Autor Wątek: Partie polityczne  (Przeczytany 31445 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Partie polityczne
« dnia: 17 Kwiecień 2011, 15:20:12 »
Wielu z nas ukończyło już osiemnaście lat, a więc staliśmy się pełnoprawnymi obywatelami, na których barkach spoczywa "obowiązek" głosowania w wyborach. Tych prezydenckich i innych wiadomo jakich. Czyj program wyborczy najbardziej was przekonuj? Którego polityka gęba wywołuje u was odruch wymiotny? Na kogo będzie głosować w najbliższych wyborach do sejmu? Co sądzicie o Bronku i jego obecnej prezydenturze?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2011, 16:20:16 »
ÂŻadna partia polityczna, o której wspominają partyjne media nie ma sensownego programu politycznego. Pozostałe, o których możemy doczytać gdzieś w otchłani internetu nie są nawet uwzględnianie w przekupnych prognozach wyborczych. Nie o takie wolne wybory walczył mój dziadek.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2011, 16:20:16 »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2011, 16:51:20 »
Czyli na wybory nie pójdziesz, bo nie ma na kogo zagłosować?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2011, 16:54:06 »
Czyli na wybory nie pójdziesz, bo nie ma na kogo zagłosować?
Jeśli w wyborach weźmie udział nowa tajemnicza partia JKM to pójdę na nich zagłosować. Pomimo kilku absurdów według mnie mają jedyny logiczny i rozważny program wyborczy.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2011, 20:29:37 »
Janusz Korwin-Mikke ;p ? Głosowałem na niego jak były wybory na prezydenta :) Wiem że stworzył partie UPR, nawet ich program kiedyś czytałem...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2011, 21:34:03 »
Tak, ale teraz mają podobno startować pod nazwą wolność i praworządność z czymś tam jeszcze. Jego stara ekipa, plus nowa wystartują razem licząc na głosy.


Mam nadzieje, że tym razem dostaną się do sejmu. Ale sądząc po partyjnych mediach, które fałszują sondaże wyborcze. Po kupowanie głosów przez posłów PO. Z demokratycznymi wyborami może i tym razem być krucho.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2011, 22:35:08 »
Ja mimo tego, że nie utożsamiam się z PiSem głosowałem na PiS z jednego powodu. PO jest dla mnie czymś czego powinni zabronić.
Jak w wiedźminie wybieram mniejsze zło. (mimo, że zło jest złem) Ja nie wiem ale przydałoby się, żeby i w Polsce wybuchła jakaś rewolucja, to wreszcie może zaczęłoby się nam żyć lepiej.
Przecież większość tych prezesów i krajowej elity to synowie UB i ZOMO, kurde ktoś kto by wylizał Rosji obsrane dupsko prawi frazesy na temat tego jaka to Polska nie jest zajebista i kim jest patriota... Dajcie spokój :(

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2011, 23:35:20 »
W PiS też masz ich sporo. To partia średniowiecznych ciemniaków. Ich program można streścić w jednym zdaniu "to my mamy racje i chuj".

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2011, 23:44:31 »
Isq ale ja wolałem jak za chlebek płaciłem 1,3 zł a za cukier 1,99 :)

Ja wiem, że nie ma w tym Sejmie jednego mądrego (no może i kilku jest, ale przez to, że należą do takich partii nie mogą się "wybić" zbytnio, ale jakoś wolę Jarka od Donka.

A jeśli chodzi o prezydentów do Kaczyński był dla mnie o niebo lepszy niż Bronek.
Lechu przynajmniej nie dał sobie Rosji w kaszę dmuchać, i potrafił się Putinowi postawić.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci


Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwiecień 2011, 08:52:23 »
Może i coś by z tego wyszło, pożyjemy zobaczymy, pewnie z braku laku dostanie mój głos;] Ale wątpię, że w mojej okolicy załapią się na mandat.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwiecień 2011, 09:52:50 »
Prawda. Szkoda tylko, że większość społeczeństwa myśli w ten sposób, że jego partia nie dostanie się do sejmu, więc nie ma po co głosować i albo w ogóle nie głosuje, albo głosuje na tych którzy maja mocną pozycję, co jest według mnie idiotyzmem.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwiecień 2011, 12:34:21 »
Prawda. Szkoda tylko, że większość społeczeństwa myśli w ten sposób, że jego partia nie dostanie się do sejmu, więc nie ma po co głosować i albo w ogóle nie głosuje, albo głosuje na tych którzy maja mocną pozycję, co jest według mnie idiotyzmem.
Polska synek.


Isq ale ja wolałem jak za chlebek płaciłem 1,3 zł a za cukier 1,99 :)
Ceny rosły również i za rządów PiS. Oczywiście PiSowcy nie rozkradali państwa w tylu miliardach złotych, tak bezczelnie i tak otwarcie. To bywały sporadyczne akcje. Ponadto z dystansem traktowali dyktaturę Brukseli. A teraz co? Bruksela zakazuje Polsce produkcji cukru bo jak twierdzi - macie za dużo. Cukru zaczyna brakować, ceny lecą w górę i mamy sobie sprowadzać cukier z zagranicy. Bo? Bo w Unii ma być wolny rynek i jak masz czegoś za dużo droga Polsko to masz zrobić krok w tył i kupować to od nas. To my mamy się bogacić. Nie Ty.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwiecień 2011, 15:27:37 »
Z tym cukrem to też nie jest do końca tak. Za wysokimi cenami stoją nie tyle cukrownie co tak zwani "spekulanci". Czytałem, że w Niemczech za 100kg buraków rolnik otrzymuje na nasze 150 zł a w Polsce 90 zł. Cena produkcji jest taka sama, a więc coś nie halo, że w Niemczech cena za kilo cukru to około 2,2 zł a u nas 6.
To właśnie "spekulanci" wykupują praktycznie cały cukier cukrowni by poprzez pośrednictwo dyktować sobie ceny prawie kosmiczne, więc Unia mimo, że na bank ma w tym jakiś wkład nie jest winna w 100%.

Co do rządów PISu to głównym "problemem" było to, że Kaczyński wyciągał na światło machlojki, w których jasno ukazywał społeczeństwu, że ta cała "elita" wcale nie jest taka cacy. Przez co "góra" zaczęła trząść portkami w obawie straty pozycji i wielkie "urra" na "Kaczora", i wytykanie wszystkiego co się nie dało. ÂŁatwo to sprawdzić na przykładzie TVN. Zaczynają się fakty, "Kaczyński to to i to." zawsze zaczynają od tego co powiedział Kaczyński, co można uznać za złe, o tym że Bronek zachował się jak niewychowany pajac w czasie spotkania z Sarkozim i Merkel powiedzieli dopiero jako trzecia może czwarta informacja.
Nie ma w Polsce "wolnych" mediów toteż łatwo rządzącym manipulować tym co mają tam gadać. Bo zrobimy zajebisty spot, pokażemy jak się Polska buduje, to głupie ludzie łykną i mamy kolejne 4 lata.

A Nikuś, wystarczyłoby, żeby wybory do sejmu miały charakter większościowy a nie proporcjonalny. Wtedy ten kandydat, który uzyska najwięcej głosów wchodzi a nie tak jak jest teraz ta partia, która dostanie największe poparcie. Albo, żeby Ci co nie chcą głosować poszli i wrzucili do urny pusty głos. Byłby to wtedy jakiś manifest że mamy w dupie takich kandydatów.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwiecień 2011, 17:04:08 »
Z tym cukrem to też nie jest do końca tak. Za wysokimi cenami stoją nie tyle cukrownie co tak zwani "spekulanci". Czytałem, że w Niemczech za 100kg buraków rolnik otrzymuje na nasze 150 zł a w Polsce 90 zł. Cena produkcji jest taka sama, a więc coś nie halo, że w Niemczech cena za kilo cukru to około 2,2 zł a u nas 6.
To właśnie "spekulanci" wykupują praktycznie cały cukier cukrowni by poprzez pośrednictwo dyktować sobie ceny prawie kosmiczne, więc Unia mimo, że na bank ma w tym jakiś wkład nie jest winna w 100%.
Dobrze, że o tym wspomniałeś to też ważny problem. Tylko, że prawo unijne daje ku temu sposobność. Jest tak absurdalne, tak zagmatwane, że korzystają na nim głównie Ci nieuczciwi.


Co do rządów PISu to głównym "problemem" było to, że Kaczyński wyciągał na światło machlojki, w których jasno ukazywał społeczeństwu, że ta cała "elita" wcale nie jest taka cacy.
Tak ale nie tylko. Głównym problemem PiS jest rozumowanie na zasadzie. Nie zalegalizujemy marihuany argumentując, że jest to zło i narkotyk a Jezus nie palił. I tak w wielu kwestiach. PO przynajmniej wiadomo o co chodzi. Są na listach płac koncernów farmaceutycznych i ani im w głowie legalizacja. Z resztą. Na czyjej liście płac to oni nie są. Chyba tylko obywateli, bo to im powinni służyć.

Offline Sam Ogrodnik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 3
Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Kwiecień 2011, 20:54:23 »
W Polsce cena cukru akurat nie podniosła się głównie przez tego typu akcje, a przede wszystkim przez polską mentalność. W Polszy ludzie za swoje 1200 złotych próbują kombinować jak by tu przetrwać za marną pensyję. Patrzą w tv - cukier ma drożeć! Myślą - nie będzie nas stać! I wykupują. Nie pojedyncze osoby, a miliony. Wiadomo co się dzieje potem.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Kwiecień 2011, 21:25:49 »
W Polsce cena cukru akurat nie podniosła się głównie przez tego typu akcje, a przede wszystkim przez polską mentalność. W Polszy ludzie za swoje 1200 złotych próbują kombinować jak by tu przetrwać za marną pensyję. Patrzą w tv - cukier ma drożeć! Myślą - nie będzie nas stać! I wykupują. Nie pojedyncze osoby, a miliony. Wiadomo co się dzieje potem.
Następnie cukru zaczyna brakakować, bo Unia zabroniła produkcji - ceny idą w górę. Ceny idą w górę bo oszuści (pisał Gordiu) chcą na tym zarobić. I mamy to co mamy. Zgrabnie dopełniłeś nasz wątkowy temat cukru. ;)

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Kwiecień 2011, 19:21:34 »
Wole mój głos  oddać na Polską Partię Piwa niż na PO Pis LID SLD LPR Samoobronę. ÂŻadna z tych partii nie ma ani sensownego programu, nie wnosi nic nowego (chyba że Cena cukry 6, 00zl) czy inne genialne rozwiązania. Jeżeli miał bym już iść(a to moje  1 wybory w życiu) to wole w ogóle nie iść. Takie jest moje zdanie.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Kwiecień 2011, 20:00:23 »
Cytuj
Ceny rosły również i za rządów PiS. Oczywiście PiSowcy nie rozkradali państwa w tylu miliardach złotych, tak bezczelnie i tak otwarcie. To bywały sporadyczne akcje. Ponadto z dystansem traktowali dyktaturę Brukseli. A teraz co? Bruksela zakazuje Polsce produkcji cukru bo jak twierdzi - macie za dużo. Cukru zaczyna brakować, ceny lecą w górę i mamy sobie sprowadzać cukier z zagranicy. Bo? Bo w Unii ma być wolny rynek i jak masz czegoś za dużo droga Polsko to masz zrobić krok w tył i kupować to od nas. To my mamy się bogacić. Nie Ty.

po tej wypowiedzi poczułem się tak jakby ktoś nie chciał byśmy się rozwijali.o_O

nie znam się na polityce. Jedynie mam wgląd na nie przez media. PiS mnie nie przekonywał swoimi gadkami i "charyzmatycznym" przywódcą. Byłem za PO do czasu "wpadki" Bronisława. Zostaliśmy całkowicie ośmieszeni przez głowę państwa. Czy dobrze jest że rządzi nami osoba która nie zna poprawnie języka polskiego?

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Kwiecień 2011, 20:57:27 »
Oj młody człowieku. Co innego znajomość ortografii, a co innego władanie państwem. Nie patrz na politykę przez pryzmat czyiś małych błędów. Nie widzisz wówczas tych największych, skoro "jesteś" za PO i dla Ciebie porażką tej partii była pisownia prezydenta, a nie sposób w jaki dotychczas rządzą. <facepalm>

Forum Tawerny Gothic

Odp: Partie polityczne
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Kwiecień 2011, 20:57:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything