Autor Wątek: Pomoc związana z grą  (Przeczytany 287320 razy)

Description:

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2400 dnia: 11 Kwiecień 2015, 20:57:24 »
Teoretycznie tak.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2401 dnia: 11 Kwiecień 2015, 20:59:58 »
Właśnie nie jestem pewny. Nie chce niczego sknocić, a już nie raz wertowałem to pytanie... Teoretycznie, są to inne konta, mogę prowadzić wyprawę z jednego, dla drugiego. Ale z kolei, taka wyprawa trwała by może maks dzień, bo odpisywałbym niemal natychmiast...

Kiedyś pisałem do Isa w tej sprawie, mówił niby że można, choć nie dam za to głowy.. Wolę jednak się upewnić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2401 dnia: 11 Kwiecień 2015, 20:59:58 »

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2402 dnia: 11 Kwiecień 2015, 21:00:16 »
Edzio tak robił i to przeszło normalnie.

Offline Lithan le Ellander

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 678
  • Płeć: Mężczyzna
  • Konto fabularne
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2403 dnia: 11 Kwiecień 2015, 21:05:47 »
Właśnie nie jestem pewny. Nie chce niczego sknocić, a już nie raz wertowałem to pytanie... Teoretycznie, są to inne konta, mogę prowadzić wyprawę z jednego, dla drugiego. Ale z kolei, taka wyprawa trwała by może maks dzień, bo odpisywałbym niemal natychmiast...

Kiedyś pisałem do Isa w tej sprawie, mówił niby że można, choć nie dam za to głowy.. Wolę jednak się upewnić.
Ja też mogę sobie prowadzić zadania.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2404 dnia: 11 Kwiecień 2015, 21:07:02 »
Tak więc, dzięki za pomoc! :P

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2406 dnia: 12 Kwiecień 2015, 00:13:38 »
To zalezy od was. Jesli uwazacie, ze to nie fair robic sobie samemu wyprawe narzucajac banalny poziom trudnosci etc. Wezvie sprawy w swoje rece i wprowadzcie taka zasade dzieki izbie lordow.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2407 dnia: 12 Kwiecień 2015, 11:59:28 »
Ja np. uważam że prowadzenie sobie wypraw jest ok. Szczególnie gdy chodzi o jakąś pierdółke.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2408 dnia: 12 Kwiecień 2015, 12:23:54 »
Mowie calkiem serio, jak ktos sie obawia piszcie pw, krol tez moze wnosic wnioski zatroskanych obywateli. ;)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2409 dnia: 12 Kwiecień 2015, 15:09:48 »
To zalezy od was. Jesli uwazacie, ze to nie fair robic sobie samemu wyprawe narzucajac banalny poziom trudnosci etc. Wezvie sprawy w swoje rece i wprowadzcie taka zasade dzieki izbie lordow.

Ale czemu nie fer? Zacząłem sobie robić, jak mnie ludzie trzymali na swoich grube miesiące. Powiedziałem sobie dość, własne robię samemu, nikogo nie biorę do pomocy. Czemu jakiś cieć miałby mnie ograniczać, bo mu to się nie podoba? Niech sam sobie gra i niech nie patrzy jak ja to robię jeśli mu to nie odpowiada.

A od tego czy wyprawa jest trudna czy nie to już nie leży w kwestii czy ktoś sobie prowadzi, czy ktoś komuś. Widziałem już kilka wypraw z dupy, gdzie poziom trudności był niższy niż depresja na ÂŻuławach, bo byli na nich koleżkowie i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Jest odpowiedni temat do sprawdzania czy wyprawa jest zgodna z zasadami? Jest. I niech pozostanie jak jest.

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2410 dnia: 12 Kwiecień 2015, 15:22:22 »
To tak samo jakbym miał ograniczać sobie chodzenie na wyprawy grupowe, w których sam jestem prowadzącym. To trochę bez sensu, gdzie są prowadzący bardziej aktywni i ci mniej. Szkoda by było zmuszać się do grania z takimi, którzy nie znajdują czasu by nawet raz dziennie na nie odpisać, albo tacy, którzy nagminnie i często to olewają lub zapominają.

Zwłaszcza, że na ogół każdy dogląda chociaż sporadycznie inne wyprawy i patrzy kto jak i komu prowadzi, a jak potem to ocenia. Można zawsze zgłosić nadużycie i błędne niepoprawne działania.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2411 dnia: 12 Kwiecień 2015, 19:16:09 »
[member=1]Isentor[/member]

Mnie bardziej denerwuje możliwość odbierania czyjejś diety, co to w ogóle za pomysł? Zaraz wyjaśnie dlaczego to jest absurdalne.

a) strona fabularna. Gracze się w ogóle nie znają, nie widzieli się a tu nagle "ni z gruszki, ni z pietruszki", jeden drugiemu daje pozwolenie na odebranie kilkuset grzywien diety. Obłęd? Nie u nas. :|
Inną sytuacją jest wręczenie pozwolenia innemu graczowi przez wikipedie, w grze nie zostało to w ogóle potrącone, nie wręczono nikomu listu, nie zapytano. Dlaczego? Bo obywatel szlachcic akurat jest na wyprawie, w trakcie której dostał tytuł i ziemie. To się kupy nie trzyma, bo wracając z zadanka usłyszy: o, mam tytuł. A potem dostanie kilka zaległych diet od upoważnionego, którego upoważnił będąc poza 'zasięgiem'. Alogiczne.

b) strona praktyczna, jaką miało mieć ZGÂŁASZANIE się po dietę. Jeśli ktoś komuś dał pozwolenie to ten ktoś może ciągnąć czyjąś diete w nieskończoność, mimo że obywatel szlachcic zakończył sobie grę lub wchodzi raz na miesiąc. Zgłoszenia miały zapewnić, że tylko aktywni dostaną kasę a takim systemem kasę dostanie aktywny upoważniony gracz.

Dawniej to było logiczne, gdyż to niewolnik (przedmiot, własność gracza) szedł i pobierał za swojego pana należność. Dziś niewolnictwa jako systemu nie ma, jest za to 2,8 raza droższy niewolnik z tym że przywilej odbierania diety ma już teraz też kumpel gracz. Znaczenie najemnika względem starego niewolnika drastycznie spadło, a jego cena odwrotnie proporcjonalnie wzrosła. Nie potrafię tego objąć logiką, naprawdę nie wiem jak mogłeś na coś takiego wydać zgodę.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2412 dnia: 12 Kwiecień 2015, 19:45:15 »
Zgadzam sie z druga czescia powyzszego wywodu.
Niewolnik jest teraz nieoplacalny. Bo do czego on teraz moze byc potrzebny jak ktos inny moze hajs odbierac. Chyba jedynie jako sprzataczka w domu. Jestem za obnizeniem ich ceny do 1000 grzywien.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2015, 19:56:25 wysłana przez Silion aep Mor »

Offline Progan

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 3000
  • Reputacja: 3785
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2413 dnia: 12 Kwiecień 2015, 19:45:34 »
a) strona fabularna. Gracze się w ogóle nie znają, nie widzieli się a tu nagle "ni z gruszki, ni z pietruszki", jeden drugiemu daje pozwolenie na odebranie kilkuset grzywien diety. Obłęd? Nie u nas. :|
Inną sytuacją jest wręczenie pozwolenia innemu graczowi przez wikipedie, w grze nie zostało to w ogóle potrącone, nie wręczono nikomu listu, nie zapytano. Dlaczego? Bo obywatel szlachcic akurat jest na wyprawie, w trakcie której dostał tytuł i ziemie. To się kupy nie trzyma, bo wracając z zadanka usłyszy: o, mam tytuł. A potem dostanie kilka zaległych diet od upoważnionego, którego upoważnił będąc poza 'zasięgiem'. Alogiczne.
Zgadzam się połowicznie. Gracz ze swoją gotówką może zrobić co chce, może również upoważnić kogoś do jej odbioru. Jednakże czy to nie psuje nam zabawy? Kiedy trzeba było iść na wyprawę żeby zarobić. Teraz wręcz wygodniej jest posiedzieć w mieście i odebrać kilka wypłat dla innego gracza za godziwy %. Pieniądze z powietrza, a jakże.

b) strona praktyczna, jaką miało mieć ZGÂŁASZANIE się po dietę. Jeśli ktoś komuś dał pozwolenie to ten ktoś może ciągnąć czyjąś diete w nieskończoność, mimo że obywatel szlachcic zakończył sobie grę lub wchodzi raz na miesiąc. Zgłoszenia miały zapewnić, że tylko aktywni dostaną kasę a takim systemem kasę dostanie aktywny upoważniony gracz.
I tak, to też jest nieodpowiednie. Wiadomym jest, że trzeba jednak trochę logiki w naszej grze. Mimo tego, że to fantasy, to wypadałoby poznać najpierw człowieka, który odbierać będzie nasze pieniądze. Przecież z powietrza nie pojawił się ten papier u kogoś w domku.


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2414 dnia: 12 Kwiecień 2015, 20:21:15 »
Easter egg. <lol>

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2415 dnia: 12 Kwiecień 2015, 20:48:30 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2416 dnia: 12 Kwiecień 2015, 21:17:46 »
Nie mam teraz zbytnio czasu, ale Sal może wyjaśnić, bo mu wczoraj o tym pisałem. ;)

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2417 dnia: 12 Kwiecień 2015, 21:29:26 »
Tak wiec niech sie sal wypowie :D

Canis

  • Gość
Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2418 dnia: 12 Kwiecień 2015, 21:40:10 »
Jest to takie swoiste wydarzenie, które było jest i się chyba kończy. Osoby, które dojrzały, zauważyły i wykorzystały zostaną pochwalone :) .

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2419 dnia: 12 Kwiecień 2015, 21:42:48 »
Mowa o upowaznieniach czy najemnikach?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pomoc związana z grą
« Odpowiedź #2419 dnia: 12 Kwiecień 2015, 21:42:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top