Autor Wątek: Książki, czasopisma, gazety...  (Przeczytany 24932 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« dnia: 01 Lipiec 2006, 08:19:06 »
Co lubicie czytać?
Książki
Ogólnie lubię czytać książki, jeżeli oczywiście nie są nudne. Do moich ulubionych książek należą wszystkie części "Harrego Pottera". Mam jeszcze inne książki, które lubię czytać, lecz nie lubię ich tak bardzo jak "Harrego Pottera".
Czasopisma
Cóż, kiedyś kupowałem gazety, do których była zamieszczona płytka CD z pełnymi i/lub demonstracyjnymi wersjami gier. ;] To było dosyć dawno... Później kupowałem sobie regularnie czasopismo "Niezbędnik". Teraz natomiast staram się regularnie kupować moje ulubione czasopismo, czyli "Komputer ÂŚwiat Ekspert".
Jeżeli chodzi o jakieś gazety, to nie mogę się raczej niczym pochwalić. No może oprócz przeglądania programu TV. ;]
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:24:13 wysłana przez Arthas »

Offline Terranik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 3
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2006, 10:15:41 »
ja ostatnio przeczytałem 3 książki WarCrafta :P, a co do czasopism to regularnie od 5 lat zbieram CD-A :)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:25:17 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2006, 10:15:41 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2006, 10:23:04 »
Książki
Przez całe moje życie nie przeczytaełm żadnej lektury, ani innej książki tego typu. Na ziemi nie napisano jeszcze książki która by mnie zaciekawiła...wolę oglądnąć sobie film.  
Jedyne rzeczy które czytam to wszelkiego rodzaju poradniki webmasterskie itp. rzeczy, ciekawe artykuły egzoteryczne, lub poradniki do sesji RPG. Oraz posty na wielu forach.  


Czasopisma
Niezbędnika też kupuje a bardziej kupowałem. Obecnie nie chce mi się kupować gazety, w której zawarte są programy łatwo dostępne w necie. Jedyne czasopismo które przetrwało ze mną ładnych pare lat jest "Click". Kupuje go od któregoś numeru z 1 roku wydawania go, to znaczy, że mam stertę Clicków w domu. A najstarsze z nich pamiętają recenzję chodźby Diablo II czy innych starszych tytułów.

Od czasu do czasu zdarzy mi się kupić CD-Action. Ale to tylko wtedy gdy zawiera on potrzebny mi program bądź grę.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:27:33 wysłana przez Arthas »

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec 2006, 10:27:44 »
Książki
Sensacie XX wieku to książka warta uwagi poniewarz opisuje ona dzie XX wieku

Czsopisma
CD-Action poniewarz bardzo pobają mi się tam pełne wersie gierr i programów oraz czasopismo
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2006, 10:30:21 wysłana przez BalloorT »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec 2006, 11:00:49 »
Książki
Książki czytuję już od dawna i bardzo to lubię spędzać z nimi czas. Nie czytam ich ciągle, ale często zdazy mi się pójść do sklepu, przeglądnąć kilka książek i kupić tą, która najbardziej mi się podoba i mnie ciekawi. Ostanimi książkami, jakie przeczytałem, są: "Dzień Szakala" - powieść sensacyjna Fredericka Forsytha z roku 1971, "Młot na czarownice" - zbiór opowiadań o pewnym Inkwizytorze, autor - Jacek Piekara, "ÂŚwięty Graal, ÂŚwięta krew" - Michaela Baigenta, Richard Leigha i Henry Lincolna. Poza tym, jeśli muszę, czytam lektury szkolne i nie przeszkadza mi to.


Czasopisma
Wiele już gazet przeczytałem i nadal je czytam. W przeszśołci dużo czytywałem i kupowałem gazet o grach komputerowych. "Play", "Click" i "CD Action". Do dziś zostałem na dobre tylko z "CD Action", choć zdaża mi się, kupić sporadycznie "Clicka", gdy jest w nim coś ciekawego np. recenzja ciekawej gry czy pełna wersja czegoś dobrego. Zawsze uważałem i uważam, że najwspanialszą i najlepszą gazeta/miesięcznikiem o grach kom. jest "CD Action", ponieważ są tam najobszerniejsze i najlepsze recenzje i zapowiedzi gier. Ma bardzo bogatą tresc merytoryczną i do czasopisma dołączonych jest wiele przydatnych i fajnych programów.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 10:14:01 wysłana przez Arthas »

Offline PREEzess

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec 2006, 15:41:32 »
Arthas...o czym jest książka "ÂŚwięta Krew ÂŚwięty Grall"? Zaciekawił mnie tytuł. Więc co do tamatu to ja nie bardzo lubie czytać ale teraz aktualnie czytam powieści z gier Blizzarda - StarCraft, Warcraft i Diablo.

Z czasopism to uwielbiam CD-A bo niedość, że są tam pełne wersje gier to na dodatek jest dział "Na Luzie" i na płytach są bonusy które uwielbiam. Lektur też nie lubie ale przycztałem chyba jedną całą - Quo Vadis. Fajnie sie to czyta.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:30:18 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipiec 2006, 19:14:48 »
Cytat: PREEzess
Arthas...o czym jest książka "ÂŚwięta Krew ÂŚwięty Grall"?

Książka ta mówi o rodzie Jezusa Chrystusa, jego żonie dzieciach itp. sprawach. ÂŚwiętym Grallem nie jest kielich z krwią tylko potomek Chrystusa. (tą akurat czytałem)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:31:27 wysłana przez Arthas »

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lipiec 2006, 09:14:54 »
Książka

Nigdy nie czytałem lektór itp... najwyżej streszczenia a książek i tak nie ruszam bo mnie do nich nie ciągnie

Czasopisma
Kupowałem Cd Action ale niedawno zaprzestałem teraz najwyżej zakupuje Extra gre czy cuś w tym stylu.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:31:59 wysłana przez Arthas »

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipiec 2006, 21:09:20 »
Jeśli chodzi o książki preferuje raczej sensacyjne a oto moje ulubione:
-Czerwony Alarm(Alister Maclean)
-Reqiem dla króla zbrodni(Serge Jacqemard)
-ÂŚmierć na mecie(Serge Jacqemard)
-Pochodnia zemsty(Keneth Goodart)
-Jeśli Zabijam(Serqe Jacqemard)
-Złote Wrota(Alister Maclean)

A jeśli chodzi o Czasopisma itp to lubiałem czytać Secret Service i Reset ale one już nie istnieją. Z aktualnych czasopism o grach czytam CDA.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:32:47 wysłana przez Arthas »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lipiec 2006, 19:18:16 »
Książki:
-Wszystkie części Harrego Pottera.
-Wszystkie części Władcy Pierściemi.

Czasopisma:
-Komputer świat
-Brawo Sport
-Play PC

No i to chyba tyle. Bardzo lubie czytać to wszystko co wymieniłem.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:33:53 wysłana przez Arthas »

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lipiec 2006, 21:08:23 »
Moje ukochne książki to:
- Seria Niefortunnych Zdarzeń jak narazie wyszło 12 częsci. Bł? film na podstawie pierwszych 3 części ale był cienki.
- Chemia śmierci- ciekawa, mroczna warto przeczytać
-Kroniki II kręgu (Tkacz iluzii, Kamień na szczycie, Piołun i miód, i jeszcze jeden tytuł ale nie pamiętam)
-Harry Potter (standartowo)

A czasopisma to Bravo, Bravo Girl, Twist i takie tam głupoty które czytają przeważnie dziewczyny...
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:35:02 wysłana przez Arthas »

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lipiec 2006, 22:43:25 »
Książki:
Ja z książek tylko czytam rzeczy ezoteryczne lub takie rzeczy jak biblia szatana itp. W życiu nie przeczytałem żadnej lektury szkolnej. Zawsze czyta mi syntezator lub film wypożyczę.

Czasopisma
Czasami czytam ale teraz je rzadko kupuje bo żal mi jest wydać na to kasy.
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2006, 15:35:37 wysłana przez Arthas »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpień 2006, 15:51:28 »
Ja od niedawne regularnie kupuje CDA...kiedyś kupowałem ENTERA, ale szybko mi się znudził, gdyż to pismo jest dla ludzi którzy wiedzą o kompach bardzo mało...jeżeli teraz mialbym kupować pismo o kompach to kupowałbym chipa

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Sierpień 2006, 16:33:10 »
Książki:
Różnie mam z tym czytaniem. Raz ciągle czytam coś a raz nic. Lektury zwykle czytam. Pan Tadeusz nawet był spox. Z "nie lektór" lubię książki fantasy np. "Hobbit: i "Władca Pierścieni".

Czasopisma:
Rzatko kpuje. Troche mi żal kasy, ale jak już mam kupić to tylko CDA. Jest to świetna gazeta, w której są świetne recenzje, pełne wersje gier i duuużo humoru (gamewalker, na luzie, action redaction)

Offline Piotro USSJ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Sierpień 2006, 21:37:15 »
Książki:
Ja przymusowo czytam lektury, no a poza tym lubię czytać powieśći fantastyczne takie jak Hobbit, Eragon (Za Władcę Pierścieni jakośnie mogę się zabrać    ). No oczywiście czytam Harrego Pottera i wiele innych.    
W najbliższym czasie mam zamiar przeczytać Kod Leonarda Da Vinci oraz Bezsenność Kinga.

Czasopisma:
No to ostatnio nie kupuję żadnych pism. Ostatnio kupowałem CDA oraz Clicka. Jakiś czas temu (ok. roku   )
kupowałem pisma z figurkami Władcy Pierścieni firmy Games Workshop.
Jeśli czasopismem można nazwać komiks to mam ich całą masę. Od Kaczora Donalda przez Gwiezdne Wojny, po Dragon Ball. Po prostu bardzo lubię je czytać i podobają mi się bardziej od książek (Oczywiście zależy jakia książka i jaki komiks    ).

Pozdro

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Sierpień 2006, 22:08:32 »
Książki:
Ja także lubię, ba, uwielbiam czytać książki. Na swoim koncie mam kilkanaście opowieści Star Wars. W wakcacje zagłębiłem się w Wiedźminie (wreszcie xD ), a teraz dochodzę do połowy piątego tomu. Lubię także serię HP. Zaczytuję się także w Biblii.

Czasopisma:
Od roku, lub dwóch lat zbieram CDA i nie zamierzam z tym kończyć. Według mnie jest to najlepszy magazyn o grach, jakikolwiek był, jest i będzie w Polsce. Na razie na pewno nie zamierzam zaprzestać go kupować.

Komiksy:
Kiedyś kupowałem regularnie Kaczora Donalda (tygodnik) plus do tego Gigantosa (czyli taki Kaczor Donald na 250 stronach). Po roku, czy dwóch zaprzestałem tego (bo ileż to można? xD ). Teraz już raczej żadnych nie nabywam.
Jednak, gdy jest okazja, kupuję każdy komiks Star Wars (nie tylko te, co były niedawno wydawane) oraz z Predziem i Alienem.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Sierpień 2006, 09:51:19 »
Ja troche odbiegne od tematu. Znaczy odpowiem troche w drugą strone. A więc:

Ja osobiście nie przepadam nad czytaniem książek, czy czasopism. Oczywiście w moim życiu przeczytało sie lektóre, czy czasopismo, z ciekawości. Ale nie jestem jakimś wielkim fanem, który zrezygnuje z czegos, aby przeczytac książke. Hmm a dlaczego? Niemam pojęcia. Nie wciąga mnie to, mimo że dawno temu próbowałem. Wole posiedziec przed komputerem bądz zając się tym co naprawde lubie. A więc mimo że książki, czasopisma i nawet komiksy nie są mi obce, nie przepadam za nimi.


Pozdrawiam

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Wrzesień 2006, 17:03:20 »
Ja uwielbiam czytać książki ( ale nie lektury  ), natomiast z czasopismami jest troche gorzej.
A oto krótki spis co lubie czytać:
- trylogia "Władcy Pierścieni"
- saga "Harry'ego Potter"
- książki Stephana Kinga ( "Podpalaczka", "Mroczna Wieża" plecam)
-"Nekroskop" Braiana Lumleya-polecam
- "Eragon"
- "Krainy Chwały" - zbiór opowiadań z Faerunu.
- i inne...
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2007, 16:18:04 wysłana przez Dragosani »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Październik 2006, 23:25:05 »
KSIÂĄÂŻKI:
Postaram się wymienić moje ulubione tytuły i to co mnie aktualnie interesuje. A, więc:

1. J.R.R. Tolkien - "Władca Pierścieni" - chyba tłumaczyć nie musze. Tolkien był jednym z pierwszych, który wymyślił elfy, krasnoludy, orki itp., itd. i dodatkowo ubrał to w tak świetną fabułe. Prawdziwe arcydzieło.
2. J.R.R Tolkien - "Hobbit" - może niektórzy uważają to za bajeczke, ale od tej książki włąsnie rozpoczeła się moja przygoda z fantasy. Coś wspaniałego. Ten magiczny świat tolkienowskiego ÂŚródziemia wciągnął mnie do reszty.
3. A. Sapkowski - saga "Wiedźmin" - Hmm...z całej sagi do gustu najbardziej przypadła mi "Krew Elfów", ale i reszta nie pozostaje w tyle. Sapkowski jest zdecydowanie najlepszym polskim fantastą.
4. S. Lem - "Cyberjada" - naprawde dobra książka. Aż sam się zdziwiłem, że sf mnie tak wciągneło. Szkoda, że Lem zmarł. Sad
5. S.E. Ambrose - "Kompania Braci" - Hanks i Spielberg wiedzieli co robią tworząc z tej książki doskonały serial. Opowieść o żołnierzach sławnej amerykańskiej kompanii piechoty spadochronowej od chwili sformowania w lecie 1942 roku i rygorystycznego szkolenia w Stanach Zjednoczonych poprzez lądowanie w Normandii w D-Day aż do zajęcia Orlego Gniazda Hitlera w Obersalzbergu w maju 1945 roku. Uczta dla każdego maniaka drugiej wojny światowej.
6. B. Prus - "Faraon" - jedna z niewielu lektór, które czytałem nie z przymusu, a zprzyjemności. Doskonale przedstawia sytuacje jaka panowała w Egipcie za czasów panowania faraonów. Swoją drogą niektóre elementy przypominają trochę dzisiejszą rzeczywistość(korupcja, zdrada etc.). Naprawde polecam.
7. Tom Clancy - "Suma wszytskich strachów" - brat zainteresował mnie ostatnio literaturą sensacyjną. Musze powiedzieć, że wcześniej nie lubiałem tego gatunku, ale dzięki Clancemu się przekonałem właśnie do niego.

Nadmienie jeszcze, że aktualnie mam zamiar zabrać się za twórczośc Terry'ego Pratcheta, Stephena Kinga i byćmożę coś innego z twórczości Clancy'ego

CZASOPISMA:
Od lat 5 jestem stałym czytelnikiem "CD-Action". Po prostu uwielbiam to czasopismo(a niech ktoś tylko spróbuje napisać gazeta  ). Profesjonalne zabawne i z klasą. Jest to jeden z moich nałogów. Po prostu co miesiąc odczuwam taką nagłą potrzebę, by zobaczyć co nowego na rynku i pośmiać się z błyskotliwych ripost Smugglera, elokwentnych epitetów Elda, stetryczałego gadania pasjonata przygodówek, czyli EGM i wielu innych.

KOMIKS:
Niegdyś kupowałem "Kaczora Donalda"(ech...to były czasy  ). W moją ręke wpadło też kilkanaście zeszytów "Asteriksa i Obeliksa". A z czasów bardziej mi bliskich pamiętam Lobo(troche psychodeliczny, ale śmieszny komiks). Obecnie jednak czytuje jedynie mange(nie komiks) "Great Teacher Onizuka"(GTO).  
Aaa...prawie bym zapomniał. Regularnie czytuje również "kokoart", aczkolwiek nie jest to komiks, który można zakupić w sklepie. Zaintrygowanych odsyłam tu: LINK
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2006, 23:27:21 wysłana przez Trivet »

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2006, 17:31:10 »
Książki:
Władca pierścieni, Trylogia ,,dziedzictwo", trochę Harry Potter, Kod Leonarda da Vinci, reguła czterech, wiedźmin
Czasopisma:
CD-Action rządzi!!!!!!!!!!! Click może być, kiedyś zbierałem Kaczora Donalda :) :)
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2006, 19:51:09 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Książki, czasopisma, gazety...
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Listopad 2006, 17:31:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything