Autor Wątek: Petycja  (Przeczytany 6187 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Petycja
« dnia: 26 Lipiec 2010, 22:10:33 »
Chciałbym Was prosić o podpisanie się pod petycją dotyczącą zatrzymaniu zabijania zwierząt hodowlanych jak psy i koty w Chinach. Zwierzęta te trzymane są w małych klatkach po kilka oraz są bite i kopane. Chińczycy ściągają z nich skórę, a te które nie zostaną użyte, przeznaczone są na jedzenie. ÂŚciągają z nich skórę i gotują  jeszcze jak żyją. Po zakończeniu ściągania zwierzęta te jeszcze żyją i czują ogromny ból, więc proszę podpiszcie się pod tą petycją.

http://www.ptroa.co.il/petition/

To o czym mówiłem możecie zobaczyć na filmiku na stronie!

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Petycja
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2010, 01:37:49 »
Czy widziałeś kiedyś konia, który podpisywałby petycję przeciwko handlowi ludziom? Nie! Zatem, do czasu, kiedy jakiś guziec czy inne kurestwo nie wstawi się w obronie ludzkich interesów nie widzę powodu, bym podpisał tę petycję.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Petycja
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2010, 01:37:49 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lipiec 2010, 10:04:40 »
Dev ale to nie ma sensu. Tam taka kultura a nie inna. Dla chińczyków to zwykłe jedzenia przed oprawieniem w kuchni. To tak jakbyś pisał petycje, że kurczaki w polskich fermach są źle traktowane i hodowane jeden na drugim. Nie zmienisz świata jedną petycją, co najwyżej uda Ci się dzięki temu zaciągnąć do łóżka jakąś seksowną Panią ekolog. ;)

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipiec 2010, 11:47:40 »
Co do kurczaków to były w Polsce takie petycje i udało się zmniejszyć zjawisko takiego traktowania. Cóż nie da się tego wytępić jak nie da się wytępić serka lub innego zła :( .

Wiem, że od razu nie da się zmienić świata, ale warto robić nawet malutkie kroczki w tym kierunku. Jak kot polujący na gołębia: najpierw obserwuje, potem skrada się i wykonuje decydujący atak. Może dla was to i tak nic nie znaczy, bo myślicie, że kilka kliknięć nie znaczy nic dla potęgi chińskiej o.O
Ale gdyby tak dowódcy polscy podczas potopu szwedzkiego czy wojnach z Rosją myśleli to powitalibyśmy niepodległą Polskę za parę lat. Liczy się tylko postrzeganie różnych spraw. Nie bądź uczuciowym impotentem, bo wtedy seksowna ekolożka Cię oleje.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lipiec 2010, 16:37:42 »
Dev walka o wolność ludzi to co innego niż walka o wolność kurczaków. Jesteśmy nieco wyżej w łańcuchu pokarmowym. A swoją drogą ładna ta twoja ekolożka?

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipiec 2010, 17:11:00 »
Psy i koty to też co innego niż kurczaki. Nie powiesz, że nie? Nadal twierdze, że warto walczyć dla nich, przynajmniej o humanitarne zabijanie.

Wczoraj pokazywałem Ci zdjęcie jej siostry.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec 2010, 18:25:48 »
Humanitarny znaczy w sposób ludzki, więc musisz przyznać, że to nie realne. Każdy pies,kot,kurczak,komar (właśnie ciekawy jestem czemu nie ma jakiegoś zielonego,który ujmie się za komarami) i inne kretoszczury musiałyby być zabijane ja wiem;/ na krześle elektrycznym? czy może strzałem w głowę ewentualnie zagazowywane co w państwach biednych jest nie realne. Gdybyś był takim głodnym chińczykiem to robiłbyś to samo bez względu na to czy miałbyś pod ręką kawałek kołka czy pół cegły. Oczywiście nie stwierdzam, że to pochwalam czy coś ale sądzę, że świata nie zmienimy a o tej akcji słyszałem już baaardzo dawno.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2010, 18:40:17 »
Cytuj
komar (właśnie ciekawy jestem czemu nie ma jakiegoś zielonego,który ujmie się za komarami)

Jeśli chciałeś się pośmiać to Ci się nie udało. Wymieniając tutaj komara porównałeś człowieka do deski klozetowej. Komary nie mają nawet mózgu w odróżnieniu do ssaków, które już go posiadają.

Cytuj
być zabijane ja wiem;/ na krześle elektrycznym? czy może strzałem w głowę ewentualnie zagazowywane co w państwach biednych jest nie realne

Jeśli dla ciebie humanitarne zabijanie kojarzy z krzesłem elektrycznym to masz dziwne pojęcie. Humanitarne zabijanie polega na szybkim i prawie bezbolesnym zabijaniu, a nie jak można zobaczyć na filmiku: żywy pies gotowany aż do śmierci.
Wracając do krzesła elektrycznego to jest to sposób pół humanitarny, ponieważ przed samą śmiercią osobnik odczuwa ból nie do zniesienia.

