Autor Wątek: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo  (Przeczytany 30890 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Maj 2011, 15:00:09 »
- Również to poczułem. Gordianie być może energia pochodziła z magicznych kryształów, z których zbudowany jest portal.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Maj 2011, 15:02:22 »
-Gdyby nie to, że Zeleris jest tu z nami uznałbym, że to On chce się pochwalić umiejętnością magów Lindangolu jaką jest przemiana w wiatr.- rzekł
-Skoro wiadomo, że to nie on a po tamtej stronie nie było nikogo kto by to potrafił... no chyba że Anv ale wątpię.-zamyślił się.
-Odpowiedź jest prosta. Jakiś obcy mag przeistaczał się w wiatr co wyczułem przed przejściem a teraz teleportował się do nas ot i cała "anomalia". Jak łatwo się domyślić ktoś dowiedział się, że portal został otwarty i wykorzystując to przedarł się do tego świata. Mam pewne przypuszczenia kto to mógł być, ale pewny nie jestem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Maj 2011, 15:02:22 »

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Maj 2011, 15:07:21 »
...nać świat przede mną stojący - dokończył w myślach, po drugiej stronie. Rozejrzał się dookoła, zrobił głęboki wdech, by poczuć to miejsce. Znajomy zapach mokradeł wypełnił jego nozdrza, wydychając powietrze ruszył szybkim krokiem pod ścianę do reszty, którzy byli już tutaj.




Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Maj 2011, 15:07:44 »
Ognista Strzała maga wytworzyła się bez problemów. Była nawet nieco większa niż zwykle, co zaintrygowała Zelerisa. Najwyraźniej magia jest tutaj silniejsza. Rozproszył zaklęcie i podszedł pod ściągnę, tak jak radził Gunses. Nagle z portalu "wyleciał" podmuch wiatru. Obalił Cadacusa. Wampir był chyba nie zdezorientowany, ale mag miał pewną ideę cóż to mogło być. Szczególnie gdy usłyszał słowa Gordiana i Isentora, oraz wspomniał to co delikatnie poczuł po tamtej stronie. Już chciał wyjaśnić cóż to mogło być, lecz ubiegł go Gordian. Flamel uznał ową "anomalię" właśnie za zaklęcie Wiatru.
- Mam co do tego złe przeczucia. - mruknął, by nie milczeć dłużej.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Maj 2011, 15:30:14 »
Diomedes wypadł gwałtownie przez łunę portalu. Przeturlał się po zakurzonej posadzce, zakasłał i kichnął. Po chwili zorientował się gdzie się znalazł. Był w pokaźnej komnacie, mniejszej jednak od tej z Piątej ÂŚwiątyni. Portal rozświetlał pomieszczenie. Kruk zdumiał się, jak bardzo różni się to przejście, od tego z królestwa. Nawet architektura była wyraźnie inna. Poza tym, pajęczyny w kątach, sterty kurzu i ten zapach... Znajomy zapach mokrego, zbutwiałego drewna i mokrej ziemi... Moczary. Kruk wzdychnął.
- Coś się zapuściła ta świątynia. - mruknął. Dopiero po chwili spojrzał na twarze towarzyszy. Ujrzał w nich zaniepokojenie. Zafrasowany, z dozą strachu powoli spojrzał przez ramię za siebie. Niczego nie zauważył.
- Coś się stało? - zapytał półgłosem. Wyraźnie interesował go powód podejrzanego zachowania towarzyszy.




Portret:



Ekwipunek:






Broń 1:
Nazwa: Jeździec Burzy
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykuty z 55 sztabek stali o zasięgu 0,9 metra. Obosieczne ostrze wykuto ze stali najwyższej jakości.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]

Broń 2:
Nazwa broni: Uderzenie wiatru
Rodzaj: łuk
Zasięg: 50 metrów
Precyzja: 40%
Opis: Wykonany z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Walka bronią dystansową [50%]

Broń 3:
Nazwa broni: Różdżka gromu
Rodzaj: różdżka
Zasięg: 50 metrów
Zaklęcie: Piorun kulisty
Opis: Wykonana z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Używanie różdżek



Broń 4:
nic

Odzienie:
Nazwa odzienia: Pancerz Kruka
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich


Pas:
Sakiewka: 100 zł



Statystyki postaci:


Specjalizacje:
  • Walka bronią sieczną II
  • Walka bronią dystansową I
  • Używanie zbrój miękkich
  • Używanie różdżek

Umiejętności nabywane:
  • Kamuflaż
  • Cichy zabójca
  • Akrobatyka
  • Perswazja
  • ÂŻelazny żołądek

Umiejętności rasowe:
  • Potencjał magiczny
  • Potencjał chemiczny
  • Ciało z gliny
  • Ulubieniec bogów
  • Bystry umysł

Magia:
  • brak

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Maj 2011, 15:34:35 »
Zeyfar wypadł z portalu rozglądając się na wszystkie strony.

