Autor Wątek: JoWooD ogłasza upadłość  (Przeczytany 30949 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Kwiecień 2011, 18:42:16 »
a skąd takie info?;>
Pisaliśmy o tym kiedyś ale nie mieliśmy żadnego potwierdzenia ze strony Piranhy. Ostatnio w wywiadzie dla Gothicz.net Mike Hoge potwierdził, że prawa do marki Gothic zostały sprzedane JoWooD na określony czas. W związku z tym po wydaniu Risen 2 prawa wracają do prawowitych właścicieli.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Kwiecień 2011, 20:30:22 »
No to świetnie. O czymś takim marzyłem. Płakać mi się chciało jak włączyłem i zobaczyłem jak skończyła ta ciekawa opowieść o b...ezimiennym. Z klimatycznego RPG zrobili płytki H'n'S

Forum Tawerny Gothic

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Kwiecień 2011, 20:30:22 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Kwiecień 2011, 20:39:38 »
 <tuli> Anvuś spokojnie. To tylko kilka kanciastych modeli powleczonych teksturami:)

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Kwiecień 2011, 21:04:01 »
Fajnie, tylko że teraz to już jest w dupie, bo ta cała (o zgrozo!) Arcania wraz ze Zmierzchem Bogów, zrobione tanim kosztem, wybiły całą serię z rytmu i wpakowały w maliny. Jeśli jakaś firma tworzy pierwszą świetną grę i dwie kontynuacje, to powinna się jej trzymać, bo jak wpieprza się inna firma, to pojawia się też inna koncepcja i pomysły, przez co wtedy wychodzi taka uboga Arcania, bo twórcy mieli akurat takie widzimisię. To samo by się stało na przykład z kolejnym Wiedźminem, jakby zaczęła go tworzyć jakaś inna, denna firma. I jak teraz stworzyć dobrą fabułę w Gothiku 5, skoro trzeba kontynuować nie za bardzo przemyślany scenariusz Zmierzchu Bogów i Arcanii? Albo niech zrobią Prequel, to wtedy fabuła poprzednich części nie będzie miała znaczenia. A może Gothika I i II na silniku Crysia? Może to trochę pomysł na wyrost, ale z drugiej strony robić kolejne nędzne dodatki, czy kontynuacje (co to już tam JoWood szykowało? Fall of Gothic?), to lepiej odtworzyć stare gry w nowej oprawia i tyle. A JoWood mogło już dawno zbankrutować, bo przynajmniej nie zmarnowaliby tej serii. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale jeśli Piranie rzeczywiście mieliby tworzyć ,,piątkę'', to może coś by z tego było, choć niestety Gothic skończył się już dawno i chyba już teraz nikt nie wierzy, że jeszcze kiedyś zagramy w Gothika na miarę jej pierwszej części. :)

vvvojtek

  • Gość
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Kwiecień 2011, 21:12:32 »
To jest modelowy przykład, że jazda na jednym pomyśle (choćby genialnym) który wykluł sie 100 lat temu w końcu musi odbić sie czkawką...gratulacje...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Kwiecień 2011, 08:36:23 »
Ja myślę że to jest modelowy przykład na to, że jeśli wydawca pragnie tylko zarobić na grze, nie mając na uwadze rzeczy najważniejszej, czyli nas graczy, dla których gra w końcu została stworzona, to w końcu firma będzie musiała splajtować.

Offline Izabell Ravlet

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3708
  • Reputacja: 4247
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darlecio
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Kwiecień 2011, 10:10:55 »
Z góry mówię, że mi Arcania się nawet podobała i proszę mnie nie oceniać negatywnie z powodu mojego odmiennego zdania.

Uważam, że najlepsze, co mogłoby być zrobione to rzecz podobna do serii NfS, a dokładniej sprawa wyglądała by tak:

Najpierw są tworzone świetne gry, podobne do siebie, ale świetne. Potem powstaje gra o nieco innym klimacie (NfS Shift) i nie wszystkim się podoba. Jednak widzimy, że mamy doczynienia z Shift 2, ale już bez NfS w nazwie, a seria jest prowadzona dalej w pierwszym kierunku.
Moim zdaniem G5 powinien się skierować w stronę pierwszych trzech gier, a jeżeli Arcania, to już osobna seryjka (nie seria, bo większość starych fanów grając w G5 nawet nie myślała by o grze w drugą Arcanię).

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Kwiecień 2011, 10:59:01 »
Ważne, że nikt już nie zbescześci serii. Po zjebach bombaju i arcanI ciężko cokolwiek zrobić dalej. Lepiej anulować. Mnie bardziej martwi brak KaiRo w PB.

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Kwiecień 2011, 14:13:58 »
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=58653

Koniec JoWooD, nie znaleźli sponsora w danym terminie i najprawdopodobniej będą musieli sprzedać prawa do marek swoich serii...

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Kwiecień 2011, 16:49:21 »
ee tylko jest jeden problem.
Marka Gothic od zawsze należała do PB. Jajowód miał tylko do niej prawa.

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Kwiecień 2011, 18:01:05 »
Wiem, ale mi tutaj chodzi o inne serie m.in spellforce

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Kwiecień 2011, 19:04:36 »
Taa. to była dobra gra...

Offline Aharo

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Miej serce i patrzaj w serce
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Sierpień 2011, 14:38:23 »
Pieniądze to główny atut w tej branży, więc chyba można się cieszyć, a nawet gdyby co to ekipa JoWooD może przecież popracować nad cRPG. Ja z pewnością mam lepszy "status" co do najnowszej odsłony Gothica. Być może teraz będzie lepiej, a nie gorzej.

got2

  • Gość
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Październik 2011, 08:18:59 »
Ja też mam nadzieję że seria gothic nie upadnie.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Październik 2011, 10:06:44 »
Ja też mam nadzieję że seria gothic nie upadnie.

A ja mam to szczerze mówiąc gdzieś. Gothic, jego świat, to była Kolonia no i ewentualnie Khorinis. Nie jakieś tam Setariffy, wyspy, Myrtany itd. Największy klimat miała jedynka i dwójka z prostego powodu. ÂŚwiat był dopracowany. Niewielki (dla mnie jest to zaletą, bo podróżowanie nie jest męczące), ale klimatyczny i miał w sobie coś przyciągającego. Jak coś, to chętnie zobaczyłbym remake którejś z nich. Nie można ciągnąć serii w nieskończoność, wolałbym, by Piranie skupiły się na Risenie, bo ta seria ma jakieś perspektywy. Gothic został właściwie przekreślony po dość przeciętnej trójce, właściwie wypłukanej z tego klimatu, okropnym Zmierzchu Bogów i czwórce dla casuali.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Lipiec 2012, 23:34:21 »
Szczerze mówiąc, nie mogę powiedzieć, że ta wiadomość mnie zasmuciła. W końcu to za czasów Piranii powstały najlepsze części, a gdy JoWooD został sam...

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Sierpień 2012, 22:39:42 »
A ja mam to szczerze mówiąc gdzieś. Gothic, jego świat, to była Kolonia no i ewentualnie Khorinis. Nie jakieś tam Setariffy, wyspy, Myrtany itd. Największy klimat miała jedynka i dwójka z prostego powodu. ÂŚwiat był dopracowany. Niewielki (dla mnie jest to zaletą, bo podróżowanie nie jest męczące), ale klimatyczny i miał w sobie coś przyciągającego. Jak coś, to chętnie zobaczyłbym remake którejś z nich. Nie można ciągnąć serii w nieskończoność, wolałbym, by Piranie skupiły się na Risenie, bo ta seria ma jakieś perspektywy. Gothic został właściwie przekreślony po dość przeciętnej trójce, właściwie wypłukanej z tego klimatu, okropnym Zmierzchu Bogów i czwórce dla casuali.

Gdyby miało być tak, jak mówią niektóre plotki, że miałby powstać Gothic 5, pokazujący prawdziwą akcję, po tej z 2, to byłoby dobrze i mogłoby się udać Gothica jakoś dźwignąć do góry. Jednak póki co, chyba będzie, jak jest.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #57 dnia: 02 Sierpień 2012, 23:12:27 »
Fajnie by było z 5, ponieważ Gothic 3 też nie był dokończony, bo JoWooD naciskał na Piranie.  A JoWooD się przeliczył, myśląc, grą ze świetną grafiką, ale pozbawioną fabuły, zamydli graczom oczy. Mi najbardziej przypadła do gustu jedynka, bo tam JoWooD nie położył swoich łap  ;)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Sierpień 2012, 11:16:18 »
Tak to jest, gdy ustala się terminy i liczy tylko na zysk mając w dupie graczy.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sierpień 2012, 11:22:13 »
I w sumie, nie opłaca im się to. Bo taka dokończona, porządna gra by wyszła. Byłaby wszędzie chwalona i wzrósł by popyt na ową grę. Bo inaczej wyjdzie taka niedorobiona gra, ludzie piszą na necie: "żal, ale syf", to się odechciewa zakupu. I nie lepiej taką grę dokończyć? Gracze i twórcy byliby zadowoleni  ;)

Forum Tawerny Gothic

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sierpień 2012, 11:22:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top