Cytuj
Gdybyś był takim głodnym chińczykiem to robiłbyś to samo bez względu na to czy miałbyś pod ręką kawałek kołka czy pół cegły. Oczywiście nie stwierdzam, że to pochwalam czy coś ale sądzę, że świata nie zmienimy a o tej akcji słyszałem już baaardzo dawno.

Widzę, że nie zagłębiłeś się w ten temat tylko postanowiłeś stwierdzić: nie damy zmienić świata, nie próbujmy, bo po co. Nie chce mi się. Ludziom z podobnym myśleniem mówię: Jeśli wszyscy by tak myśleli jak Ty to jaki świat mielibyśmy? Bo po co robić coś co mogłoby zmienić świat? Każdy krok choć malutki jest ważny w tej zmianie i warto próbować zawsze.

Głupie jest twoje porównanie do głodnego chińczyka, ponieważ nie mówimy tu o chińczykach w ogromnej biedzie. Tylko tym zajmują się specjalne firmy, które obdzierają te zwierzęta ze skóry i robią z nich futra itd. albo gotują na żywca i dostarczają do restauracji, sklepów itd. Jeśli chcesz taki coś prowadzić to nie tak, żebyś był potworem, morderca bez uczuć.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec 2010, 20:16:24 »
Psy i koty to też co innego niż kurczaki. Nie powiesz, że nie? Nadal twierdze, że warto walczyć dla nich, przynajmniej o humanitarne zabijanie.
Co innego ale wiesz, że tego nie da się upilnować. Dla mnie to taka walka z wiatrakami. Poczciwy pomysł ale co najwyżej przyśpieszający słodkie ekolożki o szybsze bicie serduszek i nic poza tym. Ewentualnie kogoś ruszy sumienie i palnie psu w łeb z pistoletu na bydło zamiast gotować biedaka na żywca.


Wczoraj pokazywałem Ci zdjęcie jej siostry.
Jeśli ma równie piękne oczy co jej siostra pogratulować. ;D


Powiem Ci tak. Jak rozwiążesz wszystkie problemy nękające ludzkość: czyli wojny, rasizm, nienawiść brak tolerancji, głód, cierpienie niewinnych, epidemie to pierwszy stanę w obronie zwierząt.
I awarie hostingu.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2010, 20:19:46 wysłana przez Isentor »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lipiec 2010, 20:17:39 »
Humanitarne zabijanie kojarzy mi się z zabijaniem takim jak zabijani są ludzie skazani na karę śmierci. Więc krzesło i strzał w głowę (trucizna odpada bo tego kurczaka mają zjeść w przyszłości).
Ale dobra powiedz mi jak zabić, żeby ten pies czuł się komfortowo ginąc?

2000V nie pozwala na jakiś zbytni ból. W pierwszych impulsach mózg zostaje zniszczony więc, przypuszczam, że nie ma czasu na ból.

Powiem Ci tak. Jak rozwiążesz wszystkie problemy nękające ludzkość: czyli wojny, rasizm, nienawiść brak tolerancji, głód, cierpienie niewinnych, epidemie to pierwszy stanę w obronie zwierząt.
Dlaczego staramy się zmieniać świat zaczynając od spraw, które nie są jakoś szczególnie ważne? Powiedz mi co ja  mogę zrobić i co da ta moja petycja jeśli za tym zabijaniem zwierząt stoi taka szycha, że mu to wszystko zwisa? Myślisz, że taki wielki boss nagle zmieni się bo będzie naciskany? On powie, że jest tylko odbiorcą skór a to co dzieje się z nimi wcześniej jego nie obchodzi.
A co do tych, którzy maltretują te zwierzęta. Niestety ale oni raczej nie robią tego dla przyjemości. To ich praca, za którą dostają wynagrodzenie. A te pieniądze służą na życie dla rodziny tego robotnika. Co on może zrobić? Zbuntować się? Wywalą go a na jego miejsce przyjdzie inny.

A co do tego ostatniego zdania to nie wiem co chcesz przez to powiedzieć. Mi osobiście jest żal tych psów i kotów i innych zwierząt ale wiem, że są sprawy ważniejsze niż ta tutaj a ponadto jej rozwiązanie jest bardzo trudne.

A ten komar to był sarkazm. Wszyscy Eko chronią naturę ale jak jakiś komar siądzie im na ręce od razu 'pac'. Więc to co robią zakrawa niejako na hipokryzję albo swego rodzaju rasizm.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Petycja
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lipiec 2010, 20:47:25 »
Cytuj
Cóż nie da się tego wytępić jak nie da się wytępić serka lub innego zła Smutny .

Cytuj
Jeśli chciałeś się pośmiać to Ci się nie udało. Wymieniając tutaj komara porównałeś człowieka do deski klozetowej. Komary nie mają nawet mózgu w odróżnieniu do ssaków, które już go posiadają.
Ale są żywymi stworzeniami, zatem jeśli deska klozetowa - na równi z człowiekiem - potrafi ułożyć puzzle przedstawiające jakąś cycatą pielegniarę, to wtedy tak - twoje porównanie byłoby dobre.


Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lipiec 2010, 21:31:33 »
Serailowi się na the modders i arcanii tematy skończyły. ;/

Co do samego tematu to ciekawy i odważny. Podpiszę się, bo jakiś czas temu oglądałem program o uboju zwierząt i dosyć mieszane uczucia we mnie wywołał. Nie chce mi się pisać szerzej. ;/

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Petycja
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lipiec 2010, 00:53:33 »
Cytuj
Serailowi się na the modders i arcanii tematy skończyły. ;/
Zainstalowałem sobie najnowszą POperę i zawsze jak chcę tam wejść mi błąd wyskakuje:



;/

Ogólnie Grisku nie podzielam twojego zdania. Jeśli jakaś istota nie potrafi zatroszczyć się o swój własny owłosiony tyłeczek, to znaczy, że nie przetrwałaby w świecie bez ludzi, gdzie panowałaby selekcja naturalna, zatem dlaczego mają przetrwać w świecie ludzi?
Spójrz:


To człowiek. Dla ułatwienia dodam, że martwy. Czy myślisz, że jakiś pierdolony rezus przejął się losem tego delikwenta? Zatem, wytłumaczcie mi, z jakiej racji ja mam przejmować się losem jakiegoś kota w garnku u chińczyka, któremu ten przysmak odpowiada. O!

Obrazek z Sadysty się zjebał.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2010, 20:53:39 wysłana przez Serail »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipiec 2010, 11:39:36 »
Ogólnie Grisku nie podzielam twojego zdania. Jeśli jakaś istota nie potrafi zatroszczyć się o swój własny owłosiony tyłeczek, to znaczy, że nie przetrwałaby w świecie bez ludzi, gdzie panowałaby selekcja naturalna, zatem dlaczego mają przetrwać w świecie ludzi?
Spójrz:

To człowiek. Dla ułatwienia dodam, że martwy. Czy myślisz, że jakiś pierdolony rezus przejął się losem tego delikwenta? Zatem, wytłumaczcie mi, z jakiej racji ja mam przejmować się losem jakiegoś kota w garnku u chińczyka, któremu ten przysmak odpowiada. O!

Obrazki nie wczytały się. :P Może to i dobrze. ;/

Ale... Ale... Nie przejmuję się losem wszelakich zwierzątek jako tako. Dajmy na to... ÂŚwinia żyje po to żeby ją utuczyć, po czym pierdolnąć obuchem w łeb i zjeść. Podobnie krowa. Daje mleko póki może, a gdy przestaje być potrzebna właścicielowi - zostaje sprzedana do ubojni. To już naturalna kolej rzeczy. Chodzi mi raczej o to żeby ich przewóz i śmierć nie były ciężkie. W Chinach np.  zwierzęta są zabijane niską dawką prądu, co za tym idzie traktowane są nim przez kilka minut zanim umrą. Następnie wrzucane do kotłów z wrzącą wodą, aby skórę łatwo było ściągnąć. Niekiedy stworzenia te jeszcze żyją. Chyba każdy słyszał o co niektórych polskich ubojniach koni (było o tym głośno ze 2 lata temu), które wożą stare zwierzęta w warunkach takich, aby zdechły zanim zostaną dowiezione.

Btw. Serailku, masz w domu jakiegoś ślicznego kotka, lub pieska? :*

Hau, hau :* I jak tu ich nie kochać? :P


Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Petycja
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec 2010, 11:45:18 »
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że podpisałem się w petycji. Nie jestem może jakoś bardzo tym wszystkim poruszony, bo mimo wszystko zawsze takie sprawy mniej nie interesowały, ale podpisałem się. Zauważyłem za to, że Devristus jest w to bardzo zaangażowany i dobrze orientuje się w temacie. Szczerze mówiąc, nieco mnie zaskoczył, ale pozytywnie. Sam temat uważam za warty poruszenia. Znalazłem nawet demot o dość podobnej tematyce. W zasadzie dotyczy wyborów, ale mam wrażenie, że tutaj jest raczej na miejscu.
Te sprawy są czasem nagłaśniane. Choć uważam, że coś takiego powinno się zmieniać, mam wrażenie, że wiele nie zdziałamy. Mimo to trzeba próbować.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Petycja
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec 2010, 11:45:18 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top