Portret



« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2011, 21:49:35 wysłana przez Zeyfar »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Maj 2011, 15:36:20 »
//: Przeczytałem "Zapomniane Dziewictwo" :D

- Bry. - rzekł Anv od wejścia. Przybył rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie magów wiatru. Nie mógł być to on, gdyż nie znał tej magii aż tak bardzo, by przemienić się w wiatr. Więc, kto, bądź co to było? Sam on jednak o zaistniałym zjawisku nie wiedział. Wcześniej czuł jedynie wpadający do portalu wiatr. Rozejrzał się w około i podszedł do zebranych





Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Maj 2011, 16:19:38 »
Wyłoniłam się z portalu, na wszelki wypadek sprawdzając, czy jestem cała. Dostrzegłam w ciemności resztę drużyny, jednak mrok nie pozwalał mi dostrzec więcej. Nie lubiłam walczyć bez wzroku, dlatego wyszeptałam słowa zaklęcia.
- Elysh Osh Izqihuxuesh Arishesh, Xuanysh Izgroshel - Zmysły wyostrzyły się. Z ulgą rozejrzałam się po okolicy, widząc już wyraźnie więcej.


Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Maj 2011, 17:02:21 »
Uczestnicy:
~ Hrabia Gunses Cadacus, Władca Wampirów na Valfden
~ Ocian, Wojownik Wampirów Numenoru
~ Anvarunis, Kapral XVI Komturii Kruczego Bractwa na Valfden
~ Nikolai, Członek Wielkiej Rady Wampirów na Valfden
~ Zeleris Flamel, Mistrz Lindangol, Mag Valfdeńskiej Gildii Magów
~ Aragorn Tacticus Baron Kadev, Komtur XVI Komturii Kruczego Bractwa na Valfden, kandydat na nowicjusza Gildii Magów Valfden.
~ Zeyfar Navarre ibn Uriel aep Natanael, Komandor XVI Komturii Kruczego Bractwa na Valfden.
~ Isentor, król państwa Valfden.
~ Aerandir Tacticus, Wojownik Wampirów Numenoru
~ Diomedes Nivellen, Kapral XVI Komturii Kruczego Bractwa na Valfden.

~ Tkoron, Anioł ÂŚmierci
~ Garik, kandydat w Gidli Wampirów Numenoru
~ Mantos, Elf wolny, niezależny i niezrzeszony
~ Patty, nowicjuszka Gildii Magów
~ Darlenit, nowicjusz Gildii Magów
~ Devristus Morii, Mistrz Naurangol
~ Hrabia Gordian z rodu Livrith, Wielki Mistrz Gildii Magów na Valfden




- O kim myślisz Gordianie? - spytał Gunses
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2011, 08:53:20 wysłana przez Gunses »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Maj 2011, 18:39:58 »
-O tym magu, którego nie mogliśmy ujrzeć w wizji. - rzekł elf w odpowiedzi na zadane przez Gunsesa pytanie.
-Chociaż jest jeszcze ten, który spotkał Devristusa podczas tego całego polowania. Wiesz o czym mówię.-dodał po chwili.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Maj 2011, 20:16:31 »
-Mam złe przeczucia. Zeyfar. Wyszeptał elf, kilkoma skomplikowanymi gestami kazał komandorowi rozmieścić pozostałych członków komturii po sali, owszem nie on dowodził ekspedycją, owszem, w razie ataku pewnie gówno by to dało...Ale...taki już był. Nazywał to "zboczeniem zawodowym".

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Maj 2011, 20:23:05 »
-Skoro tak uważasz. - odpowiedział komandor. Potem za pomocą języka migowego przekazał Diomedesowi i Anvarunisowi aby ustawili się po prawej i lewej strony sali. Migi były powszechnie używane w Kruczym Bractwie, więc żaden z żołnierzy nie miał problemu z ich zrozumieniem. To była niemal podstawa.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Maj 2011, 20:27:42 »
- Gunsesie, wystąpił Nikolai z prośbą. - Może w czasie w którym czekamy na pozostałych, wyślesz z dwie, trzy osoby na szybki i cichy zwiad najbliższego terenu? Piszę się na to.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Maj 2011, 20:35:25 »
Zeleris usłyszał cóż to wymyślił Nikuś. Podszedł do parki wąpierzy i dodał coś od siebie.
- Sugeruje posłużyć się magią. - zaproponował. - Choćby Wiatrem, albo projekcją astralną. Tak będzie szybciej i bezpieczniej i. - dodał.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2011, 20:37:28 wysłana przez Dragosani »

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Maj 2011, 21:48:24 »
Darlenit również wyłonił się z portalu. Miał lekkie zawroty głowy. Podszedł do Gordiana i zapytał:
 -Co teraz Mistrzu?


Portret



Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Maj 2011, 21:59:10 »
-Mnie nie pytaj. To jest przywódca.- odparł wskazując na Gunsesa.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Maj 2011, 22:04:39 »
- Z tego co się orientuję, Zeleris może mieć rację. Gdyby postarać się wykryć emanującą energię magiczną mamy szansę zorientować się co bądź kto to jest. - rzekł Anv, po czym skinął na Zeyfara i odszedł na prawą stronę sali.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Maj 2011, 22:38:47 »
-A masz pewność, że ten mag nie czeka już na Ciebie w świecie astralnym, żeby tam zgładzić twoją duszę eliminując cię z listy "gości"? Zresztą jak na razie nikt nie wykazywał tutaj jakichś wrogości.- rzekł elf

-Trzymajmy się w zwartej grupie to zawsze damy rady temu co nas czeka po wyjściu z tej... świątyni?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Maj 2011, 09:27:40 »
//Biorę Ociana, bo ma problemy z netem.

- Tak. To ewidentnie dracoński chram. Widocznie ta świątynie nie miała w tym wymiarze wagi tak wielkiej, jak Piąta ÂŚwiątynia w naszym świecie. Ruszajmy - rzekł Gunses. Odszedł do ściany. Wyjął miecz i trzymając go nisko w prawej ręce ruszył w czeluść wyjścia. Zapach bagna był silny. Wampir miał świadomość, że Wampiry nie znoszą wilgotnych miejsc, więc czemu świątynia stoi tutaj? W miejscu gdzie unosi się zapach mokradeł? Korytarz którym szli był prostokątny i dość przestronny. Nie było tutaj żadnych rozbitych czy spróchniałych mebli, ani narzędzi. Były płaskorzeźby i postumenty, na których stały puste czary. W dawnych czasach w tych czarach huczał pewnie ogień oświetlający ten korytarz. Teraz jednak wszytko spowijał kurz.
Korytarz opadał w dół, a podłoga tworzyła schody, których stopnie były długie na dwa metry. Po bokach nie było żadnych drzwi ani przejść. Dobiegł nas powiew o zapachu wody i wodorostów oraz intensywny zapach lasu. Kilkanaście metrów przed nami zauważyliśmy wyjście. Kiedy dotarliśmy do niego ujrzeliśmy obraz świata...
Była noc. Dość jasna, rozświetlona światłem dwóch księżyców ukazujących swe srebrne oblicze wysoko nad ziemią. Niebo usiane było gwiazdami, konstelacje tak różne od naszych. Staliśmy na schodach prowadzących w dół. To była dracońska piramida schodkowa. Po bokach tej, z której wyszliśmy, przylegały dwie mniejsze, zapewne dawne domy mieszkalne czy magazyny. Przed nami rozciągał się plac. A w zasadzie, mogliśmy się tego domyślać po prawie idealnym okręgu wytyczonym przez gigantyczne drzewa. Okrąg ten był dużo mniej zarośnięty, głównie przez krzewy. I był cały zalany wodą. Widzieliśmy wystające i popękany komuny, wyłaniające się ponad powierzchnię wody zrujnowane krużganki i altany. Z naszej piramidy prowadził kamienny most. W kilu miejscach był jedną ze stron zapadnięty. I był tam las.
Las którego drzewa miały wysokość około 300 metrów. Las, którego kwiaty i liście barwiły się w nocy różnymi kolorami. Liany wytwarzały jasnozielone stłumione światło, liście mieniły się od zielonego, po niebieski kolor. Znaczną większość stanowiły rośliny, które nie wytwarzały światła, ale i tak dzięki tym rzadkim, które świeciły las był dość dobrze opromieniony. I wiedzieliśmy jedno. Było tam życie.
Ptaki, to pierwsze co dobiegło do naszych uszu. Odmienne ćwierkotanie nachodziło na siebie. Jedne wesołe, inne tajemnicze. I spokojne, pełne gracji melodie. Tak, las żył. gdzieś daleko odezwało się coś dużego. Ryk należał niby do byka, niby do jelenia. Niósł strach.
Ruszyliśmy stopniami schodów. I wtem usłyszeliśmy krzyk drapieżnego ptaki, rozległ się ostry, przenikliwy wrzask, świdrujący w uszach. Niby rysa metalu o metal. Usłyszeliśmy go nad sobą. Odwróciliśmy się w jednej chwili. To co oderwało się od jeden z półek dracońskiej piramidy, okrążyło nas wrzeszcząc, jednak uznawszy, że nie ma szans w walce z taką drużyną czym prędzej odleciało w las i znikło nam z oczu...


Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Maj 2011, 11:35:05 »
- Nie mamy pewności. - odparł mag na słowa Gordiana i wzruszył ramionami. Słysząc słowa Gunsesa odszedł od ściany i ruszył za wampirem ku wyjściu z sali. Przemierzyli korytarze chramu, który ewidentnie był "zapuszczony". I wilgotny. W końcu dotarli do wyjścia. Gdy grupa wypełzła na zewnątrz, mag rozejrzał się.
- Spodziewałem się nieco innego krajobrazu... - mruknął. W tym momencie usłyszał krzyk, jakby ptaka. Spojrzał w tamtym kierunku. Obserwował lot maszkary.
- Czy tylko mi to coś przypomina harpię? - zapytał świata jako takiego.

Forum Tawerny Gothic

Odp: ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Maj 2011, 11:35:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything