Autor Wątek: I zadanie Khaleba  (Przeczytany 2054 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« dnia: 20 Grudzień 2006, 21:15:08 »
Słońce leniwie wstało, a Khaleb już był na nogach. Zjadł kawałek chleba i ruszył powolnym krokiem w strone farmy. Po drodze, spotkał wędrownego kupca, który miał bawełne po bardzo niskich cenach...

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2006, 21:18:38 »
Rzekł do Khaleba nieznajomy handlarz

- Czuję że na tej bawełnie ci zależy...będziesz musiał wykonać dla mnie pewne zadanie, a wtedy sprzedam ci po niższej cenie.

Chwile sie zastanawiasz, czy może kupić bawełne od farmera po normalnej cenie czy od nieznajomego który zleci ci zadanie, a do tego niewiesz jak trudne. Postanowiłes wybrać..

Forum Tawerny Gothic

I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2006, 21:18:38 »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2006, 21:31:19 »
Postanowiłem, że wykonam to zadanie choć nie wiem jakie ono jest...

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2006, 22:09:58 »
A więc nie straszna ci żadna przygoda...uśmiechnął się handlarzyna. Słuchaj, niedaleko stąd są jakieś ruiny, nie wiem czyja to sprawka że z wspaniałej niegdyś budowli zostały marne pozostałości. Przebadasz je dla mnie, i każdą cenną rzecz którą znajdziesz, dasz mi, a sprzedam ci bawełne po niższej cenie! Co ty na to?

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2006, 22:55:21 »
No dobrze, mogę spróbować- powiedział Khaleb. Ale jeżeli będzie tam zbyt niebezpiecznie, to nie mam zamiaru zbytnio się narażać. Po wypowiedzeniu tych słów nowicjusz ruszył w stronę ruin. Po paru minutach drogi, Khaleb był już przed zniszczonymi budynkami. Nagle zaatakowały Khaleba dwa wilki, nie miał on już szans na ucieczke, więc wspiął się na stara wieżę gdzie zwierzęta nie miały dostępu. Szybko po tym w dół poleciały wielkie cegły zabijając obydwa wilki. Po załatwieniu sprawy, szczęśliwy, że uszedł z życiem Khaleb ruszył dalej. Po ok. 200 metrach znalazł tajamniczą księgę zwaną "Arcanum Wody". Nie zastanawiając się nowicjusz udał się do klasztoru przed oblicze Arkhana i rzekł: mistrzu czy ta księga nie jest może czymś ważnym dla naszej społeczności...

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2006, 16:50:03 »
Księge Arcanum Wody posiadamy w bibliotece klasztoru, acz skoro ją znalazłeś, zachowaj ją dla siebie. A gdzie bawełna? - rzekł Arcymag Wody

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień 2006, 21:03:28 »
Ekhm, bawełna powiadasz? Przepraszam mistrzu lecz z całego zamiesznia z tą księgą całkowicie o niej zapomniałem. Lecz daj mi chwile i zaraz po nią pobiegne. Po tych słowach Khaleb udał się biegiem do kupca, pokazał mu księge. Kupiec po jej zobaczeniu był w szoku i powiedział...

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudzień 2006, 12:13:00 »
Całe życie poszukiwałem tejże księgi, dziękuje ci! Ale obawiam się, że bawełny nie dostaniesz, bo dosłownie przed chwilą jeden z wędrownych kupców zaproponował mi 400 szt złota za całą bawełnę jaką miałem...przykro mi!

Jesteś teraz jak bomba, która zaraz eksploduje. Oszukany i zły, kierujesz się w stronę farmy. Dochodząc do niej widzisz...

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień 2006, 12:17:54 »
Widze jak farmer rozmawia z tym wędrownym handlarzem. Miałem ochote przywalić ze złości i farmerowi i handlarzowi lecz się powstrzymałem. Po krótkiej chwili, odzyskałem zdrowe zmysły i rzekłem do nich: Czy macie może bawełnę na sprzedaż? Zapłace złotem i dorzucę magiczną księgę... !

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudzień 2006, 13:01:42 »
Farmer spojrzał na pytającego się nowicjusza, po czym rzekł

- Witam przybysza! Oczywiście, mam bawełnę i chętnie ci ją sprzedam. Powiedz mi, ile masz pieniędzy?

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudzień 2006, 13:13:26 »
W sumie niewiele, bo ok 100 sztuk złota ale mam jeszcze wspaniałą księgę, o której już wspomniałem. Przybywam z klasztoru Adanosa z polecenia Arcymaga Arkhana więc jestem wiarygodnym kupującym, więc księga jest z pewnego źródła. Co ty na to farmerze?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień 2006, 15:21:59 »
Farmer przyjrzał się księdze po czym rzekł:

-Księga wygląda tajemniczo, wiesz co? Wezmę tylko ją, a pieniądze możesz zatrzymać dla siebie!

W tym momencie rozmowe chciał zakłócić handlarz, ale ni z tąd, ni z owąd padł, gdyż trafiła w niego strzała. Farmer przestraszył się i uciekł, podobnie ty posątpiłeś. Droga do klasztoru...

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Grudzień 2006, 15:27:17 »
Biegłem szalonym tempem do klasztoru aby opowidzieć wszystko Arkhanowi. Gdy już dotarłem na miejsce rzekłem: mistrzu, dzieją sie straszne rzeczy! Farmer od którego miałem kupić bawełne uciekł, a handlarz który stał razem z nim został zabity! Co mam teraz zrobić? Daj mi jakas rade. Czy mam tam wrócić?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Grudzień 2006, 15:33:02 »
Po co. Posądzą cię o morderstwo. Jedynym świadkiem jest Farmer, więc jeżeli będą poszukiwać mordercy to farmer powie jak to było. Nic się niemartw, Adanos wie żeś nie winny. Daj bawełnę i odejdź...

Zadanie Wykonane, +2 reputacja

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień 2006, 15:38:38 »
Dziękuje mistrzu żeś wyrozumiały... Jakby była jakaś ważna sprawa do załatwienia to jestem gotów.

Forum Tawerny Gothic

I zadanie Khaleba
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień 2006, 15:38:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything