkowskiego, Miecz Przeznaczenia mianowicie... Tak, też nikt nie przeczytał. Ludzie mają dziwną awersję do fantasy, nie wiem, czy źle się kojarzy. Mi jeszcze brakuje jakiejś porządnej lektury s-f. Bardzo niedoceniany w szkołach gatunek. Ogólnie młodzieży coraz gorzej idzie czytanie, nie chcą i nie lubią. Znam wiele osób, które czytają książkę na rok i z reguły jest to tomik kawałów. Przykre. Ale prawdziwe niestety.
   W podstawówce nikt lektury nie przeczytał? Zła szkoła! :P U mnie nawet największe obiboki wszystko czytały, ale to może przez to, że mieliśmy niezłą kosę. Sapkowskiego nie przeczytać? Hańba im. Tym bardziej, że to opowiadania są. Poza tym w roku szkolnym wszystkie książki o Wiedźminie, które do mnie należą, zostały przeczytane (pochłonięte?) przez największych leni klasowych i byli zachwyceni. Gra czyni cuda.
   Z s-f to "Bajki robotów" miałam w podstawówce i w sumie Lem jest niezłym wyborem.
   Nie jest z młodzieżą tak źle. Wychodzę z założenie, że nie ma osoby, która nie lubi czytać. Są jedynie takie, które nie trafiły na odpowiedniego autora czy gatunek. Najlepszym przykładem jest mój brat, który w młodości czytał jedynie komiksy, a teraz po trzydziestce pochłania grube tomiska fantasy.

Cytuj
Przecież w Marant możesz się bawić z jednym postem:D Kto Ci takich głupot o Cieniach nagadał. Wystarczy zgłosić sie w dziale marantu i dostaniesz prawa gry;]
Cytuj
Ale w marant można grać od pierwszego posta, już nie ma wymagań ;)
Ależ wiem o tym :) Po prostu ustaliłam sobie taką magiczną granicę postów, która zmotywowałaby mnie do pisania. Bywam chaotyczna, a takie postanowienia wprowadzają porządek ;) To była kiedyś granica postów? Jak kiedyś dołączyłam do Marantu (założyłam domek i napisałam tylko kilka postów, ale cii), to za zaproszeniem jednego z graczy, który zresztą teraz został przemianowany i renty przed Ferdkiem musi strzec.

Cytuj
I zaprosimy Cię do Bractwa :)
W ostatniej grze forumowej, w której uczestniczyłam, gdy całkowicie już rozwinęłam postać, to musiałam prowadzić dom publiczny, więc i lśniąca zbroja mi niestraszna :<

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:44:39 »
To elfką graj;D Bo nam brakuje nieludzi w grze. Same człowieki;/

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:46:50 »
   W podstawówce nikt lektury nie przeczytał? Zła szkoła! :P U mnie nawet największe obiboki wszystko czytały, ale to może przez to, że mieliśmy niezłą kosę. Sapkowskiego nie przeczytać? Hańba im. Tym bardziej, że to opowiadania są. Poza tym w roku szkolnym wszystkie książki o Wiedźminie, które do mnie należą, zostały przeczytane (pochłonięte?) przez największych leni klasowych i byli zachwyceni. Gra czyni cuda.
"Zła" to solidny eufemizm... Zaś co do Wiedźmina. Gra zaiste czyni cuda, bo jak przed 2007 rokiem wszyscy Sapkowskiego obchodzili szerokim łukiem, składając jednocześnie palce w znak krzyża, tak po wydaniu wszyscy się rzucili. Co uczyniło mnie jedną z osób, które przeczytały sagę przed zagraniem.
Cytuj
Nie jest z młodzieżą tak źle. Wychodzę z założenie, że nie ma osoby, która nie lubi czytać. Są jedynie takie, które nie trafiły na odpowiedniego autora czy gatunek. Najlepszym przykładem jest mój brat, który w młodości czytał jedynie komiksy, a teraz po trzydziestce pochłania grube tomiska fantasy.
Mój brat nigdy za dużo nie czytał, ale podoba mu się Orson Scott Card czy książki ze świata Gears of War. Ale to wyjątki, znam mnóstwo osób, co książek to kijem nie tkną - "Bo trzeba czytać!". ÂŚwiętowicie, daj mi siłę.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:48:26 »
I zaprosimy Cię do Bractwa :)
A wy jak zwykle swoje. :D

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Sierpień 2011, 13:58:48 »
To elfką graj;D Bo nam brakuje nieludzi w grze. Same człowieki;/
Długowieczność, zadufanie i szpiczaste uszy odrzucają :P Ale np.

Cytuj
"Zła" to solidny eufemizm... Zaś co do Wiedźmina. Gra zaiste czyni cuda, bo jak przed 2007 rokiem wszyscy Sapkowskiego obchodzili szerokim łukiem, składając jednocześnie palce w znak krzyża, tak po wydaniu wszyscy się rzucili. Co uczyniło mnie jedną z osób, które przeczytały sagę przed zagraniem.
Również chwyciłam za ASa przed grą, ale to świetnie, że się na niego rzucili. Teraz nawet kilku osobom Piekarę pożyczyłam. Btw. gdyby ktoś z pomysłem wziął się za grę w świecie Mordiego, mogłoby wyjść z tego coś ciekawego. - O! Na temat piszę.

Cytuj
Mój brat nigdy za dużo nie czytał, ale podoba mu się Orson Scott Card czy książki ze świata Gears of War. Ale to wyjątki, znam mnóstwo osób, co książek to kijem nie tkną - "Bo trzeba czytać!". ÂŚwiętowicie, daj mi siłę.
Jak Twojemu bratu przypadł do gustu jakiś autor czy świat, to bez problemu można mu teraz wcisnąć kilka nowych tytułów ;)

O! Dopiero teraz zwróciłam na Twoją zmianę nicka, Adamusie. ÂŁadniej.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Sierpień 2011, 14:00:19 »
O! Dopiero teraz zwróciłam na Twoją zmianę nicka, Adamusie. ÂŁadniej.
Dziękuję mistrz Yoda doradził. ;)

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Sierpień 2011, 14:06:46 »
Długowieczność, zadufanie i szpiczaste uszy odrzucają :P Ale np.
Niekoniecznie, możesz wykreować postać tak, jak chcesz. Czyli elf nie musi jeść korzonek, a regularnie odwiedzać zamtuzy i chlać ile dusza zapragnie.

Jak Twojemu bratu przypadł do gustu jakiś autor czy świat, to bez problemu można mu teraz wcisnąć kilka nowych tytułów ;)
Teoretycznie tak, ale on nie lubi fantasy, z czego smutam. Notorycznie wciskam mu różne pozycje, ale z różnym skutkiem. Czasem się zainteresuje, czasem nie. Ale ciężko to idzie - zauważam, że ludzie mają sporo uprzedzeń, głównie polegających na "Bo on mi powiedział", lub coś w tym stylu. Ciężko to wykorzenić, ale ludzi trzeba zachęcać do czytania.
Również chwyciłam za ASa przed grą, ale to świetnie, że się na niego rzucili. Teraz nawet kilku osobom Piekarę pożyczyłam. Btw. gdyby ktoś z pomysłem wziął się za grę w świecie Mordiego, mogłoby wyjść z tego coś ciekawego. - O! Na temat piszę.
Wiele światów czy systemów ma to do siebie, że zekranizowane lub zegranizowane byłyby świetne. Sam po cichu marzę, że kiedyś zrobią grę osadzoną w moim świecie.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Sierpień 2011, 14:16:00 »
Cytuj
Dziękuję mistrz Yoda doradził. ;)
Więc niech Moc będzie z Tobą, Padawanie!

Cytuj
Niekoniecznie, możesz wykreować postać tak, jak chcesz. Czyli elf nie musi jeść korzonek, a regularnie odwiedzać zamtuzy i chlać ile dusza zapragnie.
Po prostu podałam pierwsze skojarzenia z elfami.

Cytuj
Ale ciężko to idzie - zauważam, że ludzie mają sporo uprzedzeń, głównie polegających na "Bo on mi powiedział", lub coś w tym stylu. Ciężko to wykorzenić, ale ludzi trzeba zachęcać do czytania.
Takie uprzedzenia są praktycznie w każdej dziedzinie życia. Ale warto czasami słuchać opinii innych. Niekoniecznie się nimi kierować, ale zdanie osoby o podobnych gustach do naszych może nam ocalić kilka cennych godzin nad jakąś szmirą. Ale wszystkiego trzeba spróbować. Nawet przez "Zmierzch" przebrnęłam. Wprawdzie czytając parodiowałam go wraz z przyjaciółmi, ale jednak.

Cytuj
Wiele światów czy systemów ma to do siebie, że zekranizowane lub zegranizowane byłyby świetne. Sam po cichu marzę, że kiedyś zrobią grę osadzoną w moim świecie.
Opowiadania czy powieść piszesz? :)

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Sierpień 2011, 14:19:23 »
Więc niech Moc będzie z Tobą, Padawanie!
Tu jest Problem bo Yoda traktuje mnie jak Lorda Vejdera. :D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jacek Piekara
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Sierpień 2011, 14:19:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything