Autor Wątek: Truciciel  (Przeczytany 2956 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Canis

  • Gość
Odp: Truciciel
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Luty 2010, 21:47:13 »
- Tak... zainteresowany, pewnie przyjdę, odnośnie żony dla ciebie, jeśli chcesz to ci przyprowadzę kandydatkę, moje imię gorsze, nie martw się. Dobrze, wykonuj swoją pracę dalej.

powiedziałem i wyszedłem z ratusza, poszedłem w kierunku wskazanym przez strażnika, oznaczonego jako "biblioteka". zapukałem we wrota i otworzyłem...

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Luty 2010, 22:07:56 »
//: Uderzył Cię zapach starych ksiąg i zalegającego na nich kurzu. Biblioteka była dokładnie oświetlona ale jednak pusta. Zagłębiając się dalej pomiędzy regały usłyszałeś coś, jakby skrobanie piórem po pergaminie, zaintrygowany ruszyłaś za źródłem dźwięku. Znalazłeś stolik a przy nim mężczyznę, nie był to jednak niziołek a zwyczajny biały człowiek nieco posunięty już wiekiem, ale wciąż w pełni sił.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Luty 2010, 22:07:56 »

Canis

  • Gość
Odp: Truciciel
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Luty 2010, 22:10:03 »
Pomyślałem "wreszcie ktoś podobny wzrostem..."

- Witaj panie... miałbym kilka pytań odnośnie tego kraju, jestem tutaj w dość istotnej sprawie wysłany z polecenia króla mojego państwa... Czy zechciałbyś pomoc?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Luty 2010, 22:27:59 »
-Witaj nieznajomy. Me imię to Zaratirius, jednak lokalni mówią na mnie Zara. Dawniej nauczałem magii gdyż jestem wiernym Sługą Ognia, z Zakonu Magów Ognia w Myrtanie. Obecnie pełnię funkcję bibliotekarza i kustosza tutejszej biblioteki. Zaiste wielka mądrość jest zapisana w tych pismach. Ale wybacz, za niegościnność. Proszę usiądź magu.- rzekł wskazując na krzesło stojące naprzeciw niego. -Wina?- zapytał wskazując na opróżnioną do połowy butelkę z czerwonym trunkiem.

Canis

  • Gość
Odp: Truciciel
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Luty 2010, 22:36:12 »
- Tak chętnie... Cóż, oboje więc znamy waśnie jakie istniały miedzy zakonami Innosa i Beliara, którego jestem... Czarnym magiem, chociaż w końcu już nie ci bogowie... Ale nie czas i pora ku temu by waśnie wypominać... szczególnie że zaistniały z dążeń moich pobratymców, czasem i przodków... a i zakon ognia niekiedy niecnie postąpił. Władca otrzymał niepokojące informacje odnośnie szajki złoczyńców z tego państwa najprawdopodobniej, prowadzę coś w formie śledztwa...

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Luty 2010, 22:40:18 »
-Też coś słyszałem o jakichś bandytach, nie wiadomo skąd się biorą i kto dostarcza im materiały, ale tak są dość dużym problemem. Ostatnio w pobliskiej wiosce w powietrze wyleciała cała karczma. Nie wiem jednak czego oczekujesz ode mnie. Nekromanto.

Canis

  • Gość
Odp: Truciciel
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Luty 2010, 22:50:23 »
- Tworzą z pewnością trucizny, być może inne substancje. Jesteśmy w stanie zapobiegać zarazie, przynajmniej u części żyjątek. Niemniej jednak, jeżeli zatrute zwierzęta, nieodpowiednio przygotowane zostają spożyte, wówczas zaraza zacznie się szerzyć również u ludzi, wówczas szczególnie ciężko będzie zatrzymać epidemię, która mogłaby wybuchnąć, w zależności od właściwości wywołanej choroby. jeżeli banda zaczęłaby szerzyć swoje działania na wszystkie kraje, można by powiedzieć o globalnej epidemii, ciężko byłoby wszystkie kraje zapędzić do działania we wspólnym imieniu znając istniejące fakty polityczne, ba, ten terror mógłby się nasilać w obrębach skłóconych ze sobą państw, a póki co starczy nam wszystkim wojen.

- Więc potrzeba mi pomocy w zlikwidowaniu tego aktu terroru w zarodku, zniszczyć działaczy oraz głównego dowodzącego. Jeżeli możesz, chciałbym wiedzieć gdzie w obrębie państwa są huty szkła, jakie obszary zasilają i czy te wszystkie tworzą identyczne do siebie szkło, czy może sa jakieś różnice w strukturze, sposobie produkcji, czy choćby wzornictwie. Gdzie są tutaj szczególne tereny, gdzie mogą być trucizny, na przykład trojące rośliny, bądź zwierzęta które posiadają jad, bądź trucizny.

- Czy znasz tutaj miejscowych ludzi, którzy znają się chodź trochę na alchemii, każdy może mieć nutkę informacji o nich, bądź sam być działaczem w grupie.

- Czy możesz opowiedzieć o tym ataku w pobliskiej wiosce? być może udam się tam...
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2010, 22:52:31 wysłana przez Canis »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Luty 2010, 23:04:57 »
- Volrin w szkło zaopatruje się w Ishgarskich hutach. Więc raczej ten ślad do niczego Cię nie zawiedzie. Co do trucizn. To sąsiadujemy z Moczarami a tam o takie rośliny i stwory raczej nie trudno. Alchemikiem jestem tutaj ja wiem, że na północ stąd mieszka stary pustelnik, który też swego czasu parał się alchemią. Może sprawdź u niego. Co do tej karczmy to raczej nie znajdziesz żadnych śladów. Ja sam chciałem znaleźć coś pomocnego już na drugi dzień lecz jedyne co znalazłem to stertę gruzu i desek.

Canis

  • Gość
Odp: Truciciel
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Luty 2010, 23:14:23 »
- Niecha ci będzie... coś mi mówi, że jeszcze się spotkamy... Trochę dziwne by taki mag, znający się na alchemii nie mógł i nie znalazł śladów substancji która spowodowała wybuch.

Powiedziałem i skinąłem głową na pożegnanie i wyszedłem. "Jeżeli nie ma z tym związku, to jest strasznie niedbały w tym co robi... czy bibliotekarz może mieć taki stosunek do spraw..."

Poszedłem na północ, w poszukiwaniu pustelnika...
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2010, 23:28:34 wysłana przez Canis »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Luty 2010, 07:48:43 »
//:Idąc dość dobrze wyglądającą ścieżką na oddalonym o jakieś 5 km wzgórzu ujrzałeś małą drewnianą chatkę. Dookoła ciebie rozpościerała się rozległa łąka. Istny raj dla zielarzy i alchemików poszukujących składników do produkcji mikstur, wywarów i lekarstw.

Canis

  • Gość
Odp: Truciciel
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Luty 2010, 11:13:03 »
- Rolnik sam w dolinie...

szukałem po zaroślach roślin które mógłbym znać i mogły być formą trucizn bądź innych koniecznych roślin do wywarów osłabiających.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2010, 12:13:17 wysłana przez Canis »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Luty 2010, 23:27:13 »
I talenty od dobrej wróżki...

Canis: 2 brązowe

Forum Tawerny Gothic

Odp: Truciciel
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Luty 2010, 23:27:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything