Autor Wątek: JoWooD ogłasza upadłość  (Przeczytany 30954 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

JoWooD ogłasza upadłość
« dnia: 09 Styczeń 2011, 19:32:23 »
Cytuj
JoWooD wystąpiło w Wiedeńskim sądzie gospodarczym z wnioskiem o zezwolenie na reorganizację kapitału spółki. Oznacza to, że firma złożyła wniosek o upadłość. Cieszy mnie taki obrót spraw. Być może prawa do marki wykupi firma, której zależeć będzie na wydaniu solidnej gry z serii Gothic. Nie zaś na opieszałym wyzysku kosztem fanów serii. Zapraszam do dyskusji na forum.


Zapraszam do dyskusji. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2011, 19:35:29 wysłana przez Isentor »

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2011, 21:28:13 »
powiem szczerze że jako prawdziwy fan mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest mi żal to co stało się z seria Gothic lecz z drugiej mówię dobrze im tak.

Mam nadzieję że to nie zniszczy prawie upadłej serii( uważam że taki jest stan Gothica) lecz podniesie ją.

Forum Tawerny Gothic

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2011, 21:28:13 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2011, 21:49:11 »
Gdyby marka Gothic trafiła w ręce studia pokroju BioWare lub CD Projekt Red. Ech złudne marzenia ale to byłby idealny ratunek dla serii.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2011, 21:54:40 »
według mnie tu już nie chodzi o takie firmy. Trzeba zobaczyć gdzie leżał ich błąd. Moim zdaniem ucieczka od tego co fani kochali... Wiadomo o czym mówie, jest tego dużo więc nie będę o tym mówił...
Dla mnie nie musi być jakieś uber pro studio. Ważny byłby powrót do korzeni...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2011, 22:07:32 »
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Czy jakoś tak co w pełni oddało by debilizm tej firmy. Wydając gówniane gry powinni liczyć się z tym że coraz mniejsza ilość graczy będzie kupowała oryginały, a więc zamiast zysku, produkcja przyniesie straty. Było to do przewidzenia. Dobrze tak tym gniotom :)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2011, 22:08:39 »
według mnie tu już nie chodzi o takie firmy. Trzeba zobaczyć gdzie leżał ich błąd. Moim zdaniem ucieczka od tego co fani kochali...
JoWooD zależało na kasie. Poganianie Piranhy z pracami nad silnikiem Gothic 3 wyszło podczas premiery. Spójrz na Risena, to on reprezentuje finalną wersje silnika Piranhy. To co gracze otrzymali wcześniej to bubel wydany na siłę dla zysku bo JoWooD nie miało dużych przychodów. Efekt był odwrotny niż zamierzali bo tylko zrazili graczy do sagi. Ostatni gwóźdź do trumny wbili udostępniając narzędzia do edycji Gothic 3 Hinduskiemu studiu, płacąc mu grosze za stworzenie dodatku, który zabił nadzieje fanów. A Arcania? Casualowy cRPG wydany dla Amerykańskiej masy w celu zdobycia nowych fanów. Też nie wyszło. Bo za taką grę nie dam więcej jak 80 zeta. Inni pewnie też skoro tak słabo się sprzedaje.


Wiadomo o czym mówie, jest tego dużo więc nie będę o tym mówił...
Dla mnie nie musi być jakieś uber pro studio. Ważny byłby powrót do korzeni...
Do korzeni może wrócić każde studio. Ważne żeby zrobił to ktoś z umiejętnościami i doświadczeniem w tworzeniu gier cRPG.

Offline Vedymin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Styczeń 2011, 22:22:39 »
Uważam że prosili się sami o to. Ile trzeba mieć talentu aby zrujnować markę która jeszcze 4 lata temu stała tak wysoko?

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Styczeń 2011, 22:34:24 »
O cholera. Właśnie słuchałem sobie tego...wchodzę zaklimatyzowany na tg... A TU TAKA NIESPODZIEWANKA  \m/ serce raduje i skacze na wieść o upadku tej niszowej pijawki. Tak czy siak gdyby prawa JW wykupiło Deep Silver? Z tego co pamiętam część praw nadal ma PB. Można by się pokusić w końcu o ten dodatek do g3. Tzn. mieć gdzieś g3zb i g4 i zrobić normalny dodatek wymagający podstawy jak nk i zrobić po swojemu te wyspy południowe w końcu. Podejrzewam, że padł by rekord sprzedaży, a o ile byłby to dobry produkt to jakoś zszargane imię by naprawili.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Styczeń 2011, 22:36:22 »
Isentorze możesz podac skąd tego niusa wytrzasznąłeś? Bo mi się zdaje że to nie cały.:D
Chciałbym jakoś zapoznać się ze sprawą...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2011, 22:52:59 »
Isentorze możesz podac skąd tego niusa wytrzasznąłeś? Bo mi się zdaje że to nie cały.:D
Chciałbym jakoś zapoznać się ze sprawą...
Z czym konkretnie? :-\

Offline Sajan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Styczeń 2011, 07:14:05 »
Może to i wredne, ale na pewno większość osób cieszy się z takiego obrotu sprawy, zniszczyli serię Gothic, to teraz mają za swoje.Podobno PB ma jakieś tam jeszcze prawa do serii, pewnie małe, no ale fajnie jakby do nich wróciła ta seria, choć kto wie czy by chcieli, teraz robią Risena 2, tak czy siak sądzę, że jeżeli JoWooD zbankrutuje(mają tam jeszcze jakieś 90 dni) to ktoś wykupi tą markę i zrobią powrót do korzeni gothica, w stylu jedynki, czy dwójki!

Offline Aroslaw

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Styczeń 2011, 10:55:25 »
Szkoda, że upadli.. Aracania może nie była rewelacyjna ale trzeba przyznać to szczerze kaszaną też nie. Grałem przeszedłem i byłem zadowolony. Skoro upadli to nie widzę w takim razie innej opcji jak całkowity powrót praw serii Gothic do PB niech kontynuują serie z Risenem zrobią co zechcą może połączyć jakoś fabułę obu serii nie wiem czy to możliwe jeszcze nie ukończyłem Risena ale Gothic3 to jest gra na każdą porę roku, każdy dzień nigdy się nie znudzi..

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Styczeń 2011, 12:23:46 »
No,w końcu JoWood odchodzi do historii. Chyba jedna z lepszych wiadomości dotyczących serii Gothic.
Mniej wyzysku,więcej zaangażowania,a nie byłoby tej sytuacji,ale chciwy dwa razy traci i w tym przypadku widać to jak na dłoni. Mam nadzieję,jak chyba każdy fan serii,że taki materiał na grę,jak tytuł Gothic,trafi szybko do na prawdę dobrego studia,gdzie położą większy nacisk na fabułę, bo dla mnie grafika to sprawa drugorzędna. Liczę na to,że znowu zagramy Bezimiennym, może w prequelu  ;)

Pozostaje mieć nadzieję i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Styczeń 2011, 12:47:22 »
niewazne. Nie zauważylem ze na stronie glownej jest link. To ciekawe co bedzie z G.

fajnie by bylo jakb zrestartowali serie... nieh rybki Gothica znow odzyskaja!

Offline Sacrodyn

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:20:16 »
Faktycznie jak grałem w gothic 1, 2 i nk to była super fabuła, muzyka klimatyczna i gra wciągała jak bagno. Przy G3  zostałem trochę zniechęcony brakiem optymalizacji i dopiero po wszystkich poprawka byłem zadowolony, choć nie w dzikiej euforii. Natomiast jak przeszedłem Arcanię to w nią da się grać, ale tylko pod warunkiem, że się zapomni, że ma w tytule Gothic. Za dużo Arcanii brakuje do Gothica. Poza tym najzwyczajniej w świecie gra za szybko się kończy, poczułem się, że ktoś mnie robi w bambuko i chce wyssać tylko moje pieniądze z kieszeni. Mam tylko nadzieję, że jeśli ktoś weźmie tą serię pod swoje skrzydła to albo "postawi ją na nogi" albo zrobi coś jeszcze lepszego na jej podstawie i po przejściu gry "gęba" nie będzie się zamykał z zachwytu i będzie to na prawdę duże "WOW!" :) .

Offline Neo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:31:18 »
Moim marzeniem jest to, aby markę Gothic wykupił Blizzard. Joowod wkurzył mnie już jak wydal Gothic 3 , który był nudny jak kanapka z masłem :D

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:36:25 »
Szczerze mówiąc - dla fanów tego prawdziwego Gothica, upadek JooWooda może być tylko i wyłącznie dobrą informacją. Ja rozumiem - zarobek jest ważny, ale wciskać niezoptymalizowany, zabugowany, gówniany produkt, którego do beta-testów jeszcze by się przydało obrobić jest zdecydowanie nie fair w stosunku do wiernych fanów serii. Mimo wszystko ja jestem utwierdzony w przekonaniu, że już nic nie wskrzesi dawnego klimatu tej serii.

Gdyby marka Gothic trafiła w ręce studia pokroju BioWare lub CD Projekt Red. Ech złudne marzenia ale to byłby idealny ratunek dla serii.

Porównywanie BioWare'a do CD Projekt RED jest wręcz nie na miejscu. Ja wiem, że Wiedźmin to świetna gra, ale oprócz niej nasze rodzime studio nie ma się czym więcej pochwalić. Za to BioWare ma mnóstwo takich gier. Wyróżnię Dragon Age, który jest po prostu boski. Choć pewnie oba studia spisałyby się świetnie, to jednak sądzę, że od Gothiców są Piranie i tyle.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:38:37 »
tak DA jest boski tylko nie w klimacie Gothica. Jeśli by umieli zmienić super klimat na inny super klimat to ok.;d

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:40:10 »
tak DA jest boski tylko nie w klimacie Gothica. Jeśli by umieli zmienić super klimat na inny super klimat to ok.;d

Znajdź mi jakąkolwiek grę, która miałaby klimat podobny do pierwszej części Gothica. Nie znajdziesz. Do drugiej tak samo.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:41:34 »
Boże uchowaj od Bioware. Jakbym się nie przymierzał, a próbowałem ze cztery razy, od DA odbiłem się tak boleśnie, że aż zabolało. Mass Effecty były w sumie fajne, ale bez rewelacji. Jeśli zawartość RPG miałaby być taka sama, jak w ME2, to ja dziękuję.
Ale w sumie to mam takie mieszane ambiwalentne co do upadłości. Niby fajnie, bo w końcu kij im w oko, ale nie wiem, co się stanie z marką.

Forum Tawerny Gothic

Odp: JoWooD ogłasza upadłość
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Styczeń 2011, 15:41:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything