Autor Wątek: Mądrość i Prawda  (Przeczytany 28942 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Listopad 2010, 21:29:10 »
Aragorn obejrzał się w siodle, widząc Gunsesa spytał.
-Witaj Gunsesie, co Ci się w rękę stało?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Listopad 2010, 21:34:02 »
- Wybuch magiczny - rzekł prawdziwie Gunses - Ręką od dłoni po łokieć kompletnie zniszczona. A ja wpadłem w śpiączkę. Ręką była do amputacji lub odtworzenia i zregenerowania jednak z niewiadomym wtedy skutkiem. Zaprzyjaźniony medyk i czarodziej jednocześnie robił co mógł. A oto efekt. Musze przyznać, iż wolę żyć z tą formą mej dłoni, niźli istnieć bez niej. To logiczne, prawda?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Listopad 2010, 21:34:02 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Listopad 2010, 21:39:20 »
- Jesteś Myrtańczykiem? - zapytał Flamel. - W takim razie, jesteśmy rodakami, jeżeli ma to dla ciebie jakiekolwiek znaczenie. Dla mnie przyznam, że nie bardzo... - dodał. Odgarnął z twarzy osmyk włosów, który wredny wiatr zniósł mu na oczy.  
- Odmówiłem przyjęcia posady maga z prostej przyczyny. Jako nowicjusz zwracam mniejszą uwagę, więc mam większe pole do popisu w dziedzinie intryg i manipulacji, które przyniosą mi władze i moc! Mueheheheheh! - wyjaśnił i zaśmiał się diabolicznie.
- Nie, żartuje. Po prostu nie zdecydowałem jeszcze o przebiegu mojej drogi magicznej. Zaklęcia ze szkoły Lindangol poznałem praktycznie przez przypadek. I nie jestem pewien, czy Magia Wiatru idealnie do mnie pasuje.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Listopad 2010, 21:40:02 »
-Jak najbardziej Hrabio, a mam prośbę. Czy mógłbyś w najbliższym czasie udzielić audiencji w siedzibie Wampirów? Z biblioteki bym chciał skorzystać.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Listopad 2010, 21:40:43 »
Gordian obrócił głowę w kierunku z którego dobiegł głos znajomego wampira. -Witaj Gunsesie. Zaiste dobrze, że już jesteś gdyż prawdę mówiąc celowo opóźniałem podróż byś później nie musiał nas szukać.- odpowiedział i spojrzał na zasnute chmurami niebiosa. Hemis się zbliżała i to bardzo szybko, dni były coraz krótsze a wieczory zimne. Często zdarzało się również, że poranne słońce zastawało ziemię białą od szronu a płytkie kałuże ścięte lodem, który topniał po kilku chwilach kontaktu z promieniami tego złocistego kolosa. Teraz zanosiło się na deszcz... a może na śnieg?
-Nie lubię takiej pogody... Nie widać gwiazd.- rzekł jakby do siebie lecz jednak w głębi duszy chciał by ktoś skomentował te słowa ukazując własne zdanie.
-Tak Mistrzu Gordianie nie ciekawa pogoda. Będzie zimno.- odezwał się ktoś, kogo obecności nikt się nie spodziewał.
-Arves! Witaj!- rzekł elf podając rękę myśliwemu, który pojawił się za elfem na swym gniadym koniu.
-To jest nasz przewodnik i zarazem myśliwy Arves. - przedstawił Gunsesowi człowieka. - Będzie nas wiódł aż do samych ruin gdyż zna wyspę jak własną kieszeń dzięki czemu będziemy pewni, że nie zabłądzimy w leśnych ostępach.

//: Staty podam później.
//: Mamy do przejechania jakieś 60 km więc możecie gadać, pić, śpiewać, spać w siodle. Co chcecie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Listopad 2010, 21:48:20 »
- Naturalnie Baronie - odrzekł Cadacus w stronę Aragordna - Termin ustaliły po powrocie z wyprawy. Tematykę również.
- Czołem Panie Arves! Spotykamy się ponownie... - rzek Gunses z przekąsem - Taaak. To Pan, jak mógłbym się mylić. Już wielokrotnie widywałem Pana, kiedy polowałem w puszczy u podnóża naszych gór. Jednakże z bardzo daleka i nie chciałem Pana niepokoić - po czym rzekł - Tak. Będzie zimno. Będzie ciemno. Jak można narzekać?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Listopad 2010, 21:53:03 »
-Ja wiedziałem, że lubisz ciemność ale, żeby zimno?- zdziwił się elf słysząc to co powiedział Cadacus.
-A i mam też do Ciebie Gunsesie małą prośbę ale z tym poczekam gdyż widzę, że Anv ma jakąś sprawę do Ciebie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Listopad 2010, 21:55:59 »
- Wampiry to istoty kochające zimno ścian, murów, zimno wiatru, deszczu i śniegu. Jak wiesz, ogień jest naszym wrogiem więc im zimniej tym lepiej. Tak w celu rozwiania wszelakich wątpliwości, a w sprawie Twej prośby. Racz pamiętać, że przyjaciele w mej hierarchii są zaraz po królu i mych Dzieciach. A Anvarunis nie jest ani królem ani mym Dzieckiem Krwi. Zamienię z nim słowa w odpowiednim momencie. Teraz jednak proszę, mów jaką miałeś sprawę?

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Listopad 2010, 22:02:53 »
- Czyli porozmawiamy później, teraz nie zmierzam wam przeszkadzać. - rzekł krótko Anv i przynaglił konia. Podjechał na tyle blisko aby być tuż za Aragronem.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Listopad 2010, 22:05:44 »
-Skoro tak.- rzekł wyginając usta w lekkim półuśmiechu. - Na ostatniej wyprawie, której organizatorem był Aragorn natrafiliśmy na dziwny napis, który jak później nam wyjaśniłeś był zdaniem spisanym w starożytnym języku wampirów. Osobiście bardzo interesują mnie starożytne języki więc bardzo chciałbym dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Jeśli istniałaby taka możliwość to chciałbym byś zapoznał mnie z tym językiem.- powiedział i nie czekając na odpowiedź dodał - Oczywiście jeśli jest to jakaś tajemnica lub język ten mogą poznać tylko wybrani to zapomnij o mojej prośbie i wybacz, że ona w ogóle kiedyś istniała.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Listopad 2010, 22:16:18 »
- Jaki jest Twój cel Elfie? W czym język Wielkiego Kręgu miałby Ci posłużyć? Czy przekazałbyś go innym? - zapytał zaskoczony Gunses - Nie widzę przeszkód, aby najwyższy Arcymag ÂŻywiołów na tej wyspie znał ten dialekt. Arcymag ÂŻywiołów. Może to zaowocować w obie strony. Oczekuję jednak prawdziwych odwiedzi na zadane pytania.

Offline Hagnar Wildschwein

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1198
  • Reputacja: 902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Cyc
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Listopad 2010, 22:23:07 »
  -A psubratom w mordy wiało...- nucił starą pieśń krasnolud rozłożony na wozie. Koła co raz podskakiwały po zamarzniętym trakcie rozbijając to co pierwsze mrozy z trudem skleciły w jedność. Pochód przemieszczał się powoli, bo i nikomu się nie spieszyło, a taką noc, aż żal byłoby marnować na pośpiech i zbędne okrzyki... No chyba, że okrzyki i zawołania karczemne.
  Ostatnie łyki piwa były nie tyle gorzkie dla podniebienia co serca. Butelka, odrzucona na bok, zapadła się w mnogą materię, na której Domenic leżał.
-Skończyły się już pociechy duchowe?- burknął cicho pod nosem widząc rozciągniętą drużynę, szepty i cienie koni majaczące pośród skał i drzew.
O! Tutaj jesteś... rozbudził się z zadumy krasnolud namierzając ręką drugie piwo, które zabrał ze sobą...

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Listopad 2010, 22:38:14 »
-Z własnego doświadczenia wiem, że znajomość czytania i czasem również pisania różnymi dialektami pomaga. Ja poszukuję informacji o językach kierując się czystą ciekawością. I mimo, że język wampirów nie jest mi obecnie potrzebny to w przyszłości może okazać się, że właśnie to zaniedbanie jakim jest brak chęci poznania odgryzie się w sposób, którego nie życzyłbym sobie.- rzekł nieco zawile elf i szybko dodał
- Swoim uczniom przekazuję tylko to co jest im potrzebne a język starożytnych raczej nie zalicza się do nieodzownych umiejętności maga. Jeśli któryś będzie chciał go poznać odeślę go do Ciebie.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Listopad 2010, 23:00:59 »
- Odpowiedź mnie w pełni satysfakcjonuje - rzekł poważnie Wampir - I dla mnie korzystne jest, aby taki badacz jak Ty znał nasz dialekt. Znam Cię nie od dziś, wiem, że jeśli na coś natrafisz, to poinformujesz mnie o tym. A znajomość języka tylko uprości procedurę. Tesarker vaaielcet umoivaa'r set'esoi - rzekł Gunses po czym uśmiechnął się do Gordiana - Nie będziemy jednak rozpowiadać o tym w kulbakach. Poruszymy tą kwestę po powrocie.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Listopad 2010, 23:02:13 »
- Rozumiem - rzekł skinąwszy głową z oczyma lekko przymrużonymi i zwróconymi w stronę Flamela. - Uczciwie i rozważnie. Nie mniej jednak... Im wcześniej zaczniesz tym szybciej skończysz - jak mawiał mój nauczyciel historii - dodał lekko uśmiechając się. - Nie wiem czemu ale zawsze kojarzyło mi się to zdanie z jego skrywaną impotencją. Ale mniejsza o to... Co do pochodzenia. Miło spotkać kogoś z rodzimych stron, tak daleko od "domu". Mimo to dla mnie również narodowość nie ma to większego znaczenia. Myrtana to dla mnie kraj brudnej polityki, układów i arystokratycznych dinozaurów. Zostałem stamtąd usunięty niemalże siłą. Nie mam większego sentymentu dla tego kawałka ziemi, szczerze powiedziawszy. Chciałbym tam kiedyś powrócić... Na chwilę... Załatwić kilka spraw... Spraw, które mają imiona i nazwiska... Dosłownie... "Załatwić"... - mówił patrząc przed siebie zaciskając zęby. - Ah... Wybacz. Niemiłe wspominki wzięły nade mną górę...
Wtem Ravola odwrócił się w stronę wozu na którym siedział Domenic aep Zirgin.
- Mości krasnoludzie! Możemy prosić o celny rzut jakąś ładnie wyglądającą butelczyną procentowego napoju, na którym siedzisz, co by nam milej rozmowa szła? - rzekł do krasnoluda rozłożonego na wozie pełnym prowiantu.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2010, 23:04:51 wysłana przez Grison »

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Listopad 2010, 12:35:42 »
-Dziękuję Gunsesie. Elf czuł się dziwnie, musiał okazywać szacunek istocie młodszej od niego o przynajmniej sześć wieków. Owszem Cadacus to władca wampirów, ale jednak...w oczach elfa był za młody na takie stanowisko, no i ten aż zbyt arystokratyczny styl bycia. Aragorn zauważył jadącego obok Anvarunisa.
-Coś Cię trapi?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Listopad 2010, 12:43:24 »
Gunses władczo i wspaniałomyślnie uniósł prawicę w kierunku Aragorna, jako pozdrowienie.
- Jeśli to wszystko Mistrz - rzekł w stronę Gordiania - Tedy widzimy się niebawem. Jest noc. Musze korzystać z życia, póki kurtyna ciemności spowija naszą ziemię - po tych słowach skinął głową w stronę Arcymistrza Magii ÂŻywiołów i popędziwszy konia podjechał na przód. Zrównał się z Anvarunisem i stawił się po lewej za Aragornem.
- Cóż nowego Baronie?

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Listopad 2010, 12:58:36 »
-A wiele, kończę czytać "Księgę Potępionych". Cośmy ją znaleźli ostatnio, opisuje ona inny wymiar. ÂŚwiat zwany Tinrilet. Zamieszkany przez większość znanych nam ras, nawet Wampiry jeśli dobrze tłumaczyłem bowiem księga napisana jest w starszej formie elfickiego i jednym z Tinriletiańskich języków. Ich kultury są równie ciekawe co ich broń. Pamiętasz może bitwę z Przybyszami w Dracońskim wymiarze?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Listopad 2010, 13:07:36 »
- Pamiętam z kronik jakie przeglądałem w miejskich bibliotekach i świątyniach. Przybyłem do Ombros już po wyprawie do Wymiaru Draconów. Nie uczestniczyłem w niej, jednak widziałem ryciny Przybyszów. O samej bitwie wiem tylko ogólnikowe kwestie. Jeśli chcesz, możesz mi przybliżyć tą historię. Wiedzy nigdy za mało, a i czas nam jakoś zleci.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Listopad 2010, 13:22:52 »
-Postaram się. Zacznę od początku. Rasa ta przybyła do wymiaru Draconów jakieś 500 lat temu, zakłócając równowagę krainy. Najeźdźcy zniszczyli większość z dracońskich miast, zamienili większość terenów w jałowe pustkowia a ocalałych zmienili w bezinteresownie posłuszne im demony. Elish Ehru, przywódca Draconów stawiających opór najeźdźcy, twierdził, że przybysze - bo tak ich nazywają Draconi, wędrują od wymiaru do wymiaru niszcząc a może i podbijając napotkane krainy poprzez doszczętne wyssanie z nich energii. Gdy królewska ekspedycja przybyła do tegoż wymiaru, Draconom ostało się ostatnie bodajże miasto. Pomogliśmy draconom wygrać bitwę, a broń przybyszów...to coś w rodzaju kostura z kryształem strzela to jakąś magią, ale nie wymaga maga do obsługi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mądrość i Prawda
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Listopad 2010, 13:22:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything