Autor Wątek: Pomoc związana z grą  (Przeczytany 287533 razy)

Description:

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kenshin

  • Konkordat puszczy i kniei
  • ***
  • Wiadomości: 2466
  • Reputacja: 1763
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2900 dnia: 09 Styczeń 2016, 22:43:07 »
Marduek masz o jedną rzecz za dużo na plecach. Tam można mieć zaledwie dwie rzeczy.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2901 dnia: 09 Styczeń 2016, 22:51:54 »
A teraz?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2901 dnia: 09 Styczeń 2016, 22:51:54 »

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2902 dnia: 10 Styczeń 2016, 16:30:43 »
[member=1]Isentor[/member]

Isku, usuniesz mój post w Dekrecie Szkolenia w Bractwie? Przez przypadek wysłałam...

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2903 dnia: 10 Styczeń 2016, 16:41:37 »
[member=1]Isentor[/member]

Isku, usuniesz mój post w Dekrecie Szkolenia w Bractwie? Przez przypadek wysłałam...

[member=1]Isentor[/member]

A ja bym zgłosił prośbę, że skoro Funek - taki: prawie wielki kanclerz - się niezbyt często pojawia, to przydało by się dać Marszałkini Evening Antarii również możliwość moderacji by takie "wypadki" mogła samemu korygować... zwłaszcza, ze dekret nieaktualny zwłaszcza podlinkowania itd...  <ignorant> .

No chyba, ze zmiana kanclerza będzie  :o....

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2904 dnia: 10 Styczeń 2016, 20:33:52 »
Tak w ogóle... czemu nie mogę przeglądać wiadomości wysłanych przeze mnie?

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2905 dnia: 10 Styczeń 2016, 20:43:44 »
W jakim sensie?

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2906 dnia: 10 Styczeń 2016, 20:44:57 »
Możesz przeglądać. Pop prawej stronie w Prywatnych Wiadomościach masz takie menu. Tam wszystko jest.

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2907 dnia: 10 Styczeń 2016, 21:11:09 »
Klikam w opcje wysłane a tam zero moich wiadomości. Mogę tylko przeglądać te które do mnie przyszły.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2908 dnia: 10 Styczeń 2016, 21:18:56 »
Może nie zaznaczyłeś w ustawieniach, aby wysyłane przez ciebie wiadomości były zapisywane.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2909 dnia: 11 Styczeń 2016, 13:23:31 »
Salazar to wasze wewnetrzne sprawy. Sami to rozwiazcie i podeslijcie mi co komu ustawić.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2910 dnia: 11 Styczeń 2016, 14:31:18 »
[member=1]Isentor[/member]  Ale przypadkowy post mógłbyś usunąć...

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2911 dnia: 11 Styczeń 2016, 16:36:31 »
[member=26129]Rodred[/member]  [member=312]Dragosani[/member]

Jako Kanclerz Koronny, na prośbę Wielkiego Lorda Elekta, mam zaszczyt ogłosić, że zakres dopuszczalnych czynności na wyprawach został rozszerzony. Dopuszcza się:

1. Naukę na wyprawach, ale tylko i wyłącznie tego co mamy normalnie dostępne. Taka nauka kosztuje tyle samo w grzywnach jak i talentach. Taka nauka powinna być przeprowadzona odpowiednio fabularnie i nie byle jak, byle szybko.
2. Otrzymywanie przedmiotów różnego rodzaju jako nagród za wyprawę. Każdy taki przedmiot musi być uprzednio w pełni przygotowany i przedstawiony Izbie Kontroli, za którą odpowiedzialni są Lordowie. Przedmiot można zgłosić w temacie "Propozycje ekwipunku dla Izby Lordów" znajdującym się w Drakońskim Teleporcie. Dopiero po zaakceptowaniu przedmiotu przez Izbę Kontroli może on zostać wpisany jako nagroda.

Dziękuję.

Rozumiem więc to że:

ad.1. Izba wypracowała zasady, w których informuje jak prowadzący wyprawę ma informować w podsumowaniu wyprawy o utracie danego talentu przez gracza i odliczonych na naukę grzywnach? Zostało to naniesione gdzieś na wiki? Czy to tak na dziko tylko w  informacjach :P 

ad.2. Więc teraz robiąc wyprawę i chcąc dać pamiątkę fabularną niemającą znaczenia w uniwersum a będąca pamiątką jak na przykład stary pozłacany posążek z bogatym opisem jego przeszłości i walorów estetycznych -> przekładające się na fabularną pamiątką po jakimś wydarzeniu, jakimś zadaniu ma być zawsze zgłaszany izbie... w temacie, publicznie... - Może scenariusze wypraw też publicznie zamieszczać będziemy? :) = No żeście oczadzieli... Będziemy ujawniać wam przedmioty mające znaczenie w wątkach długo falowych i tłumaczyć po co na co to i w ogóle? to ma sens jakiś robienie takich rzeczy? Pozyskiwanie już dawno jest prowadzone i dobrze opisane: Pozyskiwanie przedmiotów. Więc o co tu kurna chodzi?
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2016, 16:47:32 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2912 dnia: 11 Styczeń 2016, 16:47:47 »
ad. 1.
Uznałem to za tak mało ważne i domyślne, że nie bawiłem się w dodatkową informację na wiki. Jeżeli uważacie, że tak nie jest mogę nanieść poprawkę.

ad. 2.
Ta nowa opcja tyczy się przedmiotów, które wcześniej nie mogły być w ogóle dostępne jako nagroda. Mam na myśli to, że przedmioty fabularne można nadal, tak jak było poprzednio rozdawać bez pośrednictwa Izby. Co do zgłoszenia nie jawnie jakiegoś przedmiotu nie fabularnego zawsze można uzgodnić taką opcję z Wielkim Lordem. 

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2913 dnia: 11 Styczeń 2016, 16:52:47 »
ad. 1.
Uznałem to za tak mało ważne i domyślne, że nie bawiłem się w dodatkową informację na wiki. Jeżeli uważacie, że tak nie jest mogę nanieść poprawkę.

ad. 2.
Ta nowa opcja tyczy się przedmiotów, które wcześniej nie mogły być w ogóle dostępne jako nagroda. Mam na myśli to, że przedmioty fabularne można nadal, tak jak było poprzednio rozdawać bez pośrednictwa Izby. Co do zgłoszenia nie jawnie jakiegoś przedmiotu nie fabularnego zawsze można uzgodnić taką opcję z Wielkim Lordem.

ad.1. Przypominam wielkiemu lordowi, że zasady gry go tak samo obowiązują jak PiS konstytucja, więc to masz pan do poprawy: Zasady uczestnictwa w wyprawie

ad.2. poprawiacie więc zapis: Pozyskiwanie przedmiotów i wyjaśnijcie o co wam chodzi.

Po co są więc te zasady gry an wiki, skoro wam wystarczy walniecie posta na forum i szczęśliwi. Jeżeli wnosicie zmiany to też w zasadach informując o nich ;/


Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2914 dnia: 11 Styczeń 2016, 16:56:16 »
Też byłbym za tym, aby dodać coś w Zasadach o wzorze takowej nauki. Np. w poscie akceptacji nauki, oraz podsumowującym wyprawę wzmiankę:

Gracz_1 nauczony: umiejętność_x, tracisz 1 brązowy talent.

Jeśli zaś chodzi o jawność omawianych z Izba przedmiotów to...

[hide group=1,66]Po to mamy ukrytą treść. [/hide]

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2915 dnia: 11 Styczeń 2016, 17:06:17 »
Też byłbym za tym, aby dodać coś w Zasadach o wzorze takowej nauki. Np. w poscie akceptacji nauki, oraz podsumowującym wyprawę wzmiankę:

Gracz_1 nauczony: umiejętność_x, tracisz 1 brązowy talent.

Jeśli zaś chodzi o jawność omawianych z Izba przedmiotów to...

Ta treść jest ukryta i nie może zostać zacytowana.

jawność, nie po to człowiek kreuje wątki dla szerokiej rzeszy graczy nieograniczonej niczym tylko chęciami, by wyjawiać komukolwiek po co coś robi. wówczas bezsensu jest robienie wątków dotyczących całej gry, skoro z każdym przedmiotem mam gdzieś iść i się tłumaczyć. wówczas mija się to z jakimkolwiek celem. Jeżeli ot o chodzi by psuć sobie i innym rozrywkę która została skutecznie poprawiona zniesieniem scenariuszy i właśnie akceptowaniem takich rzeczy, teraz wracaciena poprzednie tory.

tu nie chodzi o bycie za czy bycie przeciw.

Każdy opiera się an zasadach gry, one nie mogą być sprzeczne z tym co sobie izba nagle ustanowi, a jeżeli ustawia zmiany dotychczasowej doktryny działań to musi zmienić sprzeczne informacje. Dotąd nauka była nie możliwa na wyprawie, chyba ze takie typu awanse jak anielski dar itd. Teraz zachodzi zmiana i należy nanieść ja na wiki by każdy kto powróci mógł się z tym normalnie zapoznać sprawdzając zasady a nie szukając co jeden lord z drugim dziś wymyślili a jutro w innym temacie zanegują, by w jeszcze innym powrócić do tej intencji.

Piszę to prosząc o pomoc, niech ktoś wyjawi mi jaki jest pozytywny cel takich zmian, to pierwsze ejst poytywne ale wymaga zmienienia zasad i super będzie,

ale drugie to tylko degradacja sensu i przyjemności z gry.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2016, 17:10:50 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2916 dnia: 11 Styczeń 2016, 17:17:15 »
I jakby się teraz odbywała ta nauka w czasie wypraw? ÂŻe uczymy się bezpośrednio na wyprawie, u prowadzącego?
Jeśli tak to jakby to wyglądało?(Przykładowy dialog)

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2917 dnia: 11 Styczeń 2016, 17:18:13 »
Sal. Skoro dotychczas dało się tworzyć wątki dotyczące całej gry to da się nadal. To co zostało dodane w żaden sposób nie ogranicza dotychczasowych możliwości. Jeżeli słowo " przedmioty fabularne" we wpisie ci to zasugerowało mimo iż wyżej jest wyraźnie napisane "Każdy gracz może dowolnie rozwijać system RPG Marant swoimi projektami, dopóki nie ingerują one w mechanikę i uniwersum gry." w co zaliczają się przedmioty fabulerne, to właśnie podjąłem odpowiednie kroki by to słowo stamtąd usunąć. Teraz nie powinno być nieporozumień.

Odpowiednie wpisy na wiki zostaną dodane po skonsultowaniu ich treści z pozostałą częścią lordów.

EDIT: Marduke ta informacja będzie na wiki w momencie gdy skończymy formułować jej treść.

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2918 dnia: 11 Styczeń 2016, 17:23:15 »
Sal. Skoro dotychczas dało się tworzyć wątki dotyczące całej gry to da się nadal. To co zostało dodane w żaden sposób nie ogranicza dotychczasowych możliwości. Jeżeli słowo " przedmioty fabularne" we wpisie ci to zasugerowało mimo iż wyżej jest wyraźnie napisane "Każdy gracz może dowolnie rozwijać system RPG Marant swoimi projektami, dopóki nie ingerują one w mechanikę i uniwersum gry." w co zaliczają się przedmioty fabulerne, to właśnie podjąłem odpowiednie kroki by to słowo stamtąd usunąć. Teraz nie powinno być nieporozumień.

Odpowiednie wpisy na wiki zostaną dodane po skonsultowaniu ich treści z pozostałą częścią lordów.

EDIT: Marduke ta informacja będzie na wiki w momencie gdy skończymy formułować jej treść.

Ty nadal nie kapujesz.

To wszystko co nasmarowaliście tego popołudnia co kto gdzie komu ma zgłaszać powinno zostać zamknięte i uznane za nieważne do momentu naniesienia zmian w zasadach gry i poprawnemu naniesieniu informacji.

To wszystko nie obowiązuje póki nie ma w zasadach gry :P . Gratuluję wpadki. Bo inaczej tego nazwać się nie da. Według mnei w mojej opinii i to powinien ogłosić sędzia - w sensie to co teraz napisałem, że jest nieważne ;/ .

Offline Marduk Draven

  • Kanclerz Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 4926
  • Reputacja: 4731
  • Płeć: Mężczyzna
  • Memento mori.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2919 dnia: 12 Styczeń 2016, 20:53:14 »
Ponawiam pytanie. Czy kuszę można naciągnąć na wyprawie za w czasu? W sensie, naciągnąć ją i odłożyć po czym gdy przychodzi walka po prostu położyć bełt i strzelić?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2919 dnia: 12 Styczeń 2016, 20:53:14 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top