Autor Wątek: Pomoc związana z grą  (Przeczytany 287276 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2740 dnia: 13 Sierpień 2015, 14:58:14 »
Losowości.

To wiem. Ale ile jest % na zabranie a ile na danie. I dlaczego każdy ma inną ilość?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2741 dnia: 13 Sierpień 2015, 16:44:15 »
Mam pytanie odnośnie ranienia przeciwników podczas wyprawy. Czy jest jakaś zależność między ilością finisherów, a możliwością zranienia ludzi?

I jeszcze dla przykładu czy jest się w stanie podczas dla przykładu bójki w karczmie przywalić komuś krzesłem, ogłuszając go w ten sposób albo chociaż dotkliwie raniąc, pomimo że tak naprawdę mechanicznie ( statystyki nie pozwalają itp) nie jestem w stanie tego zrobić?

Dla zaobrazowania, mam takiego przeciwnika o nazwie ochroniarz, który ma bardzo dużo wytrzymałości i bronią na moim poziomie nie jestem w stanie go zranić, zatem jestem wobec niego bezbronny? Nie mogę go obezwładnić, przybić stołem do ściany, rozbić butelki na głowie, czegokolwiek.

Mam dylemat, bo moja postać nie dała by się tak poniżać, ale nie jest też samobójcą, więc wszystkich prosze o pomoc :D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2741 dnia: 13 Sierpień 2015, 16:44:15 »

Offline Hallow

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2742 dnia: 13 Sierpień 2015, 17:00:09 »
Jeszcze jest jedna sprawa, która nadzwyczaj mnie nurtuje, bardzo bardzo nurtuje. Przepraszam, że nie edytowałem, ale na komórce przy słabszym internecie przechodzenie z konta na konto jest męczące.

Podstawowe techniki walki sztyletem... Powiedzmy, że mam sztylet przy pasie, ale nie mam tej umiejętności. Czy w tym wypadku mogę go w ogóle używać? Ostatnio słyszałem, że te szkolenie umiejętności na chociaż 50% to jakieś spomlikowane techniki, których normalnemu człekowi nie są znane. Jednak co gdybym chciał komuś po prostu przyłożyć ten sztylet do gardła, najzwyczajniej w swiecie móc w każdej chwili pozbawić go życia. Mogę ? Bo niby mechanicznie nie, bo jestem takim lamusem, że nigdy sztyletu w ręku nie trzymałem, no ale fabularnie... może bez umiejętności używania noża nie powinienem umieć kroić marchewki... To moje takie bardzo luźne rozmyślenia i chętnie się dowiem jak na to patrzycie.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2743 dnia: 13 Sierpień 2015, 17:02:15 »
Wiesz finiszer to jest ZABICIE przeciwnika nie zranienie. Możesz wziąc dla przykładu nóż  pochlastać wroga. Dopóki go nie zabijesz to nie tracisz finiszera. Nieprawdaż?

System idealny nie jest ale jak wiemy idealnego stworzyć się nie da i to co mówisz, takie karczemne bijatyki które powinny być codziennością, nie mają racji bytu.
W zasadzie jak przyciśniesz przeciwnika do ściany drewnianym stołem to on go mieczem złamie ale może coś mówie źle.

W sumie to drewniany stół/krzesło, będzie miało około 4-8 wytrzymałości. Zależy jakie drewno.

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Statystyki_materia%C5%82%C3%B3w#Wi.C4.85z

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Statystyki_materia%C5%82%C3%B3w#Buk

http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Statystyki_materia%C5%82%C3%B3w#Cis

No cóż. Wychodzi na to że nawet nie potrafisz go dobrze w ręce trzymać. Używając go raczej się pewnie pokaleczysz. 


Offline Hallow

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2744 dnia: 13 Sierpień 2015, 17:12:50 »
Wiesz finiszer to jest ZABICIE przeciwnika nie zranienie. Możesz wziąc dla przykładu nóż  pochlastać wroga. Dopóki go nie zabijesz to nie tracisz finiszera. Nieprawdaż?

System idealny nie jest ale jak wiemy idealnego stworzyć się nie da i to co mówisz, takie karczemne bijatyki które powinny być codziennością, nie mają racji bytu.
W zasadzie jak przyciśniesz przeciwnika do ściany drewnianym stołem to on go mieczem złamie ale może coś mówie źle.

Pierwsza część twojej wypowiedzi wygląda dla mnie zbyt bajkowo i pięknie, żeby mogło być prawdziwe, dlatego pomimo tego, że mi tez się tak zdawało to wolałem poruszać ten temat.

Ze stołem zaś to nie mam pojęcia, zależy jaki stół, jeśli kimś gruchniesz o ściane to automatycznie blokujesz mu chyba ręce( oczywiście gdy trzyma się za stronę nóżek, blat przyciska.), oczywiście był to tylko przykład, bo naprawdę grając Hallowem jako ork czuje się nadwyraz słaby i bezbronny wobec postaci, które mają nieludzki pancerz.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2745 dnia: 13 Sierpień 2015, 17:59:00 »
Prwowadzący wyprawe opisuje efekty użycia broni improwizowanej  ;) Przecież nie wprowadzimy stat stołu/butelki po piwie bo to by było chore...

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2746 dnia: 13 Sierpień 2015, 21:51:07 »
Z użyciem krzesła to jest raczej tak, że nikt, absolutnie nikt Ci tego nie zabroni. Jeżeli twój przeciwnik ma jakiś tam pancerz, to raczej niezbyt często (nigdy?) jest to pełen pancerz płytowy, przykrywający całe ciało. Dlatego mimo wszystko mam mnóstwo możliwości zabicia nawet dobrze opancerzonego przeciwnika, wbijając mu jakąś ostrą broń pod pachę, nawet i w szczeliny hełmu. Bo jak rozumiem, mówimy tutaj o sytuacji, że masz jakiś tam jeszcze finiszer na owej broni dostępny. Wtedy jeżeli grasz orkiem, to podczas opisywania walki możesz korzystać z krzesła, możesz podnieść przeciwnika i rzucić nim o ścianę, wykręcić mu ręce, podciąć nogi lub gruchnąć łokciem w twarz. Ważne jest to, czym zadajesz śmiertelny cios. Powtarzano mi to kilka razy. Bo co się dzieje w międzyczasie, to już jest twoja bajka. Dla przykładu, kiedyś pytałem się o nieco podobną rzecz a propos tego, co mogę używać przed zabiciem przeciwnika. Chodziło mi o to, czy mając dwa zaklęcia, dwa finiszery na sztylecie, jeden na kiścieniu i trzy na mieczu, mogę sobie całą walkę przeprowadzić mieczem, a tylko zabić tamtymi. Odpowiedź była twierdząca. Bo nieważne co i czym zrobisz, grunt żebyś zabił tym, czym masz finiszer. Oczywiście, jak wszystko, w granicach rozsądku. O tym trzeba pamiętać zawsze i wszędzie.

Co do sztyletu, którego chcesz użyć, nie mając wyuczonego w żadnym stopniu. Jakoś mechanicznie trzeba to rozwiązać, niestety, co prowadzi do takich sytuacji jak ta, kiedy raczej każdy potrafi trzymać sztylet w ręku, ale Prowadzący wtedy powinien napisać, że np. owy sztylet wymsknął Ci się z ręki poprzez niepewny chwyt, został odtrącony przez przeciwnika, czy po prostu nie trafiłeś. W innym przypadku spłycają się specjalizacje walki, gdyż odpowiednio opisana walka nie wymagałaby w ogóle ich posiadania.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2747 dnia: 13 Sierpień 2015, 23:50:54 »
Funeris sprostował głupoty głoszone przez Siliona, moge wiec skupić się na Diegu.

Jego wystepowanie jest losowe. Nie mogę podać szczegółów, bo to inaczej rozgryziecie skrypt. Kiedy ma się już pojawić odbywa się losowanie i Diego wyświetlany jest jednocześnie tylko u kilku graczy będących akurat online. W tym momencie zaczyna się gra, ponieważ ten kto pierwszy w niego kliknie może otrzymać aż do 400 punktow reputacji. Każdy gracz, który postanowił zagrać ale był zbyt wolny może stracić nawet do 400 punktów rwputacji.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2748 dnia: 14 Sierpień 2015, 00:02:08 »
Dzięki Funerisie za wyczerpującą odpowiedź, choć dalej mam wątpliwości to tych tak zwanych czułych punktów, gdy przeciwnik posiada dobry pancerz, przez który praktycznie nie jestem w stanie się przebić. Jednak mimo wszystko jestem bardzo wdzięczny, a twoja wypowiedź podsunęła mi nawet kilka pomysłów planowanej walki. Wielkie dzięki :D

Offline Hallow

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2749 dnia: 14 Sierpień 2015, 01:21:50 »
W ramach pewnych wątpliwości, których w próbach rozwiązania posłużyłem się wikimarantem znalazłem jeszcze dwa pytania, które bardziej ku zaspokojeniu mojej ciekawości niż prawdziwej, pilnej potrzebie.

Jeżeli twój przeciwnik ma jakiś tam pancerz, to raczej niezbyt często (nigdy?) jest to pełen pancerz płytowy, przykrywający całe ciało. Dlatego mimo wszystko mam mnóstwo możliwości zabicia nawet dobrze opancerzonego przeciwnika, wbijając mu jakąś ostrą broń pod pachę, nawet i w szczeliny hełmu. Bo jak rozumiem, mówimy tutaj o sytuacji, że masz jakiś tam jeszcze finiszer na owej broni dostępny.

To patrzenie bardzo mi się podoba, ale boję się, że zbyt ułatwia pokonywanie przeciwników .
Cytat: wikimarant
Jeśli ostrość Twojej broni przewyższa wytrzymałość przeciwnika, możesz zadać mu cios, który zada obrażenia.
Jeśli obuch Twojej broni przewyższa wytrzymałość przeciwnika, możesz zadać mu cios, który zada obrażenia.

Naprawdę nie mam pojęcia jak do tego się odnosić, ale może po prostu widziwiam i widzę nie potrzebne problemy.



Drugą sprawą jest wpis z wikimarantu "Zmiana noży trwa 3 sekundy." Co mam przez to rozumieć? Mogę trzymać w jednej i drugiej ręce po 2 noże, rzucić je, a wyciągniecie następnych po prostu zajmie mi te 3 sekundy, czy ta zasada odnosi się tylko do ich zmiany, czyli chowam je i wyjmuje inny rodzaj ?


Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2750 dnia: 14 Sierpień 2015, 08:29:23 »
Przez zmianę noży jest tutaj rozumiane to samo co przy ładowaniu strzały. No tylko noże nie ładujesz, więc trzeba było użyć innego słowa. Te 3 sekundy to czas w jakim możesz wyciągnąć kolejny nóż i nim rzucić.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2751 dnia: 14 Sierpień 2015, 10:36:11 »
Naprawdę nie mam pojęcia jak do tego się odnosić, ale może po prostu widziwiam i widzę nie potrzebne problemy.
Jeśli twój sztylet ma ostrość 23, zaś zbroja lub np. łuska przeciwnika ma wytrzymałość 40. To nie zadasz mu żadnych obrażeń.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2752 dnia: 14 Sierpień 2015, 11:17:46 »
Jeśli twój sztylet ma ostrość 23, zaś zbroja lub np. łuska przeciwnika ma wytrzymałość 40. To nie zadasz mu żadnych obrażeń.

Czyli w zasadzie wtedy nie jestem w stanie zrobić finishera? Właśnie tu widzę wielki problem, przez który czuje się naprawdę słaby, bo ciężko się przełamać przez taką zbroję. Ale niestety chyba tak powinno być, więc nie wiem czemu się dziwie.

Offline Mourtun

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 876
  • Reputacja: 375
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2753 dnia: 14 Sierpień 2015, 11:23:00 »
Dokładnie, nie jesteś w stanie gdyż twa broń jest zbyt tępa by przebić się przez taki pancerz. Jesteś orkiem i nadrabiasz to siła, rzucaj przeciwnikami po ścianach ;)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2754 dnia: 14 Sierpień 2015, 11:23:41 »
Czyli w zasadzie wtedy nie jestem w stanie zrobić finishera? Właśnie tu widzę wielki problem, przez który czuje się naprawdę słaby, bo ciężko się przełamać przez taką zbroję. Ale niestety chyba tak powinno być, więc nie wiem czemu się dziwie.
To normalne. Ten kto ma lepszy ekwipunek ma również przewagę. W takich sytuacjach pomocne są umiejętności ze specjalnymi atakami lub wykorzystaniem jakiś nadprzyrodzonych mocy, które zwiększają siłę ataku gracza (np. ostrość jego broni).

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2755 dnia: 14 Sierpień 2015, 11:26:06 »
Tak sobie myślę, czy nie lepiej było zamiast ostrości i obuchu po prostu dać współczynnik "Obrażenia"? :P

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2756 dnia: 14 Sierpień 2015, 11:31:50 »
Czy ja wiem... Teraz to jest rozdzielone na dwa i uważam że jest dokładniej.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2757 dnia: 14 Sierpień 2015, 11:49:31 »
Elizabeth, ale tak jak pisałem, nie każdy przeciwnik jest opancerzony w pełną płytę. Jeżeli ktoś nie ma rękawic, ale ma cały set z czarnej rudy, to odrąb mu dłonie, prędzej czy później się wykrwawi. Jako ork masz umiejętność rasową do ogłuszania, ogłusz przeciwnika. Wtedy będzie łatwiej podnieść mu przykładowo przyłbicę i wbić miecz w twarz.

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2758 dnia: 14 Sierpień 2015, 11:55:42 »
Fun jak zawsze pomocny, żródło wszystkich przydatnych informacji <3 Dzięki, już wszystko zostało mi objaśnione.

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2759 dnia: 19 Sierpień 2015, 21:00:04 »
Mam pytanie związane z językami... Bo umiem pisać w obu językach, moją postać uczyłem tego kiedyś, a języki nie należą do umiejętności nabywanych, nie są wypisane w tej kategorii ani też nigdzie indziej, po prostu są językami, a umiem nimi się posługiwać, to po śmierci i ponownym wskrzeszeniu w innym ciele to muszę się uczyć tego jeszcze raz, czy znam je ;>?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2759 dnia: 19 Sierpień 2015, 21:00:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything